HiMedia Q10 Pro - wszystko o odtwarzaczu

kristof11

Member
Ludziska pomóżcie, nadal walczę z dzwiękiem 7.1. Uruchamiam przez wrapper i cisza w głośnikach. Myslałem , ze to wina ampli, ale podłączyłem HImedie bezposrednio do tv i to samo. Testowałem różne softy. Teraz mam 2.0.1.
Ustawienia Settings - Playback:

HDMI Output: RAW
SPDIF Output: Close
HBR Output: RAW7.1
 

mateo85

New member
Ludziska pomóżcie, nadal walczę z dzwiękiem 7.1. Uruchamiam przez wrapper i cisza w głośnikach. Myslałem , ze to wina ampli, ale podłączyłem HImedie bezposrednio do tv i to samo. Testowałem różne softy. Teraz mam 2.0.1.
Ustawienia Settings - Playback:

HDMI Output: RAW
SPDIF Output: Close
HBR Output: RAW7.1
Tutaj masz cały wątek na temat dźwięku sprawdź każde możliwe ustawienia http://www.futeko.com/newforum/index.php?topic=718.15

Wysłane z mojego HTC M8 przy użyciu Tapatalka
 

slawkor

Member
Bez reklam
Na sofcie 1.09 nie bulo zadnych problemów z uzyskaniem dts x czy dts hd czy dolby true hd. Miałem to spięte do Onkyo 646.
Moze spróbuj przywrócić albo do ustawień fabrycznych albo wgraj soft na andku 5.1 i zobacz czy jest poprawa.
Moze w menu ampli poszukaj jak masz ustawione dekodowanie.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
 

slawkor

Member
Bez reklam
A z jakiego źródła lub pliku próbujesz uzyskać dzwiek hd?

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
 

kristof11

Member
Próbowałem kilkanascie plików (mkv, obrazy bluray, struktury bluray, filmy z kilkoma scieżkami dzwiekowymi) . Dzwiek 5.1 hd tez nie działa. Odtwarzam z dysku zew. usb 3.0
 

slawkor

Member
Bez reklam
A jak podłączasz inne źródło niz himedia np. blueray lub laptopa to tez nie idzie dźwięk hd?

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
 

slawkor

Member
Bez reklam
To moze wina nie leży po stronie himedii, tylko kinfiguracji ampli.
Przypomnij mi kaki masz model bo nie pamietam, może tu cos poradzimy.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
 

200473

New member
Tak właściwie nigdy nie uzyskałem na ampli dzwieku Hd, kiedyś próbowałem przez laptopa(HDMI) , ale nie wychodziło i dałem sobie spokój

Himedia Q10 Pro żeby poprawnie dekodował dźwięk musi mieć zainstalowany wrapper oraz dodatkowo w kodi w zakładce system/ustawienia audio trzeba ustawić przekazuj do urządzenia zewnętrznego. Po rozwinięciu dodatkowych zakładek zaznaczam wszystkie kodeki i jeszcze ustawiam ilość kanałów na 7.1 oraz wyłączam załączone domyślnie (zachowaj oryginalną głośność miksując w dół).
Amplituner Denon X4100W bez problemu wtedy rozpoznaje wszystkie rodzaje dźwięku nie wspominając o Atmos.
 

kristof11

Member
Wystarczy Wrapper, który jest razem z systemem, czy trzeba zainstalowac inny?
Ale jesli uzywasz Wrappera, to konfiguracja audio w Kodi jest zbędna, bo i tak wszystko idzie z odtwarzacza systemowego
 
Ostatnia edycja:

bajka022

New member
Dlaczego po pewnym czasie nie używania HiMedia Q5pro przechodzi w stan uśpienia?

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry