Hitachi 42PD9700

byczy

New member
KwaK-0 napisał:
A możesz dokładnie podać ustawienia PowerStripa dla tej rozdzielczości 1080i/60?? Chodzi mi o Refresh rate, Front Proch, Sync width, Back porch (oczywiście dla Horizontal i Vertical) i które opcje masz zaznaczone "ptaszkiem". Jeśli istotne jest ustawienie czegoś jeszcze to też proszę oczywićie :) U mnie działa na 1080i/30 (też było w standardzie ale obraz migota trochę) ale jak dodałem 1080i/50 lub 1080i60 to TV nie wyrabia - może miałem własnie coś w tych ustawieniach od stripa.

http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=206854 tutaj jede poradnik zakrecony jak smok

ale tutaj jest konkretny manual jak wykombinowac te rozdzielczosci...
http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=692356 ja robilem wedlug tego i dziala elegancko :)
 

KwaK-0

New member
Goliat napisał:
Docierałem dokładnie na tych parametrach które podano na forum GB :) i nie mam najmniejszych problemów z duszkami:D
No opanowałem to menu serwisowe...ale naprawdę trzeba uważać bo przez przypadek włączyłem funkcję Burn It :ON (a to regeneracja panelu :D ) i migały mi składowe koloru ale opanowałem.

No ja też to włączyłem "przy okazji" ale znalazłem tą funkcję już po wejściu do menu serwisowego i dałem spowrotem na OFF. Czy to miganie składowych kolorów nie przypominało może trochę takiej delikatnej ziarnistości. Bo mi się wydaje (może mam jakieś lekkie zboczenie), że odkoąd przed przypadek włączyłem na chwilę tą funkcję mam jakby trochę ziarnisty obraz z kablówki. Ale ciężko mi powiedzieć czy wcześniej nie było tak samo :)

Goliat mógłbyś swoją opinię wyrazić na ten temat ??

pozdrawiam, KwaK
 

kmarcin

New member
Nowy

Witam. Właśnie od dwóch dni testuje Hitka - przesiadka z Panasonica 42PV60. Telewizor prezentuje się bardzo ładnie, czytnik kart + USB napewno się przydadzą. Obraz bardzo dobry, zblizony albo jeszcze lepszy niz w PV60 z pierwotnie zainstalowanym softem (41.01). Świetny pilot z bezposrednim dostępem do wszystkich złączy AV + bajer w postaci elektronicznie sterowanej podstawy wywierają pozytywne wrażenie.
Obraz dostarczam złaczem HDMI z n recordera + dvd kablem component. I właśnie tutaj jest pies pogrzebany. W Panasie na HDMI działały wszystkie tryby zmiany proporcji obrazu, włącznie z bardzo dobrym (moim zdaniem) AUTO, natomiast w Hitku tylko Full i ewentualnie zmiana w n box'ie. Trochę kiepsko i wygląda gorzej niż w poprzedniku. Może nie umiem czegoś włączyc?
I jeszcze jedno: czy ten telewizorek pokazuję w jakiej rozdiałce otrzymuje sygnał (np. 720p albo 1080i)?
Pozdrawiam.
 

byczy

New member
wiec sprawa wyglada nastepujaco:

1. u mnie dvd podpiete po komponencie AV4 - mozna przelaczac tryb wyswietlania miedzy full, zoom, c14:9l, zoom 14:9, 4:3, panoramiczny (strona 53 w instrukcji) standardowo przyciskiem powiekszenia z pilota (drugi od lewej w pierwszym rzedzie na dole pilota)

2. po HDMI w trybie 720p tylko opcja full, przy 1080i mozna wybrac full1 lub full2, aby wybrac te dwie funkcje wyswietlania przyciskasz ten sam przyciks powiekszenia a nastepnie strzalkami w lewo lub prawo (tak jak steruje sie borotowa podstawa) - strona 54 w instrukcji

3. z tego co sprawdzilem to nie pokazuje jaki tryb wyswietlania jest czy 1080i czy 720p - jak dla mnie to male to ma znaczenie......

wracajac do ruchomej podstawki to bajer jest niezly, mozna przyszpanowac przy kolegach hehehehehehhe :] ja juz do szafy ja odstawilem bo plazme powiesilem na scianie :)

pozdrawiam
 

kmarcin

New member
Dziękuje...

Dzięki za szybką odpowiedź. "Teoretyczną" wiedzę z instrukcji obsługi miałem, chodziło mi raczej o praktyczne "obejście" :grin:. Jak nie można, to nie można. Trudno. Zresztą przypomniałem sobie, że w Panasie przy 720p tryb AUTO też nie skalował obrazu. To najwyraźniej początki tej choroby, co od niej nogi bolą...;)
 

byczy

New member
kurde ktos ma podpietego nboxa po hdmi? i chociarz obraz idzie? bo mi na hdmi2 za cholery nie dziala (narazie nie sprawdzalem jak jest na hdmi1 bo wisi na scianie i nie mam sily narazie go sciagac......wywala komunikat ze niema HDCP...ku....a normalnie rece opadaja.......
 

kmarcin

New member
tv n

byczy napisał:
kurde ktos ma podpietego nboxa po hdmi? i chociarz obraz idzie? bo mi na hdmi2 za cholery nie dziala (narazie nie sprawdzalem jak jest na hdmi1 bo wisi na scianie i nie mam sily narazie go sciagac......wywala komunikat ze niema HDCP...ku....a normalnie rece opadaja.......

U mnie nbox recorder po HDMI1 pięknie działa z obrazem i dźwiękiem. No prawie pięknie, ponieważ średnio dwa razy dziennie "gubi" połączenie (nbox wyświetla na ekranie coś o błędzie HDCP, ale tylko przez ułamek sekundy i ni mogę go spisać). Wystarczy wtedy zmienić kanał w recorderze i jest OK.
Oczywiście na infolini "enki" nie potrafią podać rozwiązania:confused:.
 

Jarzeb

New member
bankrootghost napisał:
............

Dynamika zmian obrazów i kolorów jest bez
zarzutu, w tym względzie żaden LCD nie ma najmniejszych
szans, przewaga PDP, a szczególnie
42PD9700 wydatnie to ujawnia. Najbardziej imponuj
ące są fragmenty, w których zmiany tonacji
są minimalne, a prędkość ogromna. Polecam
sprawdzenie tej cechy na nocnych, bardzo słabo
oświetlonych scenach. Jeżeli w dodatku zdarzy się
nagły wybuch bądź włączenie oświetlenia, to zalety
Hitachi ujawniają się z jeszcze większą siłą.


...........

wprowadziłem lekarstwo na zmiany jasnosci i teraz obiema rękami mogę się podpisać pod cytatem
na początku te skoki jasnosci ciemnych scen jakoś mi nie przeszkadzały, ale po pewnym czasie... wiadomo...

o dziwo, po naprawie w moim subiektywnym odczuciu całość wyswietlanego obaru uległa jeszcze poprawie
po prostu miód

pzdr
 

andzic

New member
Zamówiłem w końcu 42PD9700 chyba za niezłą cenę - 4999 w sirius.pl - mam nadzieję, że dostanę dobrą sztukę (ma być niby z serii C).
Trochę się obawiam czy nie będzie to jakaś sztuka ponaprawcza - rozumiem że można to sprawdzić jakoś po naklejkach na pudle?

Mam jeszcze pytanie odnośnie montowania tej plazmy na ścianę - czy jakiś
standardowy wieszak będzie pasował do tej plazmy? Czy spełnia ona wogóle standard VESA? Może polecacie jakiś wieszak, zależy mi żeby była możliwość odchylania w poziomie i pionie. Czytaki wieszak będzie ok:
http://allegro.pl/item296945921_uchwyt_wieszak_lcd_plazma_30_63_obrotowy_.html

Dzięki.
 

byczy

New member

radek220

New member
da sie zablokowac mozliwosci wlaczenia tv pilotem i przyciskiem na obudowie gdzies o tym czytalem ale nie pamietam gdzie jak ktos wie jak to zrobic to niech napisze dzieki
 

andzic

New member
radek220 - według tego co pisał Goliat:
Znalazłem przy okazji ciekawą funkcję :dusimy na panelu bocznym TV:
power/siła głosu dół/siła głosu góra (razem) oczywiście TV w stand by i pilocik nie działa (ciekawe zabezpieczenie przed dziećmi ) odkręcamy temat dusząc ponownie te same klawisze

Plazma w końcu do mnie wczoraj późnym wieczorem dotarła (najpierw chciałem ją sam odebrać w sklepie, ale okazało się że nie wejdzie do auta, więc musiałem czekać aż kurier dowiezie).
Dziś wieczorem czas na odpalenie.
Martwi mnie tylko czy mam oryginalną plazmę, czy jakąś ponaprawczą - wie ktoś jak to na 100% odróżnić? Wieczorem ją oglądnąłem, żadnych śladów użytkowania nie stwierdziłem, z góry tv jest naklejona nawet taka 2cm przezroczysta tasiemka - wygląda jakby była oryginał. Ale na kartonie znalazłem jakąś żółtą naklejkę z kodem, wieczorem postaram się zrobić zdjęcie i wkleić.
 

byczy

New member
z tego co sie dowiedzialem to mozna wyslac maila do Hitachi Europa z prosba o informacje o swoim telewizorze podajc im numer seryjny bo w servisie nie moga tego sprawdzic.....

ja na swoim tv mialem tez ta folie ochornna na gorrze obudowy, licznik na 0 itp a na pudle mialem naklejonych kilka naklejek ........ kupilem ja jako model z oznaczeniem U (angielska wersja) a okazalo sie ze na tyle tv mam zaklejona literke C przy modelu, na pudle tak samo i cholera wie czy naprawiany czy nie? ........ badz co badz dziala jak nalezy i nie widzialem zeby jakiekolwiek byly slady uzytkowania...........
 
Do góry