HiMedia HD600A i B

rykowski

New member
kupujac Himedia w futeko nie ma dodatkowych oplat celnych a koszty przesylki sa bardzo rozsadne.
Czy ktos moze powiedziec jak wyglada sytaucja z gwrancja? Zalozmy ze kupujemy sprzed z Futeko (Europa) i po miesiacu sprzet (choc pewnie solidnie wykonany) wymaga zwrotu. czy odsylamy tam gdzie kupilismy - czyli Futeko?

Czy moze mozna np. w ramach gwrancji wysłac do polskiego przedstawiciela/dystrybutora (?) sklepu ktory sprzedaje ten urządzenia c4i?

Ostatnie pytanie: Sa trzy miejsca wymieniane na forum gdzie mozna kupic HiMedia:
Futeko (Gb)
UsbBrando (China)
c4i (PL)

Czy istnieje jakies przeciwwskazanie co do kupna HiMedia w PL?Nie wiem gorsza obsluga sklepu, brak aktualizacji, itd itp. Czemu drodzy forumowicze rozwazaja zakup zagranica a nie w kraju ?
 

and2000

New member
Do niedawna HiMedia 600b w PL kosztował 700zł- w Futeko ok. 500- odpowiedź była prosta. W tej chwili c4i sprzedaje za 600, a w Futeko (bez transportu)- przy kursie funta 4,70 - 560zł +transport- i C4i daje swoją 2-letnią gwarancję.
Wg mnie ( a dokonałem zakupu w PL- i jestem zadowolony)- cenowo wychodzi na jedno- u mnie przeważyła polska gwarancja
 

rykowski

New member
W tej chwili c4i sprzedaje za 600, a w Futeko (bez transportu)- przy kursie funta 4,70 - 560zł +transport- i C4i daje swoją 2-letnią gwarancję.
Wg mnie ( a dokonałem zakupu w PL- i jestem zadowolony)- cenowo wychodzi na jedno- u mnie przeważyła polska gwarancja
To mam przewazajaca jasnosc. Dzieki wielkie
 

nixon7

New member
firmware od Imaxa 1.0.4.21 z 31.08.2011
(Part 1) 1185-max.googlecode.com/files/install.1.0.4.21.part1.rar
(Part 2) 1185-max.googlecode.com/files/install.1.0.4.21.part2.rar
 

qsqa

New member
Panowie 599 zł za sprzęt w Polsce na pełnej gwarancji, po co kupować za granicą obecnie?

Pozdrawiam,

Jedyną tańszą alternatywą jest tylko zakup na ebay bezpośrednio z Honkgongu - całkowity koszt wychodzi ok. 450 zł. Ale... biorąc pod uwagę długi czas dostawy i ewentualne problemy z gwarancją (uszkodzony sprzęt trzeba odesłać do Honkongu) lepiej dopłacić 150 zł w Polsce i mieć święty spokój.

Ja kupiłem wczoraj w c4i z odbiorem osobistym i już wieczorem mogłem eksperymentować z najnowszym FW :) (Manta C200 przeszła we władanie syna).

BTW - tak na szybko wrażenia z porównania z Mantą:

+ dysk przełożony bezpośrednio z Manty nie wymagał formatowania (odpadł problem z backupem)
+ montowanie dysku jest bajecznie proste, zero śrubek
+port 1000 Eth znacznie skraca czas kopiowania materiału w sieci (do 4 portowego ruterka mam podłączone Himedia, NAS Netgeara, komp i telewizor)
+wreszcie odtwarzacz jest widoczny poprzez sieć przez telewizor Samsunga (DLNA)
+ o wiele większe możliwości internetowe
+ odtwarza wszystko co mam na dysku

- jedyny minus jaki do tej pory zauważyłem to długie "zamrożenie" menu zaraz po włączeniu odtwarzacza - mija kilka dobrych sekund zanim cokolwiek mogę przełączyć za pomoca pilota
 

xbartx

New member
Witam

Przeglądając stronę c4i (też zastanawiam się na kupnem HiMedia) zobaczyłem jeszcze taką wersję:
HiMedia HD600C

Tutaj jest info na stronie producenta

Przyglądnąłem się teraz tak na szybko danym technicznym ze strony c4i, to nie różni się to za bardzo niczym od wersji A/B - no ale ceną na pewno zasadniczo. Na stronie producenta jednak specyfikacji dla modelu C nie ma. Wie ktoś może coś więcej w tym temacie?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Oficjalny firmware 4.21

Po kilku betach, jest oficjalny firmware dla HiMedia 600, datowany na 2 września. W porównaniu z poprzednim z 30 sierpnia numeru nie zmieniono, ale kilka poprawek jest.

Tutaj szczegóły i pobieranie Google Translate
 

nixon7

New member
Nie wiem na ile to prawda ale na w w w . focalgadgets.com/himedia-hd600b-full-hd-1080p-wifi-usb-3-0-network-media-player.html podają,że to pasuje (odpowiedź na pytania Customer: Claudio 6/27/11 12:42 PM - 3 od góry Customer Questions na str. 1):

SKU# FG60007na w w w . focalgadgets.com/802-11n-wireless-usb-wifi-network-adapter-300mbps-windows-mac-linux.html

SKU# FG60035 na w w w . focalgadgets.com/edup-ep-ms8512-300mbps-high-definition-tv-usb-802-11n-wireless-adapter.html
 
Ostatnia edycja:

lmichnia

New member
Witam,

Co do karty sieciowej USB, to ja kupiłem chińskie noname w C4i za 99 PLN. Nazywa się "Wireless 11n USB Adapter", wspiera b/g/n (/a w dual band). Instrukcja HD600 podaje, że WLAN USB musi być na chipsecie Realteka, więc pewnie takie jest, bo działa. I jest w kolorze Piano Black :smile:

Natomiast mam pytanie odnośnie muzyki (dotyczy HD600B + najnowszy firmware):
Dlaczego nie widać okładek albumów przy puszczaniu muzyki mp3? Próbowałem przez Music z Media Library, przez wskazanie pliku na USB, nawet przez klienta DLNA i zawsze tylko niebieską nutkę widzę. Okładki mam wbudowane w pliki mp3 (wtagowane, że się tak wyrażę) oraz jako "folder.jpg" w katalogach z albumami. Mój TV Sony grając z tych samych serverów DLNA (Mezzo, Serviio, Asset UPnP - wszystkie na laptopie) pokazuje pięknie miniaturki okładek. Co więcej, pokazuje dane o piosence (Album, artist,) a tu nie dość, że jest to ukryte pod klawiszem Info, to jeszcze w połowie przypadków pokazuje te dane pokaleczone (jakieś kwadraciki na początku) albo wręcz krzaczkami !
Czy u Was też tak jest? Da się wyleczyć?
 
Do góry