HiMedia Q10 Pro - wszystko o odtwarzaczu

numi19

New member
Witam Panowie
Mam 2 pytanka
1. Po aktualizacji kodi z vet 16.1 do najnowszej nie działa mi kompletnie dźwięk przestrzenny zero ani jeden.
Na poprzednim kodi wszystko śmigało jak należy,
Czy jest jakiś sposób aby w najnowszej wer. Kodi również wszystko działało.
Jak wyłącze passtrough to jest dźwięk stereo jak włączę brak.....
2. Czy da się jakoś w Himedia odpalić strukturę płyt bluray z katalogu bdmv????
Poprzednio miałem odtwarzacz mede8er i tam wszystko śmigało łącznie z menu bd??? Czy jest jakaś opcja?????

Z góry dziękuje za Pomoc

Pozdrawiam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

bajka022

New member
Witam Panowie
Mam 2 pytanka
1. Po aktualizacji kodi z vet 16.1 do najnowszej nie działa mi kompletnie dźwięk przestrzenny zero ani jeden.
Na poprzednim kodi wszystko śmigało jak należy,
Czy jest jakiś sposób aby w najnowszej wer. Kodi również wszystko działało.
Jak wyłącze passtrough to jest dźwięk stereo jak włączę brak.....
2. Czy da się jakoś w Himedia odpalić strukturę płyt bluray z katalogu bdmv????
Poprzednio miałem odtwarzacz mede8er i tam wszystko śmigało łącznie z menu bd??? Czy jest jakaś opcja?????

Z góry dziękuje za Pomoc

Pozdrawiam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Przechodziłem przez te wszystkie etapy i problemy. Skończyło się powrotem z Android 7 -2.0.1 na android 5.1.1 -1.9..
Kodi 17 jest świetny jeżeli chodzi o wygląd i funkcjonalność ale na Pc. Gorzej jeżeli chodzi o wersję na android. Większość głównych pozycji nie działa. Brak dźwięku, czarny obraz na wybranych filmach itd.
Ciężko było się rozstać ale zmuszony byłem zejść na wersję 16.1 kodi i wersję android 5.1.1.
Żeby tego było mało migracja do wersji wcześniejszej przysporzyła mi trochę problemów.
Szczęście w nieszczęściu jest to forum i życzliwi ludzie, którzy pomagają w takich sytuacjach oraz serwis.
Póki co nic więcej nie zmieniam. Nie ma sensu, korzystam z dobrodziejstw takich jakie mam na tej wersji. Może za miesiąc lub dwa wyjdzie wersja dopracowana Androida 7.0
 
Ostatnia edycja:

numi19

New member
Dziękuje za odpowiedz

Ps.
Da się odtworzyć jakimś programem strukturę bdmv?? Aby czytali menu itp ???

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

ma_ko

New member
Raczej wersja dopracowana Kodi 17 bo 16. smiga i na Andku 5 i 7 , a z 17 dzieją się jaja, generalnie dla mnie na dziś Kodi 17 to porażka, testuje teraz Zappiti i to samo..., z tym że tam Kodi 17 na Andku 6 też nie działa idealnie stabilnie. Dziś powrót do testów z zappiti. Na q10pro wyjdzie w tym tykodniu duża aktualizacja na razie na Andka 7 i ma usprawnić parę funkcji w działaniu z KODI i Wrapera z Kodi plus problemy z dzwiękiem.
Kiedy ma wyjść poprawiony firmware na Andka 5 nie wiadomo. 7 ma priorytet.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Dziękuje za odpowiedz

Ps.
Da się odtworzyć jakimś programem strukturę bdmv?? Aby czytali menu itp ???

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Bodajże tylko dwa odtwarzacze obecne w tej chwili na rynku czytają menu w katalogach Blu-ray i w ISO, trzeba sobie ściągać dodatkowe programy, np. Vidon XBMC. HiMedia odtwarza katalogi BDMV bez żadnych problemów, pliki ISO również.
 

Bejziczek

Member
Witam, może mi ktoś pomoże.
Na swoim HiMedia Q5Pro jeden z plików mam w rozdzielczości 2160p, lecz telewizor mam w 1080p i film w rozdzielczości 2160p jest rozciągnięty.

Ten sam film na komputerze z monitorem 1080p ma prawidłowe proporcje, tzn czarne pasy u góry i na dole,
Jak zmusić Kodi by obraz był w prawidłowych proporcjach?
Soft najnowszy, 2.0.1.
Nadal walcze z mym problemem, jednakże przypuszczalnie z tego co wyczytałem na forum Futuko jest to jedynie przy plikach hdr?
Prawda?
Sprawa ma się tak, że pliki hdr odtwarzane w Kodi lub MediaPlayer przez Wrapper są rozciągnięte, a jedynie przez DLNA lub pendrive mają prawidłowy aspect ratio.
 

bajka022

New member
Czy mógłby ktoś u siebie sprawdzić lub zwrócić uwagę czy podczas zamykania, wyłączania HiMedia Q5pro na chwilę miganie wyświetlacz przed całym zamknięciem. Dodam tylko że wyświetlacz mam wyłączony w ustawieniach.
 

Bejziczek

Member
Czy mógłby ktoś u siebie sprawdzić lub zwrócić uwagę czy podczas zamykania, wyłączania HiMedia Q5pro na chwilę miganie wyświetlacz przed całym zamknięciem. Dodam tylko że wyświetlacz mam wyłączony w ustawieniach.
U mnie jest takie jedno mignięcie; wyświetlacz w ustawieniach także mam wyłączony
 

bajka022

New member
Raczej wersja dopracowana Kodi 17 bo 16. smiga i na Andku 5 i 7 , a z 17 dzieją się jaja, generalnie dla mnie na dziś Kodi 17 to porażka, testuje teraz Zappiti i to samo..., z tym że tam Kodi 17 na Andku 6 też nie działa idealnie stabilnie. Dziś powrót do testów z zappiti. Na q10pro wyjdzie w tym tykodniu duża aktualizacja na razie na Andka 7 i ma usprawnić parę funkcji w działaniu z KODI i Wrapera z Kodi plus problemy z dzwiękiem.
Kiedy ma wyjść poprawiony firmware na Andka 5 nie wiadomo. 7 ma priorytet.
Skąd masz te informacje?
 

ma_ko

New member
Witaj. Siedzę na forum FUteko i tam jest info o dużej aktualizacji dla 7 na ten tydzień (połowa marca) i o tym że Andek 7 ma pierwszeństwo dopiero pozniej wersja 5.

Tłumaczyli się, że chińczycy mieli nowy rok i wszystko wisiało, ale jest sporo problemów z Samba czy z Kodi 17 zresztą generalnie jak widzę to wszystkie boxy andkowe mają problem z dogadywaniem się z KODI 17 , problemy Himmedi to nic z bugami z Zappiti...
 

Bejziczek

Member
Dzisiaj podłączyłem dysk usb 3. 500gb z systemem plików ext4 (taki, bo wcześniej podłączony był do routera) dysk działa, uruchomiony serwer samby na Q5, podmontowałem dysk w Windows 7, wszystko działa, poza tym, że nie pokazuje mi pojemności tego dysku ani wolnego dysku na nim.
Normalne ?
 

ma_ko

New member
Kto mi poradzi jak dociągnąć polskie napisy do filmu na dysku na Himmedi q10 pod player Himedia? jest taka opcja?
 

numi19

New member
Tego programu Vidon xbmc w sklepie na odtwarzaczu nie mogę znaleść,
Są jakieś inne programy??
Mi chodzi tylko aby odpaliło wszystkie pliki bo na razie muszę wejść do bdmv i szukać w folderach plików, nie ma szybszego sposobu???
Taki mede8er radził sobie z tym bez żadnego problemu..... kodi sobie nie radzi


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

Bejziczek

Member
Tego programu Vidon xbmc w sklepie na odtwarzaczu nie mogę znaleść,
Są jakieś inne programy??
Mi chodzi tylko aby odpaliło wszystkie pliki bo na razie muszę wejść do bdmv i szukać w folderach plików, nie ma szybszego sposobu???
Taki mede8er radził sobie z tym bez żadnego problemu..... kodi sobie nie radzi


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nigdzie nie musisz wchodzić; zaznaczasz folder z zawartoścą bdmv i klikasz Play na pilocie
 
Do góry