Help! Soundbar, zestaw stereo, nowy TV, czy może tylko kabelek?

Chmarski

New member
Najchętniej jak najmniej przy optymalnych parametrach. To jest jednak bardzo płynne i duży temat do analizy i zastanowienia się, w którym miejscu ustawić odcięcie finansowe.
Wstępnie widzę, że 6k PLN to takie minimum w okolicach którego mogę już zacząć szukać. Potem już raczej do góry.

Nie wiem ile kasy będę miał, bo nie wiem na ile nasz wspaniały rząd mnie wyczyści przy rozliczeniu podatku. Ile będę musiał dopłacić. W zwrot nadpłaty jakoś nie wierzę skoro przy okazji marketingowego obniżenia dolnego progu podatku nagle pensja netto stała się wyraźnie niższa.
Dlatego też zdecydowałem się na ten soundbar by wydłużyć czas zbierania na lepsze stereo.
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
A , takie cuda wchodzą w grę ?
Zapraszam do kontaktu
 

Attachments

  • IMG_20220827_180532.jpg
    IMG_20220827_180532.jpg
    433,2 KB · Wyś: 34
  • IMG_20220827_180518.jpg
    IMG_20220827_180518.jpg
    392,6 KB · Wyś: 32
  • IMG_20220926_122440.jpg
    IMG_20220926_122440.jpg
    812,7 KB · Wyś: 36
  • IMG_20220822_142026.jpg
    IMG_20220822_142026.jpg
    675,4 KB · Wyś: 34
  • IMG_20220822_142040.jpg
    IMG_20220822_142040.jpg
    935,8 KB · Wyś: 29
  • IMG_20220822_142049.jpg
    IMG_20220822_142049.jpg
    588,8 KB · Wyś: 32

Chmarski

New member
Kina nie rozważałem od początku.
Miała być poprawa dźwięku z TV na potrzeby filmów, ale prędzej w formie stereo.
Testowałem JBL 9.1, ale nie do końca mi się spisał w muzyce więc stwierdziłem, że nie ma sensu wykładać takiej kwoty na soundbar. Lepiej trochę dołożyć i pójść w stereo, które jest dla mnie większym priorytetem.
Poszukiwane są dwie duże kolumny (albo mniejsze z subem), do tego wzmacniacz albo amplituner.
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Marantz NR 1508 bardzo dobrze spisują się w stereo , funkcje sieciowe , wsparcie 4K , ARC , Dolby Vision itp .
Wyjście na 2 suby .
Do wyboru 2 , 3 , 5 monitorów .
Za różnicę w cenie kupisz super sub , który jest chyba najważniejszym elementem:)
Podumaj :)
 

radzix

Member
Update:
Zdawałem sobie z tego sprawę, że wybór stereo to skomplikowana "zabawa", ale nie sądziłem, że aż tak.
Kombinowanie czy kupić dzisiaj jakieś słabsze rozwiązanie i stopniowo je rozbudowywać, a wymieniane elementy wynosić do sypialni by tam stworzyć drugi zestaw "z odpadów" pierwotnego zakupu. To powoduje, że zaczynam myśleć nad rozwiązaniem do dużego salonu... z punktu widzenia zdecydowanie mniejszej sypialni.
Wygląda na to, że raczej trzeba zbierać na w miarę docelową konfigurację do salonu i nie myśleć o sypialni.
To oznacza, że dłużej nic w salonie nie zagości. Korzystanie z niezłego głośnika BT do nagłośnienia TV jest jednak mało wygodne w codziennym użytkowaniu.

Pękłem.
Pisałem, że się wyleczyłem, ale jednak zamówiłem soundbar Polk Magnifi 2 w (chyba) całkiem fajnej promocji -1499 PLN.
To zupełnie inna kwota niż za JBL 9.1. Zdecydowanie łatwiejsza do przełknięcia za nieidealne rozwiązanie tymczasowe.
Muzycznie podobno jakoś daje radę, a w przyszłości trafi do sypialni gdzie będzie głownie do TV.

A ja sobie dużo spokojniej będę szukał stereo :)
1. Jakie wrażenia po zakupie Polk Magnifi 2?
2. Jak ze stabilnością połączenia belki z subwooferem jest ono stabilne czy zawsze się załącza?
3. Jak połączenie bluetooth dobrze się paruje z telefonem, jak z zasięgiem bluetooth?
4. Czy Google Chromecast to duża zaleta? Jaka przewagę daje nam ta opcja w porównaniu ze zwykłym sparowanie belki z telefonem po bluetooth z urządzeniem, które Google Chromecast nie posiada (Denon DHT-S517 nie posiada tej opcji)?

Również biorę go pod uwagę, sam nie wiem czy brak dolby atmos to duży minus czy też nie?
Jako alternatywę mam Denon DHT-S517 tu już dolby atmos jest. Obydwa są praktycznie w tej samej cenie.
Soundbar ma współpracować z Samsung OLED S95B
 

Chmarski

New member
1. Wrażenia pozytywne. Oczywiście nie jest to stereo takie jakiego oczekuję w przyszłości, ale muzycznie według mnie nie odbiega od JBL 9.1, a nawet wydaje się być lepszy. Pod tym względem nie widzę sensu płacenia ponad 2 razy więcej za JBL. Tyle, że u mnie miało poprawić dźwięk z TV i jako-tako grać muzykę.

2. Nie zauważyłem żadnych problemów z połączeniem belki z subem. Od razu samo się sparowało i nie trzeba było uruchamiać procedury parowania przyciskami.

3. Bluetooth łączy się bezproblemowo. Używane rodzinnie na Samsungach S21, S20FE oraz na dwóch iPhone'ach 12 i 12 Pro. Co do zasięgu się nie wypowiem nie testowałem. W obrębie salonu (z przyległościami jakieś 70m2) nie ma żadnych problemów. Tyle, że ja mam dom drewniany z bala i ściany wewnętrzne to G-K na drewnianym stelażu. W którymś momencie się nie odpiąłem ze swoim telefonem i nawet z piętra wyżej powiadomienia dźwiękowe odtwarzały się na soundbarze. Zebrałem opieprz bo właśnie coś na dole było oglądane :)

4. Google Chromecast jest trochę upierdliwe w konfiguracji - trzeba się połączyć po BT żeby dodać soundbar do wifi i google home. Na ile wygodne to potem jest? Nie musisz być już sparowany po BT żeby puścić odtwarzanie muzyki. Wystarczy, że jesteś w obrębie tej samej sieci wifi i wskazujesz soundbar jako urządzenie do odtwarzania dźwięku. Zasięg BT przestaje być problemem w tym momencie - soundbar ogarnia streaming po wifi.
Więcej o Chromecast w sounbarze się nie wypowiem, bo mam stary TV, który przestał wspierać większość aplikacji. Używam Google Chromecast 4.0 podłączonego w wejściu HDMI w sounbarze i tam ogarniam Tidala i resztę rozwiązań. Wbudowanego Chromecasta użyłem na razie tylko testowo - wygodniej mi się poruszać po menu za pomocą pilota niż sterować telefonem.

Sam rozważałem tego Denona, ale stwierdziłem, że mi Atmos nie jest do niczego potrzebny. Z drugiej strony cenowo są podobne, ale tylko wtedy gdy weźmiemy pod uwagę promocję w Denon Store, z której skorzystałem. Normalnie cena za Magnifi 2 jest wyższa niż za tego Denona. No i przede wszystkim mi zależało na muzyce i tu Polki z trybem music zbierają niezłe opinie. Dlatego zdecydowałem się na Polka.
 

radzix

Member
Bardzo dziękuję za wyczerpujące spostrzeżenia.

Dokładnie też zauważyłem promocję w Denon Store na Polk Magnifi 2. Co do Denona to kusi mnie to dolby atmos tym bardziej, że mam nowy tv, aczkolwiek to i tak pewnie chwyt marketingowy.
Dobra cena na Denona jest jeszcze w innym sklepie i tam za dodatkowe ok. +300zł. mogę przedłużyć gwarancję łącznie do 5 lat.

Pozdrawiam
 

Chmarski

New member
Widzę, ze teraz jest jeszcze taniej - ja kupowałem za 1499, a teraz jest 1444.
U mnie dylemat szybko się skończył - w Polku mam 3 wejścia HDMI. Dzięki temu podłączam Chromecast 4, PS4 i DVD bezpośrednio do soundbara.
W Denonie jest tylko jedno wejście więc musiałbym kombinować.
 
Ostatnia edycja:

Chmarski

New member
Weź jedno pod uwagę - w Magnifi 2 może Ci brakować wysokich. Podobno problem rozwiązują dodatkowe głośniki do surroundu - dedykowane bezprzewodowe są w ofercie Polka. Sam nie sprawdzałem., ale faktycznie samej belce zarzuciłbym głownie ten problem.
Myślę, że powinieneś wszystkie odsłuchać zanim podejmiesz ostateczną decyzję.

Ja jestem zadowolony, ale mam swoje oczekiwania i plany co do tego soundbara w przyszłości. Jest na razie plastrem, który pozwoli mi poczekać do zebrania właściwego zestawu stereo, a sam ostatecznie wyląduje jako wsparcie dla TV w sypialni.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To faktycznie daję radę. Testowałem go też w takim pokoju.
Jako soundbar faktycznie do kina robił wrażenie.
 
Do góry