HiMedia HD600A i B

nixon7

New member
Witam! Mam firmware xs2 for hd600a (wersja 3.0.11) i zaktualizowałem online xLiveCz do 5.4. Nie działa mi teraz weeb.tv. Czy ktoś ma podobnie?
 

dillinger79

New member
Witam,
Mam pytanko do posiadaczy sprzętu. Na allegro jest jeden gość który sprzedaje himedia. Zdecydowałem się już na zakup tego odtwarzacza ale co ciekawe ma 600a w cenie 380zł a 900a w cenie 370zł. Co ciekawe wiekszość tu decyduje się na starszy model, możecie doradzić ?

tańsza cena za lepszy model wynika z zagrywki marketingowej;
wiem bo sam o to samo pytałem sprzedawce na pirv ;)
 

nordof

New member
usb 3.0

Witam.Mam model 600B. Kupiłem przejscówkę aby podłączyć zewnętrzny dysk 1Tb (2,5 cala ,usb 3.0) do gniazda na tylnej ściance. Dysk nie ruszył. Mam uwaloną przejsciówkę - czy raczej to gniazdo usb 3.0 z tyłu obudowy sluży do innych wyższych celów :) ?
 

Licio

New member
Czy wgranie firmware Xtreamera do HD600B spowoduje problem z odbiorem sieci po wifi (zewnętrzną kartę podłączę przez usb) ? Bedę wdzięczny za podpowiedź!
 
Czy wgranie firmware Xtreamera do HD600B spowoduje problem z odbiorem sieci po wifi (zewnętrzną kartę podłączę przez usb) ? Bedę wdzięczny za podpowiedź!

A tak z ciekawości, jaką masz kartę wi-fi usb? Też bym sobie taka sprawił, tylko nie wiem jaki model będzie współdział z moim hi media

Wysyłane z mojego HTC Vision za pomocą Tapatalk 2
 

Licio

New member
Właśnie jestem na etapie wyboru zewnętrznej karty. Zgodnie z informacjami które pojawiły się w tym wątku, kompatybilna karta powinna być oparta na chipsecie Realtek RTL 8191 SU albo RTL 8192. Namierzyłem takie dwie:
1) Sapido AU-4622 za około 100 zł z dostawą,
2) Digitus mini DN-70540 za 81 zł z dostawą ze sklepu 4max.pl
Może ktoś ma jeszcze jakieś inne propozycje?
Przymierzam się do zmiany firmware na ten od Xtreamera, aby po wifi oglądać weeb tv. Nie do końca rozumiem jeszcze jak to zrobić, bo koledzy z tego forum posługują się chwilami dość specjalistycznym slangiem. z kolei Nixon7 kilka postów wyżej zasiał wątpliwość, bo u niego weeb tv po zmianie softu nie działa. Może popełnił jakiś błąd podczas instalacji. Szkoda, że bardziej wtajemniczone osoby nie napisały prostego poradnika jak zmienić firmware.
 
Ostatnia edycja:

nixon7

New member
z kolei Nixon7 kilka postów wyżej zasiał wątpliwość, bo u niego weeb tv po zmianie softu nie działa. Może popełnił jakiś błąd podczas instalacji

Ja miałem problem z weeb.tv po aktualizacji xLiveCz przez internet, a nie po zainstalowaniu firmware od xtremera. Wszystko jest już ok, usunąłem zawartość pendriva, wrzuciłem Xtreamering_1.3.3, zainstalował zgodnie z tym Xtreamer Prodigy - Strana 34 (post 497), zaktualizowałem xLiveCz i weeb tv działa.
 

michus2000

New member
U mnie niestety problem z donglem WiFi i fw Xtreamera do HD600B występuje. Dongl zakupiony razem ze sprzętem na Futeko.com.
Wykrywa sieć bezprzewodową, ale potem testuje sieć i jest "test failed".
Ten problem nie występuje z fw od HiMedia.
Ale za to na fw HiMedia przestał działać YouTube; pozostałe IMS działają - też tak ktoś ma?
 

djslavko

Member
U mnie niestety problem z donglem WiFi i fw Xtreamera do HD600B występuje. Dongl zakupiony razem ze sprzętem na Futeko.com.
Wykrywa sieć bezprzewodową, ale potem testuje sieć i jest "test failed".
Ten problem nie występuje z fw od HiMedia.
Ale za to na fw HiMedia przestał działać YouTube; pozostałe IMS działają - też tak ktoś ma?

Mam HM 910b i nie można połączyć się z Wifi ! Mam połączonego po Lan-ie. Super serwis robi z klientów idiotów wmawiając że nie umieją ustawić. Problem z Wifi ma wielu użytkowników tych odtwarzaczy!!!
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Mam HM 910b i nie można połączyć się z Wifi ! Mam połączonego po Lan-ie. Super serwis robi z klientów idiotów wmawiając że nie umieją ustawić. Problem z Wifi ma wielu użytkowników tych odtwarzaczy!!!
Ja mam również HM 910B.Też miałem problem z wifi.Po każdym wyłączeniu urządzenia musiałem się od nowa logować żeby wifi działało.Problem mój rozwiązałem przez przypadek.Otóż dostałem nowy router od Netii ,podłączyłem,i wszystko działa do dziś idealnie.
 

witek666

Member
Mam pytanie czy na tym odtwarzaczu da się zrobić tak ,że np. mam telefon z androidem włączam sobie odtwarzacz normalnie pilotem ,ale bez włączania tv i dzięki telefonowi mogę włączać muzykę na kinie domowym oraz przełączać i przewijać ?? Jeśli tak to proszę o pomoc jak to zrobić. Takie samo pytanie zadałem w dziale 900B gdyż nie wiem czy któryś to potrafi .
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
U mnie niestety problem z donglem WiFi i fw Xtreamera do HD600B występuje. Dongl zakupiony razem ze sprzętem na Futeko.com

Szukanie i czytanie nie jest takie trudne, a można zaoszczędzić nerwów i pieniędzy. Wielokrotnie na tym forum, również w tym wątku, były wymieniane dongle z konkretnymi chipami Realteka, które de facto pracują ze wszystkimi playerami opartymi na SoC Realteka, był nawet podawany sklep, gdzie kosztują 49 zł.

Czyli... opcja "szukaj" i...

Uwaga: USB WiFi pracuje tylko z ostatnim firmware Sidewindera 2 dla HD600, czyli tym himedia hd600 xtreamer sidewinder 2 ver.3.0.11.zip - 4shared.com - udostępnianie i przechowywanie plików w internecie - pobieranie
 

michus2000

New member
Czytanie nie jest trudne - to fakt (jak 9 milionów rowerów w Pekinie ;). A ważne rzeczy najlepiej dwa razy. To może tym razem jaśniej będzie - to nie jest problem dongla. Dongl jest na SoC Realteka i on jest sprawny. Z fw Himedia dongl działa bardzo w porządku. Z innymi fw też (np. Manta). Ale nie działa z fw xtreamera sidewinder 2 ver. 3.0.11.
Kupno nowego dongla to oczywiście jest opcja, ale chciałem najpierw sprawdzić, czy może ktoś miał podobny problem i go rozwiązał.
 

Arni83

New member
Hej, mam pytania dwa, pewnie dla was dość banalne.
Czy mogę dokupić do mojego himedia 600b dysk SATA 2, 1TB ? Nigdzie nie znalazłem info jaki kontroler dysku ma odtwarzacz...
Druga kwestia czy ma znaczenie prędkość obrotowa dysku ? Jest jakaś różnica między 7200 a 5900 ? Z góry dzięki za pomoc.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Hej, mam pytania dwa, pewnie dla was dość banalne.
Czy mogę dokupić do mojego himedia 600b dysk SATA 2, 1TB ?

Jak najbardziej.

czy ma znaczenie prędkość obrotowa dysku ?

Ma. Najlepsze są najwolniejsze dyski, bo mniej się grzeją. Zresztą najlepiej kupować tzw. ekologiczne, np. z serii Green, które są energooszczędne i charakteryzują się niskimi temperaturami po dłuższej pracy.

Jest na forum sporo wypowiedzi na ten temat.
 
Do góry