HiMedia HD600A i B

solofh

New member

solofh

New member
Na HiMedia HD600 jest dostosowany firmware z Sidewindera 2 i moim zdaniem to zestaw idealny - sam m.in. takowego używam od pewnego czasu z pełnią zadowolenia. Pewnym plusem dla HiMedia jest również fakt, iż pojawia się często sporo modowanego dla tego playera firmware'u i można sobie zawsze coś pod siebie dopasować. Sprzętowo są to tożsame konstrukcje.


Czy po wgraniu do HiMedia firmware z Sidewindera 2 jest dostępny BitTorrent?
Pytam, bo w Xtreamer SW 2 standardowo nie ma tego protokołu.
 
witam wszystkich,
jest nowy fw oficjalny do HD 600A/B:
http://dl.himedia-tech.cn/HD600/HD600_1.0.6.17.tar.gz

New Function:
1. Support seemless playback on HiTV's site, say Youku,Qiyi,Sohu,Ku6
2. Add new function for network diagnositic。
3. Add VFD Status display for HiTV 。
4. Add supported product list, HD600-DTH、HD600-DT
5. add DVBT/DMBTH TV function
6. Add multi-server selection for HITV online

Bug Fix:
1. Fix the issue about some idx+sub non-display
2. fix the youtube xl issue on 1.0.5.7
3. Fix some wmv file playback issue
4 Fix the external subtitle dispear on the sencond file of BDMV
5. Re-sync the DNS address on every network setup
6. add more option for ZOOM setup , say 1.1x , 1.2x
 

solofh

New member
Do czego służy opcja PPPoP w ustawieniach sieci?
Jakie IP i hasło trzeba tam wpisać? Nowe czy kompa? A jak nie mam hasła w kompie?
 

solofh

New member
witam wszystkich,
jest nowy fw oficjalny do HD 600A/B:
http://dl.himedia-tech.cn/HD600/HD600_1.0.6.17.tar.gz

New Function:
1. Support seemless playback on HiTV's site, say Youku,Qiyi,Sohu,Ku6
2. Add new function for network diagnositic。
3. Add VFD Status display for HiTV 。
4. Add supported product list, HD600-DTH、HD600-DT
5. add DVBT/DMBTH TV function
6. Add multi-server selection for HITV online

Bug Fix:
1. Fix the issue about some idx+sub non-display
2. fix the youtube xl issue on 1.0.5.7
3. Fix some wmv file playback issue
4 Fix the external subtitle dispear on the sencond file of BDMV
5. Re-sync the DNS address on every network setup
6. add more option for ZOOM setup , say 1.1x , 1.2x

Wgrywa się bez problemów? Mam 600-tkę dopiero od paru dni (soft w ver. 1.0.5.8.)
i trochę mam "cykora" przed wgraniem nowego softu. To jest wersja oryginalna producenta?
Polski język oczywiście jest?!
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Do czego służy opcja PPPoP w ustawieniach sieci?
Jakie IP i hasło trzeba tam wpisać? Nowe czy kompa? A jak nie mam hasła w kompie?
Nie pisz post za postem. Do tego jest edycja. Robi się gęsto i bałagan. Nie zyskasz tym zwolenników. PPPoP? Nic nie wpisywać, widocznie jest to zbędne dla twojej sieci.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Czy ktoś się orientuje co ten podpunkt wnosi? Tak praktycznie.

5. add DVBT/DMBTH TV function

Też się nad tym zastanawiałem dzisiaj i nawet zacząłem gmerać w sieci za jakimiś konkretami, ale bezskutecznie. Teoretycznie 1185 obsługuje DVB-T, więc może pojawiły się sterowniki i interfejs do jakiegoś dongla USB z tunerem DVB-T? Pytanie brzmi: jakiego, jak to sprawdzić?

Może ktoś koleżeństwa zainstalował ten firmware i ma dostęp do jakiegoś tunera na USB w celu sprawdzenia. Gdy coś takiego wypaliło byłoby miło... :)

Ze swojej strony pogrzebię w plikach firmware i popatrzę, co tam "namieszali" z tym DVB-T...
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Pogrzebałem więc w firmware i wygląda na to, że w teorii jest obsługa DVB-T. Przede wszystkim są pliki DTV table - dotyczące naziemnych i kablowych tv (region, factory i krajowe, w tym polski), są elementy interfejsu nagrywania, time shift itp., skrypty odpowiadające za timer record, channel set, channel scan itp. itd.

Pytanie tylko, czy to nie są po prostu nieużywane elementy SDK Realteka, których programistom HiMedia nie chciało się usunąć - bo ogólnie śmietnik jest duży...
 

solofh

New member
Nie pisz post za postem. Do tego jest edycja. Robi się gęsto i bałagan. Nie zyskasz tym zwolenników. PPPoP? Nic nie wpisywać, widocznie jest to zbędne dla twojej sieci.

Nie znalazłem nic w Regulaminie Forum na temat ograniczanie się w ilości postów. Bałaganu też jakoś nie mogę się dopatrzeć.
Jak wspomniałem, jestem świeżym posiadaczem HD600B i po to się zarejestrowałem na tym forum, by pogłębić swoją wiedzę (od tego przecież jest to forum!). Nie znam lepszego sposobu jak zadać pytanie.:-o
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Nie znalazłem nic w Regulaminie Forum na temat ograniczanie się w ilości postów. :-o

Cypisowi chodziło o to, że w jednym poście zapytałeś o torrenta, w drugim o firmware, w trzecim... itp. Tymczasem można edytować pierwszy post dodając kolejne pytanie i zostaje jeden post zamiast kilku. Chodzi tutaj o przejrzystość...
 
Do góry