Hitachi 42PD9700

mako

New member
kol350 napisał:
Ja kupiłem tą plazmę bez oglądania jak chodzi , nie łaziłem po żadnych sklepach , poprostu poczytałem inforamcje o tym tv i go wybrałem i mam gdzieś doszukiwania się "czy ta czy tamta" jak bym tak podchodził do sprawy to do dziś nie kupiłbym żadnej!!

Jeżeli kogoś nie stać to niech sam siebie nie oszukuje że jakiś tam model jest lepszy i tańszy!

poprostu szkoda czasu na takie głupie pisanie.
wierzcie mi sprzedawca tak naprawdę ma to gdzieś co kupicie!
ważne żeby u niego zostawić kasę (jeżeli wyczuje że nie masz kasy na wyższy model a jesteś zajarany na zakup to wciśnie Ci słabszy i tańszy tak żebyś był zadowolony .
co do różnic to wystarczy przeczytać specyfikację i to wszystko .
a wpatrywanie się w obraz to jakaś głupota przecież wszystko zależy od materiału jaki jest nadawany połączenia , oświetlenia , odległości itd.
i tymi parametrami można różnie manewrować a efekt może być taki że po zainstalowaniu w domu będzie albo super lub kicha!!
ja uważam że pd9700 jest ładniejszy i nie wiem jak z obrazem ale napewno nikt mnie nie przekona że jest gorszy od poprzedniego modelu!!!!!!!

stosując pewne manipulacje socjotechniczne można by przekonać klienta
że crt jest lepszy od plazm i lcd wszystko zależy od umiejętności i na co i jak pokieruje się klienta !!!
:D :D :D

Nawet takie fora dyskusyjne mogą z powodzeniem lansować pewne produkty i to robią chociaż nie wszyscy są tego świadomi !!!


W głowie mi sie nie mieści jakim ignorantem jest facet co to napisał jak nie interesuje Cię obraz to patrz w instrukcje z parametrami patafianie, jak "sprzedawca ma to gdzieś co kupicie" jak go nakłoniłeś żeby Cie obsłużył???

Tak sie składa że np Pionek 7 generacji (plazma) uchodzi w wielu opisach jako gorszy niz ten 6 generacji ...
A są ludzie ktrórzy twierdzą że nie ma jak dobre 100Hz w CRT, i tez nie nazwałbym ich głąbami.
Myśl co piszesz Trutniu!:bober:
 

kol350

New member
ale kolegę strasznie to poruszyło!!!
niestety patafianie ale kupiłem bez ogladania w sklepie , oglądałem wcześniej na stronie hitachi , poprostu zapłaciłem i przywiozłem w kartonie do domu a pionieer mi się nie podoba (obudowa) i tyle.
jak mi się znudzi to oddam go komuś za darmo!
 

mako

New member
kol350 napisał:
ale kolegę strasznie to poruszyło!!!
niestety patafianie ale kupiłem bez ogladania w sklepie , oglądałem wcześniej na stronie hitachi , poprostu zapłaciłem i przywiozłem w kartonie do domu a pionieer mi się nie podoba (obudowa) i tyle.
jak mi się znudzi to oddam go komuś za darmo!

ZA DARMO MOŻNA WZIĄĆ BEZ OGLĄDANIA:eek:k:
 

Goliat

New member
Bez reklam
mako napisał:
Po co Tobie rozwijanie wątku jak wszystko wyczytałeś i już kupiłeś:D
No tu jesteś w błędzie .... bo jeżeli faktycznie kupiłeś (chociaż szczerze w to wątpię ;)) w ciemno to właśnie wymiana doświadczeń z użytkownikami jest jak najbardziej na miejscu.
Podzielenie się chociażby settingami (ustawieniami) no i własnymi odczuciami co do naszych "wybrańców" jest jak najbardziej wskazane.....no ale cóż jak dla Ciebie kupno jest równoznaczne z zakończeniem tematu to żegnam (szczerze) no i miłego odbioru ;)
Pozdrawiam.
 

mako

New member
Goliat napisał:
No tu jesteś w błędzie .... bo jeżeli faktycznie kupiłeś (chociaż szczerze w to wątpię ;)) w ciemno to właśnie wymiana doświadczeń z użytkownikami jest jak najbardziej na miejscu.
Podzielenie się chociażby settingami (ustawieniami) no i własnymi odczuciami co do naszych "wybrańców" jest jak najbardziej wskazane.....no ale cóż jak dla Ciebie kupno jest równoznaczne z zakończeniem tematu to żegnam (szczerze) no i miłego odbioru ;)
Pozdrawiam.

Goliat sorry ale nie skumałeś, przeczytaj dokładnie naszą "pyskówke" z kolegą a zrozumiesz... ja niczego nie kupiłem i ciagle sie waham wiec czekam nowych postów najbardziej porównujących Hitachi 9700 i Philipsa 9631 .
 

Goliat

New member
Bez reklam
mako napisał:
Goliat sorry ale nie skumałeś, przeczytaj dokładnie naszą "pyskówke" z kolegą a zrozumiesz... ja niczego nie kupiłem i ciagle sie waham wiec czekam nowych postów najbardziej porównujących Hitachi 9700 i Philipsa 9631 .
Sorrki faktycznie....to efekt czytania postów "gazetkowców" :D
No to czytaj , czytaj i wybierz to co lepsze :p
Pozdrawiam.
 

menek1

New member
Witam, wiec wybrałem a co więcej zamówiłem 9700, a teraz garść
pytań ;-) .
1. Czy jest sens docierania panela jeśli 9700 ma tak dobre zabezpieczenia przed powidokami ?
2. Jeśli tak to na jakich parametrach pracowały Wasze TV przez okres docierania ?

Może macie jeszcze jakieś cenne uwagi dla przyszłych użytkowników tego TV. Przydały by sie jakieś podpowiedzi przed włączeniem TV do prądu .
Czy 9700 skrywa jakieś tajemnice bądź kruczki o których dobrze było by wiedzieć.:grin:

Pozdrawiam.
i odliczam dni....
 

Goliat

New member
Bez reklam
menek1 napisał:
Witam, wiec wybrałem a co więcej zamówiłem 9700, a teraz garść
pytań ;-) .
1. Czy jest sens docierania panela jeśli 9700 ma tak dobre zabezpieczenia przed powidokami ?
2. Jeśli tak to na jakich parametrach pracowały Wasze TV przez okres docierania ?

Może macie jeszcze jakieś cenne uwagi dla przyszłych użytkowników tego TV. Przydały by sie jakieś podpowiedzi przed włączeniem TV do prądu .
Czy 9700 skrywa jakieś tajemnice bądź kruczki o których dobrze było by wiedzieć.:grin:

Pozdrawiam.
i odliczam dni....
No gratulacje !!! Myślę że wybrałeś idealny kompromis jak na ten czas ;)
Ja korzystałem z ustawień z forum GB http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=335070 w zakresie pierwszych 200 godzin i następnych 200 godzin...... a pierwsze odpalenie włączyłem białe tło na około 3 godziny.
Poczytaj po "dotarciu" forum GB bo są tam ciekawe ustawienia z których korzystam i uważam że są OK!
Pozdrawiam.
 

byczy

New member
Goliat napisał:
No gratulacje !!! Myślę że wybrałeś idealny kompromis jak na ten czas ;)
Ja korzystałem z ustawień z forum GB http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=335070 w zakresie pierwszych 200 godzin i następnych 200 godzin...... a pierwsze odpalenie włączyłem białe tło na około 3 godziny.
Poczytaj po "dotarciu" forum GB bo są tam ciekawe ustawienia z których korzystam i uważam że są OK!
Pozdrawiam.

ja mam dostac swoja plazme prawdopodobnie we wtorek :)
za 910L ja kupilem + transport do Polski
juz sie doczekac nie moge.........
 

mokular

New member
byczy napisał:
ja mam dostac swoja plazme prawdopodobnie we wtorek :)
za 910L ja kupilem + transport do Polski
juz sie doczekac nie moge.........
załatwiałeś to prywatnie,czy przez jakąś firmę sprowadzającą sprzęt (jeśli firma -daj namiar) - czy znasz może adresy internetowych porównywarek cenowych w Niemczech i Anglii.
 

cerberone

New member
42PD9700 - mój ci on

Witam szanownych forumowiczów,

No i stało się wczoraj przed 20tą przyjechał do mnie mój nowiutki 42PD9700 wraz z doborowym towarzystwem:
Hitachi DV-DS253E
Denon AVR 1907
Denon DVD 1930
Dali Ikony 6

Do dziś walczę z połączeniem – jeszcze pewnie mi to trochę zajmie :).
Oczywiście jestem podniecony, drżą mi ręce itp.;)
Na początek mam problem ze śnieżeniem obrazu. Podłączyłem kabel antenowy do plazmy i ustawiłem automatycznie programy. Sygnał mam z Aster podłączyłem do gniazda „TV”(zostało drugie „R”) i... śnieży. Obraz jest na niektórych stacja lepszy na innych gorszy.
Zmieniłem podłączenie: antenowy do magnetowidu i dalej do plazmy (magnetowid podłączyłem Euro złączem). I teraz kiedy program idzie z magnetowidu do plazmy obraz jest OK. To samo zrobiłem z nagrywarką. Zaprogramowałem ją i puściłem z niej program na plazmę i obraz jest OK. Jak tylko wrócę do programów zaprogramowanych bezpośrednio na plazmie znowu śnieży. Wniosek z tego jest taki, że to nie sygnał antenowy, ponieważ śnieżyłoby na magnetowidzie i nagrywarce.
Macie jakiś pomysł?
 

byczy

New member
cerberone napisał:
Witam szanownych forumowiczów,

No i stało się wczoraj przed 20tą przyjechał do mnie mój nowiutki 42PD9700 wraz z doborowym towarzystwem:
Hitachi DV-DS253E
Denon AVR 1907
Denon DVD 1930
Dali Ikony 6

Do dziś walczę z połączeniem – jeszcze pewnie mi to trochę zajmie :).
Oczywiście jestem podniecony, drżą mi ręce itp.;)
Na początek mam problem ze śnieżeniem obrazu. Podłączyłem kabel antenowy do plazmy i ustawiłem automatycznie programy. Sygnał mam z Aster podłączyłem do gniazda „TV”(zostało drugie „R”) i... śnieży. Obraz jest na niektórych stacja lepszy na innych gorszy.
Zmieniłem podłączenie: antenowy do magnetowidu i dalej do plazmy (magnetowid podłączyłem Euro złączem). I teraz kiedy program idzie z magnetowidu do plazmy obraz jest OK. To samo zrobiłem z nagrywarką. Zaprogramowałem ją i puściłem z niej program na plazmę i obraz jest OK. Jak tylko wrócę do programów zaprogramowanych bezpośrednio na plazmie znowu śnieży. Wniosek z tego jest taki, że to nie sygnał antenowy, ponieważ śnieżyłoby na magnetowidzie i nagrywarce.
Macie jakiś pomysł?

moze zastosowac wzmacniacz ?? w polaczeniu do tunera w tv?
 

Goliat

New member
Bez reklam
cerberone napisał:
Witam szanownych forumowiczów,

No i stało się wczoraj przed 20tą przyjechał do mnie mój nowiutki 42PD9700 wraz z doborowym towarzystwem:
Hitachi DV-DS253E
Denon AVR 1907
Denon DVD 1930
Dali Ikony 6

Do dziś walczę z połączeniem – jeszcze pewnie mi to trochę zajmie :).
Oczywiście jestem podniecony, drżą mi ręce itp.;)
Na początek mam problem ze śnieżeniem obrazu. Podłączyłem kabel antenowy do plazmy i ustawiłem automatycznie programy. Sygnał mam z Aster podłączyłem do gniazda „TV”(zostało drugie „R”) i... śnieży. Obraz jest na niektórych stacja lepszy na innych gorszy.
Zmieniłem podłączenie: antenowy do magnetowidu i dalej do plazmy (magnetowid podłączyłem Euro złączem). I teraz kiedy program idzie z magnetowidu do plazmy obraz jest OK. To samo zrobiłem z nagrywarką. Zaprogramowałem ją i puściłem z niej program na plazmę i obraz jest OK. Jak tylko wrócę do programów zaprogramowanych bezpośrednio na plazmie znowu śnieży. Wniosek z tego jest taki, że to nie sygnał antenowy, ponieważ śnieżyłoby na magnetowidzie i nagrywarce.
Macie jakiś pomysł?
Z twojego opisu wynika że wykupiłeś pół Horna :D.... ale tak na poważnie ja mam kablówkę Koma - kabek wbity od razu do TV i zero problemu ...tzn. w porównaniu z Cyfrą (szanowną wspaniałą platformą cyfrową Made In Poland ;)) obraz jest gorszy i dźwięk słabszy ale nie mam najmniejszych problemów ze śniegiem,odbiciami itp....
Pogrzebałbym na twoim miejscu w ustawieniach (pamiętaj że 9700 ma ich mnóstwo i to na każde wejście!) i powyłączałbym wszystkie "ulepszacze".... a pozatym przy pierwszym uruchomieniu powinieneś wybrać lokalizacje TV (czyli w naszym przypadku Poland....... sprawdź też (delikatnie!) w menu serwisowym czy TV nie jest już wylatany!
Co do nagrywarki to opisz jak wspóółpracuje z TV bo sam brałem ją pod uwagę ..... ale po stwierdzeniu że jest to klon 200 LG odpuściłem (cena :D)
Pozdrawiam i Gratuluję zakupu no i Welcome To The Club :D
 

jawer1

New member
byczy napisał:
ja mam dostac swoja plazme prawdopodobnie we wtorek :)
za 910L ja kupilem + transport do Polski

Witam

Byczy, napisz czy soś się dowiadywałeś w temacie gwarancji.
Ja mam zamiar zrobić podobnie (transport z GB), ale mam wątpliwosci czy, jakby cos się z plazmą działo, to czy w Polsce będą honorować gwarancję wystawioną przez Angoli.
Popraw jeszcze link do firmy transportowej bo nie działa.
 

jawer1

New member
Skoro już coś napisałem (post powyżej) to może jeszcze jeden


Witam ponownie


Mały elaborat desperata

Czy ktoś z was ma 9700 i n-kę?
Gdzieś w czerwcu po remoncie pokoju planuję kupić nowy TV (cena ok 5000-7000).
Proszę o wrażenia, bo tak naprawdę to już głupi jestem.
Dopóki nie interesowałem się mocno tematem myślałem, że jeśli nowy płaski TV to tylko LCD. Zakładałem, że plazma to przestarzała i wymierająca technologia. Potem zacząłem chodzić po sklepach: MM, AGDRTV, W&W itp., oglądać oferty w allegro, ceneo, skąpcu itp.
Ale nadal tylko LCD - plazmy mijałem z daleka nawet im się nie przyglądając (przecież plazma to wymierająca technologia;) )
Lecz, żaden z LCD mnie nie zachwycił - oczywiście na normalnym sygnale nie na studyjnym. Apogeum irytacji osiągnąłem w listopadzie 2006 kiedy N-ka, którą również posiadam leciała w MM na jakimś 40" Sony za ...13000. Myślałem, że N-ka + TV za taką cenę, to już musi być idealne połączenie. A tu wielka kicha. Owszem Discowery HD odbierało super, ale np. TVN, który w N-ce ma SUPER jakość sygnału jak na kanał SD (sam wiem bo idealnie odbiera na moim starym 29" filipie) odbierał najwyżej średnio. Myślę może jest źle ustawiona antena, ale po wejściu do menu jakość i siła była na ok 90-95% - więc ok.
Pomyślałem, że chyba jeszcze długo nie kupię nowego TV.:(
Wtedy natknąłem się na plazmę Panasa 42PV60, który zwrócił moją uwagę jakością obrazu i ...trącającym myszką designer (delikatnie powiedziane ;) ).
Przestudiowałem cały wątek o Panasie (chyba najdłuższy na tym forum), potem poczytałem o kłopotach z purpurowymi wężami (parę dni temu Kredek się z nimi uporał), aż wreszcie zainteresowałem się Hitachi - początkowo zainteresowała mnie dziwna rozdzielczość 1024 X1080.
Teraz wiem (choć tylko wirtualnie - poprzez przeczytane wszystkie wątki, w Łodzi nigdzie nie ma plazm 8700/9700), że Hitachi to może być dobry wybór.
Jednak bez oglądania na żywo, trudno jest podjąć decyzję o kupnie.
Do tego jeszcze, cały czas gdzieś ktoś mnie namawia: ”Co ty przecież masz cyfrową TV, to kupuj LCD, plazma jest lepsza do kablówki albo naziemnej, ale do satki to tylko LCD”,
albo „Poczekaj na LCD FullHD jak stanieją” itp.
GŁUPI już jestem, a moja żona ma mnie dosyć bo cały czas albo czytam forum, albo przeglądam oferty albo gadam o TV. ...Właśnie powiedziała, że albo będę miał telewizor bez żony :evil:

Proszę o opinie, może fotki jak współpracuje 9700 albo 8700 z n-ką.
Jak odbierają TVN-y, jak TVP a jak kanały Discovery?
Chodzi mi o kanały SD, bo jak wiadomo HD jest na lekarstwo.
Czy fonia z N-ki przez HDMI jest ok, czy się co jakiś czas zacina?
A również, jak wyglądają filmy z kompa (Divix itp.)
Z jakiej min odległości można oglądać?
 
Ostatnia edycja:

Korha

New member
Goliat napisał:
No gratulacje !!! Myślę że wybrałeś idealny kompromis jak na ten czas ;)
Ja korzystałem z ustawień z forum GB http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=335070 w zakresie pierwszych 200 godzin i następnych 200 godzin...... a pierwsze odpalenie włączyłem białe tło na około 3 godziny.
Poczytaj po "dotarciu" forum GB bo są tam ciekawe ustawienia z których korzystam i uważam że są OK!
Pozdrawiam.

Po zapoznaniu się z opiniami i własną subiektywną oceną podjąłem decyzję o zakupie plazmy Hitachi. Zobaczymy w praktyce jak będzie to działać. Zamówiłem plazmę plus " gratisową" nagrywarkę. Cena OK. Będę teraz liczył na Goliata jak to teraz poustawiać aby ten telewizorek jak najdłużej i najlepiej dobrze służył.
 

mokular

New member
Hitachi 42pd9700

byczy napisał:
zalatwialem prywatnie (znajomi) a do przesylki firma interceptorexpress (55Ł z ubezpieczeniem na 10.000pln) podobno w ciagu 2 dni ma byc w polsce (door2door)

porownywarki

UK
www.pricerunner.co.uk

DE
www.idealo.de
dzięki serdeczne za info i zyczę wspaniałego odbioru
ja też zdecydowałem się po długich porównywaniach na zakup tego cudeńka lecz w Polsce odstrasza trochę cena -wczoraj na allegro znalazłem ją za 6.449pln , ale szkoda kafla płacić górką firmie która sprowadza- więc pewnie potrwa trochę jeszcze zanim sam ściągnę.
Nie wiem jeszcze jak jest naprawdę z gwarancją -dzwoniłem do Horna i gość powiedział mi ,że nie honorują europejskich -czy to prawda?
 
Do góry