HiMedia Q10 Pro - wszystko o odtwarzaczu

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Tego programu Vidon xbmc w sklepie na odtwarzaczu nie mogę znaleść

Hmmm. Sklep...

VidOn XBMC

Niestety, na razie HiMedia nie obsługuje. Ale biorąc pod uwagę, że Zidoo i Egraat kupiły SDK VidOn i zaimplementowały do swoich odtwarzaczy być może i HiMedia w nowym firmware, który ma się ukazać na dniach to uczyni. Prowadzący forum Futeko wspominali o nowym SDK w nowym firmware, więc można mieć cichą nadzieję...
 

tomektomek

New member
Panowie....
Jak do Ch.. uzyskać TrueHD albo DTS-MA z tego urządzenia? (Himedia Q5 PRO)
Mam pobrane filmy z odpowiednim dźwiękiem (mkv, dźwięk 8 kanałowy), urządzenie połączone z ampli Onkyo RZ800 poprzez HDMI i to co dostaję to tylko PCM. Ten sam film puszczony z laptopa po HDMI i na wyświetlaczu od ampka świeci się indykator TrueHD/DTS-MA. Czy muszę coś doinstalować do tego zasranego Kodi? Jak to badziewie ustawić? Znajdzie się ekspert?
 

bajka022

New member
A podobno tylko ja mam takie problemy. Jaki masz system?
I nie włączaj takich filmów z Kodi tylko mediaplayerem HiMedii.
Kodi póki co nadaje się tylko do Exodusa , Fulmixa itp. rzeczy. Sam czekam na aktualizację która naprawi Androida 7.0. i kodi 17.
Póki co jestem na Android 5.1 i wszystko śmiga.
 
Ostatnia edycja:

tomektomek

New member
A podobno tylko ja mam takie problemy. Jaki masz system?
I nie włączaj takich filmów z Kodi tylko mediaplayerem HiMedii.
Kodi póki co nadaje się tylko do Exodusa , Fulmixa itp. rzeczy. Sam czekam na aktualizację która naprawi Androida 7.0. i kodi 17.
Póki co jestem na Android 5.1 i wszystko śmiga.

Q5 działa na Andku 5.1 soft 1.09
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Dla mnie te wasze problemy są dziwne. Zarówno w Kodi 17 i na Androidzie 7 nie mam żadnych problemów z dźwiękiem 7.1 HD. Po instalacji softu jedyną żeczą jaką robię z dźwiękiem to w ustawieniach Androida HDMI- RAW.
Kodi nawet nie tykam i też działa.
Wszystko działa jak trzeba,na każdym sofcie.
 

Bejziczek

Member
Użytkuje urządzenie już kilka tygodni jak na tę klasę urządzenia ma sporo niedociągnięć. Serwer samba; po zmapowaniu podłączonego do Q5Pro dysku usb pokazuje zły rozmiar-00bytes; chciałem uruchomić na urządzeniu jakiś klient torrent (ZetaTorrent) to jedyny jaki obsługiwał zapis na zewnętrzny dysk widział na nim 8gb wolnego, a w ustawieniach urządzenia wolne miejsce to ponad 30gb i ta wartość jest prawidłowa bo kopiowany plik o wielkości 14gb się przekopiował w całości i owy dysk podłączony do komputera lub tunera sat także pokazuje 30g wolnego miejsca. System plików ext4.
Skąd ta rozbieżność ?
 
Ostatnia edycja:

bajka022

New member
Czy przy rozdzielczości 2160 60hz też nie możecie włączyć 10bit. palety kolorów? Od czego jest to zależne?
Jest tam kilka wariantów i żaden po wyjściu z menu nie jest zapamiętany.
 

numi19

New member
Witam
Dziękuje za poprzednie porady
Wszystko działa jak należy....
Mam następne pytanko hehe
Otóż zauważyłem ze kodi klatkuje mi przy filmach chwilowe spowolnienie w filmie praktycznie każdym,
Im bardziej wymagający tym gorzej....
W playerze wbudowanym się to nie dzieje wszystko działa jak należy a kodi spowalnia na chwile....
Filmy odtwarzam przez nasa Synology po kablu, czasami wyświetla się komunikat o zapełnieniu bufora????
Ktoś mógłbym pomoc??? Router i sieć mam szybka tv bez problemu sobie radzi z filmami 4k a kodi nie bardzo.....


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

tomektomek

New member
Powiem tak...
Przy użyciu Kodi (16.1) nie udało mi się uzyskać dźwięku TrueHD/DTS-MA 7.1 przy okazji Kodi ma też problem z polskimi znakami w napisach.
Co do rozwiązania problemu używam MediaCenter z Q5 Pro a napisy programem mkVToolNix muxuje do pliku mkv co pozwala na ich prawidłowe wyświetlanie.
Szkoda ,że są takie niedociągnięcia liczę ,że coś zmieni się na Andku 7.0 w dopracowanym sofcie.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Powiem tak...
Przy użyciu Kodi (16.1) nie udało mi się uzyskać dźwięku TrueHD/DTS-MA 7.1 przy okazji Kodi ma też problem z polskimi znakami w napisach.

Dziwne zjawisko, bo inni dźwięk TrueHD/DTS-MA 7.1 uzyskali. Co do napisów też dziwne... Przy ustawieniach w Kodi strony kodowej na Windows działa poprawnie 99 proc. napisów, dosłownie kilka zdarzyło mi się kilka kodowanych w UTF-8 i wówczas po prostu trzeba przełączyć stronę kodową. Być może powinieneś spróbować również w napisach opcji Auto - Kodi nieźle rozpoznaje stronę kodową.
 

tomektomek

New member
@Kirek50
Czy na "gołym" Kodi uzyskałeś TrueHD/DTS-MA? Czy to było Kodi czy Kodi z Wrapperem?
Czy instalowałeś jakąś wtyczkę/pakiet/addon?
Powiedz mi może robię co źle ustawiam w Q5 HDMI Na RAW HBR na Auto a w Kodi funkcja przesyłaj do urządzenia odbiorczego czy coś jeszcze powinienem zaptaszkować?
 

bajka022

New member
Czy u Was też się tak dzieje? Gdy usuwam aplikacje, te które były zaimplentowane wraz z systemem, po ponownym uruchomieniu pojawiają się ponownie ( Facebook itd.) ?
Nie mogę się ich pozbyć.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
@Kirek50
Czy na "gołym" Kodi uzyskałeś TrueHD/DTS-MA? Czy to było Kodi czy Kodi z Wrapperem?
Czy instalowałeś jakąś wtyczkę/pakiet/addon?
Powiedz mi może robię co źle ustawiam w Q5 HDMI Na RAW HBR na Auto a w Kodi funkcja przesyłaj do urządzenia odbiorczego czy coś jeszcze powinienem zaptaszkować?

Mam Q10, a nie Q5 i nie mam odpowiedniego ampli, więc Ci nie pomogę w kwestii dźwięku. Prześledź forum Futeko, tam temat ten był poruszany i podane są rozwiązania.
 

bajka022

New member
W ustawieniach androida jest taka opcja.
d2a16a01e7adf5ed3befac85c8549927.jpg
 
Ostatnia edycja:
Do góry