HiMedia Q10 Pro - wszystko o odtwarzaczu

ellah

New member
A u mnie dzisiaj zonk :shock: - chciałem skopiować film na dysk a tu z 4TB zrobił mi się dysk 2TB i nie mogę nic skopiować (komunikat o braku wolnego miejsca). Ktoś wie, o co chodzi :?:
Zapomniałem dodać, że z poziomu Q10 widzi 4TB i jak podłączę przez USB 3.0, PC też widzi 4 TB. Chodzi o sambę, do wczoraj bez problemów widziałem 4TB przez sieć, dzisiaj tylko 2TB :(

Stary problem, odgrzeb temat na futeko. Jak na razie nie ma rozwiazania, WIN zle alokuje wolne miejsce przez Sambe stad problemy, HIMEDIA umywa rece.
Rozwiazanie - kliknij ignoruj i pojdzie.
 

ma_ko

New member
Na Andronie 7 Kodi 17 wywala z informację że Wrapper "krzaczy"...

I drugi temat, Filmy na Kodi czy to 16.1 czy 17 z DTS "zwalniają" transfer? Lub całkowite odtwarzanie np? z Exodus?
Działo się tak na andku 5 i dzieje na 7.

Da się coś z tym zrobić.? HIMEDIA q10.
 

grzesch

New member
Stary problem, odgrzeb temat na futeko. Jak na razie nie ma rozwiazania, WIN zle alokuje wolne miejsce przez Sambe stad problemy, HIMEDIA umywa rece.
Rozwiazanie - kliknij ignoruj i pojdzie.
No popatrz, a nie wierzyłem, że najprostsze rozwiązania są najlepsze :grin:

Dzięki ellah, wprawdzie przeglądałem Futeko pod tym kątem, ale jakoś nie udało mi się trafić na ten wątek.
 

bajka022

New member
Witam wszystkich.
Czym jest Wrapper i do czego służy?
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
 

venomas200

New member
Bez reklam
Witam wszystkich.
Czym jest Wrapper i do czego służy?
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
Wrapper pozwala w pełni wykorzystać kodi jako główny odtwarzacz filmów. Bez wraperra nie działa auto odświeżanie np 24 Hz tak samo jak gęste formaty HD dts czy True HD.
Wrapper powoduje że masz okładki w kodi i opisy a w momencie załączeniu filmu odpala film przez wbudowany Player Himedia
 

bajka022

New member
A powiedzcie mi proszę. Zamówiłem HiMedia Q5Pro i zastanawiam się czy kodi ma zainstalowane już jakieś wtyczki? Czy jest goły jak....I samemu trzeba to ogarnąć?

Drugie pytanie z innej beczki. A mianowicie jak uzyskać 7.1 jeżeli mój poczciwy denon nie obsługuje 4k uzyskać dźwięk 7.1 jak podłączyć do niego HDMI żeby to grało w TrueHd?
Na tę chwilę mam podłączone przez Hdmi. Ale używam urządzenia Arivy w 1080p.
Dziękuję za wszelkie wskazówki.



Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

mateo85

New member
A powiedzcie mi proszę. Zamówiłem HiMedia Q5Pro i zastanawiam się czy kodi ma zainstalowane już jakieś wtyczki? Czy jest goły jak....I samemu trzeba to ogarnąć?

Drugie pytanie z innej beczki. A mianowicie jak uzyskać 7.1 jeżeli mój poczciwy denon nie obsługuje 4k uzyskać dźwięk 7.1 jak podłączyć do niego HDMI żeby to grało w TrueHd?
Na tę chwilę mam podłączone przez Hdmi. Ale używam urządzenia Arivy w 1080p.
Dziękuję za wszelkie wskazówki.



Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
Kodi jest gołe najlepiej ściągnąć gotowy build ja używam wookie bardzo łatwa instalacja więcej na http://www.wirelesshack.org/the-top-5-best-kodi-builds.html dźwięk HD działa bez problemu.
 

bajka022

New member
Jak w HiMedia zmienić proporcje ekranu w mediaplajer. Mam z automatu powiększony obraz i nic nie mogę zrobić?

Kurcze po przywróceniu systemu do fabrycznych zniknął mi Wrapper, dlaczego?

Mnóstwo pytań wiem ale cóż sam nie potrafię sobie poradzić.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

slawkor

Member
Bez reklam
Wrapper jest na stronie c4i w zakladce download.
Obraz mazz rozciagniety dlatego ze opcjjach trzeba przestawic zeby byl normalnie z pasami. To jest to menu gdzie ustawiasz raw 7.1 itd.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
 

bajka022

New member
Wrapper mi się pojawił i wszystko co usunąłem po zainstalowaniu systemu z Pendrive'a. A jak wrócę z pracy sprawdzę te czarne pasy. Dziękuję 😀

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
 

bajka022

New member
Wrapper jest na stronie c4i w zakladce download.
Obraz mazz rozciagniety dlatego ze opcjjach trzeba przestawic zeby byl normalnie z pasami. To jest to menu gdzie ustawiasz raw 7.1 itd.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
Nie wiem która to opcja. Wszystko po Angielsku.. Zrób proszę zdjęcie jak to ma wyglądać.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
 

slawkor

Member
Bez reklam
79276ee623ad1f3737f6cb032169d6df.jpg

W zakladce playback bodajze druga opcja od dołu. Nie mam juz himedia dlatego oposuje z pamięci.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
 

jasperus

New member
Nie wiecie panowie jak wlaczyc liste chapterów w koncercie mkv? Nie obsluguje? Na innym odtwarzaczu dziala.
I pytanie drugie, jakich buildow uzywacie? :)
 

bajka022

New member
Ostatnia edycja:

kristof11

Member
Witam , mam problem z uzyskaniem dzwięku 7.1. Czy w ustawieniach kodi musi być zaznaczone "aktywuj przetwarzanie dzwięku przez procesor sygnałowy" ? W Kodi pokazuje mi podczas odtwarzania filmu ze dzwiek jest 7.1. Tak jakby ampli tego nie potrafił zdekodowac. Przy dzwieku 7.1 na ampli pokazuje stereo.Soft 1.0.9
 
Ostatnia edycja:

slawkor

Member
Bez reklam
Uaktywnij sobie Wrapper w opcjach, wtedy odpalając film w kodi przekierowywuje film do odtwarzacza z Himedii i masz wszystkie dźwięki łącznie z dts hd wzwyż i Dolby True Hd wzwyż. Sam kodi rozpoznaje tylko ścieżki do dts i DD.
 
Do góry