HD w UPC

Wicuch

New member
u mnie podobnie to trwa. bardzo krótko zmieniają się kanały sd a kilka sekund hd. z tego co powiedzieli mi technicy przy montażu to "tak ma być".
 

szewol

New member
Bez reklam
Po Internecie krąży lista, która sugeruje poszerzenie pakietu SUPER HD o następujące kanały:

kanał nr 110 - BBC HD
kanał nr 376 - DISCOVERY HD SHOWCASE
kanał nr 381 - ANIMAL PLANET HD
kanał nr 496 - MGM HD
kanał nr 497 - N FILM HD
kanał nr 498 - N FILM HD 2
kanał nr 554 - N SPORT HD
kanał nr 565 - EUROSPORT HD (EuroSport w SD trafi na kanał 564)
kanał nr 567 - EUROSPORT 2 HD"


Nie wiadomo czy prawdziwa, ale coś może być na rzeczy...
nFilm HD zwiększy zasięg w kablu - nFilm, nFilm HD, film, telewizja kablowa, UPC, Vectra, Toya - Media2.pl
 

emza4

New member
Po Internecie krąży lista, która sugeruje poszerzenie pakietu SUPER HD o następujące kanały:

kanał nr 110 - BBC HD
kanał nr 376 - DISCOVERY HD SHOWCASE
kanał nr 381 - ANIMAL PLANET HD
kanał nr 496 - MGM HD
kanał nr 497 - N FILM HD
kanał nr 498 - N FILM HD 2
kanał nr 554 - N SPORT HD
kanał nr 565 - EUROSPORT HD (EuroSport w SD trafi na kanał 564)
kanał nr 567 - EUROSPORT 2 HD"

Nie wiadomo czy prawdziwa, ale coś może być na rzeczy...
nFilm HD zwiększy zasięg w kablu - nFilm, nFilm HD, film, telewizja kablowa, UPC, Vectra, Toya - Media2.pl

Coś zbyt piękne to mi się wydaje aby było w pełni prawdziwe, przecież to by oznaczało że UPC ma wszystko co istotne w HD!! Ale wtedy wiedziałbym za co płacę 25 zł za super HD, nawet jeśli nfilmy byłyby w dodatkowym pakiecie premium!!
 

piotrekkater

New member
Witam,

Od kilku dni posiadam telewizję cyfrową w UPC. Dekoder (Philips HD z nagrywarką) połączony jest z telewizorem (LG 42PG6000) kablem HDMI. Poza tym, telewizor jest połączony z amplitunerem (Yamaha RX-V630RDS) kablem optycznym, na pokładzie 2 kolumny stereo.

Problem: podczas zmiany kanałów często pojawia się dziwny dźwięk (takie jakby buczenie trwające ok. 1 sek). Co ciekawe, gdy ściszę amplituner, buczenie jest cichsze. Gdy nie używam zestawu stereo tylko wykorzystuję jedynie głośniki telewizora buczenie nie występuje.

Korzystając z telewizji analogowej (ten sam TV i zestaw stereo) także nie ma takich objawów buczenia.

O co może chodzić? Z góry dziękuję za pomoc.
 

szewol

New member
Bez reklam
Coś zbyt piękne to mi się wydaje aby było w pełni prawdziwe, przecież to by oznaczało że UPC ma wszystko co istotne w HD!! Ale wtedy wiedziałbym za co płacę 25 zł za super HD, nawet jeśli nfilmy byłyby w dodatkowym pakiecie premium!!

Nio. Byłaby to najlepsza oferta za najlepsza cenę w Polsce :p

Swoją drogą, HD powoli staje się standardem, więc może i sami nadawcy spuścili z tonu i mniej biorą za udostępnianie sygnału kablówkom?

Myślę, że nFilmy będą jednak w Super HD - Toya wprowadza nFilmy do zwykłego pakietu cyfrowego, coś w stylu naszego Max HD, bez dodatkowych opłat. Ale może być jeszcze jedno rozwiązanie... nFilm jako osobny pakiet (dla tych co nie chcą płacić więcej za Super HD) oraz jako część pakietu SUper HD (dla tych co chcą mieć dostęp do pełnej oferty HD).
 

michael_s

New member
Po Internecie krąży lista, która sugeruje poszerzenie pakietu SUPER HD o następujące kanały:

kanał nr 110 - BBC HD
kanał nr 376 - DISCOVERY HD SHOWCASE
kanał nr 381 - ANIMAL PLANET HD
kanał nr 496 - MGM HD
kanał nr 497 - N FILM HD
kanał nr 498 - N FILM HD 2
kanał nr 554 - N SPORT HD
kanał nr 565 - EUROSPORT HD (EuroSport w SD trafi na kanał 564)
kanał nr 567 - EUROSPORT 2 HD"


Nie wiadomo czy prawdziwa, ale coś może być na rzeczy...
nFilm HD zwiększy zasięg w kablu - nFilm, nFilm HD, film, telewizja kablowa, UPC, Vectra, Toya - Media2.pl

chyba nie tylko Mezzo musieliby z analogu zabrać...
 

szewol

New member
Bez reklam
A pamiętacie o wycofaniu pięciu kanałów (Canal+, Canal+ Film, Canal+ Sport, HBO, HBO2) w kwietniu? Chyba nie myślicie, że... 8 nowych kanałów HD (MTVN HD, FoxLife HD, Net Geo Wild HD, Mezzo Live HD, Fashion TV HD, Sundance HD, Rush HD, myZen.TV) w Super HD od razu zajęły wszystkie wolne częstotliwości. Na jednej częstotliwości nadawca może nadawać około 5-6 kanałów HD lub około 8 kanałów SD.

PS. Dla TVP HD, TVP Sport i TVP Historia miejsce w częstotliwościach było zarezerwowane już dwa lata temu ;)
 
Ostatnia edycja:

nadine

New member
Wszyscy sie cieszymy, gdy przychodza nowe programy, nowe pakiety, ale ... Czy Wy (ludzie dorosli, pracujacy, prowadzacy tzw normalne zycie) macie w ogole czas to ogladac ? :)
 

piotrekkater

New member
Od niedawna mam telewizję cyfrową w UPC. Dekoder (Philips HD z nagrywarką) połączony jest z telewizorem (LG 42PG6000) kablem HDMI. Poza tym, telewizor jest połączony z amplitunerem (Yamaha RX-V630RDS) kablem optycznym, na pokładzie 2 kolumny stereo.

Problem: gdy oglądam jakiś kanał, podczas zmiany kanału: z dowolnego kanału HD na dowolny kanał nieHD (i odwrotnie) dekoder zawiesza się. Oznaki (opis sytuacji):
1. na czarnym tle pojawia się pasek informacyjny
2. znika pasek informacyjny i na kilka - ok. 4 sekundy cały ekran staje się czarny
3. opcjonalnie: buczenie trwające ok. 1 sekundę (najczęściej gdy działa zestaw stereo, na głośnikach telewizora raczej tego nie ma)
4. pojawia się obraz

Problem nie występuje, gdy zmieniam: z dowolnego kanału nieHD na dowolny nieHD oraz gdy zmieniam z dowolnego HD na dowolny HD. Korzystając z telewizji analogowej (nie używam wtedy dekodera) także wszystko jest OK. Prawidłowa sekwencja zdarzeń przy zmianie kanału:
1. na czarnym ekranie najpierw pojawia się pasek informacyjny
2. dochodzi obraz i po chwili znika pasek informacyjny

O co może chodzić? Z góry dziękuję za pomoc.
 

kriss1000

New member
@piotrekkater- U mnie jest tak samo , niestety jest to wina telewizora , powolnie zmienia roździelczość dlatego masz przez pare sekund czarny obraz,sprawdzalem na drugim telewizorze i obraz się normalnie przełącza z HD na SD i na odwrot. Na pewno nie jest to wina dekodera
 

Logoth

New member
@piotrekkater- U mnie jest tak samo , niestety jest to wina telewizora , powolnie zmienia roździelczość dlatego masz przez pare sekund czarny obraz,sprawdzalem na drugim telewizorze i obraz się normalnie przełącza z HD na SD i na odwrot. Na pewno nie jest to wina dekodera

zmien dekoder na 1080i lub 720p zamiast 'auto' i bedzie duzo szybciej. jedynie auto zoom w telewzorze nie będzie dzialal, ale komfort pracy lepszy
 

biopal123

New member
Ja mam dekoder PACE. Czy u was takze zawsze gdy wlaczycie tv zamiast rozdzielczosci 1080i w tv jest rozdzielczosc 560p pomimo iz w dekoderze jest 1080i? U mnie tak jest i musze zawsze najpierw ustawic w dekodzerze rodzielczosc 760p ,a potem ponownie na 1080i aby przelaczylo sie na ta rozdzielczosc.Co ciekawe gdy wylacze tylko sam tv lub dekoder i ponownie wlancze ktores z urzadzen rozdzielczosc jest prawidlowa,problem pojawia sie gdy wyloncze oba urzadzwnia i ponownie je wloncze.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Od 01.07 mała rewolucja.

Znowu korzystne zmiany w UPC. Ponieważ jak zwykle będą dotyczyć tylko nowo podłączanych nie będę o nich pisał by Was nie drażnić.:lol:
 

szewol

New member
Bez reklam
Napisz, nie krępuj się ;)

złożymy wypowiedzenie z powodu wycofania Jetix Play od 1 sierpnia i UPC będzie traktowało nas jak nowych ;)
 

kylo_wawa

New member
Ja mam dekoder PACE. Czy u was takze zawsze gdy wlaczycie tv zamiast rozdzielczosci 1080i w tv jest rozdzielczosc 560p pomimo iz w dekoderze jest 1080i? U mnie tak jest i musze zawsze najpierw ustawic w dekodzerze rodzielczosc 760p ,a potem ponownie na 1080i aby przelaczylo sie na ta rozdzielczosc.Co ciekawe gdy wylacze tylko sam tv lub dekoder i ponownie wlancze ktores z urzadzen rozdzielczosc jest prawidlowa,problem pojawia sie gdy wyloncze oba urzadzwnia i ponownie je wloncze.

U mnie jest dokładnie to samo.

Jedynie jeśli jest na auto to działa OK, ale wtedy przełączanie między kanałami trwa dłużej.
 

piotrekkater

New member
zmien dekoder na 1080i lub 720p zamiast 'auto' i bedzie duzo szybciej. jedynie auto zoom w telewzorze nie będzie dzialal, ale komfort pracy lepszy

dziękuję za radę:) teraz mam faktycznie "auto", dziś zmienię i zobaczymy, czy faktycznie będzie lepiej. o co chodzi z tym auto zoomem w telewizorze? nie kojarzę, żebym coś takiego używał...
 
Do góry