HOBBIT 48 fps - opinie o nowej technice

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Można odwrócić pytanie lolek126 czy nie boli Cię głowa jak oglądasz coś w 23.97? Ja wystarczy że w filmie będą 2 czy 3 scrolle i już moje oczy szukały odpoczynku.
Pamiętaj że siedzę przy 46" z ok 1m więc widzę wszystko :D

Tak to troche zmienia postac rzeczy, ale mowie Ci jak bylem na Hobbicie w 48 kl. to nawet widzialem i slyszalem jak ludzie mowili ze nie daja tego obejrzec i wychodzili z kina.. wiec nie dla wszystkich to jest dobre..
 

tdx

New member
Bez reklam
Coż kino dla mnie ma za słabą jakość (piszę o heliosie/multikinie)
Więc zostanę w domu :D

lolek126 na początku na pokazach objazdowych kin ludzie wychodzili bo szprychy wozów kręciły się do tyłu ;) (to jakaś anegdota ze studiów ale nie potrafię jej dosłownie przytoczyć)
 

robertuss

Active member
Bez reklam
ja już wszystko oglądam @60FPS. >> dlatego nawet zrezygnowałem z USB w TV na poczet HDMI z PC.
Filmy rewelacja dla mnie dużo fajniej niż w kinie :D (płynność brak juddera)

Też w karcie grafiki mam 60hz i nic tu ciekawego w tym nie widzę...standard.Pewnie film masz nie nagrany w 48klatkach.Jak zawita na stałe 4k to i wersja Hobbita ukaże się na Blu Ray w 48 klatkach/s, tak przypuszczam.

Może kiedyś doczekamy takich opcji do wybory na nośnikach nowej generacji.Ale to przyszłość

the-hobbit-hfr-imax-atmos-f.jpg
 
Ostatnia edycja:

Piramida

Well-known member
Bez reklam
ja już wszystko oglądam @60FPS. >> dlatego nawet zrezygnowałem z USB w TV na poczet HDMI z PC.
Filmy rewelacja dla mnie dużo fajniej niż w kinie :D (płynność brak juddera)

To znaczy co oglądasz ?Wiem że są mecze NBA i walki UFC puszczane w 60fps ale o filmach raczej nie słyszałem...Chyba że tych przerobionych na 60fps...
 

SandPetrus

New member
To rzeczywiście, różnie każdy to odbiera. Zanim odkryłem o co się rozchodzi, to brałem takie filmy (te z dodaną interpolacją klatek) za jakieś niskobudżetowe produkcje, kręcone amatorskim sprzętem ;)
Wydaje mi się, tylko tak przypuszczam, że jest to wina zbyt wolnego odtwarzania.
Te najlepsze telewizory jednak potrafią tak zaserwować treść, żeby ten efekt nie był widoczny. Jak myślę wymaga to bardzo dużej precyzji, ale jest możliwe do osiągnięcia. Mam nadzieje, że z wejściem 4K pod strzechy dopracują to właśnie do takiego poziomu.
 

tdx

New member
Bez reklam
HDMI 2.0 to właśnie 4K@60p więc sądzę że wszystko pójdzie właśnie tą drogą....
 
Do góry