HDTV w sieciach kablowych w Poznaniu

_lEszEk_

New member
Marion napisał:
posiadam ten tuner do telewizji kablowej i odbiór jest OK wg Mnie ,aczkolwiek jetsem przed kupnem TV LCD i nie wiem jak na LCD będzie to wyglądało., bo na 100hz crt LG chodzi to super!!!

i jak efekty? mam plazmę i zamierzam dołożyć do niej tuner, o którym piszesz by odbierac cyfrową TV z Tesatu.

pozdrawiam
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
U mnie od półtora roku chodzi na to na moim LCD i jest super.
Obraz podaję po euro (niestety :( ).
Użyjcie grubego, dobrze izolowanego kabla SCART a wszystko będzie OK.

Dzwoniłem tam oststnio w sprawie HD.
Jewszcze nie mają żadnych konkretnych wieści. :( :(
 

_lEszEk_

New member
Fatman_1 napisał:
U mnie od półtora roku chodzi na to na moim LCD i jest super.
ja od tygodnia mam na plaźmie i faktycznie dopiero teraz można docenić zalety nowego sprzętu

Obraz podaję po euro (niestety :( ).
Użyjcie grubego, dobrze izolowanego kabla SCART a wszystko będzie OK.
tak też zrobiłem. na razie EURO podłej jakości za 6zł z MM, ale daje radę:)
puszczasz sygnał po RGB?

Dzwoniłem tam oststnio w sprawie HD.
Jewszcze nie mają żadnych konkretnych wieści. :( :(
chyba są dalego w polu z tym tematem, bo dekodery jeszcze bez tej funkcji oferują. ja dostałem Ferguson AC 6200 CR. więcej info na jego temat znajdzjesz tutaj
 

Mario_73

New member
Ja zmieniłem kabel Euro ze zwykłego na Profigold i uwierzcie mi kolory dostały nowego znaczenie. (Techisat Digit MF4-K + LCD Toshiba 32R3500).
 

_lEszEk_

New member
Mario_73 napisał:
Ja zmieniłem kabel Euro ze zwykłego na Profigold i uwierzcie mi kolory dostały nowego znaczenie. (Techisat Digit MF4-K + LCD Toshiba 32R3500).
a gdzie kupowałeś? allegro?

strasznie mi się nie chce zabierać za wymianę kabli, ale kiedyś trzeba to zrobić...
 

_lEszEk_

New member
_lEszEk_ napisał:
strasznie mi się nie chce zabierać za wymianę kabli, ale kiedyś trzeba to zrobić...

no to wymieniłem zwykły kabel EURO-EURO na prolinka Prolink Exclusive model TCV7302
rzeczywiście jest znaczna różnica w jakości. na plus:eek:k:
 

_lEszEk_

New member
Fatman_1 napisał:
Dzwoniłem tam oststnio w sprawie HD.
Jewszcze nie mają żadnych konkretnych wieści. :( :(
a ja wczoraj widziałem info na kanale informacyjnym, że jakieś zmiany w nocy miały się dziać. zobaczymy dzisiaj po pracy co nowego...
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
No i co widziałeś?
W grudniu mówili, że około sierpnia dopiero HDTV mają wprowadzać.
Na stronach Inea nic nie ma nowego.
Pisz natychmiast jak czegoś się dowiesz.
Pozdr,
 

_lEszEk_

New member
Fatman_1 napisał:
Pisz natychmiast jak czegoś się dowiesz.

niestety jeszcze nie mam żadnych newsów, bo okazało się, że mój rekoder nie pobrał w nocy oprogranowania:( nie dość, że nie mam nowych programów to jeszcze stare się nie ladują - dekoder nie odpowiada.

dziś w nocy również nie pobrał oprogramowania - muszę podjechać do biura obsługi i wymienić na nowy...
 

miles19

New member
W gazetce na lato INEA pochwaliła się, że ma wielke plany wprowadzenia kilku(a najlepiej -nastu) kanałów HDTV do sieci. Od sierpnia ruszają beta testy dla wybranców, a obecnie faza realizacji to "negocjacje z dostawcami sprzętu i programów" :D

Refleks mają, nie ma co :(
 

tennesseee

New member
miles19 napisał:
W gazetce na lato INEA pochwaliła się, że ma wielke plany wprowadzenia kilku(a najlepiej -nastu) kanałów HDTV do sieci. Od sierpnia ruszają beta testy dla wybranców, a obecnie faza realizacji to "negocjacje z dostawcami sprzętu i programów" :D

Refleks mają, nie ma co :(

Też to czytałem, ale co rozumiesz przez "wybrańców" bo ja takiego stwierdzenia sobie nie przypominam. Wydaje mi się ze testy będą prowadzone wewnętrzenie w ramach sieci, a nie przez wybranych uzytkowników.

Do tego ciekawe ile będzie trzeba zapłacić za dekoder HD no i ile będą sobie liczyć za kanały w HD.... przypuszczam ze nie mało...

Pytanie z dziedziny technicznej dotyczącej sieci INEA.
Ostatnio coś mi się porobiło z niektórymi programami nadawanymi cyfrowo oryginalnie w 16:9 (Polsat Sport, VOX, itp..) że wświetlają się w formacie 4:3
(tz, pasek informacyjny INEA o kanale pokazuje 16:9, ale telewizor w trybie auto ustawia się w 4:3 - po bokach czarne pasy)

Sprawdzałem na na sygnale analogowym i tam programy przełączają sie w 16:9 wiec obstawiam ze to nie jest wina TV.
Macie też taki efekt na dekoderze INEA....

pozdr.
 

tennesseee

New member
Znając INEĘ to ciężko powiedziec... ludzie już się dopytują grubo od ponad roku co z HD a oni zawsze obiecywali ze ma być wkrótce...

Ale fakt jest faktem że to pierwsza oficjalna wzmianka (ta w gazetce) - więc teraz juz nie będą mogli się wycofać... :twisted:

.. troche wkurzające jest to, że nie ma żadnej informacji na ich stronie. Niby taka nowoczesna fima, a brak nawet ogólnych informacji o HDTV.
 

mobor

Banned
to nie jest zadna nowoczesna firma tylko zlepek różnych firm w tym ICP które z nowoczesnością niewiele ma wspólnego... Mój wujek mieszka na WInogradach, jest w INEI - ma tzw full service czyli telefon, catv i net
Obecnie płaci za łacze 1 megabit 59zł
Ja mieszkam na Piątkowiu i jestem z kolei w East&West które- co ciekawe- kupuje net hurtowo właśnie od INEI (posrednik)
I wyobrazcie sobie ze u posrednika płacę 79zł...tyle że za 4.5 megabita /59zł kosztują 2 megabity/
 

omar

New member
jesli chodzi o east and west, to tez jestem ich abonentem i na internet nie narzekam :)
pytanie o uslugi hdtv, ktore maja w pakiecie - testowal to ktos empirycznie?
mi, z pobieznego porownania z biezaca oferta c+ (sport i film w hd) wychodzi, ze taniej kupic to w cyfrze, niż w kablówce..
 
Do góry