HiMedia Q10 Pro - wszystko o odtwarzaczu

radoskur

New member
Czy ktoś z posiadaczy tego urządzenia próbował korzystać z apki nc+ GO? Dzisiaj zainstalowałem ale niestety brak płynności... łącze UPC 250mbps, Q10 podłączony kablem LAN więc nie uważam aby problemem był internet. Mam ostatnią wersję opartą o Androida 5, nie instalowałem Androida 7. Komuś chodzi to płynnie?
 

patee

New member
Czy ktoś z posiadaczy tego urządzenia próbował korzystać z apki nc+ GO? Dzisiaj zainstalowałem ale niestety brak płynności... łącze UPC 250mbps, Q10 podłączony kablem LAN więc nie uważam aby problemem był internet. Mam ostatnią wersję opartą o Androida 5, nie instalowałem Androida 7. Komuś chodzi to płynnie?

Korzystam, chodzi płynnie. Czasami wywali łączność i trzeba zrobić refresh.
Zainstalowałem nc+ GO wersja Laptop.
FW 2.0.6 czyli Andek 7.
 

devilll

New member
Mam pewien problem, tak myślę. Podłączyłem sobie HiMedia Q5Pro do TV, by sprawdzić sobie jak wygląda obraz na 4k filmie z HDR. Po podłączeniu boxa, podłączam dysk pod USB, włączam i maks rozdziałka jaką moge ustawić w Himedia to 2160p ale 30hz, przy 50hz czy 60Hz mnie cofa z powrotem, film przez to nie idzie płynnie. Co jest tego przyczyną, ktoś pomoże?

TV to TX-65DX750E
 

vanito

New member
Podpiąłeś się pod gniazda HDMI (4K 60/50p z technologią HDCP 2.2) ? W tym modelu TV dwa z czterech HDMI wspierają ten standard.
 

devilll

New member
Podpiąłeś się pod gniazda HDMI (4K 60/50p z technologią HDCP 2.2) ? W tym modelu TV dwa z czterech HDMI wspierają ten standard.

Jasne, podpiąłem pod HDMI 1.

Filmy są w 24p wiec wskazane by było żebyś 24 ustawił a nie 60.

Dzięki, przestawiłem na 24Hz i faktycznie płynniej to idzie, logiczne 24Hz=23,976fps. :)



Niemniej jednak chyba powinno dać się przestawić na 50Hz czy nawet 60Hz, nawet z ciekawości.
Poczytałem że HDMI 2.0 "support max YCbCr444 10 bit at 30hz."

I aby przestawić w opcjach na 4:2:2 albo 4:2:0, wtedy będę mógł odpalić 60Hz. I udało się :)
 
Ostatnia edycja:

hdprot

New member
Witam. Mam małe zapytanie czy też tak macie? Mianowicie pod TV 55hd8505 mam podpięty nasz odtwarzacz. Filmy w formacie BD - żyleta. Natomiast UHD obraz czysty, klarowny lecz kolory wyblakłe, jakby były wyprane. Co jest nie tak?
 

Sawar_pl

New member
Czy dalej opłaca się kupować ten oddtwarzacz.
Od 2 dni xbox one ma dostęp do kodi.
Wiem tnie, wywala i generalnie gwarancji jeszcze nie ma no ale... można go kupić za 900 jak się odsprzeda grę i pada to wyjdzie 500 :D czyli najtańszy odtwarzacz 4k na rynku z funkcją gier (pad by się jednak przydał).
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Odtwarzacz multimediów to odtwarzacz multimediów - z dedykowanym SoC, odpowiednim software, aktualizacjami itp. A Xbox służy do pogrania sobie, a stabilne działanie Kodi na tym urządzeniu należy między bajki włożyć...
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Ja również mam Xbox One X i HiMedia Q10 Pro, ale nawet nie chce mi się na konsoli instalować Kodi. HiMedia to kombajn!

btw
Wiem że temat był już wałkowany tutaj, ale poleci ktoś dobry/tani dysk 4tb do HiMedia?
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Żaden, przynajmniej nie zmęczyłem jeszcze tak konsoli, a śmigała nawet 24h. Jest głośna podczas islnstalacji gier z płyt tylko.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Panowie ponawiam pytanie o Dysk 4TB.

Który wybrać:

WD RED TB 5400rpm
czy WD AV-GP WD40EURX 4TB 3.5" SATA/600

Podobno dyski WD AV są przeznaczone dla takich playerów.
 

devilll

New member
Panowie mam jakiś dziwny problem...Niedawno oglądałem film w 4k HDR i wszystko było ok z obrazem. Dzisiaj jako ze przyszedł kupiony dwojnk HDMI to chciałem pokombinować z podpięciem, aby obraz mieć z TV 4k HDR a dzwięk DTS aby szedł z ampli, gdyż ma wyjścia HDMI tylko 1.4.

Podpiałem wszystko i zacząłem odpalać ale od razu zauważyłem że nic z tego nie będzie bo gniazda w dwójniku to również HDMI 1.4, nie doczytałem aukcji na spokojnie i zonk, no nic mój błąd.

Jednak kiedy się bawiłem ustawieniami, aby coś ruszyło, to zmieniałem w HiMedia np ustawienia HDR z auto na HDR10, a pozniej na OTHER po kolei, z nadzieją że ruszy. Kiedy przestawiłem na HDR10 i odpaliłem film to na ekranie pojawiło się coś takiego:

20180111_153841.jpg

20180111_153852.jpg

20180111_153856.jpg

20180111_153901.jpg


Film idzie ale własnie z takim obrazem :/ Co gorsza po odpięciu tego dwójnika i normalnym podłączeniu HiMedia z TV kablem dzieje się to samo przy filmach HDR (przetestowałem na innym i te same pasy) może mi ktoś powiedziec co się stało? Jeszcze jakiś tydzień temu oglądałem ten film normalnie i wszystko było ok, dzisiaj przy okazji kombinowania z tym dwójnikiem zasr...się coś zepsuło eh...
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Witam. Czy ten odtwarzacz bez problemu łyknie filmy MKV 4K HDR 70Mbps i wyżej z dysku zewnętrznego na USB 3.0? Dźwięk po optyku poleci do ampli w DTS, Dolby itd?
 
Do góry