HD w UPC

AnTurek

New member
Troszkę się podirytowałem.

W kwietniu zakupiłem pakiet SuperHD ze ówczesnym zobowiązaniem 12 miesięcy. Teraz od czerwca w UPC jest promocja ze zobowiązaniem 7 miesięcznym, po którym nadal mozna podpisać zobowiązanie na kolejne 7 miesięcy zachowując przy tym obnizoną promocyjną miesięczną opłatę. Niestety, po rozmowie z BOK, rozpaczliwie jestem zmuszony do płacenia przez 5 miesięcy pełnej opłaty za SuperHD, czyli 25 zł. Połknąłem haczyk. Wniosek - nie warto się spieszyć na nowe oferty, na nowe pakiety. Jako jeden z pierwszych klientów napędzających budżet UPC za nowy pakiet jestem potraktowany dość poniżająco.
 

biopal123

New member
Prawdopodobnie UPC ciągnie z TVP sygnał światłowodem :)
Z tego co kiedyś czytałem - tak jest w przypadki TVP1 i TVP2. Tym bardziej, że wszystko leci z wawy. Może i TVP HD oraz TVP Sport nadawane będą w ten sposób ;)

Albo chodzi o sygnał od guru... "włączamy do oferty" ;)
W Gdansku w cyfrowym UPC TVP 1 do niedawna pobierali z tego co czytalem radiolinia co objawialo sie letterbox i sniezeniem. Od poltora tygognia TVP 1 jest juz w 16/9 z satki tak jak i zapewne w pozostalych miastach.Sygnal TVP 1 zapewne brany jest z UPC z Wawki boi parokrotnie lecialo tu zamiast TVP INFO GDANSK TVP INFO WARSZAWA oraz TVP 2 w 16/9. W sobote nawet przez caly dzien i myslalem ze juz na stale tak bedzie.Odbior byl napewno duzo lepszy.Niestety znow TVP 2 i TVP INFO leci w letterbox z radiolini ,a mogliby choc TVP 2 puscic tez w 16/9 bo i tak tam jest juz chyba tylko pol godzinna wstawka lokalna, a pozatym to samo leci na TVP INFO ,a takze mamy w analogu wstawki lokalne.
 

REBUS82

New member
To mistrzu ciętej riposty, szkoda ,że nie pamiętasz jak dwa lata temu, dzień przed Euro UPC włączyło Polsat Sport HD.
Tak pamietam ale wtedy mowiono juz otwarcie o tym.
A teraz szerza sie jakies spekulacje.
Mi ogolnie chodzilo o to ze upc juz od dawna obiecuje ze wprowadzi do oferty tvp sport, juz od olimpiady igrzysk to sie ciagnie.A brak wogule takich kanalow jak eurosport hd i eurosport 2 hd to juz porazka bo kazda siec to ma.
 

szewol

New member
Bez reklam
Tak pamietam ale wtedy mowiono juz otwarcie o tym.
A teraz szerza sie jakies spekulacje.

Błąd.
Polsat Sport HD wprowadzono z Polsat News w sobotę.
Komunikat ze strony UPC pojawił się w poniedziałek - z tego co pamiętam ;)

Podobnie było z Disney Channel - pojawił się w sobotę 6 grudnia, komunikat w poniedziałek ;)

Spokojnie, do piątku mają czas. Myślę, że wreszcie się doczekamy TVP Sport i TVP HD. A być może i BBC HD :)
 

nadine

New member
W UPC maja taki chaos organizacyjny, ze wcale sie nie dziwie, ze najpierw wlaczaja jakis program do oferty , a potem informuja o nim klientow ;)

Ja jestem ich klientem praktycznie od poczatku ich dzialalnosci w Krakowie, i ciagle mam z nimi jakies przejscia, gdy przychodzi do zmiany umowy. Ostatnio wybralem nowa oferte z pakietem SuperHD. W rozmowie konsultant wyraznie podkreslil, ze nie ma zadnych oplat instalacyjnych. Potem kolejny konsulstant powiedzial, ze jednak pewna oplata jest. Gdy powolalem sie na wczesniejsza rozmowe, konsulatant powiedzial, ze sprawdza co i jak. Tydzien pozniej zadzwonil kolejny konsultant, ze przepraszaja, i oczywiscie zadnej oplaty instalacyjnej nie bedzie. Teraz dostalem fakture, i oczywiscie oplata jest doliczona :D Cyrk na kolkach.
 

REBUS82

New member
Czy logo tvp u was tez jest takie duze jak nadaja cos w 16/9
czy wszystko jest ok czy da sie to zmienic w ustawieniach?
w telewizorze mam ustawiony format obrazu 16/9 czy tak jest zawsze z logo tvp i skad to wynika?
 
Do góry