hk3490 czy pm 6005 do stx 300

julko

New member
Posiadam kolumny STX 300, pokój około 25mkw.
Słucham wszelkiej muzyki oprócz klasycznej.

Jako że źródłem dźwięku będzie htpc Asrock szukam wzmacniacza który posiada wbudowany DAC.

Który z przedmiotowych wzmacniaczy będzie lepszy pod względem jakości muzyki, biorąc pod uwagę moje warunki i kolumny. Może macie inne propozycje w tym przedziale cenowym.

Pozdrawiam.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Problemem nie jest Harman ani Marantz .Problemem są .....kolumny

Pomimo ,że Harman jest amplitunerem to bardzo porządne urządzenie ma świetną barwę , przestrzenność i analityczność .Ogólnie wzmacniacz Marantza będzie dla Ciebie lepszym rozwiązaniem

PS .Pozbądź się tych kolumn
 

lm648

Banned
.......... .Problemem są .....kolumny
PS .Pozbądź się tych kolumn

......chciałbym o ile to możliwe, poznać uzasadnienie takiej decyzji, gdyż jej nie rozumiem ..... jak można wydawać sądy bez dowodów ..... więc czekam również na kilka "słów prawdy" o rodzimym produkcie z pod W-awy :) ..... gdyż kolumny wyglądają konstrukcyjnie i designersko dosyć porządnie a także opinie użytkowników (niektórych) są całkiem pozytywne ..... więc uchyl "rąbka tajemnicy" której nieznamy:)
 
Ostatnia edycja:

Pan_Borowik

New member
"Amplituner jest dobry, więc ogólnie najlepszy jest wzmacniacz. Dlatego pozbądź się kolumn." :?:
Logika śpi. Czym wyraża się "analityczność" amplitunera też chętnie bym się dowiedział.

Moje "trzy grosze":
Jeżeli planujesz na tym głównie słuchać muzyki (a nie masz gdzie porównać), to bierz wzmacniacz stereo.
Ja na pm6005 "przesiadłem się" z amplitunera Yamahy (z tego samego zakresu cenowego) i skok jakościowy jeżeli chodzi o odtwarzanie muzyki jest słyszalny bardzo wyraźnie.
Pamiętaj, że za tę samą cenę we wzmacniaczu jest dużo mniej komponentów niż w amplitunerze - więc siłą rzeczy, w tym drugim znajdą się komponenty niższej jakości.

Sprzęt w tej cenie to żadne cuda hi-fi, ale na moje potrzeby (pierwsze stereo) ten Marantz sprawdził się bardzo dobrze - a DAC jest ten sam co w CD6005 od Marantza, który to CD również zebrał bardzo pozytywne opinie jak na swój przedział cenowy.
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Rozumiem teraz dla niektórych będzie dobra okazja do kolejnej awantury

Każdy kto choć trochę interesuje się elektroakustyką ,zna budowę głośników wie ,że chwalić się nie ma czym - cewki CCAW były stosowane w latach 80-tych żadna to nowość ,magnes ferrytowy jest najsłabszy ze wszystkich ,w membranie węgla tam tyle ,co złota w Wiśle ,podobnie jak przegroda poprzeczna którą np.zastosowano w kolumnach Radmor LS 40 w 1997r - żadne to odkrycie ani nowość

Zresztą głośników tej firmy nie zobaczycie w żadnej polskiej liczącej się konstrukcji (ESA ,AkustyK,Qba ,Audiovawe,Audio Academy) o zagranicznych producentach nie wspominam

I rzecz najważniejsza - cena jest z kosmosu - nie bardzo wiem z czego wynika z zastosowanych głośników ,czy też z technologii ,na stronie producenta pisze 1265zł/sztuka .Jeżeli komplet tych kolumn kosztuje 2530zł to taki Quantum 655 Magnata również 2,5 drożny o podobnych gabarytach powinien kosztować 5530zł
 
Ostatnia edycja:

lm648

Banned
.... czyli ??? ... jak dobrze zrozumiałem, "lichość" tych kolumn wynika tylko i wyłącznie z zastosowanych "budżetowych" komponentów? ..... a może to jednak zaleta? ..... a co ma przegroda poprzeczna do jakości? .... ma tam być czy nie?..... a co powiesz o ich brzmieniu? ... słuchałeś?

"Rozumiem teraz dla niektórych będzie dobra okazja do kolejnej awantury " .... czyli z góry zakładasz "wynik meczu z awanturami" ? ...... musisz trochę jednak postarać się w uzasadnieniu gdyż mnie (jak na razie) nie przekonujesz do słuszności swoich sądów :)
Pozdro
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Nie wiem z czego wynika cena tych kolumn ,nie potrafię podać sensownego uzasadnienia

Dobrej klasy głośnik wysokotonowy np. SEAS serii prestige KT 27F kosztuje 30 euro ,licząc kurs 4,20 zł /euro wychodzi 126 zł czyli dokładnie tyle ile firma chce za ten głośnik montowany w tych kolumnach .Myślę że to wystarczy za komentarz
 

julko

New member
Przyznam się, że nie słuchałem tych kolumn z dobrym wzmacniaczem. Czytałem wiele pozytywnych opinii. Nie pamiętam na jakim forum ale ktoś osłuchiwał je bezpośrednio z Maestro 180, Fiestą i Melodiką bl40. Zagrały wyraźnie lepiej.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Aby była jasność wyraziłem swoją opinię najważniejsze, że jesteś zadowolony z brzmienia
Wracając do meritum oba klocki czyli Harman i Marantz napędzą te kolumny bez problemu ,Marantz przyszłościowo jest lepszy rozwiązaniem ,ale nawet Harman wstydu nie zrobi .Jeżeli będziesz mieć okazję podłącz do Harmana gramofon zobaczysz ile ma zalet .
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Wiadomo ,że do głośnego grania potrzeba więcej watów .Marantz ma trochę większą moc niż to wynika ze specyfikacji ,według pomiarów oddaje 2x 56W /8 ohm ,oraz 2x 78W /4 ohm
 

WiTT

New member
Bez reklam
Rozumiem teraz dla niektórych będzie dobra okazja do kolejnej awantury
Daj spokój, nie o awanturę chodzi, tylko jak ktoś pisze że coś jest wg. jego poglądów "do dupy" to wypadałoby uzasadnić.

Każdy kto choć trochę interesuje się elektroakustyką ,zna budowę głośników wie ,że chwalić się nie ma czym - cewki CCAW były stosowane w latach 80-tych żadna to nowość ,magnes ferrytowy jest najsłabszy ze wszystkich ,w membranie węgla tam tyle ,co złota w Wiśle ,podobnie jak przegroda poprzeczna którą np.zastosowano w kolumnach Radmor LS 40 w 1997r - żadne to odkrycie ani nowość
I to jest te uzasadnienie że STX'y są "do dupy"?? Bo nie ma mega odkrywczej i super hiper fajnej nazwy tego odkrycia i zastosowaniu go w mega super hiper autorskim rozwiązaniu?
To wg. powyższego mój NAD 3240PE jest mega "do dupy" bo jego produkcja sięga lat '89-'90, co za tym idzie jego budowa jest mega przestarzała - a to z kolei sprawa iż nie może zagrać on w roku Anno Domini 2014. Idę wyrzuć wzmaka przez okno, niech się rozbije z hukiem, niechaj zakończy swój żywot z przytupem.
Wydawało mi się że tutaj jak mantrę wszyscy tłumaczą że odsłuch jest piorytetem w ocenie sprzętu a papier przyjmie wszystko - Ty oceniłeś kolumny na podstawie... konstrukcji na papierze. No weź mi wytłumacz, jak czytając te wywody ma ciśnienie się nie podnieść?

Zresztą głośników tej firmy nie zobaczycie w żadnej polskiej liczącej się konstrukcji (ESA ,AkustyK,Qba ,Audiovawe,Audio Academy) o zagranicznych producentach nie wspominam
To też żadne kryterium oceny, tylko słowa jakich wiele ostatnimi czasy w audio czasopismach.

I rzecz najważniejsza - cena jest z kosmosu - nie bardzo wiem z czego wynika z zastosowanych głośników ,czy też z technologii ,na stronie producenta pisze 1265zł/sztuka .Jeżeli komplet tych kolumn kosztuje 2530zł to taki Quantum 655 Magnata również 2,5 drożny o podobnych gabarytach powinien kosztować 5530zł
Monitor Audio RX6 - cena katalogowa była grubo ponad 4tys. PLN, zaś ostatnio z okazji nowego modelu można było dostać te kolumny w oficjalnej cenie już za ok. 2,6tys. Co tu było/jest ceną z kosmosu?
Po raz kolejny - to żaden argument.

Dobrej klasy głośnik wysokotonowy np. SEAS serii prestige KT 27F kosztuje 30 euro ,licząc kurs 4,20 zł /euro wychodzi 126 zł czyli dokładnie tyle ile firma chce za ten głośnik montowany w tych kolumnach .Myślę że to wystarczy za komentarz
Kompletnie mi to nic nie mówi :shock:
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
WiTT;1019857 Kompletnie mi to nic nie mówi :shock:[/QUOTE napisał:
Nie obraź się ,ale takie masz pojęcie o głośnikach .SEAS jedną z najlepszych "stajni" ,której głośniki spotyka się w wielu konstrukcjach najlepszych firm .W przyszłym roku firma będzie obchodzić 65 rocznicę istnienia co sprawia że mają ogromne doświadczenie którego STX niema ,nie miał i mieć nie będzie

Przykład głośnika głośnika SEAS KT 27F podałem nie bez przyczyny , poprzedni model KT 25F był stosowany w wielu konstrukcjach z okolic 3000zł ,co świadczy o jego potencjale .Co stanowi potencjał głośnika STX (poza taką samą ceną ) ?

Niestety głośniki to podstawa ,bez dobrych przetworników nie uda się zbudować dobrych kolumn ,kto myśli inaczej jest po prostu głupi albo naiwny

Nabiłeś już ponad 1200 postów ,więc by wypadało mieć "jaką taką " wiedzę techniczną ,zamiast wyrywać pojedyncze zdania z moich wypowiedzi ,lepiej było spojrzeć na schemat tego głośnika wysokotonowego i zadać sobie podstawowe pytanie:
Szczelina w której znajduje się cewka drgająca powinna być wypełniona płynem chłodzącym (ferrofluidem) jest to stosowane w dziesiątkach głośników ,również w Twoim wysokotonowcu w kolumnach Taga ,zresztą porównaj budowę swojego głośnika i tego STX i zadaj sobie pytanie co jest wynikiem ceny tych kolumn .Może wiesz? bo ja nie

Na koniec jeszcze temat NAD'a rozkręć i zobacz jak jest zbudowany w środku - jakich użyto podzespołów .Myślisz ,że brzmienie by było takie dobre gdyby w środku było "byle co" NAD nigdy nie był piękny, ale potrafi grać :krol:
 

WiTT

New member
Bez reklam
Zaproponuję może żeby nie robić wywodów personalnych i uszczypliwości w tematach kto co wie i ile się zna na inżynierii dźwięku itp.
Chodzi tylko i wyłącznie, iż nie widziałeś, nie dotykałeś, nie słyszałeś jak grają kolumny marki STX. Twoja ocena polega tylko i wyłącznie na analizie jej konstrukcji na papierze.

Wciąż zatem czekamy na osobę która była, widziała i słyszała coś z tej firmy.
 

WiTT

New member
Bez reklam
Ja wolę jak cycki są jędrne nie opadnięte ;) to co, słabiutko czy z wrażenia że dobrze? ;)
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Wciąż zatem czekamy na osobę która była, widziała i słyszała coś z tej firmy.

Znalazłem jedną recenzję tych kolumn - może to będzie jakiś impuls do wymiany posiadanych kolumn ,zważywszy że z tekstu możemy się dowiedzieć iż "w Chinach jest produkowane badziewie" - ta uwaga odnosi się np.do kolumn Taga gdyż właśnie tam są produkowane ,a zatem nie warto ich kupować

Aby nie zanudzać ,tylko trzy cytaty

(...) Stereofonia jest rewelacyjna, ale o scenie dźwiękowej nic nie powiem, bo ja nie umiem sobie wyobrażać tej przestrzeni z lokalizacją jak audiofile Wiem tylko tyle, że wokal przeważnie gra na środku, perkusja za nim a gitary przeważnie bliżej, któregoś z głośników, ale nie wiem na ile to prawdziwe jest w przypadku FX300....

(..) Nawet nie macie pojęcia ile osób kupiłoby Wasze produkty, ale boi się brać w ciemno, a odsłuchać nie ma gdzie Skazujecie rodaków ma badziewie z Chin, które nie gra, ale fajnie wygląda .....

(...)Słuchałem „po ludziach” MX 140, Paradigm Titan Monitor 7v6 Po sklepach, co jest mało miarodajne różnych Kefów, JBL, Missionów, Magnatów, Kody, B&W i wielu kolumn do 3tyś, których nie warto pamiętać......
 
Do góry