HiMedia HD600A i B

radoskur

New member
Jestem ciekawy czy warto będzie poczekać na Xtreamera Prodigy, który pewnie będzie ze 100zł droższy czy zamawiać HD600B. Warunek dla mnie to polskie menu i dobre wsparcie techniczne + ewentualny serwis w Polsce. Programiści xtreamera też mimo wszystko softy robią i coś tam rozwijają...
 

bebbop

New member
Firmware 1.0.3.2:
http://dl.himedia-tech.cn/HD600/HD600_1.0.3.2.rar

Lista zmian:
(1) increase HiMedia RSS script function interface.
(2) HDD uninstallation failed to solve the problem. (196 questionnaires)
(3) into the NFS directory before to determine the network status. (177 questionnaires)
(4) solve problems playing a VCD, just read the disc when the show to VCD, but the key according to information displayed is DVD, is all mosaic issue.
(5) to solve the process of playing the disc out of position by key, there will be "I / O error stops video playback" prompt menu, it should automatically stop, rather than the user to determine the menu. If you are unsure of this menu will be prompt "bad disc - eject", such as CD 4 and 5.
(6) enable the watchdog. (116 questionnaires)
(7) DMA delay of five seconds the program starts.
(8) integrated to support seamless playback flv API interface, will be online to do to prepare to play the FLV;
(9) Remove the Settings - System - BDMV option to merge it into the set - the smart set-BDMV navigation mode option;
(10) playing a disc, the prohibited bookmark button.
(11) solution in the file browser select the CD player, press the info button led to the Dead (4 and 5 CD-ROM).
(12) Add the folder of the media library refresh function.
(13) play No. 9 CD-ROM to solve, the problem shows invalid symbol.
(14) to solve the CD player on the 12th, showing a bad disc - eject problem.
(15) to solve the No. 1 CD-ROM playback, the problem can not be played.

PS. Mede8er wydal na poczatku czerwca nowy player oparty na Realteku 1185. Mam nadzieje, ze pojawi sie porzadny, zmodowany soft pod Himedia HD600A :) Ponizej filmik ukazujacy Mede8era w akcji. Musze przyznac, ze bardzo ladnie to wyglada.
http://www.youtube.com/watch?v=dogPPbkv2f0&feature=related
 
Ostatnia edycja:

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Zmiana fontu (krój czcionki) do filmów

Kopiujemy na dysk (root) nasz wybrany font TTF (nazwa nie ma znaczenia).
W Ustawieniach uruchamiamy Subtitle Font Directory>Auto Detection
Następnie podczas trwania filmu => klawisz MENU i wybieramy sobie dodaną czcionkę.
Pięknie działa.
 

master_be

New member
I jak wrażenia z tego fergusona?
Jak z jakością wykonania?
Jak działa np pilot (czy trzeba bezpośrednio nakierować pilota czy kąt może być większy)?
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Unknow start code - SDK4

Napotkałem na podobny problem jak kolega ong (post #64). Mam zewnętrzny napęd DVD (3.5” w kieszeni USB 2.0 z zasilaniem zewnętrznym). Urządzenie sprawdzone z player’ami na RTL1073DD soft SDK3.
Po podłączeniu do HD600B napęd jest widoczny, wyświetla zawartość płytek DVD i tu pojawia się problem. Moja kolekcja AVI’ków (XviD) spotyka się z komunikatem Unknow start code i pojawia się maksymalna pikseloza z szarpanym dźwiękiem. Na tym samym napędzie pliki MKV np. 720p działają bez problemu.
Ten sam problem występuje gdy Player na RTL1073 używam SDK4 czyli A.C.Ryan v7.4.x.r3966. Można przypuszczać że to problem SDK4 a nie nowego procesora.
 

slyt

New member
Czy ktos z uzytkownikow HD600B moze przedstawic test predkosci transferu do urzadzenia po LAN ?

W moim wypadku jest to tragedia. Mam infrastrukture 1Gb a predkosc transmisji po sieci LAN to nieporozumienie. Uploading do urzadzenia zaczyna sie od 10 MB/s (czyli ok. 100 mbps) a pozniej spada by w przypadku duzych plikow (.mkv) ustabilizowac sie na poziomie ok. 1,5 Mb/s (!!!) niezaleznie od urzadzenia z ktorego kopiuje. Zeby wykluczyc kwestie sieciowe polaczylem sie kablem "skrosowanym" bezposrednio z laptopa do himedia i zrobilem test. Testowy plik .iso (ok. 720 MB) kopiowal sie 4min 15sek. ...

Mam tez przypadki (na razie 2 na 3 skopiowane filmy) ze po kopiowaniu do LAN filmy nie odtwarzaja sie prawidlowo - zaraz na poczatku odtwarzanie samoczynnie sie zatrzymuje ...
 
Ostatnia edycja:

Enjama

New member
Jak jest w wydajnością Himedia w odtwarzaniu filmów po sieci przez kabel lan ?

Chodzi mi o formaty z większą ilościa bitrate np mkv 10gb i większe i obrazy iso bluray, oraz filmy m2ts.

Nie ma zacięć ?
Mam router netgear 100mb i wszystko połączone po kablu.

Pytam ponieważ przyjeło się że produkty realteka są w tej dziedzinie słabsze niż playery na Sigmie.
Z góry dzięki za odpowiedz.
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Hd600a/b fw: 1.0.3.3 (2011-06-20)

http://dl.himedia-tech.cn/HD600/HD600_1.0.3.3.rar

Support commercial DVDs with CSS protection. HD600 will become a DVD player by connecting a DVD drive to its external SATA or USB.
EDIT:
HD600A/B FW: 1.0.3.3.1 (2011-06-21)

[FONT=&quot]http://himedia-firmware.googlecode.com/files/HD600_1.0.3.3.1.part1.rar[/FONT]
[FONT=&quot]http://himedia-firmware.googlecode.com/files/HD600_1.0.3.3.1.part2.rar[/FONT]

  • Support Yahoo PLUS7 Catch up TV via IMS
  • Support NineMSN Fixplay via IMS
  • Support ABC iView via IMS
  • Support SBS Video Player via IMS
  • Support Maple Stage via IMS
  • Support TPG IPTV for TPG users. Your need to install and start TPG IPTV software via System Setup>Optware in http://[player's ip]:8081 first
  • Support ShoutCast and other interner radio via IMS
  • Add many IMS contents
  • Support Web interface for remote setup from PC via http://[player's ip]:8081
 
Ostatnia edycja:

Gulgulator

New member
Czy ktoś ( np. Kirek50 ) wie , czy 600B ma wewnątrz zainstalowane antenki do karty miniPCI WWi-Fi ? Z Futeko nie dostałem jednoznacznej odpowiedzi , napisali tylko , że ze względu na solidność metalowj obudowy raczej proponują dongla .
 

darzur

New member
Panowie a jak 600A/B radzą sobie z plikami o różnym framerate (24, 23.976, 25, 29.95, 30)? Czy potrafi sam przełączyć TV w odpowiedni tryb czy trzeba przy każdym pliku wybierać ręcznie? Każdy chyba wie jak wygląda plik PAL (25fps) oglądany w trybie 24p lub na odwrót...
 

slyt

New member
Support commercial DVDs with CSS protection. HD600 will become a DVD player by connecting a DVD drive to its external SATA or USB.
EDIT:
HD600A/B FW: 1.0.3.3.1 (2011-06-21)

Zapomniales dolaczyc niezwykle wazna informacje:

!!!To install the enhanced firmware, you need to put the "key" file together with install.img in the root of USB disk. If you don't have the "key" file, please apply one by submitting the Wired MAC address of your unit to ****. You can find the Wired MAC address in Setup>Network>Network Info.
*** The "key" file is only available to customers who purchased from HiMedia - Full HD Networked Media Centre - HiMedia - Full HD Networked Media Centre - HiMedia - Full HD Networked Media Centre ***
*** Must use Safe Mode (Emergency Recovery) Firmware Upgrade

i dalej

DO NOT INSTALL THE ENHANCED FIRMWARE IF YOU DO NOT HAVE THE "key" FILE. The unit will keep rebooting if you run the enhanced firmware without the key file.
 

slyt

New member
Czy ktos z uzytkownikow HD600B moze przedstawic test predkosci transferu do urzadzenia po LAN ?

W moim wypadku jest to tragedia. Mam infrastrukture 1Gb a predkosc transmisji po sieci LAN to nieporozumienie. Uploading do urzadzenia zaczyna sie od 10 MB/s (czyli ok. 100 mbps) a pozniej spada by w przypadku duzych plikow (.mkv) ustabilizowac sie na poziomie ok. 1,5 Mb/s (!!!) niezaleznie od urzadzenia z ktorego kopiuje. Zeby wykluczyc kwestie sieciowe polaczylem sie kablem "skrosowanym" bezposrednio z laptopa do himedia i zrobilem test. Testowy plik .iso (ok. 720 MB) kopiowal sie 4min 15sek. ...

Mam tez przypadki (na razie 2 na 3 skopiowane filmy) ze po kopiowaniu do LAN filmy nie odtwarzaja sie prawidlowo - zaraz na poczatku odtwarzanie samoczynnie sie zatrzymuje ...

Ponawiam prosbe, bo wyglada na to ze transfer LAN jest sp******. Wydaje mi sie ze blad jest w sterownikach karty LAN.
 

bebbop

New member
Cypisek xl masz moze jakies ciekawe fonty? W oryginalnym sofcie Angielskie fonty mi nie podchodza. Chinskie bardziej przypadly mi do gustu, ale moze znajdzie sie cos jeszcze ciekawszego.
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
Jest nowy firmware Maxa oparty na 1.0.3.3
http://1073dd-max.googlecode.com/files/install.part1.rar
i
http://1073dd-max.googlecode.com/files/install.part2.rar

co do lanu to fakt filmy idą ładnie po lanie nawet duże bitraty ale kopiowanie to porażka więc zakładam że to skucha w sofcie- napisałem na forum i czekam na odpowiedz może ktoś coś potwierdzi

radia można słuchąc poprzez soft Maxa i są nawet polskie stacje :) ogólnie bardzo fajnie

Nie instalujcie tego firma 1.0.3.3.1 bo to tylko dla australijczyków i lokalesów - ze względu na ich lokalne usługi internetowe które zainstalowali w odtwarzaczu
 

darzur

New member
radia można słuchąc poprzez soft Maxa i są nawet polskie stacje :) ogólnie bardzo fajnie

Niestety te krzaczki są dla mnie mało strawne. Czy jest opcja dodania standardowego pliku pls czy m3u zawierającego adresy dla danej rozgłośni??

Nie instalujcie tego firma 1.0.3.3.1 bo to tylko dla australijczyków i lokalesów - ze względu na ich lokalne usługi internetowe które zainstalowali w odtwarzaczu

Sami o tym wielkimi wołami ostrzegają. Jeżeli zainstaluje się je bez pliku z kluczem to player nie wystartuje i będzie się w kółko restartował. A plik z kluczem dają tylko tym którzy u nich kupili..
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
no akurat radio tam jest tak że można trafic bez krzaków ( w modowanym sofcie ) hyhyh sa polskie stacje ale nie sądze że można dodać plejlisty, aż tak się nie bawiłem radiem - ale kto wie cały czas soft jest rozwijany i zapodac pomysł Maxowi można :banned:
 
Do góry