HiMedia HD600A i B

Kirek50

Moderator
Bez reklam
czy próbował ktoś wgrywać modyfikowane od naszych kolegów Czechów? Zawiera dużo fajnych funkcji: Da się to wgrać?

Te "dużo fajnych funkcji" to "pożyczone" z Xtreamera rozszerzenia IMS. Reszta to to samo co w innych firmware opartych na SDK dla Realteka 1185 tylko grafika inna. Po co wgrywać firmware od eGreata i kombinować z pilotem (kupno programowalnego lub zmiany irfake), skoro jest firmware Xtreamera SW2 dostosowany znakomicie pod HiMedia600, a w ostatniej wersji działają idealnie wszystkie funkcje pilota...
 

rykowski

New member
Pytania sa tylko 4 (jutro robie upgrade i na nie odpowiem)

1. czy podczas odtwarzania zmiast "nuty" widac okladke?
2. czy odtwarza z deafult'u .txt
3. czy da sie 'bezbolesnie' robic media library z dysku NAS?
4. flash w przegladarce web?


1-4. Nie.

Tym samym dla zwykłego śmiertelnika, jakim jestem np. ja ten software jest bezużyteczny.
 

tomasi

New member
Mam kłopot z wgraniem firmware od Egreat. Od Xtreamera wchodzi. Oczywiście reset z tyłu, włączenie, pojawia sie Upgrading, potem czekam jeszcze chwilę i tylko czarny ekran. Albo coś robię nie tak, albo pliku nie przyjmuje, tylko z jakiego powodu? Może na Egreat jest inna procedura?

A co do odtwarzacza, to myślałem, że będzie miał trochę więcej możliwości, brakuje mi powiększania płynnego tak jak to miałem w NTV550. I gorzej odczytuje napisy wbudowane.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
DVB-T dla HiMedia HD600

Jeżeli wierzyć temu, co publikuje iMax na swoim blogu (a dotychczas się nie mylił), to do naszych playerów można dołożyć moduł DVB-T dual tuner w formie karty mini PCIe. Wystarczy tylko dorobić dwie dziurki na złącza antenowe.

Tutaj szczegóły i zdjątko: Google Translate
 

ryfky

New member
Kirek, czy sprawdziłeś tę opcję? Działa? Jak to wykonać? (na blogu iMaxa jakoś trudno mi się połapać) Na 600A bez wbud.wifi (przez wifi usb) też pójdzie?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
chodzi mi o opcję DVB-T, gdyż nie mogłem zamieścić cytatu

Sprawa prosta nie jest, ale też nie jest beznadziejna. Należy przede wszystkim zapomnieć (przynajmniej na razie) o tunerze DVB-T podłączanym do USB. W rozbudowanej wersji HD600B i 600C (HD600-DTH,HD600-DH) tuner dołączony jest do płyty głównej za pomocą złącza PCI-e (patrz zdjęcie). Chińczycy na forum wymyślili sobie, że ponieważ są w sprzedaży moduły DVB-T PCI-e dla Sidewindera 2 (kolejne zdjęcie), więc można je spróbować "ożenić" ze zwykłymi HD600A i B. I chyba można. Płyta główna wersji B ma złącze PCI-e, co do wersji A nie jest pewien, ale może jest jakieś wyprowadzenie i elektronik-amator z lutownicą sobie z tym poradzi. Pozostaje kwestia umieszczenia karty wewnątrz playera i wywiercenia dwóch dziurek na złącza antenowe.

W firmware zarówno HiMedia HD600 jak i Xtreamera SW2 są moduły obsługi DVB-T (zdjęcia)
 

Attachments

  • mobile01-b8d8c2f63b28293731905d36a9ccb0c7.jpg
    mobile01-b8d8c2f63b28293731905d36a9ccb0c7.jpg
    46,8 KB · Wyś: 548
  • mobile01-b214061e688d68a53bc5cf54a2753b00.jpg
    mobile01-b214061e688d68a53bc5cf54a2753b00.jpg
    85,2 KB · Wyś: 550
  • himedia_hd600a_mainboard1.jpg
    himedia_hd600a_mainboard1.jpg
    75,9 KB · Wyś: 528

ryfky

New member
Sprawa prosta nie jest, ale też nie jest beznadziejna. Należy przede wszystkim zapomnieć (przynajmniej na razie) o tunerze DVB-T podłączanym do USB. W rozbudowanej wersji HD600B i 600C (HD600-DTH,HD600-DH) tuner dołączony jest do płyty głównej za pomocą złącza PCI-e (patrz zdjęcie). Chińczycy na forum wymyślili sobie, że ponieważ są w sprzedaży moduły DVB-T PCI-e dla Sidewindera 2 (kolejne zdjęcie), więc można je spróbować "ożenić" ze zwykłymi HD600A i B. I chyba można. Płyta główna wersji B ma złącze PCI-e, co do wersji A nie jest pewien, ale może jest jakieś wyprowadzenie i elektronik-amator z lutownicą sobie z tym poradzi. Pozostaje kwestia umieszczenia karty wewnątrz playera i wywiercenia dwóch dziurek na złącza antenowe.

OK. W 600A lifting elektroniczny - potrzeba by jakiegoś tutoriala od speców. Swoją drogą ciekawe czy ktoś to już przetestował (choćby na złączu w 600B) i ma potwierdzenie teorii. Mam nadzieję, że niedługo pojawią się jeszcze prostsze rozwiązania - dobrze byłoby wykorzystać również tę możliwość. Co do karty, to raczej tylko ta dedykowana Xtreamera wchodzi w grę? Dzięki za info!
 

solofh

New member
HD600B - brak sieci

Mój HD600B od wczoraj nie ma dostępu do sieci. Pozostałe urządzenia, które mam podłączone do modemu łączą się bez problemu. Diagnostyka nic nie pomaga. Nie wiem co się stało. Ma ktoś jakiś pomysł?
 

solofh

New member
... cd

Mój HD600B od wczoraj nie ma dostępu do sieci. Pozostałe urządzenia, które mam podłączone do modemu łączą się bez problemu. Diagnostyka nic nie pomaga. Nie wiem co się stało. Ma ktoś jakiś pomysł?

Zmieniałem kable, zamieniałem wtyki - bez rezultatu. Test pokazuje, że nie ma połączenia. Pozostałe urządzenia podłączone do modemu działają OK. Jak usunąć tą usterkę? Info o sieci pokazuje, że Brama domyślna: N/A. Adres IP jest, Maska podsieci też. Jak robię Network diagnose wyniki mam: Inactive! i 0 Bytes/s.
Poza tym odtwarzacz działa normalnie.
Proszę o pomoc.:blagam:
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Mam taką sugestię: jeżeli chcemy uzyskać w miarę szybką i dokładną odpowiedź na zadawane pytania, warto pokusić się o podanie maksymalnej liczby szczegółów. Kolega solofh napisał, że mu się player nie łączy z modemem i... tyle. A warto było napisać co to za modem, o typie połączenia, czy jest w układzie sieci jakiś router, jak wyglądają ustawienia sieci w playerze itp.itd. Im więcej tym lepiej...
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
Skoro brama domyślna jest N/A to trzeba ja wpisać znaczy adres ip modemu który tą bramą jest :krol:
Kirek powiedz mi na jakim firmwarze latasz ? mam zamiar pobawic się tymi xtreamerami - warto ?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Kirek powiedz mi na jakim firmwarze latasz ? mam zamiar pobawic się tymi xtreamerami - warto ?

Moim zdaniem warto. Zainstalowałem, gdy się tylko pojawił w ubiegłym roku i w międzyczasie tylko zaktualizowałem do nowej wersji. Zero problemów, łatwość zabawy z Xtreameringiem (dużo możliwości, stosunkowe proste własne modyfikacje) i dla mnie walor podstawowy - browser napisów, które nie muszą mieć tej samej nazwy, jak plik filmowy. Tej możliwości brakuje innym firmware...
 

solofh

New member
cd HD600B

Mam taką sugestię: jeżeli chcemy uzyskać w miarę szybką i dokładną odpowiedź na zadawane pytania, warto pokusić się o podanie maksymalnej liczby szczegółów. Kolega solofh napisał, że mu się player nie łączy z modemem i... tyle. A warto było napisać co to za modem, o typie połączenia, czy jest w układzie sieci jakiś router, jak wyglądają ustawienia sieci w playerze itp.itd. Im więcej tym lepiej...

Słuszna uwaga! Sorry!
Na usprawiedliwienie mam tylko to, że dopiero co zacząłem na Waszym - naszym forum pisać.
A sprzęt już działa!!! Nie wiem co było przyczyną, ale po włożeniu i zalogowaniu dongla Wi-Fi, sieć jakimś cudem wróciła. Po odłączeniu Wi-fi wszystko działa jak należy. Dziękuję za odzew.
Mam przy okazji nowe pytanie. Zamierzam kupić do HD 600B bezprzewodową klawiaturę z touchpadem.
Mam "na oku" coś takiego: MINI KLAWIATURA BEZPRZEWODOWA RII 2.4GHz lub Logitech K400. Nie jestem tylko w 100% pewien czy będą pracowały z HiMedia 600B?! Mo ktoś jakieś doświadczenie w tym temacie?:):grin:
 

bolek54321

New member
[cytat Kirek50] łatwość zabawy z Xtreameringiem (dużo możliwości, stosunkowe proste własne modyfikacje)

Napisz coś więcej, u mnie TV z xtreameringu nie działa, co można poprawić lub modyfikować?
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Napisz coś więcej, u mnie TV z xtreameringu nie działa, co można poprawić lub modyfikować?

Tutaj masz moje skrypty: scripts.zip

Rozpakowujesz do głównego katalogu na dysku lub pendrive (musi być jako C:/), jeżeli już masz taki katalog (scripts) to kasujesz, Uruchamiasz Xtreamering i wszystko działa. Jeżeli chcesz mieć XLive, który tam jest zawarty to nie możesz go aktualizować on line. Pozostałe spokojnie tak.
 
Do góry