HiMedia Q10 Pro - wszystko o odtwarzaczu

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Kirek, ja mam HGST 4TB wewnętrzny i po wyłączeniu mam ten sam dźwięk. Jest to normalne zachowanie dysku - parkuje głowice dla bezpieczeństwa talerzy (już co najmniej od 8 lat wszystkie firmy produkujące dyski mechaniczne stosują zabezpieczenia po nagłym odcięciu zasilania - bezpieczne parkowanie głowic).

Jak wspomniałem, też uważam, że to parkowanie głowic, jednak jak dla mnie trochę za głośne. Dlatego na wszelki wypadek szukam programu, jakieś "ejectora", który po prostu odłączy dysk. Wysiłek niewielki, a jest po prostu bezpieczniej. Notabene nadal nic takiego nie znalazłem.
 

grzesch

New member
Odtwarza tylko Kodi ale i tak jako dwukanałowy dźwięk. Gdzieś czytałem, że problem jest w optyku - nie puszcza dźwieku 7.1 . Tylko HDMI (a mój ampli nie ma wejść HDMI).
 

Prze87mo

New member
ogolnie posiadam Odtwarzacz od pol roku wszystko w nim smiga ale boryka sie z micro stutteringiem (jakaniem w filmach) 4k hdr . na futeko i innych stronach avforum trabia wlasnie o tym ze jeszcze zaden firmware tego nie naprawil.
 

stix

New member
Witam posiadaczy HiMedia Q10 Pro, mam zamiar kupić ten odtwarzacz ale mam pytanie, czy po podłączeniu do wzmacniacza stereo, kablem rca analogowym nie będzie przesunięcia czasowego, pomiędzy obrazem a dżwiękiem,gdzieś czytałem że Kodi ma opcję regulacji ale nigdzie nie znalazłem opisu.Podłączenie będzie-hdmi do tv rca do wzmacniacza,mam wejście we wzmacniaczu coxial i usb z dac ta opcja też możliwa.Pozdrawiam.
 

stix

New member
W amplitunerze pioneera vsx 922 taki miałem wcześniej była funkcja ustawienia av/synh w mili sekundach,oglądając koncert z dysku zewnętrznego ustawiałem 20-40 milisekunk i głos się zgrywał z obrazem.Amplitunera już nie mam i boje się kupić playera HiMedia Q10 Pro, nie wiem czy to się zgra ze zwykłym wzmacniaczem.
 

stix

New member
Optyk wchodzi w grę, ale prawdopodobnie problem pozostanie, ale rozwiąże go samo KODI bo jest opcja przesunięcie dżwięku właśnie ją testowałem ale na windows 10 samą apkę i działa.
 

stix

New member
HiMedia Q10 Pro mam zamiar kupić ale jak potanieją, do 650-700 zł.Problem raczej rozwiązany podłączenie z himedji do mojego wzmacniacza raczej usb bo mam dobrego Dac Sabre na pokładzie a będzie trochę muzyki w postaci dsd.
 

stix

New member
Jeszcze jedno pytanie, czy nowy hdd formatuje się w odtwarzaczu czy trzeba to zrobić wcześniej w kompie, do lapka go raczej nie podłącze.
 

kristof11

Member
Najlepszy sposób to:
-włóż dysk do Himedii
-połącz playerek z kompem kablem usb 3.0 (tylne wejście usb Himedii)
-formatuj z pozycji komputera
W ten sposób możesz także przenosić pliki z kompa na Himedię, to chyba najszybszy sposób
 

Prze87mo

New member

Attachments

  • IMG_8489.jpg
    IMG_8489.jpg
    445,3 KB · Wyś: 43
  • IMG_8490.jpg
    IMG_8490.jpg
    396,7 KB · Wyś: 39
  • IMG_8493.jpg
    IMG_8493.jpg
    385,5 KB · Wyś: 33
  • IMG_8496.jpg
    IMG_8496.jpg
    373,9 KB · Wyś: 43

stix

New member
Witam, mam pytanie, jestem po zakupie Himedia q10 pro i mam problem
z ustawieniem czasu, raczej z utrzymaniem go , wystarczy ponownie uruchomić odtwarzacz i ustawiony czas się zmienia.Ustawienia czasu strefa europa, nie trzyma oczywiście czas z neta sam się przestawia, jakieś propozycje .Pozdrawiam.
 
Do góry