HiMedia HD600A i B

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Już kiedyś pisałem: u mnie też nie zachowywał ustawień, pomysł Kirka z wcześniejszym softem nie pomógł- pomogło dwukrotne naciśnięcie "home" po zakończeniu ustawień
No może by pomogło :) Teraz poczekam na ver.3.5 (jeśli wyjdzie na SW2) i znowu się pobawię. Te ustawienia, jak pisałem, to nie wszystko.
Rwało mi muzyke z HDD, trzaski zamiast KLIK przy poruszanie się po menu, mało znaków do tytułów przy muzyce. Raczej wole przejrzystość softu Himedia. Nie jest tak przeładowany.
Ale każdy jedzie na tym co mu bardziej pasuje.
 

brejhart

New member
Info ze strony Xtreamer:
This Firmware version is made available to our 1186 based machines only.

Users of Xtreamer Prodigy, Prodigy Silver, Prodigy Black can download this fie from the provided link.

Users of Xtreamer SideWinder 3 can download this fie from the provided link.

Please note: This firmware will not run on Xtreamer MK1/ Xtreamer Sidewinder, Sidewinder 2, iXtreamer, Xtreamer DVD , Xtreamer Ultra 1 or Xtreamer Ultra 2 and Xtreamer Pro or the Xtreamer Elvira.

Więc raczej się nie doczekasz na ten firmware 3.5 do SW2. Takie info pojawiło się już w styczniu bodajże, co bardzo zdenerwowało aktualnych posiadaczy SW2, gdyż okazało się iż ich nowiutkie odtwarzacze pozostały bez wsparcia:sad:
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Już kiedyś pisałem: u mnie też nie zachowywał ustawień, pomysł Kirka z wcześniejszym softem nie pomógł- pomogło dwukrotne naciśnięcie "home" po zakończeniu ustawień
Teraz wgrałem himedia hd600 xtreamer sidewinder 2 ver.3.0.11 na Manta DVBT05 i rzeczywiście 2x HOME powoduje zapisanie się ustawień. Intro w postaci wideo i dźwięku nie udało się wyłączyć. Ale to pikuś.
Pytanko! W odtwarzaczu audio na dole jest przełącznik. Nutka <=> Antenka. Do czego ten switch?
 

krzykoz

New member
Cześć,
od kilku tygodni jestem w posiadaniu HD600B. Zrobiłem przesiadkę z Tvixa HD-6500A. Był bardzo dobrym odtwarzaczem, ale miał jedną główną wadę - wentylator. HD600B pod tym względem jest boski, natomiast występuję w nim kilka uniedogodnień (używam głównie do słuchania muzyki):
1. po co zastosowali wyświetlacz, jeśli nie można za jego pomocą poruszać się po menu (w Tvixie wyświetlana była nazwa, na której aktualnie znajdował się kursor),
2. częste zwiechy podczas odtwarzania FLACów,
3. brak ID3tag we FLACach (znana sprawa),
4. brak wyświetleń okładek odtwarzanych utworów (znana sprawa),
5. brak możliwości dodania utworów, lub całych folderów do aktualnie odtwarzanej playlisty (wybranej z dysku, nie z biblioteki mediów).

Miałem też problem z napisami w filmie 1980x1080 w mkv (H.264). Napisy są wbudowane w film, HD600B je rozpoznaje, ale nie wyświetla.

Czy znacie Panowie i Panie jakieś rozwiązania powyższych problemów?

Z góry dzięki za pomoc i czekam na nowy FW od HIMedii
 

T4ng10r

New member
Zauważyłem, że dość niepochlebnie wypowiadacie się o HD600 i jego współpracy z sieciowymi napędami.
Jeśli podłącze HD600A do sieciowego napędu (czy to komputera czy DLinka 320) to będę w stanie prosto i łatwo wybierać materiały filmowe? O siebie to się akurat nie martwię, chciałbym by moja Żona oglądała i wybierała sobie bez konieczności zdobycia magistra informatyki ;) Mówię o bibliotece czy Media Center.
 

qsqa

New member
Zauważyłem, że dość niepochlebnie wypowiadacie się o HD600 i jego współpracy z sieciowymi napędami.
Jeśli podłącze HD600A do sieciowego napędu (czy to komputera czy DLinka 320) to będę w stanie prosto i łatwo wybierać materiały filmowe? O siebie to się akurat nie martwię, chciałbym by moja Żona oglądała i wybierała sobie bez konieczności zdobycia magistra informatyki ;) Mówię o bibliotece czy Media Center.

Szczerze mówiąc nie wiem skąd się biorą takie opinie - u mnie 600B jest podłączone poprzez ruter do NASa Netgeara i nie ma żadnych problemów - owszem, nie można zrobić sobie skrótu do wybranego folderu na NASie ale nie wpływa to na mój komfort obsługi :smile:. Zresztą, żeby nie było - moja żona plus dzieciaki opanowały odtwarzanie z NASa po jednej lekcji pokazowej...
 

ong

New member
Tutaj najnowsza wersja Xtreamering z xLive Cz, w którym mamy weeb.tv i... 56 polskich stacji telewizyjnych, w większości w HD, z Canal+, AXN, n premium itp. Sprawdzone, wszystko działa.
Xtreamering_1.3.3.zip

Kasujemy poprzedni katalog script (lub archiwizujemy jeżeli będziemy chcieli do niego wrócić), dekompresujemy ściągnięty plik do katalogu głównego. Następnie musimy wykonać instalację skryptów z trzech katalogów: głównego scripts, podkatalogów xLive Cz, i xLive. Chodzi o pliki install_prodigy.php. Robimy to z przeglądarki internetowej wpisując pełne ścieżki, można też z webowego interfejsu playera korzystając z zakładki All i przechodząc do poszczególnych plików. Restartujemy player i cieszymy się.

Oczywiście chcąc oglądać Weebtv w wersji premium dłużej niż kilkanaście minut (notabene ciekaw jestem, jak oni uprawiają to piractwo) trzeba sobie tam założyć konto i zapłacić. Miesięczny abonament tylko 15 zł, (ale można 3 dni za 3 zł itp.), ta liczba kanałów na platformach cyfrowych kosztowałaby grubo ponad stówę.
Później należy wprowadzić do konfiguracji otrzymane hasło:
scripts/xLiveCZ/category/tv/WeebTV.xml

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<settings>
<quality>HI</quality>
<username>nasz loging</username>
<password>nasze haslo</password>
</settings>

Edytowane 14.40.
Kupiłem konto premium, wszystko pięknie działa, HD bez problemów, właśnie zaczynam oglądać film na HBO :))

Miłej zabawy (płatnej lub nie)

Kirek,

Próbowałem zrobić wszystko co tu napisałeś - niestety nie osiągnąłem żadnych rezultatów.
Opisze co zrobiłem może jednak coś robię źle...

  1. Zainstalowałem FW HiMedia HD600 Xtreamer Sidewinder 2 ver.3.0.11.zip - działa, wszystkie ustawienia zapisuje - poza startowym logo (nie chce zapamiętać "still image i no sound" on startup.
  2. Ściągnąłem tę paczkę Xtreaming_1.3.3 i rozpakowałem na czystego pendrive, którego następnie włożyłem jako jedyne urządzenie do mojego HD600A
  3. Uruchomiłem skrypt: scripts\install_prodigy.php z przeglądarki (FF) i restartnąłem player
  4. I tu zaczynają się schody: plik install_prodigy.php był tylko w katalogu scripts w podkatalogu xLiveCZ był kolejny podkatalog install i tam install.php - uruchomiłem to myśląc że może o to ci chodziło. W xLive/install u mnie jest tylko dsapac.php. Też odpaliłem
  5. W menu XTreaming jest xLiveCZ natomiast w środku menu jest już kulawe - nie ma ikon są tylko opisy jak się nawiguje po menu na dole ekranu - doszedłem tą metodą do pozycji "Polskie TV" tam pokazało się Weeb.tv i już myślałem że jestem w domu... niestety każda stacja po selekcji pokazuje ikonkę stacji i coś w rodzaju buttona z napisem "Prehrat" jak wciskam "OK" to dostaje "Can't play the file". Pliczek XML z danymi użytkownika odpowiednio zmodyfikowałem.
  6. Nic innego nie udało mi się uzyskać.
Jeśli tylko coś ci świta daj znać bo bardzo chętnie użyłbym mojego HD600 do TV...


Pozdrawiam,
ong
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Próbowałem zrobić wszystko co tu napisałeś - niestety nie osiągnąłem żadnych rezultatów.

Rozumiem, że masz w głównym katalogu pendrive'a katalog "scripts" i "perl", masz w systemie włączone wszystkie ustawienia webowe. Wszystko w System service musi być na "on". Jeżeli tak masz, a Xtreamering nie działa, spróbuj uruchomić skrypty instalacyjne przez telnet. Chodzi o /scripts/install_prodigy.php, scripts/xLiveCz/install/install.php.
Zwróć też uwagę na ścieżki w plikach - USB musisz mieć podmontowane jako sda1, w innym przypadku trzeba zmienić ścieżki.

Tutaj więcej informacji: http://forum.xtreamer.net/topic/28710-xtreamering-133-for-all-xtreamer-models/
 

Dimson

New member
Opisze co zrobiłem może jednak coś robię źle...
ong

miałem identycznie i pomogło poniższe rozwiązanie kolegi:
polecam brać scripty Kirka z kilku postów wcześniej tam sa te pliki prodigy_instal w katalogach xlive i czxlive i wkleic je do tego najnowszego

natomiast u siebie mam inny problem, mam wykupione konto premium na weeb.tv i zdaża się dość często, że podczas oglądania kanał się wyłącza i przy próbie jego włączenia dostaję "cannot play this file" i du...:( - czy u Was występuje coś takiego ?
 
Ostatnia edycja:

DOMEL9

New member
Bez reklam
Tak czasem jest tak i u mnie - ale za chwilke można już ogladać normalnie - to zależy chyba od nadającego kanał, połączenia internetowego , ilości oglądających ale ogólnie wszystko śmigai jest ok - ten sposób który przytoczyłeś działa na pewno bo kilka razy sam walczyłem. :krol:
 

ong

New member
Rozumiem, że masz w głównym katalogu pendrive'a katalog "scripts" i "perl", masz w systemie włączone wszystkie ustawienia webowe. Wszystko w System service musi być na "on". Jeżeli tak masz, a Xtreamering nie działa, spróbuj uruchomić skrypty instalacyjne przez telnet. Chodzi o /scripts/install_prodigy.php, scripts/xLiveCz/install/install.php.
Zwróć też uwagę na ścieżki w plikach - USB musisz mieć podmontowane jako sda1, w innym przypadku trzeba zmienić ścieżki.

Tutaj więcej informacji: http://forum.xtreamer.net/topic/28710-xtreamering-133-for-all-xtreamer-models/

Dzięki Kirek jesteś wielki!

Po pierwsze nie miałem wszystkiego w System Services na "on".
Po drugie tip z forum które zasugerowałeś okazał się pomocny:
Tnx my friend. But it should go like this:

(2) Install packages (like xLive, xLiveCZ, xListPlay) by presing button 1 on your remote ( When you are on xLive or xLiveCZ, xListPlay then press button 1 for update )

and when you install all packages then run

(3) For xLive: run from the web browser (from Mozilla, Opera, Internet Explorer (hxxp = http)) this url: hxxp://xtreamer_ip_adress/media/sda1/scripts/xLive/install.php

or you can download manual ( how to install and download link ) from: http://forum.xtreame...333#entry158333
Wszystko działa.
Jedyny mój kłopot teraz to to że nie zawsze odpalają mi się te System Services po restarcie.. ale to pikuś.

Zamierzam teraz tak przerobić te skrypty żeby tą polską telewizję wyciągnąć gdzieś na wierzch...
może mi się uda ;)

Pozdrawiam,
ong
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Graficzny MOD na 1.0.7.11 alfa

User myhnet z forum forum.ixbt.com zrobił delikatny tuning softu 1.0.7.11 alfa. Zmiany to:
- wygląd głównego menu (ikony i tło)
- data i zegar na stronie głównej
- wyświetlanie IP urządzenia na stronie głównej

post.cgi


Deposit Files
 

ong

New member
Zamierzam teraz tak przerobić te skrypty żeby tą polską telewizję wyciągnąć gdzieś na wierzch...
może mi się uda ;)

To zadanie akurat okazało się banalne ;).
W swoim menu w Xtreaming mam teraz na pierwszej pozycji link bezpośrednio do Weeb.tv.
Bez włażenia głęboko w xLiveCZ mam dostęp to 69 polskich stacji...

Kirek, przyznaje że ten FW jest bardzo dobry. Wręcz daje do myślenia - następny player będzie pewnie ze stajni Xtreamer...

Pozdrawiam,
ong
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
To zadanie akurat okazało się banalne ;).
W swoim menu w Xtreaming mam teraz na pierwszej pozycji link bezpośrednio do Weeb.tv.
Bez włażenia głęboko w xLiveCZ mam dostęp to 69 polskich stacji...

To fajnie, że Ci się udało, ale... my nie wiemy jak :(
Forum jest właśnie po to, aby dzielić się takimi "wynalazkami", czyli: zróbcie tak i tak, a będziecie też mieli tak fajnie, jak ja mam :)
 

ong

New member
To fajnie, że Ci się udało, ale... my nie wiemy jak :(

Oczywiście masz rację Kirek. Miałem zamiar opisać moje zmiany. Dzieci mnie oderwały od kompa i nie zdążyłem ;)

Sprawa wygląda następująco:
Zmieniłem następujące pliki:
..\scripts\Xtreamering\index.php
..\scripts\xLiveCZ\category\tv\WeebTV.php
..scripts\xLiveCZ\category\tv\weebtv_link.php

Przy czym te dwa ostatnie wyłącznie z przyczyn "estetycznych" - zamieniłem czeskie krzaczki na coś bardziej zrozumiałego...

Natomiast plik index.php zawiera definicję menu które pojawia się po wybraniu "Xtreaming" z głównego menu urządzenia.

Miałem problem z dodaniem jakiegoś nowego pola w tym menu więc zamiast tego postanowiłem wykorzystać istniejącą pozycję - TVonTOP. Podmieniłem po prostu link, który ta pozycja z menu uruchamiała. Dodatkowo przesunąłem TVonTOP przed xLive żeby mieć do tego szybszy dostęp.

Załączam moje trzy pliczki. Z tym, że zalecam najpierw zrobić kopię swoich plików ponieważ ja z tego głównego menu wywaliłem wszystko co mi nie było potrzebne... nie wszystkim to może odpowiadać.

Pozdrawiam,
ong
 

Attachments

  • scripts.zip
    10,5 KB · Wyś: 75
Do góry