Hitachi P50T01

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Poczytaj ostatnie wpisy Areckiego - był na prezenatcjach nowej generacji.
Przy pewnych odległościach z blu raya nie widać różnic między HD ready a ful hd.
Chciałem przez to powiedzieć że obecna generacja Pioneera - gra naprawdę dobrze . I przy Twoich warunkach jakość w HD - jeśli nie mocno skalowany obraz - wypływa z ekranu.
Ale z pewnoscią na prezentację poprosiłbym :
Sharpa Xd1
JVc Z 70
Miałbym 100 % pewności co do zasadności wyboru.
 

szybcior

New member
Witam szanownych kolegów. Jest to mój pierwszy post na tym forum, ale czytam go już od bardzo dawna - od kiedy planuję zakup nowego TV;) .

Dzieki Waszemu forum dowiedziałem się wielu ciekawych rzczy o TV plazmowych i moglem szukac czegoś dla mnie. Mój wybór padł na Panasa PV70P.

To było kilka tygodni temu. W między czasie nie mialem czasu na ogladanie telewizorów i śledzenie co sie dzieję nowego na rynku, bo szykowałem się do ślubu:cool: . Dziś jestem już po i wracam do tematu plazmy do domu.

Poszedlem wiec do MM i tam znów oglądałem Panasa oraz kilka innych modeli m.in. Hitach P42T01/P42A01. Porozmawiałem z (... o dziwo) kompetentnym sprzedawcą i doszedłem do wniosku, że teraz już nie wiem co mam kupic...

Od moich ostatnich rozważań minęło trochę czasu i model PV700P jest teraz w cenie PV70P co mnie bardzo ucieszyło, ale nowe modele Hitach wydają mi się po wstępnych oględzinach trochę lepsze zarówno pod wzgledem obrazu jak i parametrów.

Hitach posiada bowiem lepszą rozdziałkę i tuner DVB (P42T01), natomiast Panas ma więcej złącz - tak mi się wydaje...
Obraz jaki oglądałem to był film demo, więc nie wiem jak bedzie wyglądał sygnał z kablówki/cyfry+ na Hitach (na Panasie był dla mnie zadowalający).

Jeśli któryś z Kolegów mógł mi doradzic co mam obecnie począc będę zobowiązany. Szczególnie chodzi mi o ocenę wizji tych dwóch modeli. Może kolega Kiki ma juz nowego Hitach na sklepie i bedzie mógł coś w tej sprawie powiedziec?

Zgóry dziekuję za pomoc.
 

borys60

New member
Pierwsza plazama

Witam kolegów!
Zamówiłem P50T01:D mam nadzieję, że ten wątek nabierze wkrótce wigoru:eek:k:i pogadamy jak sąsiedzi o 42.
 

Artsid

New member
borys60 napisał:
Witam kolegów!
Zamówiłem P50T01:D mam nadzieję, że ten wątek nabierze wkrótce wigoru:eek:k:i pogadamy jak sąsiedzi o 42.

Ciekaw jestem twoich wrażeń z tej plazmy. Ja również chcę jak najszybciej kupić plazmę 50", a analizując teksty na forum byłem przekonany, że ten model Hitachi plasuje się w luce pomiędzy plazmami tej samej klasy: Panasonic (PV700P), Samsung (Q91) i LG (PC51) z jednej strony a Pioneerem 508/5080 z drugiej. Pozytywnie wypadają też testy kikiego: http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=17580
Teraz jednak ogarniają mnie wątpliwości - model ten ma swoje "niedomagania" (jak i pozostałe) - świadczą o tym m.in. wypowiedzi na forum brytyjskim, zastanawia mnie też dużo niższa cena Hitachi w Wielkiej Brytanii i USA w stosunku do wymienionej konkurencji (poza Pioneerem oczywiście). I znowu jestem w kropce: Hitachi 50TP01 czy może jednak dołożyć 1,5 tys. i kupić Panasonic PY70 - bo na Pioneera 508XD mnie nie stać...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak wybierzesz Pioneera i wcale nie musisz brać 508 Xd - bo Pioneer PDP 5080 XA ma taką samą jakość - a dostaniesz go za 10.500 zł .
Mocno się zastanów i lepiej weź brakującą kwotę na raty 0%
Pozdrawiam
Krzysztof
600059615 tel.

-
 

pinky

New member
P50xr01

Kochani.
Z pewną dozą nieśmiałości jako świeżo upieczony forumowicz po kilkunastodniowym zaczytywaniu opinii na tym forum wysegregowałem do oceny 3 tV z tego plazmę hitachi P 50XR01.Ponieważ jego cena osiągnęła moje możliwosci proszę osoby które go juz eksploatują a może i eksperta KIKIEGO o kilka słów opinii.
Pytanie drugie czy ktoś widział plazmę Full HD 46-47":eek:k:
 

samson

New member
Niestety nie ma plazm FullHD 46-47".
Masz do wyboru albo: tylko jedną 42" plazmę - Panasonica
oraz parę 50" - Pioneer, Panasonic, Hitachi i Samsung
 

Artsid

New member
kiki napisał:
Jak wybierzesz Pioneera i wcale nie musisz brać 508 Xd - bo Pioneer PDP 5080 XA ma taką samą jakość ...
-

Jeśli rzeczywiście miałbym się "szarpnąć" na tego Pioneera, to mimo wszystko chciałbym przedtem porównać go z Hitachi 50XR01 - to podobna półka cenowa. Nie znam niestety jakości obrazu tego modelu Hitachi - co wychodzi w testach - ale ma on swoje niezaprzeczalne zalety: twardy dysk 250GB, 2 tunery cyfrowe DVB-T, wyświetlacz 1920 x 1080 (chociaż wyświetla w trybie 1080i a nie 1080p - czy ludzkie oko może zauważyć tą różnicę?), przyjmuje też tryb 24 fps chociaż przy wyświetlaniu używa technologii Movie FRC do usunięcia judderu. Do tego elektryczna podstawa obrotowa... Najważniejszy jest jednak obraz, o którym nie wiem nic...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam

logo_hd-1920x1080.gif
logo_hddrecorder.gif
logo_hdmix3.gif
logo_hdready.gif
logo_picturemasterfhd.gif
logo_tick.gif
logo_dvb.gif
logo_sd.gif

Hitachi's P50XR01 offers excellent resolution; with over 2 million pixels combined with the latest PICTURE MASTER FHD technology. This flagship model offers the ultimate in picture quality with "Movie FRC" technology for super smooth motion. Featuring a built in 250GB Hard Disk Drive with twin DVB-T tuners, it enables you to watch one programme while recording another or even pause live TV.
  • 127cm Visible Plasma Widescreen Television
  • PICTURE MASTER FHD Engine
  • "Movie FRC" technology for removing judder
  • 3 x SCART Sockets
  • Optical Audio Output Terminal
  • USB Socket
  • Multi Picture Modes
  • High Resolution of 1920 x 1080 Pixels
  • Built in 250GB HDD
  • 3 x HDMI Sockets
  • IDTV with Twin DVB-T Tuners
  • SD Card Reader
  • 2000 Page Teletext
  • Motorised Swivel Stand
różne rzeczy o nim piszą na forach zagranicznych -
że ma słabą czerń
że nie ma faktycznie full hd
że wrażliwy na powidoki

Ale nasze zdanie budujemy na bezpośredniej konfrontacji
Aczkolwiek pewnościa takiej czerni jk Pioneer nie ma
porównujac modele HD Ready

372904835e9bf7a0med.jpg

Proszę poczekać - mają się pojawić w Polsce po 10,12.2007
 

bankrootghost

New member
kiki napisał:
różne rzeczy o nim piszą na forach zagranicznych -
że ma słabą czerń
że nie ma faktycznie full hd
że wrażliwy na powidoki

dlaczego nie ma faktycznie full HD ?
rozdzielczość panelu 1920x1080.

Na powidoki i owszem, wrażliwy (zwłaszcza na TVN24)
 

borys60

New member
Hitachi P50T01 + "n recorder'

Mam problem z połączeniem po HDMI, nie chodzi na obu portach. Kable zmieniane, rozdziałki ustawione - po prostu ich nie widzi:(. Pomoże ktoś?:eek:k:
 

borys60

New member
Nic nie mówi, po prostu jest śnieg. HDMI jast dobre bo chodzi na nim DVD Pionka. TVsat mam po RGB ale nie w tym rzecz. Nie po to kupujesz sprzęt za ciężką kasę z najnowszymi zabawkami, aby podpinać w analogu:twisted:
a tak a' propo Hitek jest b. okey.
 

bankrootghost

New member
borys60 napisał:
Nic nie mówi, po prostu jest śnieg. HDMI jast dobre bo chodzi na nim DVD Pionka. TVsat mam po RGB ale nie w tym rzecz. Nie po to kupujesz sprzęt za ciężką kasę z najnowszymi zabawkami, aby podpinać w analogu:twisted:
a tak a' propo Hitek jest b. okey.

czy Ty aby na pewno masz Hitachi ???
Po pierwsze na wejściach "po niskiej" nie ma śniegu a jest czarny ekran w przypadku braku sygnału.
Po drugie MUSI Ci cos 'mówić" np. brak sygnału synchronizacji, jeśli tego nie masz, to TV jest TRAFIONY.
Wejścia HDMI w T01 obsługują 10 trybów sygnałów wejściowych
 

bankrootghost

New member
borys60 napisał:
Wiem co mam, ( na razie kłopot). W jakim sensie jest trafiony jeżli po HDMI idzie DVD?

to chociaż to mamy wyjaśnione, chociaż nadal nie wiem jak mozesz miec śnieżenie na ekranie przy braku sygnału HDMI.
Nie doczytałem, że po HDMI działa Twoje DVD.
Zatem na 100% problem tkwi w n-boxie (to chyba logiczne).
 
Do góry