HiMedia HD600A i B

dakota12

New member
dylemat

Witam, jestem kompletnym laikiem w temacie odtwarzaczy i od paru dni staram się zebrać trochę informacji, tak aby nie wywalić pieniędzy w błoto. Jest ich tyle, że łatwo się pogubić.
Doszedłem do momentu, w którym nie mogę się zdecydować pomiędzy dwoma odtwarzaczami. Jednym z nich jest bohater tegoż wątku (HiMedia hd600 A/B) a drugim Xtreamer Sidewinder 2.

Który z nich jest lepszym zakupem? Jeśli ktoś byłby łaskaw udzielić szybkiej porady, byłbym bardzo zobowiązany.

Pozdrawiam.

PS.
Wiem, że jest wątek z poradami zakupowymi ale zdecydowałem się na napisanie tutaj, w związku z możliwością wyboru HiMedia.
Jeśli to będzie dużym problemem, proszę moderatora o usunięcie mojego posta.

Pozdrawiam v2
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Na HiMedia HD600 jest dostosowany firmware z Sidewindera 2 i moim zdaniem to zestaw idealny - sam m.in. takowego używam od pewnego czasu z pełnią zadowolenia. Pewnym plusem dla HiMedia jest również fakt, iż pojawia się często sporo modowanego dla tego playera firmware'u i można sobie zawsze coś pod siebie dopasować. Sprzętowo są to tożsame konstrukcje.
 

dakota12

New member
Bardzo dziękuję za ekspresową odpowiedź. Nie ma to jak opinia doświadczonego właściciela.

Pokłony i jeszcze raz dzięki.



EDIT:
Ostatnie pytanie, jak jest z gwarancją, w przypadku zamawiania z USB.BRANDO.COM. Orientujecie się?

Edit 2:
Miał ktoś problemy z płatnością kartami Visa w tym sklepiku? Dwie karty już mi odrzuciło.
 
Ostatnia edycja:

elCamillo

New member
A nie lepiej kupić taki sprzęt na stronce "hdspot"
Nie robię reklamy, ale gwara dwuletnia i u nas realizowana. Jest w czym wybierać w tego typu sprzętach. Nic tylko brać:)
Pzdr
 

dakota12

New member
Jest jedno małe "ale". Cena. +/- 100zł różnicy.

EDIT:
Cholera mnie bierze, jak już zdecydowałem się na zakup to jakieś jaja z płatnością. Wszystkie karty zostały odrzucone. Specjalnie założyłem sobie konto na PayPal i to samo. Damn.
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
I czymże jest te 100 zł w obliczu 2 letniej gwarancji w Polsce? Moim zdaniem niczym. A i problemów z płatnością też byś raczej nie miał.
Wiele takich sklepów, szczególnie zagranicznych, akceptuje tylko karty kredytowe wypukłe.

Pozdrawiam,
 

rykowski

New member
I czymże jest te 100 zł w obliczu 2 letniej gwarancji w Polsce? Moim zdaniem niczym. A i problemów z płatnością też byś raczej nie miał.
Wiele takich sklepów, szczególnie zagranicznych, akceptuje tylko karty kredytowe wypukłe.

Pozdrawiam,

Dokładnie. Przyjedzie felerny sprzet i bedzie trzeba wysylac gdzies do Azji. PL to PL. Szczególnie ze hdspot to c4i, i na odwrót.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Jest jedno małe "ale". Cena. +/- 100zł różnicy.

Sugeruję Futeko.com: HD600A za 70 funtów z wysyłką, HD600B za 92 funty - są to egzemplarze tzw. reconditioned, ale z rozmów z ludźmi firmy wiem, że w większości były odsyłane w ramach gwarancji przez nieobeznanych klientów, którzy sfuszerowali flashowanie. Jest brytyjska gwarancja na sześć miesięcy, bez problemów celno-podatkowych.
Znajomemu kupiłem taki egzemplarz w maju, hula aż miło.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Co dokładnie oznacza brytyjska gwarancja?
Urządzenie psuje mi się za miesiąc, co należy wtedy zrobić?
Na czyj koszt wysłać z powrotem na Wyspy urządzenie?

Pozdrawiam,
 

dakota12

New member
w HDspot widzę trzy HD600B. W różnych cenach. Jeden ma "drobne ryski", drugi ma zamtowiałą obudowę a trzeci według opisu nie żadnych felerów. Cena tego "bezfelernego" to 625zł. Ten z hong-kongu wychodzi 462zł +/-
Jeśli chodzi o płatności to na USB.BRANDO.COM próbowałem kredytówki wirtualnej, kredytówki wypukłej a na koniec zwykłego electrona. Może błąd jest po ich stronie.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Czyli na teraz masz max różnicy 160 zł, przy czym wahania kursowe mogą ją zmienić, sprawy podatkowe, cłowe tym bardziej.
A jak Ci przyjdzie to wysłać do serwisu do HK to pewnie sobie z miejsca odpuścisz i zostaniesz z fajną cegłą.
Wybór oczywiście należy do każdego.

Pozdrawiam,
 

rykowski

New member
Najnowsza, datowana na 2 stycznia wersja firmware ZHW z Optware. Do pobrania w naszych "przyklejonych".

:confused: przestaje ogarniac ilosc "modow" ktore trafiaja tutaj na liste. czy mozna by jakos dodawac chociaz ze dwa zdania komentarza (w punktach) co dany mod zawiera (kluczowe poprawki, udogodnienia)? Byloby bardzo milo, i wielu uzytkownikow pewnie by to ucieszylo.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
:confused: przestaje ogarniac ilosc "modow" ktore trafiaja tutaj na liste. czy mozna by jakos dodawac chociaz ze dwa zdania komentarza

EasyWWW.pl - hosting, domeny - założyć sobie konto na chińskim interfejsie, później korzystać z Google Translatora chiński-angielski. Dział poświęcony HiMedia jest pod hasłem Hoi Mei Di. Tłumaczenie typu "pidgin english", ale w miarę zrozumiałe. Są pełne opisy, zrzuty ekranowe, linki itp.

Ogólnie rzecz biorąc w modzie ZHW, od momentu oparcia go na wersji fw 1.0.5.7, zmian wielkich nie ma: dotyczą przede wszystkich konsoli web, elementów optware, IMS (w większości chińskich serwisów).
 

Ricardo11

New member
Ja HD600B kupiłem na ebay dwa tygodnie przed świętami w intelligent pro. Doszedł po dwóch tygodniach bez żadnych problemów. I to z przesyłką jako Standard Int'l Shipping za 15$. Razem za sprzęt i przesyłkę wydałem 143$. Wydaje się być dosyć atrakcyjnie.
 

dakota12

New member
Czyli na teraz masz max różnicy 160 zł...

Rozmawiałem już z kolesiem z HDspot. Jako, że daleko do sklepu daleko nie mam, po prostu podejdę i "obmacam" wszystko.
Dzięki za porady i... czasami jest potrzebne "drugie spojrzenie" bo ja, jak się na coś napalę, to chcę mieć to teraz, natychmiast. Dam rodakom zarobić. :)
 

Ricardo11

New member
Jakby ktoś mógł poradzić jak zobaczyć dyski podpięte pod USB do HD600B z komputera w WinXP. Komputer i HD600B są połączone przez kabel routerem TP-Link TL-WR841N. Sieć na HD600B skonfigurowana, urządzenie ma swój IP i Mac address.
Z HD600B mogę zobaczyć udostępnione foldery na komputerze ale też nie mogę wejść na nieudostępnione zasoby (pokazują się jako C$).
Jakieś porady? Walczę już z tym trzeci dzień.
 

brejhart

New member
Na żadnym firmie nie dziąła mi hdmi, kombinowałem tylko idzie mi po optyku

No to wsio działa

Udało ci się uruchomić dźwięk po HDMI na oryginalnym sofcie czy na modowanym.
U mnie po HDMI idzie dźwięk tylko jeśli jest w DTS. Inne formaty nawet zwykła mp3 nie dzialają. Oczywiście na kablu optycznym jest OK.

Na sofcie 1.0.4.21 był dźwięl z filmów z DTS i innych, z mp3 -nie, na najnowszym 1.0.5.7 działają tylko te z DTS.

Da się to jakoś uruchomić bo w tej postaci to urządzenie nie spełnia podstawowej funkcji :x
 
Do góry