Hitachi 42PD9700

byczy

New member
rogny napisał:
Witajcie,

Jestem tu nowy, ale śledzę od dawna to forum. Zdecydowałem się na zakup Hitachi 42PD9700. Mam parę pytań do kolegów, którzy sprowadzili swój sprzęt z UK podzielcie się refleksjami:
1. Czy udało wam się ustawić polskie menu w panelu serwisowym ?
2. Czy sygnał nadawany z kablówki UPC lub Aster (analogowy) w pełni oddaje jakość obrazu i dźwięku opisywaną przez kolegę Goliata ?
3. Czy udało wam się zarejestrować, i uzyskać polską gwarancję i instrukcję obsługi ze strony internetowej Hitachi ?
4. Czy docieraliście swój sprzęt wg zaleceń ze strony GB i jakie są tego efekty ?
5. Czy paczki z UK dotarły do was bez zastrzeżeń ?
Ad1 mam polskie menu
Ad2 mam narazie podlaczona antene pokojowa z wzmacniaczem i sygnal na tv wyglada jak na takie cos zarabiscie - bylo pare osob umnie i byli zdumieni ze tak to wyglada
Ad3 nie znalazlem stronki z rejestracja....
Ad4 ustawilem plazme wedlug tych zalecen
Ad5 Do mnie dotarla bez zadnych zastrzezen..w niedziele wyjechal tv od znajomego w srode wieczorem juz mialem

pozdrawiam :)
 

mako

New member
bankroot napisał:
Cześć wszystkim,

znalazłem na Allegro rzeczonego Hitachi zw komplecie z nagrywarką 235 (akurat miałem zmieniac wojego Pioneera na coś co potrafi progresywnie skanować - to jest dla mnie bonus) za 7700 PLN.
Czy taka cena jest godna uwagi, zwłaszcza że sprzęt jest na gwarancji Horna ?
Właśnie, jak to sprawdzić przed zakupem, czy jest na takiej gwarancji ?

pozdrawiam

cena jest dobra ale ja nie mogę jakoś znależć tej oferty
 

bankroot

New member
do mako: kink do oferty

http://www.allegro.pl/item171466185_hitachi_tv_42pd9700_nagr_dvds253e_022_861_56_38.html

co do Gwarancji dzwoniłem do jednego ze sklepów będących partnerem Horna.
Sprawa jest dość ryzykowna, bo jedynym dowodem, że telewizor został spzedany w dystrybucji Horna jest numer seryjny odbiornika !, zatem żaden papier z pieczatką nie musi stanowić gwarancji.
Ogólnie rzecz biorąc b. miły i rzeczowy (duża wiedza) człowiek stwierdził, że sam wiele rzeczy kupił w Internecie, jednak plazmy by nie kupił (za duże ryzyko), wszelkie upgrade'y softu są b. trudne do zrealizowania.
poza tym należy zwracać uwagę na fakt, czy sprzęt sprowadzony przez sprzedawcę internetowego z zagranicy ma zapłacony VAT (podobno ma to wpływ na gwarancję ogólnoeuropejską)
 

rogny

New member
Dzieki Byczy za info, ja mam właśnie zamiar zamówić 9700, tak się składa że mój brachol jest akurat na wyspie i poproszę go żeby załatwił mi wszelkioe formalności, jakbyś jeszcze napisał w którym sklepie internetowym na wyspie zamówiłeś i jak dokonałeś tranzakcji i odbioru to byłbym ci szczerze zobowiązany... kwota jakby nie patrzeć jest całkiem pokaźna więc nie chciał popełnić jakieś gafy, zresztą po co wywarzać otwarte drzwi...Sory że zabieram czas, ale mam rózne doświadczenia z zakupami przez internet...pozdrawiam
 

byczy

New member
rogny napisał:
Dzieki Byczy za info, ja mam właśnie zamiar zamówić 9700, tak się składa że mój brachol jest akurat na wyspie i poproszę go żeby załatwił mi wszelkioe formalności, jakbyś jeszcze napisał w którym sklepie internetowym na wyspie zamówiłeś i jak dokonałeś tranzakcji i odbioru to byłbym ci szczerze zobowiązany... kwota jakby nie patrzeć jest całkiem pokaźna więc nie chciał popełnić jakieś gafy, zresztą po co wywarzać otwarte drzwi...Sory że zabieram czas, ale mam rózne doświadczenia z zakupami przez internet...pozdrawiam

wiec tak z tym zakupem byla troszeczke wesola sprawa bo zamowilem z kumplem w http://www.empiredirect.co.uk/ i na poczatku kumplowi zablokoali karte (akurat byl w polsce i sie zdziwil ze ma karte zblokowana) potem zadzwonili do niego z przeprosinami ze sie pomylili i chcieli mu sciagnac za 3 telewizory :) w ramach rekompensaty mial dostac odtwarzacz dvd i przy okazji powiedzieli mu ze dostawa sie opuzni bo sie telewizory rozeszly i czekaja na dostawe......po tygodniu kumpel zadzwonil tam do nich i mu powiedzieli ze telewizorow nie bedzie przez okolo miesiac i kumpel wzial z powrotem kase. poszedl obok siebie do sklepu atlantic electrics http://www.atlantic2u.com/store/default.asp i tam kupil za 910 (gosciu mu spuscil - gwaracja rok) - w internetowym sklepie niema Hitachi ale w sklepie firmowym w Londynie sa :)
a i jeszcze jedno dzisiaj mam czas to sie dokladnie przygladnolem temu mojemu TV i tak mam 9700C , na pudle sie okazalo jest naklejone ze to wersja U ale na TV jest C :) dlamnie lepiej bo polskie menu mam bez zadnych problemow :) noi mniejsza szanse ze bedzie buczal zasilacz chcociarz i tak go delikatnie slychac jak sie oglada z bardzo bliska TV :)

pozdrawiam
 

marek_13

New member
Witam wszystkich fanatyków PD9700, za którym i ja zatęskniłem, bo rzeczywiście świeci pięknie :eek: Przeczytałem wątek od deski do deski (szczególne dzięki dla kol. Goliata :D ) i jestem już zdecydowany na zakup - chyba z niemiec, bo w warszawie nie mogę znaleźć taniej niż 9,5 koła (z nagrywarką albo kamerą których nie potrzebuję).Jedyne, co mnie zastanawia, to że oglądałem PD9700 obok pionka 427XD (oba ustawione fabrycznie) i na płycie testowej pionek miał głeboką czerń w tle a hitachi szarą ???. Jak rozumiem fakt, że na końcu jest "C" lub "N" nie ma znaczenia i oba są z polskim menu???, chyba że czegoś nie doczytałem (to N robią tylko dla Horna???).

pozdro all
 

raul1

New member

Korha

New member
marek_13 napisał:
Witam wszystkich fanatyków PD9700, za którym i ja zatęskniłem, bo rzeczywiście świeci pięknie :eek: Przeczytałem wątek od deski do deski (szczególne dzięki dla kol. Goliata :D ) i jestem już zdecydowany na zakup - chyba z niemiec, bo w warszawie nie mogę znaleźć taniej niż 9,5 koła (z nagrywarką albo kamerą których nie potrzebuję).Jedyne, co mnie zastanawia, to że oglądałem PD9700 obok pionka 427XD (oba ustawione fabrycznie) i na płycie testowej pionek miał głeboką czerń w tle a hitachi szarą ???. Jak rozumiem fakt, że na końcu jest "C" lub "N" nie ma znaczenia i oba są z polskim menu???, chyba że czegoś nie doczytałem (to N robią tylko dla Horna???).

pozdro all

Obecnie Horn ma promocję w cenie 8999 zł za plazmę z nagrywarką...
Sprawdź w Hornie, który najbliższy Ciebie sklep w okolicy ma umowę na dystrybucję Hitachi.
 

marek_13

New member
no znalazłem taki, to po długich targach i kombinacjach facet mi krzyknął promocję 8,5 koła za sam telewizor :shock: te stronki hitachi też są jakieś do bani - w sumie nie wiadomo gdzie można kupić ich towar i kto nim handluje:hihi: ???
 

mokular

New member
Pd9700

Panowie jak to jest z tymi plazemkami z UK, dlaczego te zasilacze tak głośno pracują , czy te z końcówką U lub C mają polskie menu , piszecie cały czas o problemach z tymi ściąganymi. Czy gra warta jest ryzyka - znajoma w środę ma mi zakupić w Anglii Tv i coraz bardziej się obawiam. Podajcie jakieś plusy tej operacji -oprócz kasowych oczywiście.
Pozdro.
 

byczy

New member
mokular napisał:
Panowie jak to jest z tymi plazemkami z UK, dlaczego te zasilacze tak głośno pracują , czy te z końcówką U lub C mają polskie menu , piszecie cały czas o problemach z tymi ściąganymi. Czy gra warta jest ryzyka - znajoma w środę ma mi zakupić w Anglii Tv i coraz bardziej się obawiam. Podajcie jakieś plusy tej operacji -oprócz kasowych oczywiście.
Pozdro.

Ja mam wersje C przywieziona z UK niby to jest U (na kartonie naklejki U) ale jak wul na TV pisze wersja C.
Problemy z zasilaczem wystepuja w wersji U. Gdzies na forum UK pisza co dokladnie brzeczy wtym zasilaczu.
A co ciekawe instrukjce mam do wersji U,C i N. Na necie do sciagniecia jest wersja dla U i C.
Cos to zakrecone jest :)
 

marek_13

New member
no właśnie coraz bardziej się utwierdzam w przekonaniu, że jakieś popieprzone to Hitachi, jeśli chodzi o sprzedaż :p . nikt nie wie w sumie, gdzie to kupić, co znajdzie w pudełku :D , czy C buczące sprzedawane, jako U niebuczące (albo na odwrót), jakiś Horn ogłasza promocje na N z parą rajstop, albo pończoch (do wyboru) w prezencie (pod warunkiem, że się zapłaco 10 koła, za coś co gdzie indziej kosztuje 6 - i tyle jest warte) i jeszcze gwarancję się ma, albo nie, na rok a nie na 3 lata jak się podstempluje coś z Vatem we Wrocławiu. Luuuuuuudzie, gdzie my jesteśmy ?????? w Bangladeszu????? - już mi przechodzi ochota powoli :fool:
 

Goliat

New member
Bez reklam
mokular napisał:
Panowie jak to jest z tymi plazemkami z UK, dlaczego te zasilacze tak głośno pracują , czy te z końcówką U lub C mają polskie menu , piszecie cały czas o problemach z tymi ściąganymi. Czy gra warta jest ryzyka - znajoma w środę ma mi zakupić w Anglii Tv i coraz bardziej się obawiam. Podajcie jakieś plusy tej operacji -oprócz kasowych oczywiście.
Pozdro.
Aleście się zakręcili :D jeden Byczy ściągnął sobie TV z GB i hałas że hey :D...
no chyba że większość "naukowych" wywodów jest pod dyktando DSV ;)
Mam 9700 z końcówką "C" od września ubiegłego roku (zarejestrowany) i zero problemów z zasilaczem,duszkami itp..... mitami.
A obraz po dotarciu :D o klasę przewyższa nowe produkty Pionka (nie mówiąc o dźwięku i wykończeniu) ... i o co tyle krzyku????
Pozdrawiam.
 

mokular

New member
Pd 9700

Panowie rozumiem ,że mieliście szczęście przy zakupie ,że trafiły wam się wersje C - czy ktoś z forumowiczów ma wersję U typową na rynku UK i mógłby się wypowiedzieć co w nich jest nie tak , czy te brzęczące zasilacze to standart ( co z tym zrobić?) , i czy jest coś o czym jeszcze trzeba wiedzieć żeby nie przeżyć szoku po zakupie i transporcie. Proszę o jak najwięcej porad dzisiaj gdyż jutro mam dokonać zakupu.
Pozdro.
 

Goliat

New member
Bez reklam
mokular napisał:
Panowie rozumiem ,że mieliście szczęście przy zakupie ,że trafiły wam się wersje C - czy ktoś z forumowiczów ma wersję U typową na rynku UK i mógłby się wypowiedzieć co w nich jest nie tak , czy te brzęczące zasilacze to standart ( co z tym zrobić?) , i czy jest coś o czym jeszcze trzeba wiedzieć żeby nie przeżyć szoku po zakupie i transporcie. Proszę o jak najwięcej porad dzisiaj gdyż jutro mam dokonać zakupu.
Pozdro.
Trudno mi zrozumieć o co jest takie zamiesznie :confused:... dla mnie jak gość oferuje z nagrywarką na Allegro za 7700 (a ciekawe ile poza ;)) to cena z wyspy .....
5500 (5,72 za funta + 300PLN transport) i tylko z roczną gwarancją (i ciekawy typ :lol:) nie jest już aż taka atrakcyjna (odejmij chociaż 1500 za nagrywarke i masz 6200 :D).... no ale licznik postów bije oj bije ........
Pozdrawiam.
p.s. no i jeszcze możesz w "promocji" trafić na bzyczący trafo :)
 

byczy

New member
Goliat napisał:
Aleście się zakręcili :D jeden Byczy ściągnął sobie TV z GB i hałas że hey :D...
no chyba że większość "naukowych" wywodów jest pod dyktando DSV ;)
Mam 9700 z końcówką "C" od września ubiegłego roku (zarejestrowany) i zero problemów z zasilaczem,duszkami itp..... mitami.
A obraz po dotarciu :D o klasę przewyższa nowe produkty Pionka (nie mówiąc o dźwięku i wykończeniu) ... i o co tyle krzyku????
Pozdrawiam.

Nie wiem o co tyle krzyku ;] i kto tak halasuje.......

jedynie w Uk pisza o tym zasilaczu ale nie widac zeby to byla jakas wada dotyczaca wszystkich TV....najlepiej sprawdzic to po zakupie...kumpel wlaczyl tv po zakupie i pare dni pochodzil i nic nie zauwazyl.......i po problemie.

Pare fotek TV (zdjecia nie sa jakies wyczesane - nie bylo czasu bawic sie w ustawienia aparatu itp.)

Sygnal z ant. pokojowej





Sygnal z PC (DVI->HDMI)





720p x264




/przegladam konkurencyjne forum wiec fotki tez tam mozna znalesc/
 
Ostatnia edycja:

mokular

New member
Pd9700

Goliat napisał:
Trudno mi zrozumieć o co jest takie zamiesznie :confused:... dla mnie jak gość oferuje z nagrywarką na Allegro za 7700 (a ciekawe ile poza ;)) to cena z wyspy .....
5500 (5,72 za funta + 300PLN transport) i tylko z roczną gwarancją (i ciekawy typ :lol:) nie jest już aż taka atrakcyjna (odejmij chociaż 1500 za nagrywarke i masz 6200 :D).... no ale licznik postów bije oj bije ........
Pozdrawiam.
p.s. no i jeszcze możesz w "promocji" trafić na bzyczący trafo :)
Licznik postów nie za bardzo mnie interesuje ,chodzi tylko o racjonalne podejscie -kasowe oszczędności - to chyba normalne. Oferta 7700 pln na allegro dotyczy tylko tv z nagrywarką - nie rozbijają kompletu a co za tym idzie i ceny.Choć trudno mi w to uwierzyć mówią że sprzęt mają od horna i ich gwarancję. Reasumując Twoje wyliczenia nie mają nic do rzeczy -poprostu nie ma nigdzie w Polsce tej plazemki za około 6ooo pln.
pozdro
 

byczy

New member
bankroot napisał:

zeczywiscie zeszli z ceny :)

jak ja kupywalem to cene mieli 1,5k wieksza obecnie bym sie zastanowil czy nie lepiej dolozyc to 500pln jak to by wygladalo w mojej sytuacji i nie wzial tam :)

bo w sytuacji gdyby cos nie bylo tak to niech sie oni bujaja z fantem bo pisza ze oni daja gwarancje chociaz z tego wpisu to nie wiem czy tak to wyglada
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Kupując w sklepie Pxxxx Cxxxx zawsze otrzymują Państwo fakturę VAT lub paragon fiskalny, jedyne legalne dokumenty uprawniające do korzystania z ogólnopolskiej gwarancji w autoryzowanych serwisach.[/FONT]

 

bankroot

New member
byczy napisał:
to nie wiem czy tak to wyglada
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Kupując w sklepie Pxxxx Cxxxx zawsze otrzymują Państwo fakturę VAT lub paragon fiskalny, jedyne legalne dokumenty uprawniające do korzystania z ogólnopolskiej gwarancji w autoryzowanych serwisach.[/FONT]

pisałem wyżej, że tak to nie wygląda.
Faktura VAT lub paragon nie uprawnia do naprawy gwarancyjnej u HORN-a
 
Do góry