Hitachi 42PD9700

cerberone

New member
marek_13 napisał:
zastanawiam się jeszcze nad 1 rzeczą - ja oglądam przez decoder n-ki z satelity - może to jest przyczyna, jakiś mocniejszy sygnał, czy co? i rzeczywiście przez te 300 godzin w 80% oglądałem tvn 24.

pozdro all
Marek_13, ja mam sygnał z kablówki i TVN24 wypalił się po tygodniu czasu użytkowania i zaledwie kilkunastu godzinach przebiegu. Nie wydaje mi się, że to kwestia sygnału. Miałem również włączonego managera luminacji i odświeżanie co 5 min. Nie pomogło. Nawet wpadłem na pomysł, że odświeżanie przy 5 minutach nie działa, więc może 10 minut pomoże, ale okazało się, że nie.
 

marek_13

New member
cerberone napisał:
Marek_13, ja mam sygnał z kablówki i TVN24 wypalił się po tygodniu czasu użytkowania i zaledwie kilkunastu godzinach przebiegu. Nie wydaje mi się, że to kwestia sygnału. Miałem również włączonego managera luminacji i odświeżanie co 5 min. Nie pomogło. Nawet wpadłem na pomysł, że odświeżanie przy 5 minutach nie działa, więc może 10 minut pomoże, ale okazało się, że nie.

no mamy pecha Kolego, nie ma co. Kolega Luis, jak twierdzi, włączał TVN24 na kilkanaście godzin i nic mu się nie wypaliło, więc kicha raczej z naszymi egzemplarzami - eeeeeeee - trzeba to olać i oglądać dalej, chociaż nie ukrywam, że cały sentyment straciłem dla tego tv i producenta i nikomu go już więcej nie polecę.

pozdro all
 

nokio

New member
Migotające pasy na niebieskim tle

Jestem po 200 godzinach "docierania" dziś ustawiłem zgodnie z wytycznymi załączonymi w tym wątku. Denerwuje mnie tylko jeden problem migotające skośne linie przy niebieskim lub błękitnym tle. Czy ten efekt da się jakoś zniwelować np. w menu serwisowym ?? proszę o poradę jeżeli ktoś z was uporał się z tym problemem.
 

byczy

New member
nokio napisał:
Jestem po 200 godzinach "docierania" dziś ustawiłem zgodnie z wytycznymi załączonymi w tym wątku. Denerwuje mnie tylko jeden problem migotające skośne linie przy niebieskim lub błękitnym tle. Czy ten efekt da się jakoś zniwelować np. w menu serwisowym ?? proszę o poradę jeżeli ktoś z was uporał się z tym problemem.

szczerze mowiac nie zauwazylem takiego czegos jak opisujesz....na swoim tv
 

mita

New member
Witam,

Proszę o podpowiedź w poniżeszej sprawie.
Jestem szczęśliwym jak dotąd posiadaczem 42PD9700 od stycznia br. Żadnych problemów nie było jak na razie. Ale ostatnio nie mogę zmieniać ustawień obrazu w menu/function/default zoom z panoramic na full czy 4:3 etc. Czyżbym coś namotał w innych miejscach ustawień? Czy też sprawa poważniejsza i powinienem z serwisem się kontaktować?
PLS HELP,

Robert
 

Goliat

New member
Bez reklam
mita napisał:
Witam,

Proszę o podpowiedź w poniżeszej sprawie.
Jestem szczęśliwym jak dotąd posiadaczem 42PD9700 od stycznia br. Żadnych problemów nie było jak na razie. Ale ostatnio nie mogę zmieniać ustawień obrazu w menu/function/default zoom z panoramic na full czy 4:3 etc. Czyżbym coś namotał w innych miejscach ustawień? Czy też sprawa poważniejsza i powinienem z serwisem się kontaktować?
PLS HELP,

Robert
Na czym występuje ten problem????Chyba skalujesz obraz przez HDMI w górę a wtedy (patrz instrukcja ;) ) nie można wybierać mędzy trybami.
Pozdrawiam.
P.S.Witam po wakacjach :) TV działa na 100% powidoków brak i linii na niebieskim tle także.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sprawdź instrukcję . Po okresie docierania Hitachi 9700 juz bez powidoków - gra jak marzenie.
 

kacper_74

New member
Wiatm wszytkich posiadaczy 42pd9700 i nie tylko.
Czasem zaglądam do tego wątku ale jakoś nie mam czasu nic napisać.
Więc postaram się to teraz nadrobić.
Mam swojego hitachi 42pd9700 od lutego. Nie zauwazyłem powazniejszych wad w tym tv, ale jakies są (chyba trudno w tej chwili kupić cokolwiek pozbawione wad, kirdyś dzieliłem się już na tym forum swoimi refleksjami na ten temat). Pierwsza wada która od razu rzuciła mi się w oczy i nie dawała spokoju był znany problem migotania obrazu przy ciemnych scenach. Poradziłem sobie z nim zmieniajac parametr w liniach 275, 829, 830, 831. Przeglądając potem wasze ustawienia menu serwisowego zapisane w excel'u własnie w tych liniach różniły sie one od moich plus pare innych, ale to chyba były zmienne. Jednak efekt migotania czy tez zmiany poziomu jasności obrazu nadal występuje lecz w znacznie mniejszym stopniu i w innych sytuacjach. Pojawia sie w ciemnych scenach przu kontraście poniżej -3. Ustawienie kontrastu -3 i wyżej niweluje ten efekt. Zmiana jasności wystepuje równiez w jasnych scenach :). W momencie pojawienia się dużego białego obiektu na ekranie bądź chociażby włączenia menu, poziom jasności potrafi się delikatnie zmieniać. Łatwo wywolać ten efekt podłączając peceta do tv i naprzemian otwierając i zamykając białe okna systemu operacyjnego. występuje jeszcze jeden efekt, który zauważyłem. Gdy tv wyswietla kontrastowe elementy (takie jak np menu) to w poziomie przez cały panel widoczne sa jakby cienie. Do wszytkich tych efektów już się przyzwyczaiłem i poza mna nikt z oglądających ten tv (np moja zona) tego nie widzi.
Tv na codzień wyświetla obraz z n-ki, kablówki upc, odtwarzaca denon avr 1507, i od jakiegoś czasu pecet którego udało mi sie zamknąć w małej zgrabnej obudowie i jest na stałe podpięty do hitachi przez d-sub. Słuzy znakomicie jako elektroniczny album ze zdjeciami, odtwarzacz divix, zabawka do grania, i od bidy mozna (ale nie za długo) poszperać w internecie.
Orientacyjny przebieg mojego 42pd9700 to chyba blisko 1000h (jak nie zapomne to dzisiaj wieczorem sprawdzę). Co pewnie wielu zainteresuje nie zaobserwowałem żadnych powidoków. Wczoraj wieczorem ogladałem tv włączając czarne, białe i kolorowe plansze pod tym kątem. Nie stwierdziłem naprawdę najdrobniejszego wypalenia. A muszę powiedzieć, że 50% czasu pracy mojego tv to właśnieodbiór kanału tvn24 (czasem kilka godzin pod rząd). Jest jedna rzecz, którą zaobserwowałem. W pierwszym okresie urzytkowania powidoki wystepowału i utrzymywały się dosyc długo. Wspominane juz tutaj logo tvn24 potrafiło być widoczne przez po wielu godzinach oglądanie innych kanałów. Wyświetlanie kontrastowych elementów obrazu pozosytawiało natychmiast slady na matrycy po czym za jakiś czas zmikały. W tej chwili ten efekt nie wystepuje a kontrastowe elementy wyświetlane nawet godzinami nie powoduja wypaleń.
Chyba udało się dobrze dotrzeć mojego hitachi :-D .
Więc poza wadami o których pisałem powyżej, które na początku mnie trochę irytowały musze przyznać, że moja ogólna ocena 42pd9700 jest dobra. Z czasem okazuje się że bogata ilośc opcji, wejść jakimi dysponuje ten tv jest bardzo przydatna, a dziwne efekty opisywane przezemnie wystepujace podczas wyswietlania obrazu sa niczym w porownaniu z tym co mialem okazje zaobserwowac na telewizorach innych producentow kiedy bylem na etapie wybory tv.
Choć prawdę mowiac pewien niesmak pozostaje. Płacąc dwa razy tyle co za produkty firm lg, samsung i tym podobnych oczekiwalem, że dostanę tv który potrafi wyświetlać obraz pozbawiony jakichkolwiek wad :)
 

teh_pp

New member
Jestem szczęśliwym właścicielem moim zdaniem jednej z lepszych plazm - Hitachi 42PD9700, ale ostatnio niestety przypadkowo pojawiły mi się duszki od grania na Wii :(. Da się z tym cokolwiek zrobić, albo przynajmniej jakoś zminimalizować efekty?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli są świeże powidoki - to wyjmnij kabel antenowy z tyłu i zostaw go włączony na "Śniegu" na kilka godzin. Jeśli nie pomoże - potwórz operację kilka razy. Wielu osobom pomogło.
 

teh_pp

New member
Świetny pomysł! Bardzo mi pomógł i uratował skórę. Włączyłem na zaledwie 1,5h i po duszkach ani śladu. Polecam innym i wielkie dzięki!
 

Musio1968

Member
Bez reklam
To koszmar z tymi " duszkami " !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Czy jest szansa że kiedyś jakiś producent plazm poradzi sobie z tymi problemami / duszki, powidoki / Wydać kilkanascie tysiecy złotych i ciągle dygotać że strachu !!!!!!!!!!! Lepiej kupić LCD !!!! Pozdrawiam !!!!!!!!!! :) :) :) :) :)
 

teh_pp

New member
Mam mały problem z tą plazmą. Otóż bardzo łatwo pojawiają mi się na niej duszki. Wystarczy 5 min stałego obrazu aby on się "wypalił" na plaźmie. Co może być tego przyczyną? Źle dotarta, wadliwa czy taka natura produktu? Wydaje mi się, że może być źle dotarta, więc wyprzedzając następny post, czy warto teraz ponownie docierać? Mój Hitaczek ma już 4 miesiące ;).
 

Goliat

New member
Bez reklam
teh_pp napisał:
Mam mały problem z tą plazmą. Otóż bardzo łatwo pojawiają mi się na niej duszki. Wystarczy 5 min stałego obrazu aby on się "wypalił" na plaźmie. Co może być tego przyczyną? Źle dotarta, wadliwa czy taka natura produktu? Wydaje mi się, że może być źle dotarta, więc wyprzedzając następny post, czy warto teraz ponownie docierać? Mój Hitaczek ma już 4 miesiące ;).
U mnie brak tych dolegliwości!!!być może wadliwy produkt????I pamiętaj że masz w menu funkcję która wyświetla biały obraz....więc wyciąganie anteny jest zbędne.
Pozdrawiam.
 

teh_pp

New member
Przykład z ostatniej chwili: Oglądam przez 15 minut TVN turbo i logo TVN'u wypala mi się na plaźmie...
Tak przy okazji mam małe pytanko: Po co się "dociera" plazmę?
 

Blitzen

New member
Hej,

Ja w swoim 9700 (jak jeszcze działał) też miałem problem z duszkami. Wypalały się dość łatwo choć może nie od 15 minutowgo oglądania...
Po godzinie -dwóch rzeczywiście widać było ślad logo stacji na wipe screenie. Wipe screen dość szybko sobie radził z tym i po jakichś 10-15 minutach od włączenia tej funkcji ekran był znowu czysty.
Nie zgadzam się że to wada konkretnego egzemplarza - wszystkie panele sa przeciez takie same. Być może Goliat ma dobrze dotarty TV a może szybko przerzuca kanały :)
Inna sprawa że zauważyłem że faktycznie duszki były z czasem coraz mniej widoczne i podejrzewam że prawidłowe dotarcie zniweluje całkowicie ten problem. Do kolegi tech_pp - oczywiście że docieraj dalej, widocznie Twój sposób oglądania wydłuża ten proces i najwidoczniej się jeszcze nie zakończył. Sprawdź czy masz dobrze ustawione parametry "na docierkę".

Ja ze swojego 9700 musiałem zrezygnować ponieważ przyszedł uszkodzony a po naprawie działał parę godzin i zdechł całkowicie. Poza tym to dobry sprzęt :D
Pozdrawiam
 

KwaK-0

New member
42PD9700 i PC przez HDMI

Podłączyłem do TV komputer przez kabel DVI - HDMI. Obraz wygląda bardzo dobrze. Jest tylko jeden mały probelm. Przy rodzielczości 720p obcina obraz dookoła o ok 20 pikseli. Przy rozdzielczości 1080i obcina trochę więcej. Wygląda to tak jakby TV sam powiększył pulpit i wszystko nie mieści się w obszarze wyświetlania. Nie widać np przycisku start z windy :( Nie pomogło nawet ustawienie 1 w menu serwisowym w pozycji 17 (chyba) - tam gdzie według mnie włącza się obsługę PC poprzez HDMI (powtarzam, według mnie:) )

Czy ktoś spotkał się już z taką sytuacją ?? Kiki Ty mówiłeś mi w PM, że się to da przestawić. Myślałem, że ustawienie w menu serwisowym pomoże, a tu dupa. Jeśli wiesz to daj znać jak to zrobć !! :)

A po drugie: Czy ten telewizor wyświetla 1080 przy 50 lub 60 Hz ? Bo jak przełącze na taką czestotliwość odświeżania to mi wywala komunikat, że sygnał spoza zakresu i mam czarny ekran oczywiście

pozdraiwam, KwaK
 

KwaK-0

New member
port RS232

I jeszcze jedno. Czy można podłączyć sie do tego TV przez RS232 i zmienić sobie nazwy programów ?? Z pilota to kupę roboty !! Trzeba miec jakąś aplikację od Hitachi ? Robił to ktoś kiedyś ??

pozdrawiam, KwaK
 

byczy

New member
KwaK-0 napisał:
A po drugie: Czy ten telewizor wyświetla 1080 przy 50 lub 60 Hz ? Bo jak przełącze na taką czestotliwość odświeżania to mi wywala komunikat, że sygnał spoza zakresu i mam czarny ekran oczywiście

pozdraiwam, KwaK

w instrukcji pisze ze przyjmuje 1080i/50, 1080i/60 tylko ze to trzeba taki tryb na karcie graficznej ustawic i np. ja z ATI radeon 9700 mialem jazde jak smok bo tam niema czegos takiego tylko jest 1080/30 i trzeba uzyc powerstripa zeby dodac 1080i/50 i 60 i w tedy dziala
chociarz czasem potrafi wywalic trlewizor, ze nieprawidlowa czestotliwosc ale to raczej wina karty
 

KwaK-0

New member
byczy napisał:
w instrukcji pisze ze przyjmuje 1080i/50, 1080i/60 tylko ze to trzeba taki tryb na karcie graficznej ustawic i np. ja z ATI radeon 9700 mialem jazde jak smok bo tam niema czegos takiego tylko jest 1080/30 i trzeba uzyc powerstripa zeby dodac 1080i/50 i 60 i w tedy dziala
chociarz czasem potrafi wywalic trlewizor, ze nieprawidlowa czestotliwosc ale to raczej wina karty

A możesz dokładnie podać ustawienia PowerStripa dla tej rozdzielczości 1080i/60?? Chodzi mi o Refresh rate, Front Proch, Sync width, Back porch (oczywiście dla Horizontal i Vertical) i które opcje masz zaznaczone "ptaszkiem". Jeśli istotne jest ustawienie czegoś jeszcze to też proszę oczywićie :) U mnie działa na 1080i/30 (też było w standardzie ale obraz migota trochę) ale jak dodałem 1080i/50 lub 1080i60 to TV nie wyrabia - może miałem własnie coś w tych ustawieniach od stripa.
 
Do góry