HiMedia HD600A i B

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Przy okazji korzystania z firmware Xtreamera "odkryłem", że w przypadku napisów do filmów nie muszą być one w tym samym katalogu, w którym jest film i nie muszą mieć takiej samej nazwy jak plik z filmem. Wystarczy skorzystać w menu napisów z opcji "browser" i można wczytać napisy z dowolną nazwą i z dowolnego nośnika. Oczywiście w formatach, które firmware obsługuje.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
jeżeli pokazuje się tutaj ktoś, kto założył konto na chińskim forum HDP Fans, to czy mógłby ściągnąć omawiany tam dość ciekawy, modowany firmware i udostępnić gdzieś indziej? Tutaj link do postu: Google Translate

Niestety, ściągnie z linków z forum jest tylko dla użytkowników,a za cholerę nie udaje mi się założyć tam konta...
 

and2000

New member
Trochę- mam mieszane uczucia - dodatkowe IMS w zasadzie nie do wykorzystania u Europie, choć z drugiej strony zawiera w sobie wszystkie IMS-y iMaxa. Po instalacji kilka razy się restartował- później OK. Zauważyłem, że po każdym problematycznym wyłączeniu (np.w czasie ładowania strony) następuje po włączeniu restart. Wg mnie - nie ma porównania do xtreamera.
Z innej beczki- xtreamer chodził u mnie dobrze, do czasu aż przypomniałem sobie,że nie zrobiłem ustawień fabrycznych- od tego czasu nie zapamiętywał zmian w setupie :oops:. Też tak macie?
 

d3n13d

New member
a czy na hd600B jest jakieś zastępstwo jukeboxa znanego z xtreamera ? chyba kupię oba playery i sam zdecyduję który lepszy :)
 

jacekviola

New member
mam pytanie dla os\ob ktore kupowaly 600B w Polsce.
Czy dostepne u nas egz maj\a jakies naklejki na obudowie zewn? (na zdjeciach widze tylko naklejke z tylu o wifi ale podobno ma tez naklejke gdzies z przodu)?
Czy da sie je latwo usunąć BEZ SLADOW NA OBUDOWIE ?

Pytam boi nie trawie tego na sprzecie a ogladanie ew sladow po naklejkach doprowadzi mnie do szalu
dzieki
 

Licio

New member
Do "jacekviola"
Na górnej pokrywie HD600B jest naklejka informująca o obslugiwanych formatach. Wygląda na to, że bez problemu można ja zdjąć i oczyścić pokrywę. Ja na razie nie zamierzam tego robić, więc nie podam Ci szczegółów. Załączam zdjęcie. Jestem nowy na forum, więc przy okazji witam i pozdrawiam wszystkich
 

Attachments

  • Zdjęcie0736.jpg
    Zdjęcie0736.jpg
    193 KB · Wyś: 87

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Firmware Egreat R200-II dla HiMedia

Testowany na HiMedia 600 był firmware Egreat R200-II (ta sama konstrukcja) w najnowszej wersji 2.4.5.8 z końca października. Flashowanie klasyczne przy pomocy przycisku "reset", ogólne wrażenia dobre, nawet odnosi się wrażenie, że jest trochę szybszy od fw HiMedia. Inna kolorystyka, inny interfejs użytkownika, dodatkowa opcja "System Settings - Advanced - Media Library" dla tych, którym owa funkcja w HiMedia nie odpowiada (można włączać i wyłączać). Dla niektórych może być istotne, iż dla interfejsu można wybrać język polski.

Testy były krótkie, bo dopasowywałem po prostu znajomemu fw, który mu się najbardziej podobał. Poniżej link do pobrania. Jeżeli ktoś się pobawi na swoim playerze mile będą widziane uwagi i komentarze.

R1-II_R100_R180_R200-II_R6A-II_R800_FW_2.4.5.8_20111024.rar - 4shared.com - udostępnianie i przechowywanie plików w internecie - pobieranie
 

Attachments

  • image_full1.jpg
    image_full1.jpg
    47,2 KB · Wyś: 575
  • image_full2.jpg
    image_full2.jpg
    52,1 KB · Wyś: 580
  • image_full.jpg
    image_full.jpg
    51,3 KB · Wyś: 581
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Dzięki. Poprosiłem o ten zaszczyt, ponieważ nie mogłem ścierpieć bezmyślności tych, którzy zaśmiecali dział nieodpowiednimi postami, nie zadając sobie najmniejszego trudu sprawdzenia, gdzie ich pisanie należy umieścić.

Więc drżyjcie bałaganiarze!!! :))
 

marwac

Member
dotarl dzis do mnie w koncu 600B, troche sie pobawilem ustawieniami, sprawdzilem czy odtwarza filmy, muzyke, wiem ze dziala :)
porzadny test i wgrywanie roznych softow nastapi za dwa miesiacce, gdy wroce do domu. jak na razie wydaje sie ze 135$ zostalo dobrze wydane :)
 

Dimson

New member
W sumie to nie wiem czy to problem TV czy HD600A ale mam pytanie czy u Was jest podobnie: mianowicie mam Panasonica PV80 i HD600A podłączonego po HDMI. W HD600A mam dźwięk podniesiony ma max (31) natomiast przy oglądaniu żeby było słychać bardziej wyraźnie musze w TV podgłosić o kilka stopni. Natomiast jak skończę oglądanie i się przełączę z HD600A na TV lub PS3 to muszę sciszyć TV ponieważ jest wtedy zdecydowanie za głośny - trochę to irytujące... może ktoś ma jakiś pomysł aby to jakoś naprawić ?
HD600A - firmware 1.0.4.21 od iMaxa
 

Dimson

New member
podniosłem w TV na max dla wejścia do którego podłączony jest HD600A jest troszkę lepiej ale i tak zabawa z "podgoszeniem i ściszeniem" jest konieczna :(
 
Do góry