Hitachi 42PD9700

Goliat

New member
Bez reklam
mokular napisał:
dzięki serdeczne za info i zyczę wspaniałego odbioru
ja też zdecydowałem się po długich porównywaniach na zakup tego cudeńka lecz w Polsce odstrasza trochę cena -wczoraj na allegro znalazłem ją za 6.449pln , ale szkoda kafla płacić górką firmie która sprowadza- więc pewnie potrwa trochę jeszcze zanim sam ściągnę.
Nie wiem jeszcze jak jest naprawdę z gwarancją -dzwoniłem do Horna i gość powiedział mi ,że nie honorują europejskich -czy to prawda?
To prawda Horn nie honoruje bo sam nie jest gwarantem :D....gwarantem jest Hitachi Europe a obsługą na terenie RP firma logistyczna pod Wrocławiem która obsługuje tematy serwisowe..... a i tak lepiej jest zakupić sprzęt za Odrą bo masz wtedy 3 - lata gwarancji (zawarte w cenie) na wszystkie PDP i LCD tej firmy ;)
Pozdrawiam.
 

byczy

New member
jawer1 napisał:
Witam

Byczy, napisz czy soś się dowiadywałeś w temacie gwarancji.
Ja mam zamiar zrobić podobnie (transport z GB), ale mam wątpliwosci czy, jakby cos się z plazmą działo, to czy w Polsce będą honorować gwarancję wystawioną przez Angoli.
Popraw jeszcze link do firmy transportowej bo nie działa.

o gwarancji pisal chyba goliat we wczesniejszych postach...

Transport z UK
http://www.interceptorexpress.co.uk/ jak chcesz to jeszcze masz tutaj: http://www.eagleexpress.pl/ oraz http://eagletransport.net.pl/

cenowo porowynywalnie wzystkie 3 firmy
 

PETERHD

New member
menu serwisowe

Proszę o informację jak uruchomić menu serwisowe w modelu 8600
sposób z 9700 nie działa
Nie mam zamiaru zmieniac ustawień a tylko sprawdzić ile godzin pracował mój TV
 

kol350

New member
do Jawer1

ja mam "n" i wcześniej opisywałem jak to chodzi .
Napewno lepiej niż jakaś kablówka ale niestety żeby odbierać hd musiałem podłączyć hdmi + dźwięk i przełączyć w ustawieniach dekodera po dvi bo po samym hdmi zrywa u mnie dźwięk i obraz (podobno w "n" pracują nad tym)
tak poza tym mogę powidzieć że nigdy nie interesowała mnie piłka nożna ale od kiedy zobaczyłem mecz na tej plaźmie w HD to jest super.
 

cerberone

New member
Goliat napisał:
Z twojego opisu wynika że wykupiłeś pół Horna :D.... ale tak na poważnie ja mam kablówkę Koma - kabek wbity od razu do TV i zero problemu ...tzn. w porównaniu z Cyfrą (szanowną wspaniałą platformą cyfrową Made In Poland ;)) obraz jest gorszy i dźwięk słabszy ale nie mam najmniejszych problemów ze śniegiem,odbiciami itp....
Pogrzebałbym na twoim miejscu w ustawieniach (pamiętaj że 9700 ma ich mnóstwo i to na każde wejście!) i powyłączałbym wszystkie "ulepszacze".... a pozatym przy pierwszym uruchomieniu powinieneś wybrać lokalizacje TV (czyli w naszym przypadku Poland....... sprawdź też (delikatnie!) w menu serwisowym czy TV nie jest już wylatany!
Co do nagrywarki to opisz jak wspóółpracuje z TV bo sam brałem ją pod uwagę ..... ale po stwierdzeniu że jest to klon 200 LG odpuściłem (cena :D)
Pozdrawiam i Gratuluję zakupu no i Welcome To The Club :D

Kiedy programy idą przez AV1 z magnetowidu obraz jest świetny, trochę gorszy na TVP1 i TVP2, ale to nie nowina. Kiedy puszczę programy z nagrywarki obraz jest tak samo świetny. Jak tylko wrócę do programów na TV – śnieży.

Chcę sprawdzić ile godzin przechodził, ale na samą myśl o tym, że mogę tam sobie coś poprzestawiać przechodzą mnie ciarki. Z tego wątku wiem jak uruchomić menu serwisowe, ale czy żeby odczytać czas pracy TV trzeba długo i głęboko kopać w tym menu?

Nagrywarki jeszcze nie rozgryzłem, bo walczyłem z TV przez weekend, ale napiszę jak działa - na pewno. Na chwilę obecną mogę tylko powiedzieć, że nagrywarka nie ma ustawień regionalnych dla Polski. Jest tylko Szwecja, Finlandia itp. a na końcu tylko "other". W tym ustawieniu "other" nagrywarka wyszukiwała programy z preferencją do zachodnich stacji, a polskich prawie w ogole. Ciekawe prawda?

 
Ostatnia edycja:

Goliat

New member
Bez reklam
cerberone napisał:

Kiedy programy idą przez AV1 z magnetowidu obraz jest świetny, trochę gorszy na TVP1 i TVP2, ale to nie nowina. Kiedy puszczę programy z nagrywarki obraz jest tak samo świetny. Jak tylko wrócę do programów na TV – śnieży.

Chcę sprawdzić ile godzin przechodził, ale na samą myśl o tym, że mogę tam sobie coś poprzestawiać przechodzą mnie ciarki. Z tego wątku wiem jak uruchomić menu serwisowe, ale czy żeby odczytać czas pracy TV trzeba długo i głęboko kopać w tym menu?

Nagrywarki jeszcze nie rozgryzłem, bo walczyłem z TV przez weekend, ale napiszę jak działa - na pewno. Na chwilę obecną mogę tylko powiedzieć, że nagrywarka nie ma ustawień regionalnych dla Polski. Jest tylko Szwecja, Finlandia itp. a na końcu tylko "other". W tym ustawieniu "other" nagrywarka wyszukiwała programy z preferencją do zachodnich stacji, a polskich prawie w ogole. Ciekawe prawda?

Po wejściu w menu serwisowe używasz tylko kursorów na pilocie góra-dół i w ten sposób schodzisz do pozycji z licznikiem godzin pracy.
Trenowałem swoje TV i u mnie nie występuje żadne śnieżenie (biegałem po AV-1,AV-3,Component i TV)
Co do nagrywarki to stwierdziłem że nie jest ona przeznaczona na nasz rynek (brak polskiego :()........ a jako klon LG nie jest warta zakupu :( (no ale jak dodali gratis :D to nie narzekałbym ;))
Pozdrawiam.
 

cerberone

New member
Goliat napisał:
Po wejściu w menu serwisowe używasz tylko kursorów na pilocie góra-dół i w ten sposób schodzisz do pozycji z licznikiem godzin pracy.
Trenowałem swoje TV i u mnie nie występuje żadne śnieżenie (biegałem po AV-1,AV-3,Component i TV)
Co do nagrywarki to stwierdziłem że nie jest ona przeznaczona na nasz rynek (brak polskiego :()........ a jako klon LG nie jest warta zakupu :( (no ale jak dodali gratis :D to nie narzekałbym ;))
Pozdrawiam.

No wiesz... ten gratis kosztował 1 kpln. Zawsze w sprzedaży łączonej trochę trzeba zapłacić za ten dodatek. Za darmo go nikt nie odda. A nagrywarkę traktuję jako skład na moje prywatne filmy.
 

byczy

New member
wczoraj moje 9700 wyjechalo z londynu ciekawe ile zajmie transport, firma mowi ze wtorek, sroda ma byc u mnie - zobaczymy jak to wyglada w praktyce.
 

mokular

New member
9700

byczy napisał:
wczoraj moje 9700 wyjechalo z londynu ciekawe ile zajmie transport, firma mowi ze wtorek, sroda ma byc u mnie - zobaczymy jak to wyglada w praktyce.

Ja na razie namierzyłem znajomą w okolicach Manchesteru i wykonałem fona. W weekend ma się rozejrzeć w temacie i dać znać. Także czekam ,czekam... i zobaczymy co z tego wyjdzie.
pozdro.
 

menek1

New member
Witam.
Wszedłem do menu serwisowego ale nie mogę się zupełnie tam połapać, czy wiecie gdzie znajduje się czas jaki przepracował odbiornik ?
 

mokular

New member
Pd9700

byczy napisał:
ja mam dostac swoja plazme prawdopodobnie we wtorek :)
za 910L ja kupilem + transport do Polski
juz sie doczekac nie moge.........
byczy czy cena zakupu 910Ł jest już z gwarancją 3 letnią - wszędzie jak widzę(sklepy inernetowe) za 3 letnią trzeba dopłacić około 300Ł -jeśli jest podaj adres sklepu w którym dokonałeś zakupu
pozdro.
 

byczy

New member
mokular napisał:
byczy czy cena zakupu 910Ł jest już z gwarancją 3 letnią - wszędzie jak widzę(sklepy inernetowe) za 3 letnią trzeba dopłacić około 300Ł -jeśli jest podaj adres sklepu w którym dokonałeś zakupu
pozdro.

no wlasnie cena w sklepie byla dlatego 910L bo gwarancja skrucona :(

kto wie jak ustawic ati na polaczeniu dvi-> hdmi ??
 

cerberone

New member
cerberone napisał:

Kiedy programy idą przez AV1 z magnetowidu obraz jest świetny, trochę gorszy na TVP1 i TVP2, ale to nie nowina. Kiedy puszczę programy z nagrywarki obraz jest tak samo świetny. Jak tylko wrócę do programów na TV – śnieży.

Okazało się, że moje nowiutkie cudo ma zepsuty tuner. Byli Panowie z Horna sprawdzili na własne oczy, że śnieży i że to plazma, a nie kwestia sygnału antenowego.
Próbowałem wejść do menu serwisowego, ale nie działa ta sekwencja przycisków. Goliat możesz jeszcze raz, jak krowie na rowie, wyjaśnić jak tam wejść?
 

byczy

New member
cerberone napisał:
Okazało się, że moje nowiutkie cudo ma zepsuty tuner.
Próbowałem wejść do menu serwisowego, ale nie działa ta sekwencja przycisków. Goliat możesz jeszcze raz, jak krowie na rowie, wyjaśnić jak tam wejść?

no mi ez cos nie chula ta sekwencja :)
a i gdzie mozna znalesc opis menu serwisowego???
 

Goliat

New member
Bez reklam
samson napisał:
Witam,

W skrócie to wygląda tak:
1. Włącz telewizor (np. używając pilota)
2. Wyłącz telewizor - ale za pomocą przycisku "Sub Power" na panelu kontrolnym (ulokowanym po prawej strony telewizora)
3 Jednocześnie naciśnij trzy przyciski: "Sub Power", "Input Select" i (wg. oryginalu) "strzałka w dół" (tu jest problem, ponieważ sprawdziłem w manualu Hitachi, że są dwa przyciski o nazwie "w dół": Channel DOWN - kanał i Volume DOWN - głośność a na forum nie jest jasno napisane który) i trzymaj je RAZEM wciśnięte przez przynajmniej 5 sekund.

Jest ostrzeżenie aby nie za bardzo nie kombinować z ustawieniami w menu serwisowym.

Powodzenia.
Panowie ... troszkę poszukać a nie tylko szpanować niskimi cenami :D
Pozdrawiam.
 

menek1

New member
Mi tam ta kombinacja działa i co z tego w menu servisowym nic się nie zwojuje bez instrukcji cale menu cyfrowe. Wiec raz tam wszedłem i pewnie już tam nie zajrzę, no chyba że ktoś rozszyfruje te liczby. ;)
 

rogny

New member
Witajcie,

Jestem tu nowy, ale śledzę od dawna to forum. Zdecydowałem się na zakup Hitachi 42PD9700. Mam parę pytań do kolegów, którzy sprowadzili swój sprzęt z UK podzielcie się refleksjami:
1. Czy udało wam się ustawić polskie menu w panelu serwisowym ?
2. Czy sygnał nadawany z kablówki UPC lub Aster (analogowy) w pełni oddaje jakość obrazu i dźwięku opisywaną przez kolegę Goliata ?
3. Czy udało wam się zarejestrować, i uzyskać polską gwarancję i instrukcję obsługi ze strony internetowej Hitachi ?
4. Czy docieraliście swój sprzęt wg zaleceń ze strony GB i jakie są tego efekty ?
5. Czy paczki z UK dotarły do was bez zastrzeżeń ?
 

bankroot

New member
czy to atrakcyjna cena ?

Cześć wszystkim,

znalazłem na Allegro rzeczonego Hitachi zw komplecie z nagrywarką 235 (akurat miałem zmieniac wojego Pioneera na coś co potrafi progresywnie skanować - to jest dla mnie bonus) za 7700 PLN.
Czy taka cena jest godna uwagi, zwłaszcza że sprzęt jest na gwarancji Horna ?
Właśnie, jak to sprawdzić przed zakupem, czy jest na takiej gwarancji ?

pozdrawiam
 
Do góry