HK 347, Onkyo 605, Denon 2308

don111

Banned
jeden odsłuch nie przesądza sprawy, to że z Cantonami (po ich charakterze brzmienia wiadomo że one najlepiej się będą czuły z dynamicznie grajacym wzmakiem) najlepiej wypadł HK nie oznacza, że z każdymi kolumnami tak będzie ;)
 

przemowroc

New member
Otóz akurat te kolumny jak twierdził sprzedawca b. dobrze reprodukują srednie i wysokie pasmo. W mini teście chciałem dostrzec charakter brzmienia każdego z ampli i to wg mnie sie udało: denon-analityczny, onkyo-basowo-zamglony, harman-muzykalny. Test ten utwierdził mnie także w przekonaniu że mało urządzeń KD reprodukuje właściwie stereo. Sceny nie ujrzałem w denonie i onkyo tyle...
Nadmieniam ze kolumny były wybrane w ciemno......
 

don111

Banned
nie zmienia to tego, że mimo wszystko na innych kolumnach wyniki mogłyby się różnić, ale fakt lepszego brzmienia na Cantonach powoduje że można przypuszczać za bardziej prawdopodobne że i na innych kolumnach również z HK będzie lepiej ( ale nie ma co przesądzać)
 

Dwight

New member
OK, aby rozstrzygnac spor odslucham jeszcze HK 645 i Onkyo 805/875 na JBL L880. Jesli sie uda rozwiez Yamahe 3800. Te kolumny jak i serie E/ES z JBL sa chwalone za wspolprace z oboma amplitunerami.
Wybieram sie w przyszlym tygodniu do Warszawy i jesli tylko odsluch bedzie mozliwy podziele sie z Wami swoimi wrazeniami.
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Moim skromnym zdaniem uważam, że przy takim połaczeniu, znów faworytem okaże się... H/K :D . Sam suchałem takiego połaczenia ampli + ES i miałem podobne odczucia.
Pozdrawiam
 

przemowroc

New member
Czekam z niecierpliwościa na test Yamahy 3800, po przygodzie z y. 459 skresliłem tego producenta (moze niesłusznie) wszak 459 to najniższa póleczka. Teraz mam inny dylemat H/K 445 czy 645 różnica w cenie 600 stówek w specyfikacji róznia sie tylko lub aż mocami... Może ktos doradzi .....czy warto dokładać nadmieniam pokój około 20m kw. ze skosami
 

Dwight

New member
don111 napisał:
Dwight, polecam odsłuch na jakichś normalnych kolumnach a nie tylko na mózgotrzepach z JBLa

Nie wiem co masz do zarzucenia L880. Sluchalem roznych modeli B&W, Dali, Cantonow i JBL i prawde mowiac z nich wszystkich najlepiej wypadly JBL i Dali. Przykladowo B&W, z ktorymi mialem do czynnienia byly blisko 2x drozsze od L880 a w odsluchu slabsze.
Cantony uznalbym za dostateczne, Dali bardzo dobre ale nie do muzyki jakiej slucham.

Pewnie wiele osob moze uznac, ze mozgotrzepem jest takze HK a do sluchania kupuje sie NAD-a, CA, Arcama, Naima. Mi nie odpowiada sluchanie muzyki na analitycznym sprzecie, perfekcyjnie odtwarzajacym. DM, U2, Lenny Kravitz, Metallica, The Cure, Rage Against the Machine, System of a Down, Nirvana, Soundgarden... bardziej nadaja sie wlasnie do tego co wybralem...
... chyba, ze chcesz mi polecic jeszcze inne, ktore lepiej sie sprawdza w takim polaczeniu.
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
Dwight uparłeś się na JBL, Twoja sprawa
do rockowej i odmian ostrzejszej muzyki trzeba przyznać że będą ok, ale nic poza tym
spróbuj wsłuchać się jak te kolumny ograniczają wybrzmiewanie instrumentów, jakby takaskiem uciął - zamiast "dzyńńńńńńńń" masz "dzyńń" (ot taki skrócony prosty przykład :mrgreen:), zamiast spokojnego głosu Alicii Keys masz wrzeszczące babsko, a słuchając Elton Johna masz wrażenie, że to jakiś koleś w skórzanej kurtce i ćwiekami próbuje śpiewać ciepłym głosem ale mu nie wychodzi :mrgreen:

a co do Cerwin Vega, nie sugerujcie sie ich wyglądem ;)
porównywałem bezpośrednio z JBL L890 model VE-12F i na tle tych JBL bardzo fajnie, lepiej zagrały :D
 

gilek1975

New member
Bez reklam
don111 nie wiem na jakim sprzęcie słuchałeś JBL, ale jak słyszałeś raz to teraz będziesz jechał na całą serie. Albo jesteś pewnie z tych "audiofili" do rozróżniają wszystko....."zamiast spokojnego głosu Alicii Keys masz wrzeszczące babsko......"? Dobry jesteś z tymi porównaniami. Ja nic takiego nie słyszałem, graja bardzo ładnie i wielu się podobają. Tobie nie- twoja sprawa, ale uczepiłeś się ich... Na jakim wzmacniaczu robiłeś porównanie? Może napiszesz jaki Ty masz sprzęt, to sprawdzimy jak gra i damy tu swoją opinie.
 

Dwight

New member
don111 napisał:
słuchając Elton Johna masz wrażenie, że to jakiś koleś w skórzanej kurtce i ćwiekami próbuje śpiewać ciepłym głosem ale mu nie wychodzi :mrgreen:

Wlasnie na ten trop usiluje ciebie naprowadzic. Mamy odmienne preferencje muzyczne i kazdy z nas potrzebuje innego sprzetu. Ani Elton, ani Alicia nie sa w zasiegu moich zainteresowan. Z ulubionych piosenek obojga wykonawcow z niemalym wysilkiem zlozylbym moze jedna plyte, tymczasem w domu leza pokazniejsze dyskografie artystow o ktorych wczesniej wspominalem.
Dyskusja prowadzona w ten sposob niczego nie wnosi bo przypomina chec udowodnienia wyzszosci Swiat Bozego Narodzenia nad Wielkanoca :)
Jestem otwarty na wszystkie sugestie. Jak widzisz nie uparlem sie na JBL ani na HK, ale jak dotad zaden sprzet z mimi plytami nie zagral tak fajnie. Za to Ty uparles sie krytykowac JBL.
Napisalem Ci wczesniej, ze jesli sluchales muzyki jaka ja preferuje na jakiejs lepszej konfiguracji to chetnie ja wyprobuje.
 

don111

Banned
gilek1975 napisał:
don111 nie wiem na jakim sprzęcie słuchałeś JBL, ale jak słyszałeś raz to teraz będziesz jechał na całą serie. Albo jesteś pewnie z tych "audiofili" do rozróżniają wszystko....."zamiast spokojnego głosu Alicii Keys masz wrzeszczące babsko......"? Dobry jesteś z tymi porównaniami. Ja nic takiego nie słyszałem, graja bardzo ładnie i wielu się podobają. Tobie nie- twoja sprawa, ale uczepiłeś się ich... Na jakim wzmacniaczu robiłeś porównanie? Może napiszesz jaki Ty masz sprzęt, to sprawdzimy jak gra i damy tu swoją opinie.
JBL E90/E80 - wiele konfiguracji
JBL L890 na HK 680, CD Rotel, kabelki VDH CS122
może faktycznie sprzęt nie był odpowiedni do tych kolumn ale cóż zrobić jak nie miałi pod ręką jakiegoś wypasionego ampli kinowego :(
co do JBL E - po przesłuchaniu ich nie wiedziałem za bardzo o co w ogóle chodzi, czemu te kolumny są tak popularne, no ale w końcu nikt by nie kupił no-name'a z jakiegoś tam JBLa bez odsłuchu :mrgreen:
ok szczęśliwie nie wpadłem na tą mine przy moich pierwszych kolumnach, bo były one w sferze rozważania (a pierwsze kolumny kupiłem bez odsłuchu, ale dobrze trafiłem, trzeba przyznać że Blackninja swego czasu dobrze doradził ;))

kolejne kolumny, JBL Studio miały być wg zapewnień rewelacją dźwiękową, wulkanem dynamiki itp itd :cool: jechałem na ich odsłuch jako praktycznie pewniaki więc miały od razu pewien margines zaufania na start, żeby nie było - ja też jestem zwolennikiem lekko konturowego brzmienia a nie żadnym audiofilem, ale pewne warunki przyzwoitości w każdym gatunku muszą być spełnione, dlatego płytka na odsłuchu była zróżnicowana
i niestety kolejne rozczarowanie, prawde mówiąc jedyne co mi się w tych kolumnach spodobało to nowoczesny design i możliwości "mocowe", z ciekawości odsłuchałem po nich Cerwin Vega VE-12F i o dziwo te z wyglądu jak Altusy kolumny zagrały lepiej prawie w każdym aspekcie brzmienia

co do kolumn obecnych to mam Paradigm Monitor 9v5, czekam na pierwsze "pochlebne" komentarze wielbicieli JBL :mrgreen:
 

ArtS007

New member
Bez reklam
No cóż. Jak wiadomo, są gusta i guściki. Dlatego nie da się jednoznacznie stwierdzić, że coś jest ekstra, a coś do bani. Ja swoje poszukiwania też zataczałem dość szeroko. Słuchałem Balboa, Quadrali, Tannoy F3, słuchałem też Northridge. Skończyło się na Dali Concept, choć Tannoy też wypadł nieźle. W moim odczuciu, żaden z poprzedników nie daje im rady. Ale to oczywiście kwestia oczekiwań i podłączonej elektroniki również.

ArtS :)
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Ostatnimi czasy sprawdzam Czy dobrze dokonałem wyboru kupując L880 do domu. Słucham ich na sklepie w konfrontacji z różnymi kolumnami i na razie tylko Minitor Audio BR6/RS6 moga im zagrozić choć trzeba przyznać, że Coldplay i tak lepiej gra na L.

Nie każdy musi jednak kupować JBLa, jak i nie każdy Paradigma trzeba jednak przyzać, że nie jest to wytwór komputerowy i ktos nieźle kombinuje i słucha w fazie projektowania.
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Chciałbym jeszcze dodać coś od siebie dla niezdecydowanych:
Pomiędzy Denon, Onkyo i HK. Moim zdaniem w filmie i kinie, nic nie jest w stanie przebić H/K. O stereo nie bedę wsponimał, bo H/K bije ich na głowe. Co do Onkyo, Denon i ich mocy, należy zwrócić uwagę że tylko H/K posiada rezerwę prądową, co przedkłada się lepszą moc muzyczną. Moc opisana jest faktyczną a nie papierkową.
Co do nowych dekoderów- ciekawe kiedy będzie ich na tyle dużo że będą ogólnie dostępne (nie chce mi sie w to wierzyć że nastąpi to szybko). Uważam że bardziej kupujący cieszą się z tego że mają a ich nie wykorzystują. Należy się zastanowić czy kupując wypasiony po zęby AVR wykorzystuje jego wszystkie możliwości? - odpowiedź brzmi nie do końca.
Teraz co do HDMI 1.3 - jeśli jest to ok, jeśli nie ma nic się nie dzieje, ograniczenia które na 1.2a w sosunku do 1.3 są tak niewielkie, że podczas normalnego użytkowania się ich nie zauważy. Jeśli ktoś się cieszy że ma- ok jego sprawa, tylko pewnie pod koniec roku lub w przyszłym będzie 1.3a lub 1.4 - i wtedy znowu zmiana.
Osobiście uważam że, w stereo jak i do KD najlpeszym wyborem spośród tu omawianych AVR będzie H/K- takie jest moje zdanie (a od poczatku chciałem kupić Onkyo 605/705, bardzo mi się podobało no i te bajery). Jednak po odsłuchu.....cóż każdy moze zmieniać zdanie, ja tak zrobiłem i obecnie jestem mega zadowolony.
Uffff.....ale się napociłem...to tyle, powodzenia w wyborze.
P.S.
A co do nowych H/K- jeśli będą miały to wszystko co mają teraz inne marki- to nie ma co się zastanawiać.
Pozdrawiam
 

hotix

New member
Od niedawna jestem posiadaczem L880 i musze przyznać że w kinie są rewelacyjne może do stereo nie są stworzone bo który szanujacy się audiomaniak podpina pod ampli kolumny zeby popiescic ucho;) im wiecej kanałów tym większe zniekształecenia dzwieku tutaj królują wzmacniacze 2 kanałowe i nic tego nie zmieni. A swoją drogą posiadam Onkyo 805 i zastanawiam się nad pozbyciem sie tego cudenka nie jest złe ale te wszystkie thx dekodery itd to lekka przesada za dużo np. ja nie zauważyłem żadnej różnicy miedzy trybem THX a Dolby Digital mam również Blue i stwierdzam że wiecej w tym wszystkim marketingu niż jakiejś rewelacji(chodzi mi o dzwięk), może Made in China jak Denon ale dla mnie HK jest klasa samą dla siebie i nie tylko :)
 

przemowroc

New member
Zgadzam sie z przedmówca. Onkyo 805 robiona w Japan, Harman nawet model 745(najdroższy) w China. Miejsce produkowania sprzetu w obecnych czasach nie ma szczególnego znaczenia(mówię o budżetówkach). Przykładem sa ampli: Vincent lub sprzet Xindiak które do tanich nie naleza a składane sa w Chrl
 
Do góry