HiMedia Q10 Pro - wszystko o odtwarzaczu

kristof11

Member
Dzieki za zainteresowanie, niestety wszystkie te opcje przerabiałem. Po prostu mój ampli jest pewnie w gronie sprzętów które mają problem z współpracą z Q10. Jest taki temat na forum Futeko. Jutro jeszcze przyjdzie przejściówka HDMI no pin CEC, ostatnia moja nadzieja.
 

slawkor

Member
Bez reklam
Może niekoniecznie to problem himedii. Moze spróbuj przywrócić ampli do ustawien fabrycznych. Wtedy spróbuj podłączyć jakies inne źródło np. Laptopa. Zainztaluj jakis player z kodekami i sprawdź czy idzie dźwięk hd.
Jakos nie mogę uwierzyć, że to nie smiga.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
 

Bejziczek

Member
Witam, może mi ktoś pomoże.
Na swoim HiMedia Q5Pro jeden z plików mam w rozdzielczości 2160p, lecz telewizor mam w 1080p i film w rozdzielczości 2160p jest rozciągnięty.

Ten sam film na komputerze z monitorem 1080p ma prawidłowe proporcje, tzn czarne pasy u góry i na dole,
Jak zmusić Kodi by obraz był w prawidłowych proporcjach?
Soft najnowszy, 2.0.1.
 
Ostatnia edycja:

bajka022

New member
Miło że trafiły wam się egzemplarze niemalże idealne. Wychodzi na to, że oglądacie filmy nie wykorzystując potencjału urządzenia albo go nie używacie.

Do osób które chcą się podzielić informacja proszę o odpowiedź. Czy też podczas włączania urządzenia mieliście zielone tło? Nie jest to za każdym razem lecz się zdarza. Co może być tego przyczyną? System? Czy ustawienia obrazu.
Android 5.1.1 wersja 1.9.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
 
Ostatnia edycja:

slawkor

Member
Bez reklam
Przecież himedia ma 3.0 z boku + 2 złącza 2.0 to po co ci kolejne?

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
 

venomas200

New member
Bez reklam
Miło że trafiły wam się egzemplarze niemalże idealne. Wychodzi na to, że oglądacie filmy nie wykorzystując potencjału urządzenia albo go nie używacie.

Do osób które chcą się podzielić informacja proszę o odpowiedź. Czy też podczas włączania urządzenia mieliście zielone tło? Nie jest to za każdym razem lecz się zdarza. Co może być tego przyczyną? System? Czy ustawienia obrazu.
Android 5.1.1 wersja 1.9.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Wydaje mi się że to jednak wina przeważnie użytkownika albo innych elementów osprzętu. Fakt że urządzenie jest skomplikowane dosyć.
Ja swojego używam jako Playera z nas mam poddawane różne wtyczki skróty w kodi. Kilka programów szczególnie do audio. B dobra współpraca z DAC po usb i jako streamer b dobry transport po optyku.
Gram z kilka renderow sieciowych Bubble upnp steruje z telefonu lub USB audio player pro.
A co najważniejsze urządzenie ma na pokładzie bardzo dobre jakościowo wyjście rca. Gra wręcz wybitnie jak na tę klasę urządzenia jako dac. Na tę chwilę mam u siebie podłączony himedia do Cayina A70T MK2 plus Minas Anor kolumny i gra to bardzo bardzo dobrze. Oczywiście DACi takie dedykowane grają lepiej ale ten w Himedia grana podobnym poziome jak te co miałem u siebie za 3 k PLN.
Wczoraj za to grałem padami w gry. Od razu mówię że pady od Xbox 360 plus przejściówka podróbka Wirless nie działa nie mam niestety kabli żeby sprawdzić tę od Xbox po kablu. Za to pady za 10 zł z Carefoura po kablu usb działają bez dobrze.
Oczywiście Himedia służy mi też jako przeglądarka sieciowa i inne tego typu rzeczy
Tak więc widzisz grozi używam urządzenia maksymalnie jak się tylko da i uważam że jest to bardzo dobre urządzenie.
 

bajka022

New member
Wydaje mi się że to jednak wina przeważnie użytkownika albo innych elementów osprzętu. Fakt że urządzenie jest skomplikowane dosyć.
Ja swojego używam jako Playera z nas mam poddawane różne wtyczki skróty w kodi. Kilka programów szczególnie do audio. B dobra współpraca z DAC po usb i jako streamer b dobry transport po optyku.
Gram z kilka renderow sieciowych Bubble upnp steruje z telefonu lub USB audio player pro.
A co najważniejsze urządzenie ma na pokładzie bardzo dobre jakościowo wyjście rca. Gra wręcz wybitnie jak na tę klasę urządzenia jako dac. Na tę chwilę mam u siebie podłączony himedia do Cayina A70T MK2 plus Minas Anor kolumny i gra to bardzo bardzo dobrze. Oczywiście DACi takie dedykowane grają lepiej ale ten w Himedia grana podobnym poziome jak te co miałem u siebie za 3 k PLN.
Wczoraj za to grałem padami w gry. Od razu mówię że pady od Xbox 360 plus przejściówka podróbka Wirless nie działa nie mam niestety kabli żeby sprawdzić tę od Xbox po kablu. Za to pady za 10 zł z Carefoura po kablu usb działają bez dobrze.
Oczywiście Himedia służy mi też jako przeglądarka sieciowa i inne tego typu rzeczy
Tak więc widzisz grozi używam urządzenia maksymalnie jak się tylko da i uważam że jest to bardzo dobre urządzenie.
Jeśli mogę zapytać, jakich używasz wtyczek do odsłuchu w kodi?
 

bajka022

New member
Jak podłączyć HiMedia do amplitunera Denon avr-2312 tak aby uzyskać 7.1 TrueHD jednocześnie obraz 4k.?
Na tę chwilę mam HiMedia podpięte bezpośrednio pod tv HDMi a swiatlowodem do amplitunera. W ten sposób uzyskuje maksymalnie 5.1. Jak podłącze pod amplituner przez Hdmi w jakości 4k amplituner nie reaguje. Chyba nie obsługuje tej rozdzielczości.
 

bajka022

New member
A nie ma czegoś takiego jak splitter gdzie przy wyjściu jednym idzie 4k a na drugim FulHD lub inny format tak abym tylko przetransportował dźwięk?
 

bajka022

New member
Kolejna rzecz to sieć wifi 5Ghz której w HiMedia nie widzę, dlaczego?


Ok już działa. Ustawiłem ręcznie 48 kanał i jest git. 😀
 
Ostatnia edycja:
Do góry