HD Writer - mini instrukcja obsługi

spark77

New member
Witam,
Posiadam Panasonica TM 700 i w komplecie jest HD Writer 2,0. Niestety ilość możliwości tego programu jest dla mnie zbyt mała (filtry,dodatkowe audio itp.).
Obróbkę robię w Edius 6 na plikach z tej kamerki.
TM 700 ma możliwość zapisu obrobionego materiału z kompa na kartę SD i odtwarzanie na TV. Niestety można to zrobić tylko w oparciu o HD Writer (dodatkowe pliki informacyjne), a z Edius ma tylko m2ts.

Moje pytanie czy jest możliwość wygenerowania plików informacyjnych tak żeby widział je HD Writer lub inny sposób zaimportowania do HD Writer samych plików m2ts ?
 

Maciekw22

New member
Witam! Mam problem mam wersję hd writer 3, zgrywam z kamery Pananonic SD 90 pliki , i staram się otworzyć na kompie przez hd writer i obraz - film jaki mi się wyświetla jest do góry nogami. Co robię źle?
 

vera1975

New member
problem przy zgrywaniu płyt DVD

Ponieważ nikt nie chce pomóc, a ja zostałem "imiennie wezwany do tablicy" więc kilka uwag do tego co już było napisane:
Chcąc nagrać film w postaci płytki DVD odtwarzalnej na standardowym odtwarzaczu, nie trzeba najpierw kodować materiału do MPEG2 (choć HD Writer ma taką opcję), a dopiero później (przy użyciu jakiegoś innego programu) tworzyć płytkę DVD. HD Writer pozwala uzyskać gotową płytkę DVD bezpośrednio z przygotowanego w nim projektu w oknie Edit top menu. W tym celu w lewym dolnym narożu tego okna w rozwijalnym panelu trzeba wybrać DVD-Video (High lub Standard Quality). Przycisk Start Copy będzie uaktywniony tylko wówczas, jeżeli w napędzie nagrywarki (musi on być uwidoczniony w górnym okienku o nazwie Save To) będzie umieszczona właściwa płyta DVD (-R lub -RW) i jeżeli przygotowany materiał mieści się na niej w całości (jeżeli nie mieści się, to na wskaźniku Used space pojawi się czerwona końcówka reprezentująca jego nadmiar) .
Cały proces edycyjny w HD Writer jest automatycznie zapisywany krok po kroku. Zamknięcie programu w dowolnym momencie nie spowoduje utraty wyedytowanego materiału. Niestety gdy przejdziemy do utworzenia top menu, nie ma możliwości jego zapisania - gotowy projekt należy więc nagrać na płytkę jako AVCHD lub DVD (i jakie to ma być nagranie trzeba odpowiednio wcześniej zdecydować - przed dobraniem tła, napisów itd). Jest to pewna wada programu - ale ponieważ tworzenie top menu przebiega bardzo szybko i bezpośredno poprzedza nagranie płytki, więc w normalnym postępowaniu nie tworzy żadnego utrudnienia.
Przycisk Settings jest dostępny na planszy Start Menu, gdzie udostępnia wszystkie opcje i z tego należy korzystać. Na kolejnych planszach (Easy editing i Edit top menu) przycisk Settings jest również dostępny ale z ograniczonymi opcjami.
Witam,
Może Pana spróbuję jeszcze raz wywołać do tablicy:oops: Mam kamerę Panasonic HDC-SD20 i nagrywam płyty dołączonym programem HD Writer 1.0 mam 2 problemy:
1. Jak zgrywam z film z karty SDHC na komputer to często w trakcie wyskakuje błąd z podanym w oknie dialogowym kosmicznie dużym numerem
2. najczęściej zgrywam film o rozmiarze 20GB (z dwóch kart 16 i 4 GB). Program dzieli to na 2 płyty DVD. Pierwsza płyta nagrywa się bez problemu, natomiast po włożeniu drugiej film robi się dłużej i jak przychodzi do nagrania obrazu na płytę DVD ZAWSZE pojawia się komunikat "failed to write into media" wysuwa płytę i kończy się nagrywanie ponieważ zamiana płyty DVD nic nie daje. Muszę wtedy nagrany już na pierwszą płytę materiał usunąć i nagrywam resztę. Powoduje to, że zamiast 2 płyt mam 3 nagrane (ostatnia płyta 3/3 jest nagrana w bardzo małym stopniu).
Czy wie Pan może w czym jest problem ponieważ jestem maksymalnie zirytowana tym programem. Ewentualnie czy jest jakiś lepszy program do zgrywania- darmowy do ściągnięcia w necie.
 
Do góry