Hitachi 42PD9700

byczy

New member
dzieki dobrodziejstwom internetu pozyskalem fajne dwa dema Hitachi.
Format:MPEG-2, rodzielczosc 1980x1080i

Demo: Everlasting Colors (1080i) (screeny nie sa takie ladne jak w zeczywistosci chyba zbyt duża kompresja jpg)

Jak by ktos chciał to mozna by było to gdzies wystawic...

Kilka screenow:

hitachi7nw6.jpg





hitachi10yi1.jpg



Demo: Symphony of the Earth (1080i)

hitachi2yb0.jpg




hitachi3bc9.jpg
 

marek_13

New member
Panowie Administratorzy,

Czy moglibyście przestać wklejać w ten wątek tych gówien reklamowych w TAKICH ILOŚCIACH ????

Co to za zwyczaje jakieś???

pozdro all
 

byczy

New member
marek_13 napisał:
Panowie Administratorzy,

Czy moglibyście przestać wklejać w ten wątek tych gówien reklamowych w TAKICH ILOŚCIACH ????

Co to za zwyczaje jakieś???

pozdro all

marek_13 to nowa strategia portalu.......na utrzymanie serwerów forum...
w kazdym watku to dziadostwo jest....

wszystkich wkurw.... ale jak nikt sie nie sklada na utrzymanie to tak to wyglada :)

pzdr
 

byczy

New member
menek1 napisał:
byczy możesz zdradzić linka do pobrania tych dem
chętnie bym je obejrzał

bit-hdtv.com jak masz tam moze konto.....


Umiescilem na rapidshare 7 czesci po 100mb
HTML:
http://rapidshare.com/files/39896944/Hitachi_Everlasting_Colors_1080i.part1.rar

HTML:
http://rapidshare.com/files/39909532/Hitachi_Everlasting_Colors_1080i.part2.rar

HTML:
http://rapidshare.com/files/39918714/Hitachi_Everlasting_Colors_1080i.part3.rar

HTML:
http://rapidshare.com/files/39928420/Hitachi_Everlasting_Colors_1080i.part4.rar

HTML:
http://rapidshare.com/files/39936989/Hitachi_Everlasting_Colors_1080i.part5.rar

HTML:
http://rapidshare.com/files/39976196/Hitachi_Everlasting_Colors_1080i.part6.rar

HTML:
http://rapidshare.com/files/39888247/Hitachi_Everlasting_Colors_1080i.part7.rar
 
Ostatnia edycja:

luis

New member
nokio napisał:
Wielkie dzięki za udostępnienie tego DEMO. Mam pytanie z jakiego źródła odtwarzasz plik M2P ??

Ja mam już to demo. Obejrzałem je przy pomocy laptopa (programem Nero ShowTime), ustawiając na nim rozdzielczośż 1920x1200 i jest to bomba. Obraz jest stabilny choć przy scenach dynamicznych jest, no może zdarza się lekkie krótkotrwałe spowalnianie obrazu. Trudno jest określić jakość obrazu bo słowa tego nie oddadzą. To trzeba koniecznie obejrzeć. Miodzio dla oczu.
Byczy kolego masz u mnie duże piwko.
 

cerberone

New member
marek_13 napisał:
Kiki - przeca napisałem, że cały czas mam ustawienia "na docieranie" - te z AV Forum, które tu wszyscy stosowali - dlatego właśnie jestem wściekły taki, bo POWIDOKI JEDNAK MAJĄ MIEJSCE. A swoją szosą, jako expert "sprzętowy" na tym forum, powinieneś dysponować sofcikiem najnowszym, wraz z możliwością i umiejętnością jego wgrania do telewizorka (odpłatnie rzecz jasna :smile: ).

pozdro all
marek_13 sprawdziłeś swoje ustawienia z menu serwisowego z tym co mają Panowie goliat i byczy? Ja dzisiaj siadam do spisania ustawień. Niepokoi mnie to coraz bardziej, bo pomimo wszystkich ustawień na docieranie znaczki wypalają się coraz wyraźniej: baner TVN24 świeci aż miło.
PS. Tylko nie piszcie drodzy forumowicze, że trzeba było ustawić na docieranie, bo tak zrobiłem, ale niestety nie zadziałało.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Za tę nową (lepszą?) szatę graficzną TVN24, to powinno się kogoś rozstrzelać. Jeszcze niedawno było niebiesko, a teraz daję tą bielą po oczach tak, że żadne systemy antywypaleniowe sobie z tym nie poradzą. Do TVN24, to chyba tylko LCD.

ArtS :)
 

KwaK-0

New member
42pd9700 i "black side panel"

Witam

Czy ktoś może wie jak ustawić na stałe kolor wypełnienia ekranu na czarny w trybie 4:3 ?. U mnie po każdym wyłączeniu TV zmienia się on z powrotem na szary. Strasznie mnie to denerwuje !
 
Ostatnia edycja:

byczy

New member
KwaK-0 napisał:
Witam

Czy ktoś może wie jak ustawić na stałe kolor wypełnienia ekranu na czarny w trybie 4:3 ?. U mnie po każdym wyłączeniu TV zmienia się on z powrotem na szary. Strasznie mnie to denerwuje !

szczerze mowiac to nigdy nie zmienialem tego bo nie uzywalem tej opcji 4:3, ale zeczywiscie jest taka akcja z tym ze sie po wylaczeniu tv przestawia z powrotem na domysle ustawienie......czyli szare paski

musze przegladnac ustawienia menu servisowego moze tam jest jakas odpowiedz

mozesz odpytac serwis Hitachi - euroces hitachi@euroces.pl
kilka razy pisalem i dosyc szybko ktos odpowiadal
 

cerberone

New member
No Panowie udało mi się wczoraj spisać moje ustawienia TV. Wstawiłem wszystko do pliku, który udostępnił byczy (trzeba zmienić rozszerzenie na xls). Są tam teraz trzy ustawienia:
1. Byczego
2. Moje
3. Goliata
Dla ustawień goliata przyjąłem, że ma takie same ustawienia jak byczy poza tymi wyjątkami, które opisał.
Wyróżniłem różnice kolorem. Jest ich trochę.
PS. Byczy skąd wziąć opis serwisowy do danej linii?

View attachment SM_42PD9700x.zip
 

byczy

New member
wiec opisy sa z instrukcji serwisowej do plazmy ktora kiedys tutaj udostepnilem.

przerobilem tego excela tak ze teraz mamy to co zrobil Cerberone plus ustawienia z instrukcji serwisowej wraz z opisami lini :) jak cos to moge dodac jeszcze jedna kolumne ktora zawiera z jakiego urzadzenia korzysta dane urządzenie (np. HDMI, albo TA1391FG (SYNCSEPARATION))

w tej tabeli z ustawieniami podanymi w instrukcji serwisowej tam gdzie sa - widac sa to ustawienia jakies ktore sa rozne dla danego odbiornika
 

Attachments

  • SM_42PD9700x.zip
    298,5 KB · Wyś: 154

marek_13

New member
byczy napisał:
wiec opisy sa z instrukcji serwisowej do plazmy ktora kiedys tutaj udostepnilem.

przerobilem tego excela tak ze teraz mamy to co zrobil Cerberone plus ustawienia z instrukcji serwisowej wraz z opisami lini :) jak cos to moge dodac jeszcze jedna kolumne ktora zawiera z jakiego urzadzenia korzysta dane urządzenie (np. HDMI, albo TA1391FG (SYNCSEPARATION))

w tej tabeli z ustawieniami podanymi w instrukcji serwisowej tam gdzie sa - widac sa to ustawienia jakies ktore sa rozne dla danego odbiornika

GOOD JOB GUYS !!!

Teraz mam pytanko - czy to można "na pałę" poprzestawiać i czy to coś pomogło na te cholerne duchy, które wlazły z TVN (u mnie) i za cholerę się nie chcą wyczyścić. Właśnie wróciłem z krótkiego urlopu i od poniedziałku zamierzam powalczyć trochę ze sprzedawcą, który przed moim urlopem oświadczył, że wszystkie plazmy się wypalają i on to olewa. Napisał maila do dostawcy z NRD, miał oddzwonić, ale też to olał. Zresztą powiedział, że on już Hitachi nie handluje, co zaczyna mnie utwierdzać w przekonaniu, że sprzedawał jakieś "zmiotki magazynowe" od murzyna z NRD (w marcu kupiłem model "młodszy" od Goliata, który swój kupił we wrześniu 6 mcy wcześniej. W ponied. napiszę maila do serwisu (dzięki Byczy za adres - dzięki Tobie ten wątek jest genialny), choć nie ukrywam, że ja się przez te powidoki mocno zniechęciłem.:( No i nie bardzo chcę coś grzebać w menu serwisowym, bo jeszcze mi gwarancja "odjedzie".

pozdro all
 
Ostatnia edycja:

byczy

New member
marek_13 napisał:
GOOD JOB GUYS !!!

Teraz mam pytanko - czy to można "na pałę" poprzestawiać i czy to coś pomogło na te cholerne duchy, które wlazły z TVN (u mnie) i za cholerę się nie chcą wyczyścić. Właśnie wróciłem z krótkiego urlopu i od poniedziałku zamierzam powalczyć trochę ze sprzedawcą, który przed moim urlopem oświadczył, że wszystkie plazmy się wypalają i on to olewa. Napisał maila do dostawcy z NRD, miał oddzwonić, ale też to olał. Zresztą powiedział, że on już Hitachi nie handluje, co zaczyna mnie utwierdzać w przekonaniu, że sprzedawał jakieś "zmiotki magazynowe" od murzyna z NRD (w marcu kupiłem model "młodszy" od Goliata, który swój kupił we wrześniu 6 mcy wcześniej. W ponied. napiszę maila do serwisu (dzięki Byczy za adres - dzięki Tobie ten wątek jest genialny), choć nie ukrywam, że ja się przez te powidoki mocno zniechęciłem.:( No i nie bardzo chcę coś grzebać w menu serwisowym, bo jeszcze mi gwarancja "odjedzie".

pozdro all

Smialo pisz do euroces ze masz problem z tymi powidokami, jak masz gwarancje to pewnie poprosza zebys przyslal im TV.
 

marek_13

New member
byczy napisał:
Smialo pisz do euroces ze masz problem z tymi powidokami, jak masz gwarancje to pewnie poprosza zebys przyslal im TV.

korespondencja po polsku, czy po angielsku? Co to za serwis? Ja nie mam TV od Horna tylko z NRD, a gwarancja PlazmaCity Warszawa. Poza tym ja chcę TAKI SAM !!!

pozdro
 

byczy

New member
marek_13 napisał:
korespondencja po polsku, czy po angielsku? Co to za serwis? Ja nie mam TV od Horna tylko z NRD, a gwarancja PlazmaCity Warszawa. Poza tym ja chcę TAKI SAM !!!
pozdro

do euroces piszesz po polsku normalnie bo to jest centrum serwisowe pod wroclaweim czy gdzies w tamtej okolicy......
a to w plazmacity powiedzieli ze duszki to w plazmach norma??

a to jak masz od plazmacity gwarancje to na ile ja masz? 2 lata?

ja pytalem w euroces o gwarancje tlewizorow z zagranicy i mi pani napisala ze niema problemu tylko ze wtedy dziala tylko producenta gwarancja czyli 1rok.
 

marek_13

New member
no rozmawiałem dziś dość długo z Euroces - efekt = totalna dupcia. Wg Hitachi powidoki są zjawiskiem normalnym i nie mogą być przyczyną reklamacji, tym bardziej napraw (wymiany) na gwarancji. I kuniec bajki o Hitachi, docieraniu, itp. itd. - trzeba się za porządnym LCD rozejrzeć :( .

Byczy - gwarancję Plazma City mam na 3 lata, ale Euroces może rzeczywiście przyjąć reklamację w ramach europejskiej (rocznej!) gwarancji Hitachi, z tym, że jeśli przyczyną reklamacji są tylko powidoki, to może nawet obciążyć (wg zaleceń Hitachi) reklamującego za transport !!!
zastanawiam się jeszcze nad 1 rzeczą - ja oglądam przez decoder n-ki z satelity - może to jest przyczyna, jakiś mocniejszy sygnał, czy co? i rzeczywiście przez te 300 godzin w 80% oglądałem tvn 24.

pozdro all
 
Ostatnia edycja:

byczy

New member
marek_13 napisał:
no rozmawiałem dziś dość długo z Euroces - efekt = totalna dupcia. Wg Hitachi powidoki są zjawiskiem normalnym i nie mogą być przyczyną reklamacji, tym bardziej napraw (wymiany) na gwarancji. I kuniec bajki o Hitachi, docieraniu, itp. itd. - trzeba się za porządnym LCD rozejrzeć :( .

Byczy - gwarancję Plazma City mam na 3 lata, ale Euroces może rzeczywiście przyjąć reklamację w ramach europejskiej (rocznej!) gwarancji Hitachi, z tym, że jeśli przyczyną reklamacji są tylko powidoki, to może nawet obciążyć (wg zaleceń Hitachi) reklamującego za transport !!!
zastanawiam się jeszcze nad 1 rzeczą - ja oglądam przez decoder n-ki z satelity - może to jest przyczyna, jakiś mocniejszy sygnał, czy co? i rzeczywiście przez te 300 godzin w 80% oglądałem tvn 24.

pozdro all

hmm w sumie Hitachi moze miec racje bo ostrzega w instrkucjina bodajze na 9 stronie o efekcie zatrzymania obrazu i jak mozna sie tego pozbyc
to by sie pokrywalo z tym co tam pisza bo tvn24 ma ten bialy pasek na dole z niebieskim a w instrukcji pisza ze im jaśniejsze są znaki lub cyfry, tym więcej fosforu ulega rozkładowi.

ja nie mam tvn24 a zadnego innego programu nie ogladalem z takim paskiem jak tam nadaja (biale tlo i niebieskie napis) wiec nie moge obiektywnie powiedziec ze to moze jednak cos nie tak z twoim tv a na moim jest ok

ja z tego co pamietam to wlaczylem sobie menadzera luminacji od samego poczatku i tryb oszczedny tak jak oni tam pisza.
tylko ze nigdy nie mialem nic wlaczonego z tak durzym stalym fragmentem jak ma tvn24 przez kilka godzin dziennie przez dluzszy okres czasu

najgorsze jest to ze procz czyszczenia ekranu to w tv niema innej opcji pozbywania sie tych powidokow....
jeszcze mozna sie rozejzec za jakims softem do czyszczenia ekranow ale nie wiem jak one dzialaja i na ile sa skuteczne....
 
Do góry