HiMedia HD600A i B

DOMEL9

New member
Bez reklam
ja polecam kolejny raz verbatimy z serii store'n'go usb 3.0 bez zasilania zewn. nie grzeje się sprawnie działa z różnymi urządzeniami cichy, no może troszke gruby (coś jak himedia 600a ) - ogólnie bardzo dobry sprzęt a koszta to około 300 pln :blagam:
 

Arni83

New member
Hej ;) Dysk już mam i dziękuję za pomoc ;) Od jutra biorę się za przekopywanie całego forum w poszukiwaniu na jakim sofcie warto jechać i jak wejść w posiadanie weeb.tv na mojej sześć-secie;) Ale mam 2 małe pytanka.
Wchodząc w przeglądanie plików - sieć znajduje mi nazwę mojego komputera ( himedia podpiąłem kablem do routera ) ale jak chcę się połączyć to prosi o login i hasło. Próbowałem już od sieci wifi którą mam w domu a nawet w akcie desperacji login i hasło do kompa :D Niestety nie działa. O jakie hasło i login mu chodzi ???
A drugie pytanko do posiadaczy weeb.tv czy po wykupieniu abonamentu kanały które są w hd są w takiej samej jakości jak normalnie z cyfrowej TV ?
Z góry dzięki jeśli ktoś odpisze ;)
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
co od softu to do weebtv polecam moda sidewinder 2 3.0.11 od razu bez problemu jak przekopiesz ten temat to zobaczysz jak to zrobic i jak usprawnić - co od jakości to nadający nie zapychają sobie łącza wypuszczając super sygnał i wiadomo że nie jest to takie HD jak w kablówce ( notabene to też nie jest HD hyhyhyhy ) ale ilość i wybór najlepszych programów to jest to co mnie wystracza tym bardziej że ja nie oglądam tv i tylko czasem jak coś jest to właczamy - na codzien to świeże filmy z dysku w HD hyhhyhy - co do hasła to chcesz wejśc w webserwis przez przegladarke rozumiem ? bo normalnie to latasz po otoczeniu sieciowym i miejscach sieciowych - co do hasła to na początku na stronce webserwis (tutaj wpisujesz IP odtwarzacza w swojej sieci ) ustawiasz własnie hasło ale coś pamiętam że kiedyś coś tez miałem i działało admin i admin albo root i admin to poprobuj aaaa bo ty masz jeszcze soft himedia to zadziała ci root i admin ale jak wgrasz soft modowany to sobie sam ustawisz na początku :popcorn:
 

and2000

New member
Dzięki Kirek, że mimo braku osobistego zainteresowania, trzymasz rękę na pulsie:lol:. Soft chodzi, jest zegarek, jest nutka(w końcu nic o niej w changelogu nie pisali) i jest (co mnie zwabiło) prognoza pogody na ekranie home- tyle, że w miastach (prowincjach?) chińskich- w setupie można wybrać z pomiędzy kilkunastu nieprzetłumaczonych znaczków.
 

Yamato

New member
tak w skrocie, znajde cos podobnego lub lepszego w tej cenie?
moze ktos z uzytkownikow podsumowac najwieksze zalety/uaktualnienia softu?
jakie sa predkosci sciagania/wysylania plikow z urzadzenia po sieci 1gbps?
kolejna sprawa gdzie kupic, zeby nie przeplacic lub placic cla itp?
patrzec na jakas rewizje tego playerka czy cos?

z gory dzieki za info :)
 
Ostatnia edycja:

DOMEL9

New member
Bez reklam
no myślę że juz jest większy wybor, nowe procesory itd ale 600tka wciąż daje radę - co do softu to jade na modowanym sidewinderze i nie wiem jak funkcjonują oficjalne updaty ale mi wystarcza ze wzgledu na bezproblemowe weebtv i kilka innych fajnych opcji - fakt że nie korzystam z bajerów jukeboxow playlist itd jestem mminimalistą - co do sieci to od pierwszych poprzez modowane wersje softu transfer po Lanie jest słaby i nie wiadomo czemu - co prawda oglądanie filmu po sieci nie sprawia problemów - no chyba że to FHD 40mbps to zacina - może to przez mojego laptopa i ruter bo moja sieć dawno nie była regulowana hyhyhy - może w nowym sofcie coś poprawiono ale to niech ktoś napisze po testowaniu. Co do zakupu to zależy jaki model ale ciężko jest trafić 600A bo B to nawet jest na allegro, tylko te nowsze wersje latają niestety i tu można by popatrzeć w osobnym wątku :szukaj:
 

xury

Member
Nie. Wystarczy zainstalowane moservices 3 i mój moduł xLiveCZ i już odbierasz weebtv Ponadto instalując moduł PLIMS masz Iplę, TVN player, VOD TVP i itp.
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
xury a mógłbyś pokrótce opisac proces z twoim projektem znaczy jak wrzucić na nowy soft hajmedia te moserwis i dalej czliva - poglądowo tylko i czy ktoś już próbował tego z nowym ofisoftem tak żeby weebtv hasało - bo coś znowu musze podziałać :popcorn:
 

xury

Member
Nie wiem jak tam wygląda "wasz" soft, ale procedura instalacji moservices jest jednakowa dla wszystkich
Czyli łącząc się przez telnet wklepujemy w konsoli:
Kod:
cd /tmp
wget http://www.moservices.org/mos3/install
chmod +x install
./install

potem w ten sam sposób instalujecie moduły, albo też można przez przeglądarkę dodając moje repo do listy "manage repositories"
np moduł xLiveCZ 5,9 który zawiera weebtv instaluje się tak:
Kod:
cd /tmp
wget http://manta.googlecode.com/files/xlivecz.tar.bz2
pm install xlivecz alone
Szerszy opis znajdziecie wpisując w przeglądarkę np "moservices xury" lub "xlivecz xury"

Jedynym warunkiem jest odpowiednia ilość miejsca na zapisywalnym flashu badź instalacja lub przeniesienie moservices na hdd lub pendrive.
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
dzięki xury ciekawy temat troche się nauczę i potrenuje - a pytanie ogólne czy nowy soft jest warty instalowania ? dużo się zmieniło - ktoś ma opinie z kolegów
 

broda1725

New member
Bez reklam
A jak wam net chodzi w tych playerkach, nie zamula netu jak przeglada strony na tym playerku ? Czy warto dla androida kupowac model 900?
 

_ZiP_

Member
coś nie tak jest ostatnio z modułem mos on drive, związku z czym chciałem sobie ręcznie podmontować mos z dysku, z konsoli ładnie działa
mount -o bind /tmp/hdd/root/.mos/ /usr/local/etc/mos
, lecz nie wiem gdzie wrzucić to by uruchamiało się wraz z playetem. Próbowałem /usr/local/etc/init.d i nic :/. Domyslne pliki init.d w /etc/init.d są tylko do odczytu. Jakiś pomysł ?
 
Do góry