Hitachi 42PD9700

Goliat

New member
Bez reklam
beber napisał:
GOLIAT!

Jaki jest okres gwarancji w Polsce? Czy można wydłużyć?

Ponawiam pytanie przy aktualizacji cen na dziś:
Czy mogąc kupić TH42PV60 za 4700zl a 42PD9700 za 7700zł , nadal uważasz że do: n-ki, sporadycznie DVD i może w przyszłości PS3 warto wydać 3000zł wiecej?

Bo zaczynam myśleć, że może dodać 1500zł i kupić 50" -> TH50PV60

Dzięki za dużo info na temat tego Hitachi, oby więcej takich użytkowników...
Witam w Nowym Roku!!!!!!:smile:
Gwarancja jest 2-letnia (w RP nie można jej wydłużyć :( )
W temacie PV-60 to po przeczytaniu postów o ich wadach fabrycznych nie ryzykowałbym z zakupem.
Ale wybór i grajcary należą do ciebie.
Pozdrawiam.
P.S. przepraszam za reaplaye ale coś się dzieje dziwnego z forum :(
 

pikolino

New member
beber>>
Warto dodać 3000 czy nawet nieco wiecej i kupić Hitachi.
Zrób to a nie będziesz żałował.
Jakość,design i wykonanie to całkiem inna bajka niż Panasoniki etc.
Ja mam Hitachi 42PD9700 i nie kupiłbym nic innego dzisiaj też :)
Ale jak napisał Goliat(jeszcze raz dzięki za pomoc) - grajcary są Twoje.
Pozdrawiam.
 

kol350

New member
witam ponownie , sprzęt został mi wymieniony jeszcze przed świętami i już wszystko jest ok.
faktycznie nie tworzą sie na razie żadne powidoki (widocznie poprzednia sztuka była mocno wadliwa)

ale jest inny problem - nie działa przez hdmi z "n" zrywa obraz i dźwięk
w związku z tym zgłosiłem reklamację do "n" i co mnie bardzo zaskoczyło
napisali mi że problem leży po stronie oprogramowania telewizora ( co za debile!!!) .
Sprawdzałem i bez problemu działa z Humaxem 2000 . oraz jak dobrze pamiętam to na ang. forum jest opisane że bez problemów działa z sky digital.
Także przestrzegam przed zakupem "n"

czy może testował ktoś ten telewizor z topfieldem hd?
 

hdpegass

New member
Próbowałem porównać 9700 i 8600

Próbowałem porównać wczoraj w sklepie firmowym Denona (w Galerii Mokotów) modele 9700 i 8600. Jako żywo obraz na tańszym 8600 wyglądał zdecydowanie lepiej. KIlka pytań i okazało się że 8600 idzie po HDMI a 9700 po jakimś analogowym kablu zaszytym w ścianie :confused::confused::confused:.

Wnioski - jakość potencjalnie lepszego odbiornika została zamaskowana przez kawałek drutu... tak, że praktycznie nie dało się w żaden sposób uzasadnić (sobie) wyższej ceny urządzenia skoro świeciło gorzej... nie wiem dlaczego tak się dzieje, to jest w końcu mały wyspecjalizowany sklep sprzedający sprzęt z najwyższej półki a wykładają się na takich bzdetach jak kabel - szkoda :(.

Czy ktoś miał okazję porównać oba urządzenia w porównywalnych warunkach? Albo wie gdzie w Warszawie takie się znajdują?
 

Goliat

New member
Bez reklam
hdpegass napisał:
Próbowałem porównać wczoraj w sklepie firmowym Denona (w Galerii Mokotów) modele 9700 i 8600. Jako żywo obraz na tańszym 8600 wyglądał zdecydowanie lepiej. KIlka pytań i okazało się że 8600 idzie po HDMI a 9700 po jakimś analogowym kablu zaszytym w ścianie :confused::confused::confused:.

Wnioski - jakość potencjalnie lepszego odbiornika została zamaskowana przez kawałek drutu... tak, że praktycznie nie dało się w żaden sposób uzasadnić (sobie) wyższej ceny urządzenia skoro świeciło gorzej... nie wiem dlaczego tak się dzieje, to jest w końcu mały wyspecjalizowany sklep sprzedający sprzęt z najwyższej półki a wykładają się na takich bzdetach jak kabel - szkoda :(.

Czy ktoś miał okazję porównać oba urządzenia w porównywalnych warunkach? Albo wie gdzie w Warszawie takie się znajdują?
8600 jest w tej chwili w super promocji (inny panel i procesor) ..... ale cena :) resztę sobie dodaj sam....... a zresztą pojaw się ze swoim źródłem (płyty itp....) i porównaj :D
A użytkownicy 9700 0glądają i podziwiają i nic nie piszą :(....
Sam wiem dlaczego....są w szoku ( z autopsji :bober:)
Pozdrawiam.
 

byczy

New member
Goliat napisał:
8600 jest w tej chwili w super promocji (inny panel i procesor) ..... ale cena :) resztę sobie dodaj sam....... a zresztą pojaw się ze swoim źródłem (płyty itp....) i porównaj :D
A użytkownicy 9700 0glądają i podziwiają i nic nie piszą :(....
Sam wiem dlaczego....są w szoku ( z autopsji :bober:)
Pozdrawiam.

no super mi promocja ponad 6k..........

promocja to jest w UK na 9700......bez problemu sie go dostaje za 930-970Ł a jak by ktos go chcial sobie przywiesc to transport za 55Ł z ubezpieczeniem na 10k (door to door)

jak dlamnie to marna ta promocja na 8600.........

a gwarancja jak gwarancja z tego co mi wiadome to rok jest producenta wiec powinna starczyc.......
 

Goliat

New member
Bez reklam
byczy napisał:
no super mi promocja ponad 6k..........

promocja to jest w UK na 9700......bez problemu sie go dostaje za 930-970Ł a jak by ktos go chcial sobie przywiesc to transport za 55Ł z ubezpieczeniem na 10k (door to door)

jak dlamnie to marna ta promocja na 8600.........

a gwarancja jak gwarancja z tego co mi wiadome to rok jest producenta wiec powinna starczyc.......
Poczytaj trochę a znajdziesz użytkowników którzy kupili 8600 za 5,5 k ;)
A gwarancja na Hitachi jest 2 lata więc w miarę OKI :D (w GB do 4-lat :()
Pozdrawiam.
 

kol350

New member
Wtam !!!
faktycznie o tej plaźmie nikt za dużo nie pisze , podejrzewam dlatego że nie dużo osób ją posiada a Ci co ją mają są zadowoleni!

Ja również ! pomimo przygód wcześniej opisanych.
Obecnie udało mi się skonfigurować z "n" Hdmi w trybie DVi i wszystko jest oK!
Obraz jest super jak i dźwięk , co prawda oglądam z odległości prawie 5 m i zaczynam powoli odnosić wrażenie że 42" to za mało jak na taką odl. (a szczególnie dla HD)
Może niedługo zmienię na 50"

może warto byłoby opisać ciekawe funkcje jakie posiada ten TV.
np. zabezpieczenie przed wypalaniem się loga w narożnych częściach ekranu itp.

ps .
znalazłem wydaje mi się że bardzo skuteczny sposób dla WSZYSTKICH PLAZM zabezpieczający przed wypalaniem !!!
otóż po zakończeniu oglądania nie należy wyłączać plazmy tylko przełączyć odrazu na "śnieg" na ok. 5min. a później dopiero wyłączyć.
 

byczy

New member
Goliat napisał:
Poczytaj trochę a znajdziesz użytkowników którzy kupili 8600 za 5,5 k ;)
A gwarancja na Hitachi jest 2 lata więc w miarę OKI :D (w GB do 4-lat :()
Pozdrawiam.

no nie chce mi sie czytac ale wole 9700 za 5,8k z UK niz w polsce 8600 za to 5,5k :)

pzdr
 

jawer1

New member
byczy napisał:
no nie chce mi sie czytac ale wole 9700 za 5,8k z UK

Witam,

cena w UK, jest rzeczywiście bardzo atrakcyjna.
Czy ktoś z was już przeprowadził taki zakup?
Który sklep wybrać (który wysle do Polski)?
Jaki wybrać, sposób płatności?
Czy honorowana jest w Polsce gwarancja hitachi na TV kupiony w UK ?

Poniżej link do ichniego "skąpca" z wybranym 9700

http://www.pricerunner.co.uk/sound-and-vision/vision/tv/576049/prices
 

byczy

New member
jawer1 napisał:
Witam,

cena w UK, jest rzeczywiście bardzo atrakcyjna.
Czy ktoś z was już przeprowadził taki zakup?
Który sklep wybrać (który wysle do Polski)?
Jaki wybrać, sposób płatności?
Czy honorowana jest w Polsce gwarancja hitachi na TV kupiony w UK ?

Poniżej link do ichniego "skąpca" z wybranym 9700

http://www.pricerunner.co.uk/sound-and-vision/vision/tv/576049/prices

wiec sprawa wyglada tak...

do polski ciezko z wysylka jest z sklepu...poprostu nie wysylaja

najlepiej miec kogos w anglii (rodzina,kolega) i on zamawia to w sklepie...

do tego jest jeszcze jedna sprawa jak sie kupuje tam tv to oni automatycznie zglaszaja go i przychodza Ci kwity do placenia miesiecznie 15Ł podatku za odbiornik TV (chyba ze ta osoba co zamawia juz placi, wtedy niema problemu)

przesylka z angli, jest kilka firm ktore co tydzien przesylki woza do polski
oplata w zaleznosci od wagi poniewaz te kartony sa wielkie, oplata w zaleznosci od firmy miedzy 45Ł-60Ł

gwarancja podobno jest europejska i serwis ja honoruje (tak slyszalem)

pozdrawiam
 

Hotest

New member
byczy napisał:
do tego jest jeszcze jedna sprawa jak sie kupuje tam tv to oni automatycznie zglaszaja go i przychodza Ci kwity do placenia miesiecznie 15Ł podatku za odbiornik TV (chyba ze ta osoba co zamawia juz placi, wtedy niema problemu)

Bzdura jakiej nie slyszalem. TV license kosztuje £131.50 na caly rok i jest nie przypisany do TV ale do mieszkania. Nie ma nic wspolnego z zakupem nowych TV.

Wysylka z UK do PL to ok £1 za kg.

Pozdrawiam
 

byczy

New member
Hotest napisał:
Bzdura jakiej nie slyszalem. TV license kosztuje £131.50 na caly rok i jest nie przypisany do TV ale do mieszkania. Nie ma nic wspolnego z zakupem nowych TV.

Wysylka z UK do PL to ok £1 za kg.

Pozdrawiam

dzieki za info....
widac znajomy cos mi zaciemnil.

pzdr
 

aju

New member
pytanie do speców

witam,
chciałbym zapytać co myślicie o takiej ofercie 9700+nagrywarka DS253E za 7000pln?
Znajomy moze mi w tej cenie sprzedac nówkę sztukę. Co powinienem sprawdzić przed jej zakupem, tzn. gdzie tu może być haczyk, dodam, że mimo wszystko znajomy jest raczej godny zaufania.
Pisaliście coś modelach "U" i "C", którego lepiej nie kupować, czy jest sposób, żeby sprawdzić, czy tv był używany, np. jakaś ewidencja czasu pracy. A jeśli pracował bez docierania to czy należy taką ofertę jednoznacznie odrzucić?
"Źródła" się nie boję, martwi mnie raczej, że znajomy sam może nie wiedzieć jaki ma egzemplarz.
Pozdrawiam
 

Goliat

New member
Bez reklam
aju napisał:
witam,
chciałbym zapytać co myślicie o takiej ofercie 9700+nagrywarka DS253E za 7000pln?
Znajomy moze mi w tej cenie sprzedac nówkę sztukę. Co powinienem sprawdzić przed jej zakupem, tzn. gdzie tu może być haczyk, dodam, że mimo wszystko znajomy jest raczej godny zaufania.
Pisaliście coś modelach "U" i "C", którego lepiej nie kupować, czy jest sposób, żeby sprawdzić, czy tv był używany, np. jakaś ewidencja czasu pracy. A jeśli pracował bez docierania to czy należy taką ofertę jednoznacznie odrzucić?
"Źródła" się nie boję, martwi mnie raczej, że znajomy sam może nie wiedzieć jaki ma egzemplarz.
Pozdrawiam
Na Polski rynek jest końcówka "N" i tylko takie występowały w promocji Horna za 9999 (z nagrywarką)
Odnośnie menu serwisowego poczytaj wątek ;)
Jeżeli jest to nasz krajowy to za 7kpln warto (no chyba że niepewne źródło)
Pozdrawiam.
 

gordon520

New member
Uwagi po zakupie

Po przeczytaniu kilku wątków na temat TV płaskich dostępnych na rynku zdecydowalem się na kupno plazmy 42PD9700C.
Istotnie jakość obrazu jest rewelacyjna,szczególnie z DVD, które skaluje obraz do 720p.Natomiast programy z UPC w większości najlepiej oglądać za pomocą odb.marki Rubin (info dla młodszych:kolorowy odb.TV lampowy prod.radzieckiej z lat 70-ch XX wieku).
Odnośnie instrukcji obsługi- otrzymałem instrukcję w postaci papierowej w kilku językach, ale nie w polskim.Jednak wraz z dokumentacją ( schematy ideowe!) jest załączona płyta, na której jest dokładnie ta sama instrukcja obsługi m.in po polsku w .pdf.
Oczywiście da ona się wydrukować.
Rejestracja i serwis: link podany na forum jet nieczynny- prawdopodobnie serwis w Pradze został skasowany, ponieważ na stronie Hitachi ani w instrukcji obsługi nie występuje.
Dlatego na stronie Hitachi.pl zgłosiłem zapytanie, o sposób rejestracji zakupionego TV, ale czekam drugi dzień i jak narazie cisza.
Odnośnie menu po polsku:w wersji C, nie ma polskiego menu
Ale instrukcja jest na tyle dokładna (kolejne podlisty menu po polsku), że nie trudno sobie poradzić nie znając obcego jęzka.
Zakup i cena: znalazłem na Allegro firmę z Łodzi, która wystawia na aukcjach odbiorniki TV w konkurencyjnych cenach ale w bezposrednim kontakcie jeszcze można wynegocjować cenę sporo poniżej 7000 zł.
Po uzgodnieniu ceny, przywożą zamówiony TV pod wskazany adres i go instalują.
 
Ostatnia edycja:

RYSZARD13

New member
Jeżeli kupicie telewizor w Anglii polski dystrybutor nie jest zobowiązany do respektowania gwarancji, jest to normalna procedura Europejska.
W każdej cenie wyrobu znajduje się cena ryzyka, ze sprzęt może być naprawiany dotyczy to dystrybutorów tego sprzętu z danego kraju gdzie jest sprzedawany, Polski dystrybutor czy importer ma podpisaną umowę z Czechami, jeżeli Angielski dystrybutor ma podpisaną umowę z nimi, to sprzęt może być naprawiany na gwarancji, jeżeli nie to sprzęt jest naprawiany na własny koszt, niech nikt nie wciska wam o Euro-gwarancji.
Potrzeba dowiedzieć się gdzie najbliżej możecie naprawić swój sprzęt na gwarancji, jeżeli kupujecie go zagranicą.
Uczciwy sprzedawca powinien was o tym poinformować.


Jeżeli na Allegro ktoś sprzedaje telewizory marki Hitachi, to łatwo go jest sprawdzić czy telewizor pochodzi od Polskiego dystrybutora dzwoniąc pod telefon podany na stronie internetowej, lepiej tam zadzwonić niż później płacić za naprawę.lub [0-22 331-55-55]
 
Ostatnia edycja:

Goliat

New member
Bez reklam
No dobra Panie i Panowie myślę że plazemki podocierane :D więc czas podzielić się info o ustawieniach........każde wejście ma swoje więc jest co kręcić :(
Na początek moje: wejście AV-RGB (sygnał mydelniczka 1530 - kabel Euro-Euro Vivanco :()
Picture Mode-Normal
Contrast- +2
Brightness- 0
Colour- -8
Sharpness- 0
Hue- 0
Colour Temperature- Normal
Contrast Mode- Normal
YNR- OFF
CNR- OFF
Film Mode- OFF
LTI- OFF
CTI- OFF
Black Enhancement- OFF
Color Temp. Adjust- ON (wszystkie ustawienia na 0)
Colour Management- ON
Magenta- +30
Red- +30
Yellow- +28
Green- +27
Cyan- +35
Blue- +36
Colour Decoding:
Red- +32
Green- +43
Colour- -8
Hue- 0
Luminance Manager- OFF
Przy tych ustawieniach zero problemu z duszkami a zarazem praktycznie niezauważalne podwyższone zużycie prądu (porównanie do Loewe Nemos 32DR+ CRT)
Pozdrawiam.
 
Do góry