HiMedia HD600A i B

ranczo

New member
Bez reklam
Miałem to samo, ustawienia nie zapisywały się po resecie do ustawień fabrycznych
U kolegi zapisywał ustawienia do czasu kiedy nie zrobił resetu jak ja
 

Xed

New member
Miałem to samo, ustawienia nie zapisywały się po resecie do ustawień fabrycznych
U kolegi zapisywał ustawienia do czasu kiedy nie zrobił resetu jak ja

Mam ten sam problem. Bez znaczenia czy z resetem, czy bez po restarcie urządzenie nie zapamiętuje ustawień. Może ktoś już miał podobny problem i zna rozwiązanie? Będę wdzięczny, bo firmware Sidewindera jest naprawdę powalający i aż żal z niego nie skorzystać :)
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Być może tylko ja to wcześniej przegapiłem i sprawa jest znana, ale... Otóż przed chwilą zorientowałem się, że firmware Sidewindera 2 na HiMedia znakomicie radzi sobie z napisami .TXT. Przez pomyłkę wrzuciłem napisy .TXT i okazuje się, że są normalnie widziane i odtwarzane. Dla wielu osób, które pytały o taką możliwość w playerach HD duży plus...

Po kilku dniach:
Niestety, coś mi się musiało nieźle pokręcić, choć byłem trzeźwy jak niemowlę. Teraz właśnie chciałem spróbować ponownie wczytać .TXT i... nic z tego. Nie mam bladego pojęcia dlaczego wydawało mi się, że wcześniej player wczytał mi plik z opcji "browser". teraz sprawdziłem wszystkie formaty .TXT i nic. Czyta, owszem, .SUB, ale nie oto chodziło.

Więc sorry jeżeli kogoś nieświadomie wprowadziłem w błąd.
 

joker43

New member
w najblizszych dniach przyjdzie do mnie Himedia 600B, mam kilka pytań:
1. który firmware polecacie na dzień dzisiejszy, pod kątem stabilność/funkcjonalność?
2. nie wiem czy dobrze wnioskuję z poprzednich postów - każda karta wifi na usb na realteku powinna współpracować z 600B?
3. stosował ktoś dysk 2,5" do playera? jakieś za/przeciw?
 

joker43

New member
otrzmyalem wlasnie HD600B i jestem troche zdziwiony pooniewaz okazalo sie mimo opisow i reklam o pasywnym chlodzeniu, ze player posiada wiatrak - czy w swoich hd600 również je posiadacie? patrzę na fotki z futeko - w miejscu gdzie u mnie jest wiatrak, tam jest zaslepka, o co chodzi?
czy ten wiatrak po dluzszym uzytkowaniu jest bardzo slyszalny?
 

qsqa

New member
U mnie nie ma wiatraczka - dlatego właśnie wybrałem 600B bo niestety każdy wiatraczek z czasem staje się "słyszalny"
 

Ricardo11

New member
U mnie HD600B ma wiatraczek, co prawda jest niesłyszalny ale po załadowaniu firmware Sidewinder zaczął chodzić na najwyższych obrotach pomimo braku dysku wewnętrznego i wtedy rzeczywiście było go słychać.
 

xbartx

New member
Ja testowałem Sidewindera 2 ale u mnie się napisy rozjechały i za cholerę nie można ich było zsynchronizować. Co ustawiłem to chwila filmu i znowu dupa. Także wróciłem na soft imaxa.
 

joker43

New member
macie jakiś sposób na poukładanie muzyki w medialibrary? po przeskanowaniu dysku wrzuca wszystko do "jednego wora".. mam płyty we FLACu ponazywane, z 'cover.jpg' w środku i tak nic z tego Player robi others/others i wszystko do środka
 

rykowski

New member
otrzmyalem wlasnie HD600B i jestem troche zdziwiony pooniewaz okazalo sie mimo opisow i reklam o pasywnym chlodzeniu, ze player posiada wiatrak - czy w swoich hd600 również je posiadacie? patrzę na fotki z futeko - w miejscu gdzie u mnie jest wiatrak, tam jest zaslepka, o co chodzi?
czy ten wiatrak po dluzszym uzytkowaniu jest bardzo slyszalny?
na futeko pisali...
11-NOV - Our current stock of 600B is FANLESS with aluminium casing. We have been informed by HiMedia that future shipments will include a cooling fan as with the 900B. So if you want a fanless 600B then this current batch could be your last chance to get one. We don't have many left.

teraz to juz chyba kazdy nowy 600b ma wiatrak, chyba ze sprzedawca ma stara partie towaru.
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
No właśnie co do softu to ciężko wybrać - ja używam nowego imaxa i zasadniczo nie ma większych problemów są czasem zwisy bo to normalne ale ogólnie poprawili sieć LAN pozmieniali funkcjonalnosc klawiszy na plus a co dodatków maxa to radio shoutcasty chodza już bez problemu - sprawdzam transfery po LANie:popcorn:
 

ork10

New member
Zmieniłem z soft na xtreamera i okazuje się, że nie działa licznik tylko jest wyświetlany napis "boot". Nie dział odtwarzanie płyt blu-ray z dysku, a płyty dvd działają tylko te bez meny. Tylko niektóre funkcje mają tłumaczenie na polski. Soft ładny dla oka, ale czy jakoś można obejść te ograniczenia?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
AirPlay w fimware Xtreamera na HD600

Czy ktoś z kolegów uruchomił opcję AirPlay w HD600 z firmware Xtreamera? Testowałem to ze znajomym, któremu zależy na tej funkcjonalności (iPhone, iPad), iPhone widzi Xtreeamera, ale próby wyświetlenia filmu czy wysłuchania pliku MP3 zakończyły się niepowodzeniem. Może ktoś zna jakieś "kruczki"?
 

kicaj222

New member
Czy sprawdził by jakiś użytkownik himedia z softem od xtreamera czy aplikacja Xtreamote na androida działa?
było by miło używać telefonu jako pilota, bez włączania tv, jako klawiature itd. :-o

ewentualnie niech ktoś sprawdzi bez zmiany softa podobno działa zaczytałem ja jakimś forum

Xtremer prodigy tiene nuevo update :¿como va el Himedia?¿tiene algo nuevo, han corregido errores,etc?, no es por fastidiar es por saber y tomar la mejor eleccion.

A destacar lo siguiente:
- El Android viene desactivado por defecto y el movimiento por los menús es ágil. Se puede activar.
- Nueva aplicación de Youtube en el apartado de aplicaciones.
- Aplicacion de radio.
- Soporte PVR añadido. Falta poner el modulo de DVB-T de doble canal en el aparato.coste será de unos 30€.
- El modo de pre-visualización muestra mas datos del archivo a reproducir, como el tamaño del archivo, tipo de archivo, etc.
- Se pueden seleccionar los subtitulos desde cualquier ubicación y aunque tenga distinto nombre.
- Dicen que se puede usar el teléfono con Android con la aplicación Xtreamote para manejar el Prodigy por red. Voy a probarlo.
- Han probado que la salida de audio DTS MA a través de SPDIF funciona correctamente.
Correcciones de errores y cambios menores :
* Ya no se puede ver la carpeta “Papelera” que se oculto.
* Protector de pantalla durante la reproducción de internet fijo
* Nuevo motor de audio HD implementado para DTS MA y TrueHD 7.1 ch
* BDlite menú está desactivado de forma predeterminada para asegurarse de que todos ustedes pueden reproducir
los archivos iso 3d
* Nueva web de diseño de servidor implementado
* Función de descarga bittorrent fue inhabilitado como ahora estamos trabajando en la adición de la transmisión. Se trata de unas pocas semanas así que esperar un poco.
* Problema de la frontera se fijó JPG
* Un nuevo juego fue introducido en el núcleo de Android.
* Se ha mejorado la velocidad en la Interfaz gráfica de usuario.mejorara más en la versión final 3.5
 
Ostatnia edycja:

DOMEL9

New member
Bez reklam
Niestety transfer po Lan dalej kuleje - może to wina mojego lapa albo ruta tylko - odtwarzanie śmiga bezuwagowo - może już niedługo poprawią albo będe miał nowego lapa hyhy
 

and2000

New member
Wczoraj się zaciąłem- albo ja albo on (soft sidewinter a właściwie zapamiętywanie ustawień)- na początek, wg wskazań kirka- wgranie softu,reset do fabrycznych,reboot i d..a. Póżniej różne inne kombinacje włącznie z wgrywaniem różnych softów starszych i na nie sidewinter, z resetem i bez resetu.Poległem i grzecznie przeprosiłem się z imaxem. Na pocieszenie- w lutym ma być ver.3.5 sidewindera- może wtedy...

A JEDNAK... - po dokonaniu zmian w settings trzeba je zatwierdzić naciskając dwa razy HOME na pilocie- sprawdzałem trzy razy- działa :)
Może ktoś, kto miał problemy z zapamiętywaniem, sprawdzi u siebie
 
Ostatnia edycja:
Do góry