HiMedia HD600A i B

Witam,mój 600B od jakiegoś czasu podczas pracy potrafi przerwać odtwarzanie i wraca do menu także trzeba od nowa zaczynać seans,nie dzieje się to regularnie,czasami przed kilka godzin działa jak należy a jest też tak że na jednym filmie 4 razy się wysypie,dodatkowo zauważyłem że urządzenie potrafi się mocno nagrzać (głównie od dysku twardego) nie wiem czy to może mieć jakiś wpływ na odtwarzanie,obecny soft - 1.0.5.7 official stable
 

mikawajos

New member
witam

ktos wspomnial ze byl poruszany temat BT torrenta dla softu xtreamera - moze ktos byc tak dobry i podrzucic linka? uzylem szukajki ale nic mi nie pokazalo.
mam wlasciwie soft 3.11 bodajze /ostatni w kazdym razie/ i nie wiem jak uruchomic/zainstalowac klienta torrenta dla HD600B i softu xtreamera.
z gory WIELKIE dzieki za pomoc!
=m=
 

and2000

New member
wlochatybilly : jeżeli masz coś wpięte do portu USB- wypnij na czas oglądania (na którymś z softów miałem podobne obiawy); jeżeli nie- stawiam na dysk. Ja mam "zielony" 5400 obrotów i po oglądaniu filmu jest tylko lekko ciepły
 

slyt

New member
Witam,mój 600B od jakiegoś czasu podczas pracy potrafi przerwać odtwarzanie i wraca do menu także trzeba od nowa zaczynać seans,nie dzieje się to regularnie,czasami przed kilka godzin działa jak należy a jest też tak że na jednym filmie 4 razy się wysypie,dodatkowo zauważyłem że urządzenie potrafi się mocno nagrzać (głównie od dysku twardego) nie wiem czy to może mieć jakiś wpływ na odtwarzanie,obecny soft - 1.0.5.7 official stable

Mialem dokladnie te same objawy na sofcie Xtreamera. Odpiecie HDD nie zmienilo sytuacji - odtwarzany film pobierany byl z dysku po usb. Dla materialow odtwarzanych z wewnetrznego HDD ta sytuacja nigdy nie miala miejsca.
 
Dzięki za odzew,wgrałem nowy soft,odpiąłem 2 pendrive i jak na razie jest ok , z tym grzaniem dysku to już chyba tak jest,pasywne chłodzenie jest mniej skuteczne do wiatraczka.
 

solofh

New member
...Faktycznie nie widzi dwóch partycji - szkoda.
:)

Dostałem informację od firmy C4i, że:
można tak sformatować dysk wewnętrzny, że
odtwarzacz HiMedia 600B widzi dwie partycje jako dwa oddzielne dyski.
Pytałem w C4i jak to zrobili, ale ich odpowiedź("Formatowałem standardowym windowsowym programem. Rozmiar jednostki alokacji ustawiony był na "domyślny".) nic nie pomogła

U mnie jakoś to nie działa mimo, że formatuję wg ich instrukcji.
Może ktoś wie dlaczego?
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Dzięki za odzew,wgrałem nowy soft,odpiąłem 2 pendrive i jak na razie jest ok , z tym grzaniem dysku to już chyba tak jest,pasywne chłodzenie jest mniej skuteczne do wiatraczka.
Nie podałeś jaki dysk używasz a to ma dość istotne znaczenie. Do Himedia używam WD Green 1TB EARS i temperatura jak i hałas jest minimalny. Wystarczy że zamienię na starszy Maxtor 200GB i ten nagrzewa siebie jak i urządzenie dość mocno. Wtedy może zadziałać zabezpieczenie i jest restart playera.
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Dostałem informację od firmy C4i, że:
można tak sformatować dysk wewnętrzny, że
odtwarzacz HiMedia 600B widzi dwie partycje jako dwa oddzielne dyski.
Pytałem w C4i jak to zrobili, ale ich odpowiedź("Formatowałem standardowym windowsowym programem. Rozmiar jednostki alokacji ustawiony był na "domyślny".) nic nie pomogła

U mnie jakoś to nie działa mimo, że formatuję wg ich instrukcji.
Może ktoś wie dlaczego?
Nie wiem dlaczego jest problem. Himedia widzi różne partycje. Nawet przed chwila specjalnie dla tego postu podzieliłem pod Windows dysk na dwie, równe partycje. Do każdej załadowałem przykładowy film i wszystko gra. Himedia wyświetla HDD a po wybraniu są do wyboru dwa dyski czyli partycje.
Jak pamiętam tak samo było na poprzednim odtwarzaczu Traxdata czyli też na Realtek'u.
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Dysk to Samsung HD-103SJ - Samsung HD103SJ - test | Podzespoły | PC World , wszędzie chwalony ale coś z nim chyba jest nie tak,grzeje się,czasami dosyć głośny,transfer po sieci (1 gigowej) fatalny,może ze 2 MB/s wyciąga.
Miałem ten dysk przed WD Green ale jeszcze w HD Player Traxdata (z wentylatorem) a potem już w Himedia 600B.
Samsung HD103SJ 1000/7200/32 Spinpoint F3 REV A 09-2010
Nie miałem z nim problemu (dość krótki okres użytkowania). Ale po przeczytaniu info od producenta Traxdata i sprzedawców, którzy nie zalecają łączenia dysków Samsung z Realtek, dysk wsadziłem do PC a WD do playera. Tak na wszelki wypadek. Oczywiście Samsung w PC chodzi idealnie.
 
Ostatnia edycja:

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Format pod w7 czy XP? Ustawienia standardowe? Jaki rozmiar jednostki alokacji?
Teraz robiłem drugą partycję poprzez Zmniejsz Wolumin (Vista). Pełen automat bez żadnych własnych ustawień. Ale wcześniej musiałem robić przez XP i tez było dobrze.

Edit:
Zamontowany dysk posiadający dwie partycje utworzone instalerem XP.
Himedia widzi i odtwarza poprawnie z obydwu partycji. Są widoczne jako C: i D:
 
Ostatnia edycja:

solofh

New member
Testowany na HiMedia 600 był firmware Egreat R200-II (ta sama konstrukcja) w najnowszej wersji 2.4.5.8 z końca października. Flashowanie klasyczne przy pomocy przycisku "reset"...[/URL]

Przymierzam się do wgrania tego fw. Nie jestem tylko pewien jak to mam to zrobić.
Czy standardowo przez "SYSTEM-RÓŻNE-Upgrade z USB" (z menu 600B), czy też "przy pomocy przycisku "reset" - jak to napisałeś. Tylko nie wiem dokładnie jak to przeprowadzić? Pomóż proszę!
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Przymierzam się do wgrania tego fw. Nie jestem tylko pewien jak to mam to zrobić.
Czy standardowo przez "SYSTEM-RÓŻNE-Upgrade z USB" (z menu 600B), czy też "przy pomocy przycisku "reset" - jak to napisałeś. Tylko nie wiem dokładnie jak to przeprowadzić? Pomóż proszę!

Wszystkie modowane firmware należy wgrywać z wykorzystaniem reset, po czym przywracać ustawienia fabryczne.

Ten firmware Egreata nie ma nic, czego by nie miał fw HiMedia, a biorąc pod uwagę ostatnią wersję, to nawet ma mniej funkcji. Poza tym trzeba mieć uniwersalnego pilota, albo przerobić plik irfake.
 

solofh

New member
Wszystkie modowane firmware należy wgrywać z wykorzystaniem reset, po czym przywracać ustawienia fabryczne.

Ten firmware Egreata nie ma nic, czego by nie miał fw HiMedia, a biorąc pod uwagę ostatnią wersję, to nawet ma mniej funkcji. Poza tym trzeba mieć uniwersalnego pilota, albo przerobić plik irfake.

Możesz polecić jakiegoś nie drogiego, a sprawdzonego pilota?
Co znaczy "przerobić plik irfake"?

Dlaczego zawsze po restarcie HM 600B, zmienia się jego IP odtwarzacza oraz litera dysku z C na D i odwrotnie? Można temu jakoś zaradzić?
Mam 1 partycję sformatowaną w NTFS.
 

tomasi

New member
Wszystkie modowane firmware należy wgrywać z wykorzystaniem reset, po czym przywracać ustawienia fabryczne.

Ten firmware Egreata nie ma nic, czego by nie miał fw HiMedia, a biorąc pod uwagę ostatnią wersję, to nawet ma mniej funkcji. Poza tym trzeba mieć uniwersalnego pilota, albo przerobić plik irfake.
Witam,
niedługo przyjedzie do mnie 600a :) Mam pytanie o firmware, rozumiem, że można wgrywać te od Egreat, a czy próbował ktoś wgrywać modyfikowane od naszych kolegów Czechów? Zawiera dużo fajnych funkcji: Da się to wgrać? egreat.cz/viewtopic.php?f=46&t=3048
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Możesz polecić jakiegoś nie drogiego, a sprawdzonego pilota?

Chodzi o programowalne piloty Logitecha lub pochodne. Bodajże najtańszy jest w tej chwili Logitech 300i, ja od długiego czasu używam 555 i nigdy mnie nie zawiódł.

Co znaczy "przerobić plik irfake"?

Modowane firmware wyposażane są w kody pilota sprzętu, do którego mają pasować. Kody owe są właśnie zawarte w pliku irfake - to tak w największym skrócie. Szczegóły - przeszukanie tego działu forum lub Google.
 
Do góry