Hitachi 42PD9700

byczy

New member
a ja chyba mam swoja teorie co do tych telewizorow.

sadzac po tym iz kupilem w UK model U a po ostatnio podniesionym temacie powidokow i dokladniejszych ogledzinach TV oraz kartonu zauwazylem 2 rzeczy:

1. na kartonie mialem naklejonye biale naklejki z kodem kreskowym na naklejkach zoltych z kodem i modelem o dziwo nie U tylko C (ciekawe co to jest? serwis pewnie :) )

2. dodatkowo zaklejone naklejki CI

3. na tyle TV za cholery nie moge znalesc czy wkoncu to jest U czy C

Dalej szukajac przygladnolem sie instrukcji serwisowej. Instrukcja serwisowa jest dla dwoch modeli U oraz C. Domyslam sie ze w takim razie te wersje sa zbudowane w tej samej fabryce oraz z tych samych podzespolow.

Instrukcje papierowa mam dla wersji U i N ale polksiego druku brak.

W instrukcji obslugi jest ze model U ma jezyki polski angielski wegierski itp... natomiast model C procz angielskiego ma drugi zestaw jezykow niemiecki francuksi turecki grecki..... i tu jest chyba druga sprawa na potwierdzenie ze moj TV jest po serwisie :) mam zestaw pierwszy czyli U......ale to inny temat....szczerze mowiac nie martwi mnie to bo TV sie sprawuje znakomicie :)

Tak wiec model N ktory sadzac po WWW Hitachi jest wysylany do norwegi, szwecji, finlandi, danii oraz polski maja oprogramowanie takie samo jak w wersji U ale patrzac na instrukcje serwisowa to nie wynikaloby ze sa zrobione identycznie sadzac po oznaczeniach w niej uzywanych.

Dodatkowo jeszcze z tego co pamietam jak byl temat wersji firmware kazdy z podajacych mial inna.
Wiec trzeba by bylo wziasc spisac ustawienia u tych co maja powidoki oraz u tych co ich nie maja i porownac, nastepnie sprawdzic roznice w jakich liniach sa i zajzec do instrukcji serwisowej co to za linie (za co odpowiadaja)

Sprawa jest troche skomplikowana a szczegolnie z tymi powidokami ktore u niektorych wystepuja a niektorych nie.

a tak na marginesie to czy u tych ludzi gdzie wystepuja te powidoki to nie bylo zmian robionych w trzech liniach serwisowych zeby na ciemnych scenach nie bylo tego mrugania??


i jeszcze jedno ciekaw jestem czy serwis moglby udostepnic nowe oprogramowanie i samemu wzucic tak ja w stanach ......
 

cerberone

New member
byczy napisał:
Wiec trzeba by bylo wziasc spisac ustawienia u tych co maja powidoki oraz u tych co ich nie maja i porownac, nastepnie sprawdzic roznice w jakich liniach sa i zajzec do instrukcji serwisowej co to za linie (za co odpowiadaja)

Sprawa jest troche skomplikowana a szczegolnie z tymi powidokami ktore u niektorych wystepuja a niektorych nie.
Ja się na to porównanie piszę tylko czy trzeba przerysować aż 900 linii czy to tylko niektóre. Wiem, że 984 linii już nie muszę, bo to czas pracy TV. Mogę to spisać i wrzucić do jakiegoś excela, będzie wówczas łatwo dostawić ustawienia z tych innych TV i excel wyrzuci różnice.
 

byczy

New member
cerberone napisał:
Ja się na to porównanie piszę tylko czy trzeba przerysować aż 900 linii czy to tylko niektóre. Wiem, że 984 linii już nie muszę, bo to czas pracy TV. Mogę to spisać i wrzucić do jakiegoś excela, będzie wówczas łatwo dostawić ustawienia z tych innych TV i excel wyrzuci różnice.

mysle ze nie trzeba wszystkich przepisywac tylko ktore wybrac? hmm zobacze do dokumentacji serwisowej ktore linie za co odpiwadaja bo tam jest kolumna ktore za procesor, za tuner itp....

zobaczymy

a excel jest taki na forum z UK z ustawieniami :) tylko nie kojaze w jakim celu je opublikowali.
 

byczy

New member
no dobra 450 lini przeklepanych....troche nudne zajecie :)

i tak w 12 linii co sie zdziwilem mocno, wartosc jest zmienna jak sie menu serwisowe wlaczy przy wlaczonym sygnale to wartosc mi skakala miedzy 213 a 237 a linia to: Display for Max. Amplitude Level

jak skoncze to wrzuce tutaj tego excela ;) ale chyba nie dzisiaj.....
 

luis

New member
Witam Panowie.
Zrobiłem dzisiaj taki eksperyment. Mianowicie włączyłem ok 8.00 TVN 24 i chodził bez przerwy do Lady Pank na 1 t.j. do ok. 21.00.
Po tym koncercie wyłączyłem TV na 10 min. Nastepnie włączyłem w celu znalezienia czegoś i na szczęście nic nie było.:p
Chwała Wam Goliat i Kiki :blagam: za dobre rady (docierka)
Pozdro dla wszystkich:cool:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to trochę zabawy z przeformatowywaniem obrazu - a później radość przez dwadzieścia lat. I każdego dnia - nawet jeśli wejdzie full hd w dużych ilosciach - przeżywasz tą samą radość jak przy zakupie.
Hitachi nie zawodzi.
Hitachi zapowiada już nowe hity / 42 full Hd/ w plazmach - więc będzie jeszcze w czym wybierać .
 

byczy

New member
kiki napisał:
Hitachi zapowiada już nowe hity / 42 full Hd/ w plazmach - więc będzie jeszcze w czym wybierać .

KIKI w angli jest juz dostępna plazma 50cali ale cos angole nazekaja na nia

na www pokazana jest tez plazma 42cale 1080p tylko ciekaw jestem jak bedzie ten nowy procesor radzil sobie z alisem 1024x1080 i cena super fajna bo 810Ł

natomiast przegladalem forum z USA gdzie tez zaczeto sprzedawac 50 cali i wszyscy sa zachwyceni poniewaz nie ma tam efektu znanego z wczesniejszych modeli czyli mrugania przy ciemnych scenach....a dodatkowo 3 hdmi :) (2x tyl + 1 przod)
 
Ostatnia edycja:

marek_13

New member
byczy napisał:
no dobra 450 lini przeklepanych....troche nudne zajecie :)

i tak w 12 linii co sie zdziwilem mocno, wartosc jest zmienna jak sie menu serwisowe wlaczy przy wlaczonym sygnale to wartosc mi skakala miedzy 213 a 237 a linia to: Display for Max. Amplitude Level

jak skoncze to wrzuce tutaj tego excela ;) ale chyba nie dzisiaj.....

no nie mogę się tego excela doczekać :(

pozdro all
 

byczy

New member
marek_13 napisał:
no nie mogę się tego excela doczekać :(

pozdro all

no wkoncu udalo mi sie zakonczyc przepisywanie :)
troche zeszlo :) ale weekend ciezki byl i nie bylo kiedy tego zrobic :)

plik jest excelowy ale ze wzgledu na to ze nie mozna go zalaczyc zmienione jest rozszerzenie na .zip wystarczy zamienic na xls i bedzie wszystko ok :)
 

Attachments

  • SM_42PD9700x.zip
    67,5 KB · Wyś: 70

Goliat

New member
Bez reklam
byczy napisał:
no wkoncu udalo mi sie zakonczyc przepisywanie :)
troche zeszlo :) ale weekend ciezki byl i nie bylo kiedy tego zrobic :)

plik jest excelowy ale ze wzgledu na to ze nie mozna go zalaczyc zmienione jest rozszerzenie na .zip wystarczy zamienic na xls i bedzie wszystko ok :)
Witam po przerwie ...niezły serwis tu zawitał :D ......jutro z Żoną sprawdzę moje menu serwisowe i podam ewentualne różnice.
Pozdrawiam.
 

byczy

New member
Wysłałem zapytanie do serwisu Hitachi w sprawie tunera DVB-T.
Dostałem dzisiaj dopowiedz ze z przykroscia mnie informuja ze w wersji U tuner zainstalowany jest przystosowany tylko do odbioru angielskiej telewizji cyfrowej i niema mozliwosci go przeprogramowania.

Natomiast przy wersji N jesli jest problem z odbiorem DVB-t to nalezy zglosic sie do Euroces.
 

KRadzi

New member
DVB-T z wersja "C" dziala bezproblemowo :D
ok. Poznania, 40 km od Sremu, antena wielokierunkowa (zainstalowana na strychu!). Sila sygnalu ok 60-70%. Odbior bdb.
Pozdrowienia
 

byczy

New member
KRadzi napisał:
DVB-T z wersja "C" dziala bezproblemowo :D
ok. Poznania, 40 km od Sremu, antena wielokierunkowa (zainstalowana na strychu!). Sila sygnalu ok 60-70%. Odbior bdb.
Pozdrowienia

a jaka masz wersje oprogramowania tego tunera??
 

Goliat

New member
Bez reklam
No byczy zimne pifko dla mnie i żony :)
Podaję tylko różnice w moim TV:
linia:
12-zmienna 158-214
13-zmienna 182-236
17-0
24-4
106-8
107-10
118-10
228-1
275-0
277-83
279-76
281-0 zmienna na 255
284-2
285-249
286-119
287-139
303-31
320-10
363-0
375- u ciebie puste u mnie 9
681-1
746-4
764- zmienna 31-32
773-4
776-255
780-241
782-0
no i od 844 do854 u mnie 0 a u ciebie kosmos :(
wersja softu VC 107 42 TE 107......
i jeszcze jedna różnica u mnie linia 894- na dzisiaj 2959 :( (chyba żonie zabiorę pilota :D)
Pozdrawiam i sprawdź dobrze te różnice przed ewentualną regulacją (ja sprawdzałem 3 - razy).
 

byczy

New member
KRadzi napisał:
CI-V2.2 - chyba o to Tobie chodzi

Pozdrawiam
KR

dokladnie o to

u mnie jest U-V.2.2


Cytat:
Napisał byczy
a jaka masz wersje oprogramowania tego tunera??

Hmmm chyba cię poniosło ....na gołym TV możesz odbierać część programów no chyba że masz dekoder MPEG4 http://www.pomar.pl/anteny/dvbt.php
Pozdrawiam.

Goliat o to mi chodzilo ;)

I juz wiem dlaczego nie moge odbierac na golym TV.....najgorsze to ze niemozna tego przeprogramowac tak pisze serwis:)
 

byczy

New member
Goliat napisał:
No byczy zimne pifko dla mnie i żony :)
Podaję tylko różnice w moim TV:
linia:
12-zmienna 158-214
13-zmienna 182-236
17-0
24-4
106-8
107-10
118-10
228-1
275-0
277-83
279-76
281-0 zmienna na 255
284-2
285-249
286-119
287-139
303-31
320-10
363-0
375- u ciebie puste u mnie 9
681-1
746-4
764- zmienna 31-32
773-4
776-255
780-241
782-0
no i od 844 do854 u mnie 0 a u ciebie kosmos :(
wersja softu VC 107 42 TE 107......
i jeszcze jedna różnica u mnie linia 894- na dzisiaj 2959 :( (chyba żonie zabiorę pilota :D)
Pozdrawiam i sprawdź dobrze te różnice przed ewentualną regulacją (ja sprawdzałem 3 - razy).

zimne piwko mnie ratowalo jak przepisywalem z tv przed tym jak tez Zone zaprosilem do pomocy heheheh

sprawdzilem wczoraj rozbieznosci i....wynikly one z mojej pomylki....
jedyna roznica to w lini:17 i 746
Linia 17 HDMI PC Function 0:OFF, 1:ON (for customer request) - ja przestawilem sobie na probe i mam 1
Linia 746 Gray level of BM - tutaj mam 3, w instrukcji serwisowej inicjalnie jest 4, nie mam pojecia dlaczego tak u mnie nie jest.

Inne roznice wartosci lini 773,780,782,844-854 to jest chyba norma poniewaz w instrukcj serwisowej jest brak podanych wartosci poczatkowych jak i maksymalnych.
 

Goliat

New member
Bez reklam
byczy napisał:
zimne piwko mnie ratowalo jak przepisywalem z tv przed tym jak tez Zone zaprosilem do pomocy heheheh

sprawdzilem wczoraj rozbieznosci i....wynikly one z mojej pomylki....
Bo chyba o jedno pifo było za dużo!!!!! :D
Pozdrawiam.
 

cerberone

New member
Panowie Goliat i byczy postaram się dodać swoje ustawienia. Spróbuję je spisać w weekend - niestety nie mam żony, więc będzie trudniej;) .
 
Do góry