HiMedia HD600A i B

DOMEL9

New member
Bez reklam
jak pamietam u mnie problemem byly ustawienia wideo musialem dac na sztywno 720p 60hz to wtedy szlo dobrze po hdmi do tv, bo mam ampli tylko dts i dd to tam po optyku bylo podlaczone i bylo oki - z reszta ustawien pokombinuj ale posprawdzaj wlasnie opcje wideo "najsampierw" :popcorn:


co do dyskow to samba wlaczona w odtwarzaczu i powinno smigac - w workgroup powinienes miec komputer sandra i tam dyski podpiete pod odtwarzacz - ja nie musialem robic nic z antywirem i firewallami po prostu dzialalo
 
Ostatnia edycja:

brejhart

New member
Faktycznie na 720p 50Hz i 60Hz działa. Dźwięk pojawia się też przy 1080p 50Hz, ale harczy i przerywa.
Da się coś jeszcze z tym zrobić? Co to za odtwarzacz full HD w 720p :(
 

miroslaw75

New member
Udało ci się uruchomić dźwięk po HDMI na oryginalnym sofcie czy na modowanym.
U mnie po HDMI idzie dźwięk tylko jeśli jest w DTS. Inne formaty nawet zwykła mp3 nie dzialają. Oczywiście na kablu optycznym jest OK.

Na sofcie 1.0.4.21 był dźwięl z filmów z DTS i innych, z mp3 -nie, na najnowszym 1.0.5.7 działają tylko te z DTS.

Da się to jakoś uruchomić bo w tej postaci to urządzenie nie spełnia podstawowej funkcji :x

da się, jeśli masz podłączony hd600 do ampli po hdmi /lub spdif/ to zrób coś takiego

setup -> audio i pozmieniaj
- hdmi audio /raw/
- spdif audio /raw/
- hd audio core output /5.1 core only/
- dolby output /raw/
- dts /raw/
- aac /lpcm/
- wma /lpcm/
- pozostałe do dołu /lpcm/

daj znać czy zadziałało
 
Ostatnia edycja:

brejhart

New member
Nie wiem czy się dobrze zrozumieliśmy.
HD600 mam podlączony do amplitunera przewodem optycznym (tu wszystko OK) oraz poprzez HDMI do telewizora. Czasem chcę odpalić jakąś muzykę lub film bez uruchamiania amplitunera i tu pojawia się problem z brakiem dźwięku.
HDMI z dźwiękiem działa mi max w 1080i. W 1080p nie działa.
Dla pewności sprawdziłem na nowym przewodzie HDMI - nadal to samo.
Sprawdziłem alternatywne softy, łącznie z tym od Xtreamera i ten sam objaw.
 

dakota12

New member
Brejhart, możesz potwierdzić sposób podany przez Kireka50?
Miałem jutro jechać do sklepu po hd600b a teraz, jak przeczytałem o tych problemach z dźwiękiem po hdmi zaczynam wątpić. Amplitunera nie posiadam i chciałem mieć podłączone wszystko, tylko i wyłącznie, po HDMI.
 

brejhart

New member
dakota12 Kirek nie podał rozwiązania dla mojego problemu, to info o tym jak odblokować port w HD600 aby korzystać z kanałów na żądanie w modowanym sofcie.
Przynajmniej ja to tak rozumiem.

Odnośnie problemu z dźwiękiem po HDMI. Podłączyłem HD600 do innego TV i tam ten problem nie występuje. Widać, że problemem nie jest raczej soft a komunikacja po HDMI. Oba telewizory mam LG, dźwięku nie ma na modelu sprzed kilku lat. Na nowym TV z zeszłego roku działa dobrze.

Nadal czekam na propozycje rozwiązania mojego problemu (o ile takowy istnieje).
 

celvi

Member
jak dla mnie to HDCP i tutaj jest problem. Kilkuletni tv jeszcze nie ma obslugi zapewne. A nowy juz ma zabezpieczenia.
Zobacz jesli mozna czy problem wystepuje przy podlaczeniu component.
 

brejhart

New member
HDCP jest poprawnie obsługiwane to nie tu jest problem. Inne sprzęty działają z nim poprawnie. Przed HD600 miałem Xtreamera MK1 i przy tych samych ustawieniach wszystko działało prawidłowo. Widać że coś się sprzęty dogadać nie mogą.

da się, jeśli masz podłączony hd600 do ampli po hdmi /lub spdif/ to zrób coś takiego

setup -> audio i pozmieniaj
- hdmi audio /raw/
- spdif audio /raw/
- hd audio core output /5.1 core only/
- dolby output /raw/
- dts /raw/
- aac /lpcm/
- wma /lpcm/
- pozostałe do dołu /lpcm/

daj znać czy zadziałało

Na najnowszym sofcie beta.
Ustawione wszystko jak wyżej objawy te same. Pozycja WMA PRO jest ostatnia pozycją na liście, nic dalej nie ma.
 

dakota12

New member
dakota12 Kirek nie podał rozwiązania dla mojego problemu, to info o tym jak odblokować port w HD600 aby korzystać z kanałów na żądanie w modowanym sofcie.
Przynajmniej ja to tak rozumiem.

Ok, pewnie nie doczytałem, jestem po paru drinkach i może coś mi umknęło.

Wracając do dźwięku po HDMI... dwa różne tv i na jednym działa a na innym nie. Ja osobiście mam Bravie KDL-40EX500, kupowana w zeszłym roku. I teraz już kompletnie nie wiem czy dać szansę hd600b czy bezpieczniej będzie odpuścić. :(
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
zapomniałem dodać że według mnie to zależy od TV - ja mam HDready i dlatego nie moge puscic na 1080p - jak ten Twój jest starszy to pewnie tez HDredy
jak masz do tv po hdmi to daj nie RAW tylko LPCM na HDMI audio
sprawdzilem teraz i na nowym sofcie dzwiek po hdmi jak dam 1080p w ogole nie idzie :popcorn::popcorn:
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Panowie, przecież ewidentnie widać z Waszych wypowiedzi, że problem z dźwiękiem generują telewizory, a nie playery. W ramach testów przed chwilą sprawdziłem HiMedia na trzech różnych odbiornikach (Samsung seria B, seria C i Philips 9705) - żadnych problemów. Piszecie, że macie HD Ready - w tych starszych były HDMI 1.0 i 1.1 - tu może być kłopot. Zauważyć warto, że nikt z posiadaczy nowszych tv nie skarżył się na jakiekolwiek kłopoty.
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
no raczej TV to problem chociaż u mnie jest HDMI 1.3 a kabelki wymieniałem i nawet na markowym nie ma dzwięku ( LG32PG6000 ) - teoretycznie powinno smigać jak sądze
 

asikpl

New member
co robie nie tak nie moge zainstalowac zadnego Firmware HiMedia HD600 wciskam reset i odpalanam proces caly przechodzi instalki pokazuje ze proces zakonczony reset robi i dalej jest ten sam firmwer HiMedia HD600 1.0.4.21 co robie nie tak
 

brejhart

New member
Panowie, przecież ewidentnie widać z Waszych wypowiedzi, że problem z dźwiękiem generują telewizory, a nie playery. W ramach testów przed chwilą sprawdziłem HiMedia na trzech różnych odbiornikach (Samsung seria B, seria C i Philips 9705) - żadnych problemów. Piszecie, że macie HD Ready - w tych starszych były HDMI 1.0 i 1.1 - tu może być kłopot. Zauważyć warto, że nikt z posiadaczy nowszych tv nie skarżył się na jakiekolwiek kłopoty.

Nigdy nie wspominałem, że mam TV HDReady. Mam telewizor 42LG6100, jest to full HD.
Nie twierdzę, że wina nie leży po stronie TV. Zastanawia mnie tylko dlaczego przy tych samych ustawieniach, te same pliki na Xtreamerze działają (pierwsza wersja) a na HD600 nie.
Druga sprawa dlaczego przy ustawieniu 1080p filmy z w kontenerach avi, mkv, ts z dźwiękiem DTS, AC3, MPEG działają ale już pliki odtwarzane przez odtwarzacz muzyczny typu mp3, wav, flac charcza i przerywają.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Nigdy nie wspominałem, że mam TV HDReady. Mam telewizor 42LG6100, jest to full HD.

Wspomniałeś kilka postów wyżej, że po podłączeniu playera do innego tv problem z dźwiękiem nie występował, ergo jest to problem konkretnego odbiornika tv, stawiam na moduł HDMI lub dekoder dźwięku.
 

Ricardo11

New member
Może któryś z bardziej doświadczonych kolegów będzie wiedział co robię źle. Zainstalowałem firmware xtreamer sidewinder 3.11 na HD600B. Instalacja bez problemu. Po instalacji uruchomił się xtreamer i zaczęły się problemy. Zgodnie z radą Kirka50 zresetowałem do ustawień fabrycznych i zacząłem ustawiać ale po wyłączeniu i ponownym włączeniu wszystko było po staremu. Po kilkunastu próbach część ustawień została przyjęta (Video, Audio 5.1) chciałem zmienić język na polski i kicha język się zmienia w ustawieniach ale nic poza tym. Restart nie pomaga. Jedyną informacją jaka się zmieniła jest pojawienie się słowa Biblioteka w menu ale po restarcie i to zamienia się na angielski.
Najdziwniejsze jest jednak to, że co jakiś czas (ok 1 min.) ekran robi się czarny a po paru sekundach wraca obraz.
Filmy odtwarzają się dobrze ale ustawienia wszytko kładą. Chciałem głównie używać Jukebox jednak i tu po wybraniu polskich serwisów nic się nie dzieje.
Robiłem upgrade 2 razy. O co może chodzić bo kilku osobom wszystko poszło jak z płatka?
 
Do góry