HD Writer - mini instrukcja obsługi

Bogdan__

New member
Nagranie AVCHD

Niestety właśnie próbowałem nagrać kolejny film na dvd w formacie AVCHD, gdy płytka wyskoczyła z laptopa,(wyskoczył jedynie komunikat czy chce nagrać dany film na kolejnym nośniku) odrazu ponownie wcisonołem szufladke z płytką oczekując na ponowne wysunięcie sie płytki lecz tak się nie stało. I nadal nie chce odtworzyć jej na żadnym odtwarzaczu.na powerdvd(cyberLink v7) wyskakuje komunikat " A disc with an unsupported format in drive D". Pomocy!! gdy nagrywam w formacie DVD wszystko jest ok tzn, gdy płytka wyskoczy da się ją odtworzyć na domowym odtwarzaczu DVD.(aha a czy nagrywająć filmik z formacie dvd trace na jakości filmu?)pozdrawiam
 

tachowp

New member
HD Writer

Dzięki bardzo Koledze SYDON777 oczywiście zastosowałem się do wyjaśnień i udało się zmontować jako tako wyglądające ujęcia z menu wstępnym itd. Nie jest to oczywiście rewelacja brakuje pewnych dodatków ale dla moich prywatnych potrzeb wystarczy. Mam jedno pytanie : utworzona płytka w formacie DVD bezpośrednio z HD Writer'a ma zacięcia w odtwarzaniu poprzez kino domowe w kompie chodzi bez zarzutu nawet przez odtwarzacz NERO ,czy to może być wina kina ? jest trochę leciwe (4 lata) ? Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję .
 

tachowp

New member
Bogdan__ napisał:
Niestety właśnie próbowałem nagrać kolejny film na dvd w formacie AVCHD, gdy płytka wyskoczyła z laptopa,(wyskoczył jedynie komunikat czy chce nagrać dany film na kolejnym nośniku) odrazu ponownie wcisonołem szufladke z płytką oczekując na ponowne wysunięcie sie płytki lecz tak się nie stało. I nadal nie chce odtworzyć jej na żadnym odtwarzaczu.na powerdvd(cyberLink v7) wyskakuje komunikat " A disc with an unsupported format in drive D". Pomocy!! gdy nagrywam w formacie DVD wszystko jest ok tzn, gdy płytka wyskoczy da się ją odtworzyć na domowym odtwarzaczu DVD.(aha a czy nagrywająć filmik z formacie dvd trace na jakości filmu?)pozdrawiam

Cześć! czy kolega po komunikacie o nagraniu następnej płytki nacisnął "NIE" i dopiero zamknął nagrywarkę powtórnie.U mnie na normalnym kompie po takim naciśnięciu nagrywarka sama się zamyka i konczy płytkę. Musisz kolego trochę poeksperymentować ! Pozdrawiam!
 

Bogdan__

New member
tachowp napisał:
Cześć! czy kolega po komunikacie o nagraniu następnej płytki nacisnął "NIE" i dopiero zamknął nagrywarkę powtórnie.U mnie na normalnym kompie po takim naciśnięciu nagrywarka sama się zamyka i konczy płytkę. Musisz kolego trochę poeksperymentować ! Pozdrawiam!

Witam!ostanio przed naciśnieciem na komunikacie "NIE" wsunąłem płytkę ponownie. poszperałem troche w właściwościach nagrywarki i tam znalazłem że automatycznie zamyka się sesja UDF gdy dysk zostaje wysunięty.Także już sam nie wiem o co chodzi :-/
A po włożeniu nagranej płytki i próbie odtworzenia jej na hd writer wyskakuje wciąż not finalized, chciałem spróbować co sie stanie ja będe chciał skopiować z płytki na inny nośnik bo HD writer ma taką opcje to pisze żeby wasadzić nośnik z nagraniem AVCHD, i o co chodzi, niby sie nagrywa a takim formacie a czemu jej nieodtworzy? prosze o rady
 
Ostatnia edycja:

vito71

New member
Bogdan__ napisał:
Witam!ostanio przed naciśnieciem na komunikacie "NIE" wsunąłem płytkę ponownie. poszperałem troche w właściwościach nagrywarki i tam znalazłem że automatycznie zamyka się sesja UDF gdy dysk zostaje wysunięty.Także już sam nie wiem o co chodzi :-/
A po włożeniu nagranej płytki i próbie odtworzenia jej na hd writer wyskakuje wciąż not finalized, chciałem spróbować co sie stanie ja będe chciał skopiować z płytki na inny nośnik bo HD writer ma taką opcje to pisze żeby wasadzić nośnik z nagraniem AVCHD, i o co chodzi, niby sie nagrywa a takim formacie a czemu jej nieodtworzy? prosze o rady

Witam
Niestety mam te same problemy.Dzisiaj odbieram nagrywarke VW -BN1E-S
Panasonic podziałam w nocy.Może bedzie lepiej.
 

tachowp

New member
vito71 napisał:
Witam
Niestety mam te same problemy.Dzisiaj odbieram nagrywarke VW -BN1E-S
Panasonic podziałam w nocy.Może bedzie lepiej.


Apropo nagrywarki VW-BN1 , na jakim odtwarzaczu można odtworzyć nagrane przez nią plytki .Za jej pomocą przez kamerę tak. a poza tym? Pozdrawiam!
 

Ulek79

New member
HD Writer

A czy jest jakas mozliwosc dostania HD writera bez kamery:) Mam soniaka i PMB, ale ten program w ogole mi nie lezy. A z bardziej zaawansowanych programow najprawdpodobniej nie bede potrafila skorzystac:/
 

brutus76

New member
@Ulek79 - jak pogooglujesz to znajdziesz HD Writera 2,5 - ale głównie torent.
Plik ma ponad 100mb Ja też mam PMB i jeżeli mogę Ci coś poradzić to wstępną obróbkę rób na PMB (przytnij i zgraj na DVD-RW) a następnie zgraj programem HD Writer i tam tylko połącz i stwórz swoje menu.
Pozdrawiam
 
WITAM PROSZE O KONTAKT NA GG7099473 mam problem z edyja scen przez program HD WRITER prosze o pomoc chodzi o funkcje EASY EDITING gdy wejde w to i klikam ten plik na gorze po lewej sronie to wyskakuje jakis blad i nie moge edytowac non stop odisntaluwuje ten hd writer i material na pc a potem z powrotem instaluje i tak w kolko a blad ten sam caly czas juz nie mam cierpliwosci prosze o pomoc
 

mjacz

New member
Witam
Czytam na tym forum o różnych problemach z programem HD Writer, ale taki przypadek jak mój jeszcze nikomu się nie przytrafił. Otóż w trakcie wypalania filmów na płytce dvd, proces nagrywania dochodzi do 60% i dalej ani rusz ( a próbowałem już kilkanaści razy). Kontaktowałem się z serwisem panasonica a tam powiedzieli mi, że taki problem może wystąpić gdy korzysta się z programu antywirusowego Kaspersky. Ale ja takiego programu nie mam. Mało tego, odinstalowałem ten który mam i dalej nic. Może ktoś jest w stanie mi pomóc, bo ja już zgłupiałem totalnie.
pozdrawiam
 
Hd Writer

mimo tej instrukcji obslugi nadal mam problem lecz inny tamten jakos rozwiazalem natomiast jak chce wypalic plytke z materialem w standard dvd to strasznie dlugo to trwa minelo ponad godzine a tam jest na pasku dopiero 12 procent nie wiem jaka to przyczyna a przed ta operacja byl komunikat zeby cos z konfigurowac w systemie i pisalo ze od 5 do 8 godzin to morze trwac ma ktos pojecie??
 

teodor2424

New member
Witam.
Mam problem ze zgraniem materiału AVCHD z karty SD na komputer.
Używam programu dołączonego do kamerki a jest to HD Writer AE 1.0 :/
I już na wstępie mam problemy.
Po wybraniu materiału który ma byc zgrany, ustaleniu ścieżki gdzie na dysku twardym ma zostać napisany, wciskam Start Copying, potem jeszcze jakies okienko potwierdzenie "OK"
ściąganie się zaczyna ale leci tak do ok 6-7% i wyskakuje błąd:

"error occurred during importing process. [0x80070020]"

Co to może oznaczać??
Sprawdzam czy coś się zgrało na kompa i w folderze jest tylko jeden filmik z rozszerzeniem .m2ts oraz plik o takiej samej nazwie tylko z rozszerzeniem .tmb

filmik otwieram w programie VLC media Player i fakt faktem jest to jeden z filmików które powinny się zgrać na komputer, i jest to zawsze pierwszys filmik z konkretnej daty nagywania, pozostałych nei można zapisać na dysku.
I na dodatek w tym VLC jest bardzo słaba jakość filmu.
jak zgrac pozostałe pliki?
Co z tym fantem zrobić??
 

fkaczmarek

New member
Czytam czytam i uczę sie dzieki kolegom
czy jak kupie kamere sony bede mogł uzywac ten program?
Mario
Program HDWriter jest dołączony do kamery Panasonic'a.
Do kamer Sony (lub np. notebooka) jest dołączony program PMB.

Są osoby (patrz forum), które uzywaja tych programów krzyżowo - ja np. HDWriter i PMB do materiału HD z kamery Panasonic.
 

Arciart

New member
Witam
Posiadam HD Writer AE 1,0 imam problem z uruchomieniem go pod Windows 7. HD WRITER wymaga zmiany rozdzielczości do 1024 x 768 kolorów z 32 na 16 bitowe.
Takiego problemy nie było pod Vistą
W czym jest problem, dleczego muszę zmniejszać rodzielczość by uruchomic program ?

Na stronie Panasonica pojawił się HD Writer AE 1,5 czy jest on rozwinięciem poprzedniego czy tylko dedykowanym dla konkretnych kamer?
 

middam

New member
Mam pytanie. Czy za pomocą tego oprogramowania można również wczytywać pliki z kamery canona ? Może nie bezpośrednio przez połączenie kablem USB ale przez wczytanie z dysku kompa bądź karty SDHC.
 

adysz

New member
Witam,
przeczytałem z uwaga wątek natomiast nie znalazlem odp. na swoj problem.

Do tej pory wypalalem wszystko za jego pomocą na DVD 8,5GB trzymajac wszystkie pliki AVHCD na czas popularyzacji BluRaya.Ponieważ zebrało się tego tyle, że strach wczoraj wreszcie kupilem plyty BD-R i chcialem zaczac kopiować to jak należy. niezle sie zdziwilem kiedy okazalo sie ze HD Writer nie wspiera nagrywania na BD...

czy Ktos moze mi podpowiedziec?jakas aktualizacja?
pogooglalem troche ale nic sensownego...niby w manualu HDWriter pojawia sie nawet "raz" haslo BD ale nic poza tym...
 

maciek.kom

New member
mam ten sam problem za duzo plyt dvd zakupilem nagrywarke bluray i dupa HD writer 2.5 nie nagrywa bd 1000 pln wywalilem i nagrywarka lezy w szafie POMOCY jest jakis sposob na proste nagranie BD tak zeby odtwarzac nagranie na PS3
 

krissk

New member
Witam! Mam HD Writer 2.0 i próbowałem łączyć 11GB klipów z wesela w jeden plik i automatycznie dzieli mi na części po 4GB, czyżby to ograniczenie programu ?
 
Do góry