HDTV w sieciach kablowych w Poznaniu

Fatman_1

New member
Bez reklam
Pozytywna wiadomość dla abonentów Inei, Elsatu i Poznańskiej Telewizji Kablowej. Będzie HD !!!!
Pod koniec roku zostanie podana oficjalna informacja. A w styczniu (czytaj w lutym/marcu) kanały HD zagoszczą na poznańskich kablówkach.
Dziś rozmawiałem z facetem z Inei. Będą nowe set-top boxy i więcej niż 3 kanały w HD !!!
Tym samym moja miłość w kierunku "N" znacznie osłabła. Całe szczęście, że nie doszło do zaślubin :D

Pzdr dla wszystkich z Pyrlandii !
 

Goliat

New member
Bez reklam
Fatman_1 napisał:
Pozytywna wiadomość dla abonentów Inei, Elsatu i Poznańskiej Telewizji Kablowej. Będzie HD !!!!
Pod koniec roku zostanie podana oficjalna informacja. A w styczniu (czytaj w lutym/marcu) kanały HD zagoszczą na poznańskich kablówkach.
Dziś rozmawiałem z facetem z Inei. Będą nowe set-top boxy i więcej niż 3 kanały w HD !!!
Tym samym moja miłość w kierunku "N" znacznie osłabła. Całe szczęście, że nie doszło do zaślubin :D

Pzdr dla wszystkich z Pyrlandii !
No i to jest optymistyczna zapowiedź :cool: chyba zamówię kablufke ;)
Dzięki za POZDRO i też Pozdrawiam.
 

saltom

New member
niestety a moze stety nie mam szans na kablowke i pozostaje tylko satelita ...

serdecznie pozdrawiam z miasta wartego Poznania :)

saltom
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Mam kabel od Tesatu. Własnie do nich dzwoniłem. Przygladają sie temu co dzieje sie na rynku i byc może po testach daleko po nowym roku. Nic na razie nie obecują, przynajmniej żadnych terminów.
 

mzdral

New member
Proszę o nauke, bo chyba czegoś nie rozumiem. Sygnał kablowy jest chyba przesyłany do mieszkań i wyjście jest gniazdem koncentrycznym. Skoro tak to nawet jeśli puszczą sygnał HD w ten sposób to ze względu na obsługę HD tylko przez złącza HDMI będzie sygnał degradowany i tak do SD. Jeśli jednak się mylę to bardzo proszę o sprostowanie, będę wdzięczny:confused:
 

arsenal

Moderator
VIP
O.K. Mylisz się. Kabel koncentryczny tylko przenosi sygnał. Cyfrowy czy analogowy nie ma zanaczenia. Tak jak w N kabel koncentryczny(konstrukcyjnie prawie taki sam jak w kablówce) przenosi sygnał z anteny do nBoxa. Jaki będzie rodzaj tego sygnału, co set-top-box zrobi z tym sygnalem i jakim złączem go poda na tv to już inna sprawa.
Starałem się w miarę prosto to wytłumaczyć więc fachowców przepraszam za użyte pojęcia:>
 

accessdenied

New member
mzdral napisał:
Proszę o nauke, bo chyba czegoś nie rozumiem. Sygnał kablowy jest chyba przesyłany do mieszkań i wyjście jest gniazdem koncentrycznym. Skoro tak to nawet jeśli puszczą sygnał HD w ten sposób to ze względu na obsługę HD tylko przez złącza HDMI będzie sygnał degradowany i tak do SD. Jeśli jednak się mylę to bardzo proszę o sprostowanie, będę wdzięczny:confused:
No nie do końca, ponieważ do odbioru "cyfrowego" przekazu z kabla potrzebny jest jeszcze niezależny tuner DVB-C który podpinasz do swojej sieci kablowej a dalej do telewizora przez Scart lub w przyszłości component lub Hdmi. Inaczej mówiąc w ten sam sposób z jednego kabla odbierasz telewizję i internet.
Niestety jak narazie z moich doświadczeń z "cyfrowym" sygnałem z kabla wynika, że jakość jest mizerna i wygląda to jak przeniesienie C+ do kablówki z wielką kompresją, a i tuner DVB-C nie jest wysokich lotów Digit MF4-K Technisata.
Na chwilę obecną pozostaje nam poczekać jaki sprzęt i oczywiście jakość zaoferuje nam Inea.

Pozdrawiam
 

mzdral

New member
Dzięki panowie za oświecenie. W takim razie rozumiem, że można wykorzystując obecną infrastrukturę przesłać sygnał do klienta, a on jeśli posiada stosowny top-set-box może ów sygnał zdekodować i wyświetlić w rozdzielczości HD. Ale czy np. zamontowanie gniazd HDMI i poprowadzenie odpowiednich kabli na dłuższą metę nie byłoby rozwiązaniem lepszym? Teraz każdy odbiorca musi mieć odpowiednie urządzenie u siebie z kolei wersja z okablowaniem wymagałaby urządzenia dekodującego tylko za anteną i potem tylko rozprowadzenie do gniazd HDMI. No chyba że znowu mam jakieś majaki.:razz:
 

jarmalik

Member
Bez reklam
mzdral napisał:
Dzięki panowie za oświecenie. W takim razie rozumiem, że można wykorzystując obecną infrastrukturę przesłać sygnał do klienta, a on jeśli posiada stosowny top-set-box może ów sygnał zdekodować i wyświetlić w rozdzielczości HD. Ale czy np. zamontowanie gniazd HDMI i poprowadzenie odpowiednich kabli na dłuższą metę nie byłoby rozwiązaniem lepszym? Teraz każdy odbiorca musi mieć odpowiednie urządzenie u siebie z kolei wersja z okablowaniem wymagałaby urządzenia dekodującego tylko za anteną i potem tylko rozprowadzenie do gniazd HDMI. No chyba że znowu mam jakieś majaki.:razz:

Tak się nie da. HDMI (podobnie z resztą jak każde inne połączenie video chociaż tutaj jest jescze dodatkowo sygnał audio) można porównać funkcjonalnie do kabli głośnikowych. To połączenie przesyła na raz tylko jeden rozkodowany cyfrowy sygnał obrazu i dźwięku, a więc jest to połączenie o bardzo dużej przpustowości w dodatku działa teoretycznie maksymalnie tylko na odległość 15 metrów. Sygnał z konwertera do tunera jest zupełnie inny (skompresowany) i zawiera wszystkie dostępne kanały dla danej polaryzacji które tuner dopiero musi wydzielić i przekształcić na sygnał zrozumiały dla wyświetlacza.
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Dzięki Jarmalik.

@mzdral

... a poza tym nie nadążyli by z upgrade'ami. Teraz juz nadchodzi HDMI v1.3 a zanim położyliby kable byłoby już v 2.9 :D
 

biochip

New member
Fatman_1 napisał:
Pozytywna wiadomość dla abonentów Inei, Elsatu i Poznańskiej Telewizji Kablowej. Będzie HD !!!!
Pod koniec roku zostanie podana oficjalna informacja. A w styczniu (czytaj w lutym/marcu) kanały HD zagoszczą na poznańskich kablówkach.
Dziś rozmawiałem z facetem z Inei. Będą nowe set-top boxy i więcej niż 3 kanały w HD !!!
Tym samym moja miłość w kierunku "N" znacznie osłabła. Całe szczęście, że nie doszło do zaślubin :D

Pzdr dla wszystkich z Pyrlandii !

Ciekawi mnie tylko jaką cenę zarządają. INEA ciągle ceny podnosi, więć tanio nie będzie
 

Marion

New member
Jeśli dadzą ten tuner DVB-C Digit MF4-K Technisat, to nie da rady chyba HD oglądac bo on nie ma gniazda HDmi , .
posiadam ten tuner do telewizji kablowej i odbiór jest OK wg Mnie ,aczkolwiek jetsem przed kupnem TV LCD i nie wiem jak na LCD będzie to wyglądało., bo na 100hz crt LG chodzi to super!!!
 

Andrzej777

New member
Cyfrowa kablówka - Poznań Rataje

Witam,
Chciałbym Was zapytać o opinię na temat jakości cyfrowej kablówki na Ratajach w Poznaniu (na Os. Rusa) Aktualnie ma pakiet analogowy. Czy polecacie przejść na cyfrówkę u tego operatora?

pozdrawiam
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Polecam przejść na cyfrową kablówkę.
Mam ja od ponad roku. Obraz na generalnie dobrze nadawanych kanałach (TVP, Polsat, TVN) jest rewelacyjny.
Pozdrawiam z osiedla Katowicka.
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Pozwolę sobie "się przykleić".
Do posiadaczy cyfrówki w poznańskim Tesacie.
Warta jest coś ta cyfrówka ?
 

gatar

Active member
Bez reklam
robert1robert4 napisał:
czesc piekna sprawa cyfrowa emisja w mpge2 do lcd sygnal odpowiedni analogowa telewizja sie umywa
Witam.
Czy mógłbys bardziej zrozumiale, po polsku. :confused:
Czy Twoja odpowiedź dotyczy Tesatu czy tak ogólnie ( oczym wszyscy wiedzą) ?
 
Do góry