HK 347, Onkyo 605, Denon 2308

gilek1975

New member
Bez reklam
Pytanie jak w temacie. Który z nich wybrać do kolumn JBL ES80? (chyba dobre wybrałem do pokoju 22 mkw?) Pytam bo wczoraj byłem w MM i chciałem już kupić 605, ale sprzedawca (bardzo miły i wydawało mi się że nawet się zna) powiedział że niedawno odsłuchiwał na ww. kolumnach te wzmacniacze i stwierdził że HK gra z nich najbardziej dynamicznie. tzn że tamte pozostałe były jakby delikatnie przytłumione (nie wiem czy to dobrze napisałem). Z drugiej jednak strony HK nie ma DTS-HD i tym podobne dekodery. I moje kolejne pytanie- czy nie patrzeć na te brzmienia i wziać z tymi dekoderami 605 lub Denona, czy wziąć HK, a jeśli HK to może model wyższy- bo ma USB, -i czy tylko tyle więcej ma a droższy 600 zł?
Pozdrawiam i dziękuje za fachową pomoc.
 

bulek

New member
Ile tych kolumn zamierzasz miec docelowo? W Onkyo jest tak, że DTS-HD usłyszysz tylko wtedy, kiedy masz konfigurację 7.1. Nie wiem jak do tego podchodzi HK.
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Będę miał tylko 5.1, innej opcji nie widzę, ale wciąż nie wiem jaki wybrać ampli. Aha - sprzedawca ten powiedział mi też żebym suba nie brał ES250 tylko 150-tkę bo ten piwrwszy jest tak mocny że pęełny bas to będzie miał mój sąsiad a nie ja bo tłumaczył coś o długości fali i tym podobne, i że ten 150 będzie dużo lepszy w moim przypadku, czy to prawda?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Jak chcesz nowe dekodery to :
TX-SR605+DV-SP504+JBL cinepack

Jak łatwa obsługa i lepszy bas to:
AVR247+DVD37+JBL cinepack
 
Ostatnia edycja:

gilek1975

New member
Bez reklam
blackninja napisał:
Jak chcesz nowe dekodery to :
TX-SR605+DV-SP504+JBL cinepack

Jak łatwa obsługa i lepszy bas to:
AVR247+DVD37+JBL cinepack
Czyli sugerujesz żeby wziać Onkyo a nie HK? I jeszcze jedno: czemu poleciłeś 247, nie lepiej wziać 347?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Sugeruję wręcz przeciwnie :) ale wybór należy do Ciebie.

247 jest amplitunerem z tej samej półki co 605, AVR347 oczywiście lepszy ale to wyższa półka :)
 

gilek1975

New member
Bez reklam
blackninja napisał:
Sugeruję wręcz przeciwnie :) ale wybór należy do Ciebie.

247 jest amplitunerem z tej samej półki co 605, AVR347 oczywiście lepszy ale to wyższa półka :)
Dzięki bardzo za odpowiedź, jeszcze jedno pytanie i kupuje sprzęt:
Czy zestaw: AVR347 +DVD37 + JBL cinepack (lub może seria ES) będą łądnie grały? I czy sub 150 czy 250?
 

gilek1975

New member
Bez reklam
blackninja napisał:
Seria ES sporo więcej potrafi od wysłużónej E, jak wybierzesz ES to chyba budżetem będziesz zmuszony kupić ES150.

Nie mówmy o bużecie, jeśli powiesz że lepiej wziać 250 to tak zrobie, tylko moje pyt. jak w pierwszym poście, czy 250 nie będzie za mocna do mojego pokoju, i czy ten "najlepszy" bas nie ucieknie do sąsiada?
P.S.
Nie napisałeś i czy dobre zestawienie i czy to łądnie zagra.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
W takim pomieszczeniu dla mojej skromnej osoby wystarczy ES150 ale znam takich co bez chwili wachania kupią ES250 :)

Tak na poważnie jeżeli będziesz myślał o takim zestawie:
AVR347+DVD37+ES80+ES25C+ES20 lub ES10
to będzie do niego pasował ES150P i juz tylko zostanie wypożyczanie płyt z filmami i bajkami :) które często ostatnio oglądam.
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Blackninja dzięki bardzo, teraz tylko jakbyś mógł mi wycenić zestaw z ES20 i bez DVD, czyli AVR347+ES80+ES25C+ES20+ES150. Nad DVD myślę czy na jakiś czas nie kupic do tego zestawu HD DVD, ale to zobacze, za tydzień TV i ten zestaw- trochę mnie szarpnie. Czekam na info z ceną.
Pozdrawiam
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Dziękuje bardzo, mam teraz trochę urlopu, pojadę jeszcze poszperam i dam odpowiedź na PW. PS. Niezła cena za zestaw.
Pozdrawiam i życze Wesołych Świąt.

No i poszperałem, mam jeszcze pytanie do znawców tematu:
1. Jak to jest z tym HDMI 1.3? Wybrałem HK AVR347 a tam są tylko wyjścia HDMI 1.2a, czy w ogóle brac to pod uwagę, czy się tym nie przejmować. Wyczytałem że 1.3 mają lepszą przepustowość, ale co z tego jak HD potrzebuje o ile pamiętam 2,2 a HDMI 1.2a ma chyba 5,4. Czy tak jest? Więc niby sie ostatecznie zdecydowałem ale proszę jeszcze kolegów o pomoc czy jest to takie ważne na przyszłość, że nie ma HDMI 1.3 i tych dekoderów HD w H/K (i wziać innym amplituner) czy zostać przy tym, bo np, jak kupie dobre DVD to mi nadrobi. Czy naprawdę jest taka róznica w tych wejściach, przecież napewno za rok albo 2 lata wyjdzie HDMI 1.4 itd. itd. i tak będzie w nieskończoność. Co o tym sądzicie?
Nadmieniam,że chciałbym aby cały czas TV Cyfra+, jak i inne media cały czas grały przez amplituner.
PS. blackninja co do ceny na PM odezwe się zaraz po nowym roku.
Pozdrawiam i czekam na info.

Edit: Wróciłem własnie ze sklepów trzech, i tak myślę, może do tych JBL ES wziąć jednak Onkyo 605 albo Denon np. 3806? blackninja i artS007 co o tym sądzicie (mają wejscia HDMI 1.3 no i DTS-HD itp.) ale jak będą grały z JBL, prosze doradźcie mi bo zapraz po sylwestrze chce zamówić sprzęt a na zestaw JBL ES juz sie zdecydowałem. Biorąc za i przeciw co byście tak naprawdę rzetelnie polecili (chyba niepotzrebnie jeszcze chodzę po tych sklepach, ale już nie będę).
Pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

gilek1975

New member
Bez reklam
Dobra, dzięki to akurat wiedziałem, ale co z moimi pytaniami? Czyli pozostać przy HK 347 i dobre DVD czy coś pozmieniać. Proszę o pomoc co byś zrobił gdybyś Ty miał wybierać, co będzie najbardziej optymalne? Chodzi mi o fachową poradę. Z góry dzięki blackninja i ArtS007.
Czy warto inwestować w to 1.3 (a tym samym nie brać HK) czy dać sobie spokój, bo są ku temu przesłanki typu.....no nie wiem co mam sobie powiedzieć, dlatego pytam.
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
gilek1975 ja kupiłem sobie HK i jestem z tego zadowolony, mam dokłądnie ten model nad którym sie zastanawiasz. Prosta obsługa, spora moc, u mnie graja ze studio L i daje to radę.

Po drugie nie wybierasz między złym sprzętem a dobrym więc dużej rozterki nie ma.
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Co racja to racja, tylko te dekodery..... będą mi one potrzebne? czy kompletnie na nie nie zwracać uwagi?

A przy okazji - jakiej firmy kupować kalble HDMI do ampli+DVD+TV? Mam nadzieję że w dł. 2 m zmieszcze się w cenie do 200 zł za sztukę?
 

gilek1975

New member
Bez reklam
No i stało się, dzisiaj zamówiłem u blackninja zestaw jak w tytule, jak będę go miał to podziele się z wami wrażeniami, właśnie planuje przemeblowanie całego pokoju pod moje kino i nowy TV, nowa kanapa, stolik na sprzęt (hmm, będzie kucie ścian)- nie mogę się doczekać.....jak to zagra!! :-D
Pozdrawiam

No tak, TV od wczoraj u mnie stoi ..:D. Dzisiaj dostałem info, że KD jutro do mnie wyjeżdża, nie mogę się doczekać. Jak będę miał w sobotę to szybko opiszę co i jak.
Pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry