Hdr cx700 v e

ArtiW

New member
W związku z tym, że wybierałem między CX700 a Panasem SD900, to czuję się w obowiązku napisać co wybrałem. Wybór padł na... :) CX700.

Teraz krótko o motywacji.
Generalnie jeszcze do dziś szala była lekko przechylona na korzyść SD900.
Dlaczego?
Bo trochę fajniejsze menu,
bo lepiej nagrywa na zewnątrz (chyba trochę więcej nagrywam na zewnątrz),
bo trochę chciałem zmienić firmę (ostatnie 3 moje kamery to sony),
bo intuicja jakoś podpowiadała panasa,
bo cieplejsze kolory,
bo 3MOS,
bo obiekty Leica...

Pech/traf chciał, że trafiłem dziś do salonu Sony w Arkadii (Warszawa).
No i... od słowa do słowa Pan Paweł (SUPER Sprzedawca, super uśmiechnięty, nie nachalny, ciepły, kompetentny!) powiedział na koniec rozmowy argument, który mnie... powalił. Do końca kwietnia trwa promocja (choć ja ZAWSZE jestem dość sceptyczny ws. promocji). Jaka? Dla mnie "killerska". Zakup kamery jest premiowany darmowym wyborem dodatków do kamery w wysokości VAT'u, czyli 23%! Kamera kosztuje 5.599 PLN, zatem dodatków wybrałem za ok. 1.200 PLN. Zatem wziąłem: statyw (60 cm), dodatkową baterię (7h), filtr szary, ładowarkę, kartę pamięci (8Gb), torba (taka średniej wielkości) i kabel do zrzucania na dysk zewnętrzny.

Żeby było jasne, tą kamerę można kupić za 4.650 PLN. Taką dostałem ostatnio ofertę. Zatem 950 taniej niż w salonie. Ale... przy założeniu, że i tak chciałbym kupić dodatkową baterię (350 PLN), musiałbym wydać 5.000. Zatem wszystkie w/w dodatki kupiłem za 600 PLN, czyli za 50% ich ceny.

Warto? Nie warto? Sami oceńcie. Ja oceniłem tą promocje jako świetną i podjąłem decyzję o zakupie CX700. Piszę o niej, gdyż może jeszcze kogoś zainteresuje, a nie jest ona szeroko komunikowana.

PS. No i jeszcze dostałem od p. Pawła Vegas Movie Studio 9 i kilka smyczy ;) No i oczywiście kartę członka klubu Sony, która uprawnia do 3 darmowych kursów foto lub video (50 PLN każdy). Eeehhhh... ;)
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
ArtiW Świetny deal, intereseju mnie ten filt szary to 37mm, możesz mi póżniej wysłać pliki nagrane w słoncu bez niego i z nim, Sony lubi przepalać.
Gratulacje!

Na koniec powiem, że czasami Sony ma takie promocje.

Miłego kręcenia, pochwal się swoimi nagraniami, widzę że brak konwertera szerokiego, nie wybrałeś?
 

jaguar81

Member
Co do bateria, to Sony zabezpieczyło kamerę przed podróbkami, tak wiec przestrzegam przez alledrogo.

Testowałem w saloie 25 tryb mi się nie podoba, dla mnie najwazniejszy jest tryb 50i, a tutaj w porównaniu z moją słabo sobie radzi, tak na szybko, 50p to dla mnie strata czasu, ja wracam z wycieczki i wrzucam od razu na Blu-Ray żeby zobaczyć, 50p dobre jest jak skaczemy z góry na główkę, że zrobić zwolnienie nic więcej.

Czy te pokrętło też u Ciebie luźno lata, strasznie upierdliwa jest z tymi poradami i pytaniami, jakoś CX550 i XR520 są ładniejsze.

Pokrętło nie lata, ale jego funkjonalność..... no cóż pozostawia wiele do życzenia.

będzie niedługo wrzucony filmik (90sekund-270MB.czas uploadu 4godziny:))


do ślimak
50p jest nagrane bez słońca (brak cieni) i do porównania z 25p/50i nie nadaje się.

rzeczywiście.nie zauważyłem, że słońce mi zaszło.
 
Ostatnia edycja:

ArtiW

New member
ArtiW Świetny deal, intereseju mnie ten filt szary to 37mm, możesz mi póżniej wysłać pliki nagrane w słoncu bez niego i z nim, Sony lubi przepalać.
Gratulacje!

Na koniec powiem, że czasami Sony ma takie promocje.

Miłego kręcenia, pochwal się swoimi nagraniami, widzę że brak konwertera szerokiego, nie wybrałeś?

O kurcze! Właśnie zajrzałem do torby i... nie ma filtra. Chyba to moje przegapienie.
Analizując paragon, wszystko jest OK.
Generalnie chciałem filtr polaryzacyjny, ale nie mieli. Wybrałem więc szary, ale zamieniłem go na coś innego. Chyba więc dokupię jeden z tych filtrów.
Tak więc, przepraszam, filtra nie ma.

Zastanawiałem się nad konwerterem, ale stwierdziłem, że ta kamera i tak ma dość szeroki kąt. Powinien mi wystarczyć.

Postaram się pochwalić nagraniami, choć na pewno nie przed Świętami. Po Świętach wyjeżdżam, więc pewnie wrzucę coś w drugiej połowie maja. Tylko muszę się nauczyć "wrzucania" ;)
 
Ostatnia edycja:

ArtiW

New member
Mam też pewną "zagwozdkę" w jakiej jakości/rozdzielczości nagrywać. Podobno 50i jest dość słabe, a 50p nie przejdzie na BD/DVD... Hmmm... technika.
Co radzisz? Może 25p to najlepszy kompromis?
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
konwerter ja używam bo jest świetny, nie wiem jak to wygląda z Twoją kamerą nie sprawdzałem, musiałbyś byś sprawdzić jakie jest pole widzenia, mam dwa, wiec mogę udostępnić na chwilę.
Co do 50p itd, nie wiem musisz sam nagrać parę i sprawdzić, tutaj już napisałem moją opinię na ten temat, ale nie daję na nią 100% bo wiadom testy trzeba robić długo. Z tego co pamiętam kamera z najmniejsza ilośćia klatek chyba 25p nagrywała dość słabo jak dla mnie, 50i w CX700 wygląda dużo słabiej niż 50i w XR520, a 50p wygląda dla mnie jak 50i w XR520.
Co do 50p nagrany CX700 o dziwo u mnie na blu-ray bez kompresji itd bo tego nie robię, śmiga.

Nagraj sobie 25p 50i 50p i wypal na BD i zobacz na TV a sam się przekonasz.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam


dzięki zabieram się za ściąganie

No proszę Panas tak chwalony i mówiony brać brać jak widać puste słowa, nic nie udostępnione, a na kolegów z Sony można zawsze liczyć, coś w tym jest, może to ta cena wysoka tak działa, bardziej konkretne osoby się za tym kryją.


Co do 25p 50i 50p to tylko odczucia moje i mogą być błędne kwestia co nagrywamy.

Co do tych filtrów szkoda, bo jednak nagrania wyglądają lepiej, problem ze slońcem zna każdy, mój filtr to jakby same szło i nie widzę różnicy, no cóż ma kiepski ja na czasy w których kupiłem.

A statyw to bajka:)
 

ArtiW

New member
Nie wiem jaki dokładnie masz filtr, ale jeśli piszesz, że same szkło to pewnie jest po prostu UV. Generalnie też potrzebny. Odcina pewne "złe" światło. No i chroni obiektyw!!!
Przejrzałem allegro. Niestety nie ma za dużego wyboru kupna filtrów (albo źle szukam).

Muszę popróbować z różnymi parametrami nagrywania. Niestety nie mam za wiele czasu, bo wyjeżdżam niebawem... No i nie mam też nagrywarki BD... :(

A jeśli masz drugi konwerter, to ja chętnie pożyczę. Tak dla sprawdzenia, choć słyszałem opinie kilku osób, że 700-tka ma dość szeroki kąt.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Ma szeroki kąt, ale to trzeba sprawdzić na oczy jaka jest różnica z konwerterem i bez. Różnica miedzy XR520 a CX700 jest duża, ale kosztem zoom.

Filtr mam UV racja, filtry lepiej szukaj w salonie tam gdzie kupiłeś, mają parę.
 

pokoss

New member
hdr-cx700ve - 25p

witam ponownie.można powiedzieć że kamerka już po testach . . . intryguje mnie jednak tryb "25p" a dokładnie to co z niego wychodzi na płycie AVCHD nagranej w programie BMP,MULTIAVCHD oraz firmowym SONY MOVIE ...po prostu na filmie 25p obraz powiedzmy gra 5-8 sek.jakby w przyspieszonym tempie-później stopklatka na jakies 2-5 sek. i tak co jakiś czas.dźwiek jest bez problemu odczytywany do danego filmu .sprawdzone na 2 różnych komputerach . pliki 50i nie mają tej przypadłości .czy ktoś mógłby sprawdzić u siebie jak zachowują się pliki 25p po "nagraniu" na płytke AVCHD może ktoś wie o co chodzi z tym czymś ?. podam link do tej mojej przypadłości -plik zgrany z MULTIAVCHD . pozdrawiam Hotfile.com: Łatwy hosting plików jednym kliknięciem: 00005.m2ts
 

ArtiW

New member
Postaram się sprawdzić u siebie. Wydawało mi się, że 25p jest fajną alternatywą dla 50i. Jednak jeśli tak się zacina, to... słabizna.

Taka ciekawostka. negatywna niestety. Wczoraj kupiłem filtr szary. Oryginalny sony (drogi jak barszcz!). W komplecie jest taki filtr bezbarwny, ochronny. nie jest to wg mnie UV. Nakręciłem go, a następnie chciałem przymocować tulipan.
I co? I... nic. Tulipana nie można przykręcić! Nie kumam dlaczego! Konstruktorzy zawalili sprawę.
 

ArtiW

New member
po prostu na filmie 25p obraz powiedzmy gra 5-8 sek.jakby w przyspieszonym tempie-później stopklatka na jakies 2-5 sek. i tak co jakiś czas.

Przyjrzałem się temu filmowi. Dziwnie to wygląda. Nie wiem czy to nie wystąpił jakiś błąd przy wypalaniu płyty (może procesor sobie nie radził) albo wada kamery (oby nie!).

A czy odtwarzając w kamerze też masz taki efekt? A podłączałeś kamerę do TV? Też to występuje?
 

Zibi W

Member
...wygląda to jakby 25p nie było "lubiane" w AVCHD . pozdrawiam.

Co prawda dawno nie robiłem ale u mnie z Canona (nie z Sony) 25p chodziły .
 

pokoss

New member
Przyjrzałem się temu filmowi. Dziwnie to wygląda. Nie wiem czy to nie wystąpił jakiś błąd przy wypalaniu płyty (może procesor sobie nie radził) albo wada kamery (oby nie!).

A czy odtwarzając w kamerze też masz taki efekt? A podłączałeś kamerę do TV? Też to występuje?
witam.oryginalne pliki-czy to jeszcze na kamerce (podłączonej do lcd), czy już na komputerze (ale jeszcze nie "przerobione" ) odtwarzają się dobrze.problem powstaje w momencie zrobienia plików 25p do AVCHD " na płytę ". pobawię się jeszcze jakimiś programami ale na razie odpuszczam 25p na rzecz 50p . pozdrawiam. ps. proszę szanownych kolegów-jeśli jest to możliwe o przetestowanie waszych plików "25p" na waszych komputerach .wystarczą 2-3 pliki 30 sekundowe w 25p i czymkolwiek "skompilować"? do płytowego AVCHD a następnie można odtworzyć zawartość z dysku twardego .
 

pokoss

New member
Postaram się sprawdzić u siebie. Wydawało mi się, że 25p jest fajną alternatywą dla 50i. Jednak jeśli tak się zacina, to... słabizna.

Taka ciekawostka. negatywna niestety. Wczoraj kupiłem filtr szary. Oryginalny sony (drogi jak barszcz!). W komplecie jest taki filtr bezbarwny, ochronny. nie jest to wg mnie UV. Nakręciłem go, a następnie chciałem przymocować tulipan.
I co? I... nic. Tulipana nie można przykręcić! Nie kumam dlaczego! Konstruktorzy zawalili sprawę.
witam.można wiedzieć czy na filtrach są gwinty po 2 stronach "szkła"? szukam jakiegoś UV 37 mm. z gwintami po obu stronach - aby można było zamocować osłonę p.słoneczną na UVkę . widocznie zanim kupię lepiej to sprawdzić .;) . pozdrawiam.
 

pokoss

New member
"Do 50p musisz mieć dość silny komputer. " - mój stary stacjonarny komp. core2duo 3.Ghz 3.5 gb ram - daje z 50p radę -oczywiście bez szaleństw ;) (szykują sie już małe zmiany) "No i nie odtworzysz na BD." -. . MULTIAVCHD daje możliwość kompilacji plików AVCHD nawet 50p. do struktur BR(D) i udało mi się stworzyć obraz takiej płyty i odtworzyć to na PS3 poprzez WLAN (oczywiście same pliki ,bez pełnego menu) - kłopot może się okazać jak fizycznie nagram "to" na płytkę BD25 i nie będzię to działać. wyczytałem jednak na którymś z forów iż PS3 i niektóre nowsze odtwarzacze BLU-RAY odtworzą tak nagrane(AVCHD 50p) płyty BD25
Nie wiem czy nie lepiej przejść na 50i
- może i byłoby lepiej przejść na 50i - ale to dopiero jak polegnę na 50(25)p .pozdrawiam.
 
Do góry