HiMedia HD600A i B

rojam

New member
własnie sprawdziłem działanie podpietego po sata dysku twrdego WD 500gb --działanie bezproblemowe (potwierdziły sie słowa Kirka), po USB miałem podłaczonego zewnetrznego 2,5 " a po sata dysk wewnetrzny 3.5 " też 500 ---wymiana danych pomiedzy dyskami bardzo dobra. Do sprawdzenia pozostałao podłaczenie po sata odtwarzacza wenetrznego combo blue ray.
Powracam jeszcze raz do pytania o mozliwość zmiany czcionki w napisach (wielkości koloru) podczas ogladania filmów. W moim przypadku mam tylko 2 możliwości po wcisnięciu przycisku Menu na pilocie :
1. Wybór języka
2. Wybór przesunięcia : góra/ dół

pozostałe ikonki są nieaktywne (zablokowane), również nie moge przechodzić do subtitle 2
czy trzeba coś odblokowywać w ustawieniach? mam ustawiony region Central European w "TEXT ENCODING"
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
właśnie o to chciałem zapytać, no i to chyba wszystko wyjasnia - ja uzywam srt i mam masę opcji - wniosek że tylko zewnętrzne soft napisy mają szeroką gamę ustawień
chyb innej opcji nie ma - szkoda ale brzmi sensownie - nie ustawisz napisów jak są w materiale bez demuxu a plejer tylko odtwarza po co miałby demuxować materiał
Rojam a te napisy w m2ts to masz wmuxowane z zewnetrznych (sam robiłeś m2ts czy sciągnąłeś gotowca ) czy hardy z materiału żródłowego ?
 
Ostatnia edycja:

rojam

New member
ripowałem płytę (kupioną razem z otwarzaczem stacjonarnym ) -materiał z napisami i ścieżką dźwiękową dolby hd
 

tomjab

New member
a ja mam takie pytanko: czy w tym odtwarzaczu mogę odtwarzać muzykę (mp3, flac) posługując się tylko wbudowanym monitorkiem w urządzeniu nie włączając TV
 

de_monter

New member
a ja mam takie pytanko: czy w tym odtwarzaczu mogę odtwarzać muzykę (mp3, flac) posługując się tylko wbudowanym monitorkiem w urządzeniu nie włączając TV
Wyświetlacz w tym odtwarzaczu (HD600B bo chyba o ten Ci chodzi) trudno nazwać funkcjonalnym. Na pewno da się przewijać i uruchamiać poszczególne pliki, czy to muzyczne czy filmy. Pozwalają na to przyciski na panelu przednim. Jednak nie pokazuje on tytułów ani numerów ścieżek. Robi się to trochę po omacku. Ale tak. Da się. Na upartego nawet od momentu włączenia urządzenia bez włączania TV. O wiele wygodniej (choć nadal nie komfortowo) jest mieć włączony telewizor do momentu dostania się do docelowego dysku/folderu i dopiero go wyłączyć.
Wyświetlacz pokazuje jedynie podstawowe stany typu: BOOT, HOME, MOVIE itp i już przy odtwarzaniu czas (chyba) - nigdy się dokładnie nie przyglądam. W każdym razie przeskakują cyferki :)
 

master_be

New member
Witam.
Czy odtwarzacz czyta napisy w formacie txt.
Czy widać dysk podłączony do odtwarzacza widać w otoczeniu sieciowym (już o to pytałem ale chyba nie otrzymałem dokładnej odpowiedzi). Chodzi mi o funkcjonalność SAN (tak jak np. w ariva 210)
Który lepiej nabyć wersję A czy B?
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
txt nie czyta - srt o nazwie pliku wideo plus inne formaty
widać dyski w otoczeniu sieciowym we wszystkie strony laptop usb itd
zależy już od ciebie - ja mam A bo malutki elegancki i dysk mam na usb zew.
B ma stacje dokującą w środku i panel lcd do wyświetlnia - musisz sam wybrać - funkcjonalnośc podstawowa ta sama
Kirek udało cie się ustawić jezyk angielski w maxowym firmie ? pisałem na forum do maxa czy jest jakaś szansa na angielski w webserwisach i w firmie.
Czy może coś przegapiłem ?
 

de_monter

New member
...Który lepiej nabyć wersję A czy B?
Wersja A jest tańsza, ale dla mnie decydującym czynnikiem było to, że jest większa swoboda w wyborze dysku. O cenach/pojemnościach nie wspomnę. Należy zauważyć jeszcze to, że masz dysk w urządzeniu i nadal są dostępne, wszystkie porty zewnętrzne. Wybór należy do Ciebie. Wyświetlacz moim zdaniem, to sprawa marginalna i nie warto brać go pod uwagę w momencie wyboru.
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Wczoraj dotarł do mnie Himedia 600B z Futeko. Zakup jeszcze z przedsprzedaży więc przed powyżką o 5 funtów. Zasilacz to typ jak do notebooku'a >---[__]---< więc żadnych problemów z niepasującą wtyczką. Aktualny zapodany soft to 1.0.3.0.iMAX.
Mam pytanie. Jak wymusić zmianę czcionki (font) do napisów zewnętrznych? (oczywiście SRT)
 

bebbop

New member
Cypisek xl sprawdz to:
■ Increase font iMax.Fonts switching function, built-in Microsoft elegant black (bold), Chinese in the Song (song), Hua Wenkai body (Kai) 3 species can also upload their own fonts ttf file to / usr / local / etc / Fonts / directory.
※ Note: The remote control switch font, function on the [IMS APP] - [iMax.Tool] (System Tools) - [iMax.Font] (set the font) in the.
※ Note: The use ftp upload to the / usr / local / etc / Fonts / file name must be a: iMax.Fonts.ttf, in the case file name should be the same, if you upload will be problems, on the first high-definition player machine in the iMax.Fonts.ttf delete, then upload.
 
Ostatnia edycja:

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Cypisek xl sprawdz to:
■ Increase font iMax.Fonts switching function, built-in Microsoft elegant black (bold), Chinese in the Song (song), Hua Wenkai body (Kai) 3 species can also upload their own fonts ttf file to / usr / local / etc / Fonts / directory...........
Wcześniej doszukałem się tej treści. Zastanawiałem się czy nie ma prostszego narzędzia. Tak jak to zrobili np w A.C. Ryan. Brałem pod uwagę że jakoś przeoczyłem taką funkcję.
 

master_be

New member
Na polskim rynku pojawiła się alternatywa ndla HD600B.
Jest nim FERGUSON ARIVA 310 z cena 435 zł wydaje się atrakcyjna na fergusonsklep.pl

Tylko te wsparcie fergusona
 

bebbop

New member
Na polskim rynku pojawiła się alternatywa ndla HD600B.
Jest nim FERGUSON ARIVA 310 z cena 435 zł wydaje się atrakcyjna na fergusonsklep.pl

Tylko te wsparcie fergusona
Niestety, wlasnie te 'wsparcie' Fergusona powoduje, ze stanowi cienka konkurencje :p
A szkoda, bo fajny sprzet, przynajmniej na papierze :)
 
Do góry