HiMedia HD600A i B

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Właśnie wgrywam, Soft jakby szybszy,

Mam kilka pytań: Jak z działaniem pilota - chodzi mi o podstawowe funkcje: przewijanie, edit, info itp; czy działa sieć po wired LAN; czy DTS kompletnie nie jest dekodowane; jakie pliki filmowe testowałeś; jak radzi sobie z dyskiem wewnętrznym; czy podłączałeś dysk po USB?
 

_ZiP_

Member
Mam kilka pytań: Jak z działaniem pilota - chodzi mi o podstawowe funkcje: przewijanie, edit, info itp; czy działa sieć po wired LAN; czy DTS kompletnie nie jest dekodowane; jakie pliki filmowe testowałeś; jak radzi sobie z dyskiem wewnętrznym; czy podłączałeś dysk po USB?
Niestety nie miałem czasu testować, znajomy wpadł na mały seans a filmy mam na zewnętrznym NAS`ie.
Pilot działał bez problemu, przyciski setup back, strzałki menu itp. Dysk wbudowany działa bez problemu, niestety nie mam na nim za dużo by wypróbować różnego typu formaty. Film z dolby digital był prawidłowo odtwarzany, format płyty DVD także. W zasadzie mam wrażenie że DVD nie ma błędu jaki zauważyłem w himedia. Na płycie DVD muzycznej w sofcie Hi Media zawsze wraca do pierwszego utworu po zakończeniu wybranego przez nas (płyta Enigmy), zaś tutaj tego nie zauważyłem. Muzyka z mp3 także działa bez problemu, biblioteka jest podobnie tworzona jak w hi media. Jak już wcześniej pisałem problem mam z formatem ape w którym są zapisane utwory nagrane w DTS czy AC3, ale to występuje na obu softach. PenDrive został bez problemu wykryty, więc prawdopodobne zewnętrzny dysk też będzie wykrywany. Niestety połączenie z siecią mam na razie po WiFi (N), więc nie mogłem się dostać do reszty zasobów i potestować sprzęt, gdyż jakiekolwiek skanowanie sieci powoduje restart odtwarzacza. Aczkolwiek myślę, że jakby wifi działało, to bym dłużej pozostał przy tym sofcie. Może jak znajdę więcej czasu to wrzucę więcej materiału na wewnętrzny dysk(lub wreszcie pociągnę skrętke) i potestuję soft trochę dłużej.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Zainstalowałem fw Xtreamera na moim HD600A, potestowałem i... przyznam, że mi się podoba. Działa wszystko, oprócz funkcji menu do operacji na plikach i katalogach. Niby jakieś menu się pokazuje, ale wersja skrócona tylko do sposobu wyświetlania, brakuje opcji edycyjnych, copy, del. itp., a to spore utrudnienie. Na pilocie Xtreamera odpowiada za "functions" (tak to się tam nazywa) przycisk numeryczny 8, może więc, gdy ktoś pomajstruje przy irfake, da się z tym coś zrobić. Ze zrzutów ekranowych menu tego fw wynika, że "functions" jest dość rozbudowane.

Jest też pewien mankament (może dostanie się do "functions" to załatwi?): za każdym razem trzeba ustawiać napisy w opcji subitles, bo sam z siebie fw nie wczytuje za pierwszym razem. Później już pamięta, bo powtórne uruchomienie pliku wczytuje już napisy z odpowiednimi ustawieniami. Jeżeli o napisach mowa, to jest coś, czego brakuje mi do szczęścia w Himedia HD600, a co było w HD300, czyli kolorowych obwódek do napisów...

Wszelkie możliwości Xtreamerowego IMS da się wykorzystać, prawie wszystko ładnie się ściąga na dysk USB i instaluje, jest tego naprawdę duży wybór i po chińskich serwisach stanowi spore udogodnienie. Niestety w dwóch czy trzech przypadkach natrafiłem na konieczność użycia klawisza numerycznego "1" do potwierdzenia i znowu stanąłem pod ścianą. Irfake aż się prosi, a ponieważ nieczynne w tym fw są "kolorowe" klawisze pilota HiMedia, więc można łatwo podmapować "8" i "1".

Przeprowadziłem testy odtwarzania multimediów na klasycznym zestawie plików, nie odtworzył tylko materiału OGG i dvr-ms, reszta jak burza, nawet MKV L.5.1 z 16 ref. ramkami i mp4 L.5 praktycznie bez artefaktów, chyba ciutkę lepiej niż na fw HiMedia. Ale to może być złudne spostrzeżenie.

Działa WideoWall, pobieranie danych o filmach, opisy itp., działa też Jukebox.

W plikach fw nie grzebałem jeszcze, więc nie wiem jak jest z irfake, ale sprawdzę to. Oczywiście zaprogramowałem mojego Logitecha Harmony na Xtreamera Sidewindera 2 (ten sam procesor i płyta co HiMedia HD600, więc z tym opisaniem, że to firmware do Xtreamera Pro to jakaś pomyłka), ale HiMedia nie reaguje.

Może w weekend pogrzebię w irfake, gdy znajdzie się trochę czasu - choć o ten trudno.

Dodam jeszcze, że Xtreamer Sidewinder 2 ma pilota jak HiMedia HD300, może ktoś, kto ma dostęp wypróbuje go z fw Xtreamera na HD600. Piloty HiMedia 300/600 działają w obydwie strony na tych urządzeniach - sprawdziłem.
 
Ostatnia edycja:

murphy

New member
Takie szybkie pytanko. Mam w Himedia |HD600B wsadzony dysk. Jak mogę na niego najłatwiej wygrywać dane (filmy, zdjęcia, itp.). Nie interesują mnie rozwiązania typu Pendrive => Dysk, oraz Laptop ==> Sieć ==> Dysk. Nie chce także wyjmować dysku z urządzenia. Czy jest możliwość podłączenia urządzenia bezpośrednio do laptopa ? Jeśli tak to jakim kabelkiem (i czy był w zestawie?)
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Zainstalowałem fw Xtreamera na moim HD600A, potestowałem i... przyznam, że mi się podoba.

Jako załącznik do poprzedniego postu o fw Xtreamera. Skonfigurowałem Logitecha Harmony jako pilota HiMedia HD300 i fw Xtreamer ślicznie działa na HD600, wszystkie funkcje są idealnie obsługiwane. Ruciłem okiem do pliku instalacyjnego fw Xtreamera, irfake jest zrobiony pod HD300G, a przynajmniej tak wynika z nagłówku pliku (była taka wersja, sygnowana KA8-US, bardzo eagretopodobna). Wniosek z tego, że można przemapować na pilota HD600, konfigurując kolorowe przyciski jako numeryczne "1" (potrzebny do akceptacji downloadu skryptów do wszystkich usług IMS, a te to prawdziwa bajka!!!), "6" (główne menu edycji katalogów i plików) i "8" (menu rodzaju wyświetlania zawartości multimedialnej nośników).

Na razie zostaję przy fw Xtreamera... :)
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
A czy jest możliwość sterowania odtwarzaczem przez przeglądarkę ?

Możliwości są naprawdę znakomite, mnóstwo funkcji, pełna konfiguracja, NAS, FTP, dwa piloty, możliwości zmiany TV skin, jukebox itp.
Działanie sieci po kablu działa bez najmniejszych problemów ?

Bez problemu, ze statystyk sieci wynika, iż uzyskuje lepsze transfery niż w przypadku fw HiMedia.
 

jgx

New member
Bez reklam
witam, pewnie nie ale spytam dla pewności - czy ten player potrafi przełączać w mkv ścieżke audio z osobnego pliku czy trzeba np.jak w WD robić scalanie w mkvmerge?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Koledzy z australijskiego forum podali sposób na obejście braku klawiszy numerycznych w HD600B z zainstalowanych firmware Xtreamera - gdy pojawia się dla jakieś funkcji komunikat, aby nacisnąć "1" należy nacisnąć na pilocie klawisz czerwony, gdy pojawia się komunikat, aby nacisnąć "5" (np. w Jukebox) należy wybrać klawisz niebieski.

Na swoim HD600A jeszcze nie sprawdzałem czy to tez działa...
 

goluszysko

New member
Witam,
czy tym urzadzeniem "himedia hd 600b" mozna zarzadac poprzez internet?
nie chodzi mi o siec lokana. dokladnie chodzi mi o zdalna obsluge BT - chcialbym moc obslugiwac go przez internet - sciagac pliki - a po powrocie do domu miec wszystko gotowe do ogladania:)
prosze o ewentualne wskazowki
pozdrawiam,

PS. jaki fw polecacie do tego urzadzenia? moze ktos stresci jakie korzysci sa z modowanych fw, bo nie wiem czy wogole warto sie wgryzac w temat.
 

Sulej

New member
@goluszysko - klientem torrenta można zarządzać z poziomu komputera poprzez WWW :)

Witam,

Trafiłem na forum szukając informacji o jakimś odtwarzaczu DVD/Blu-Ray ponieważ mam na dysku trochę filmów a TV mam bez usb/lanu a moje DVD to stare JVC. Całe szczęście, że zajrzałem do tego działu, HD600A/B wydaje mi się świetnym urządzeniem.

Stać mnie na razie na HD600A więc mam związane z nim pytanie - otóż posiada on klienta torrentów i chciałbym wiedzieć gdzie te torrenty są zapisywane? Czy mogę po prostu podpiąć pendrive'a przez USB i na niego ściągać torrenty?
Ponadto, czy da się ustawić automatyczne wyłączenie urządzenia po pobraniu wszystkich torrentów?

Z góry dziękuję za odpowiedź :)
 

and2000

New member
Dla osób zainteresowanych radiami internetowymi w oficjalnym firmware (chyba jeszcze o tym nie było):
pobrać stąd: EMSoft ˇ Radio przez Internet ˇ wykaz polskich stacji FM pliki odpowiedniej stacji - w formacie winampa- z rozszerzeniem *.pls, lub od kolegów z forum xtreamera: http://forum.xtreamer.net/topic/8228-xtreamer-polskie-radia/ i zmienić rozszerzenia na *.pls, następnie skopiować na dysk twardy do głównego katalogu (ja robiłem tak na 600b - myślę,że na 600a też zadziała z pena lub dysku zenętrznego). Odpalić normalnie przez managera zadań. Jeśli jakaś stacja nie gra-wybrać (strzałkami góra-dól) inny serwer i zatwierdzić enter.U mnie działa :D
 

d3n13d

New member
A czy któryś z kolegów miał możliwość porówniania 600B i xtreamera sidewinder 2 ? są to bliźniacze konstrukcje, a jak pisze kolega Kirek50 do 600B można wrzucić FV z xtreamera.

Jutro chciałbym kupić odtwarzacz i na placu boju zostały już tylko te dwa.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
A czy któryś z kolegów miał możliwość porówniania 600B i xtreamera sidewinder 2 ?

Praktyczna różnica polega na obudowie, chłodzeniu, wewnętrznych dyskach i firmware. HiMedia obsługuje wew. HDD 3,5 cala do 3 TB, Xtreamer 2,5 do 1 TB, chłodzenie HiMedia odbywa się przy pomocy cichego wiatraka, HiMedia ma zewnętrzny wyświetlacz. W sytuacji, gdy firmware Xtreamera działa na HiMedia, moim zdaniem wybór jest prosty. Aczkolwiek dodam, że gdy ktoś nie korzysta z internetowych multimediów i Jukeboxa, GUI HiMedia jest bardziej przejrzysty i szybszy.
 

d3n13d

New member
bardzo zależy mi na jukeboxie, mam nadzieje że kolejne updaty również będą portowane na HD600B. Soft xtreamera obsługuje też airplay! W głowie zawrócił mi jeszcze xtreamer prodigy, ale dostawa dalej jest wielką niewiadomą.
 

slyt

New member
Praktyczna różnica polega na obudowie, chłodzeniu, wewnętrznych dyskach i firmware. HiMedia obsługuje wew. HDD 3,5 cala do 3 TB, Xtreamer 2,5 do 1 TB, chłodzenie HiMedia odbywa się przy pomocy cichego wiatraka, HiMedia ma zewnętrzny wyświetlacz. W sytuacji, gdy firmware Xtreamera działa na HiMedia, moim zdaniem wybór jest prosty. Aczkolwiek dodam, że gdy ktoś nie korzysta z internetowych multimediów i Jukeboxa, GUI HiMedia jest bardziej przejrzysty i szybszy.

A czy na tym porcie xtreamera bedzie dzialal soft do obslugi z iphone'a / ipod'a ? Jesli tak to jest to znaczna przewaga nad oryginalnym softem.
 
Do góry