HD w UPC

cooper69

New member
problem z UPC

Właśnie od przynajmniej kilkudziesięciu minut na Gdańskiej Starówce działa TVP1, TVP2 i kanały informacyjne. Na pozostałych nic lub kaszanka :(

U was też tak jest?
 

Alesso

New member
UPC a HD a nagrywanie na zewn nagrywarke

Witam,

przeszperalem cale forum, znalazlem odpowiedzi na dreczoce mnie pytania, lecz problem nie rozwiazalem :( Licze, ze moze ktos z Was powie mi o co chodzi... Ale od poczatku.

* TV - Philips PFL 7403 D
* Nagrywarka Pioneer DVR-560H

TAK BYLO:
Posiadalem przez dlugi czas dekoder UPC z nagrywarka, ale bez HD (ten srebrny model). Podlaczony byl wedlug modelu: dekoder UPC - euro - nagrywarka - euro - TV. Wlaczenie nagrywarki nie przerywalo ogladania UPC, zmienialem kanaly itp itd. Jak cos nagralem na dekoder , to potem wystarczylo wlaczyc nagrywarke, wlaczyc odtwarzanie, potem nagrywanie i sie nagrywalo. Mozna powiedziec.... coz chcec wiecej...

TAK JEST:
...ale podkusilo mnie i mam dekoder z nagrywarka i HD (cisco). Dla uproszczenia sytuacji (bo juz wiele kombinacji robilem) schemat podlaczenia jest ten sam, czyli dekoder UPC - euro - nagrywarka - euro - TV. I teraz zaczynaja sie schody. Wlaczenie nagrywarki powoduje czarny ekran, wiec nie moge na TV rzucic obrazu do zgrywania. Kablami sie bawilem, z HD, bez HD, ustawieniami TV, nagrywaki, dekodera (tak, wiem, niewiele tutaj mozna zrobic) i nic. Klapa na calej linii. Wlaczam nagrywarke i czarny ekran - dziala przegladarka, moge odtwarzac, przegrywac, wypalac... i tylko tyle.

I teraz pytanie: czy cos robie zle? czy mozna spowodowac, by dzialalo jak wczesniej (i tu rozwazam opcje powrotu do starego)? Ponizej jedna z wypowiedzi, ktore tez sprawdzalem...

Z gory dziekuje za podpowiedzi.


ok faktycznie obaj (razem z piotr818) macie racje. Czyli po prostu w najwiekszym skrocie nie jest tak jak myslalem, ze od polowy stycznia wszystko nagrane na PVR jest juz nie do zgrania na zewnetrzna nagrywarke (bez kombinacji), tylko ze programy nagrane przed ta data maja blokade (nagrywarka wygrywa zabezpieczenie sygnalu).
Rzeczywiscie przyznaje, ze tego nie sprawdzilem i juz wieszalem na nich psy. No trudno, najwazniejsze ze poza tym drobnym incydentem teraz dalej mozna wszystko nagrane na PVR zgrywac sobie na nagrywarke.

Mam podlaczone podobnie jak ty, tyle ze HDMI idzie do switcha 4 na 1 HDMI (na 2 zlacza HDMI w TV tylko jedno mi dziala :( , a glownie HDMI i tak idzie na inne urzadzenie) a PVR Philipsa jest podlaczony z DVDR z wyjscia TV (sprawdzilem, ze z tych 2-ch wyjsc SCART z PVR, tylko wyjscie TV daje RGB, wyjscie drugie (oznaczone jako AUX z ikonka tasmy video) tylko CVBS....

Czyli podobnie jak opisales.

Dzieki za wyjasnienie, bo to duza pomoc, juz sie zmartwilem, ze jedynym sposobem "wyjecia" czekos z PVR bedzie zabawa tzw "video korektorami", ktore nie obsluguja RGB, jedynie te lepsza maja s-video, ale tego na zadnym z wyjsc SCART nie ma z kolei PVR Philipsa.

tak jeszcze poza tematem, jednak najwieksza zaleta przy tym dekoderze w UPC jest jednoczesne nagrywanie 2-ch kanalow...
 

szewol

New member
Bez reklam
Podisałaś umowę na pakiet bez Hd że w ofercie jest napisane że w c+ są 2 kanały Hd to dostaniesz je za darmo bez zmiany ceny ale gdy wezmiesz dekoder Hd gdybyś dzisiaj miała dekoder Hd to cena by była taka sama za paczkę c+

Coś w tym jest. Podpisywałaś umowę na pakiet Max Standard. W ofercie były także: Max Standard z nagrywarką oraz MAX z nagrywarką i HD. Wybrałaś pierwszy wariant - bez kanałów HD. Jeśli Ci zależy - zadzwoń do UPC i powiedz, że chce przejść na ofertę Max HD z dekoderem HD.

Tylko nie daj się naciągnąć na koszt instalacji dekodera więcej niż 50 zł (jeśli będą chcieli więcej poproś o połączenie z działem utrzymania klienta). Wtedy w ramach Max HD w abonamencie otrzymasz dostęp do TVN HD, Polsat HD, TVS HD, a w Canal+ do Canal+ FIlm oraz Canal+ Sport. Będziesz mogła dokupić sobie także Super HD (teraz jest promocja: 1 m-ce 0 zł, 6 m-cy za 15 zł, umowa n 7 m-cy).
 

szewol

New member
Bez reklam
Jest prawdopodobne , że TVP HD , TVP SPORT włączą 10 czerwca , czyli przed samym mundialem.

Może będzie powtórka sprzed paru lat, gdy powstawał Polsat Sport i udało się mu kupić po raz pierwszy prawa do Mundialu. NIe pamiętam, które to lata, ale chyba 2002 rok. Wtedy też przed samym Mundialem nasza kochana UPC włączyła ten kanał :p
 

ravel

Banned
Może będzie powtórka sprzed paru lat, gdy powstawał Polsat Sport i udało się mu kupić po raz pierwszy prawa do Mundialu. NIe pamiętam, które to lata, ale chyba 2002 rok. Wtedy też przed samym Mundialem nasza kochana UPC włączyła ten kanał :p
Tak było z Polsat Sport HD przed Euro 2008.
 

xbor

New member
Czy jest możliwość włożenia do dekodera upc karty z tnk i oglądania tych 10 kanałów w HD ktore ma w ofercie tnk, kanały hd w ofercie upc sa bardzo nieciekawe. oczywiscie jak chciałbym oglądać normalną telewizje upc to wkładałbym ich karte
 

slawk1961

New member
Chłopie ...tyś się z choinki ...urwał......
Jak można do dekodera TV kablowej wstawiać kartę od TV satelitarnej......
A gdzie podłączyłeś do dekodera UPC .....kabel od satelitki TNK....
 

piotr818

New member
Bez reklam
...ale podkusilo mnie i mam dekoder z nagrywarka i HD (cisco). Dla uproszczenia sytuacji (bo juz wiele kombinacji robilem) schemat podlaczenia jest ten sam, czyli dekoder UPC - euro - nagrywarka - euro - TV. I teraz zaczynaja sie schody. Wlaczenie nagrywarki powoduje czarny ekran, wiec nie moge na TV rzucic obrazu do zgrywania. Kablami sie bawilem, z HD, bez HD, ustawieniami TV, nagrywaki, dekodera (tak, wiem, niewiele tutaj mozna zrobic) i nic. Klapa na calej linii. Wlaczam nagrywarke i czarny ekran - dziala przegladarka, moge odtwarzac, przegrywac, wypalac... i tylko tyle.

I teraz pytanie: czy cos robie zle? czy mozna spowodowac, by dzialalo jak wczesniej (i tu rozwazam opcje powrotu do starego)? Ponizej jedna z wypowiedzi, ktore tez sprawdzalem...

Z gory dziekuje za podpowiedzi.[/QUOTE]


Dekodery Cisco blokują 2 sygnał jako zabezpieczenie przed nagrywaniem o czym pisałem wczesniej.
Jedyną drogą jest podłączenie dekoder-nagrywarka-TV przez wtyk Euro-Euro-Euro.
 

valdikrk

New member
Był w pakiecie ale tylko w Warszawie i okolicach, i żeby go oglądać trzeba było zmienić w dekoderze region (co powodowało utratę dostępu do niektórych kanałów np. TVP1, TVP2)
Teraz jest w całej Polsce.
 
Ostatnia edycja:

szewol

New member
Bez reklam
Nie ukrywam, że cieszę się z dostępności TVN Warszawa na Śląsku. Do tej pory musiałem przełączać się na kod warszawski w ustawieniach ;). Niektóre programy mają fajne, m.in. ten serial o dziennikarzach z Kotem ;).

PS. Może to początek zmian i porządkowania oferty. Do piątku jeszcze 5 dni...
 
Do góry