HD w UPC

brodacz

Active member
Bez reklam
ok trochę edukacji. tak (nie powinienes mi wierzyc na slowo, sprawdz to sobie), wiem co mówię. jestem po ekonomi na dobrym uniwersytecie, ale akurat to nie argument.

"Cechą monopolu jest to, że jest tylko jedne dostawca." - moze w jakiejs strasznie uproszczonej definicji dla laika.

"Masz na osiedlu jedną sieć kablową. Przykro mi, ale powiedz, czy byłeś w administracji z pytaniem dlaczego tak jest? Starałeś się aby pozwolili na wejście nowego operatora? Podejrzewam, że nie, więc nie narzekaj." - inni operatorzy mogą wejść, ale byłaby to zła inwestycja. budynki takie jak mój nie przyciągają konkurencji, kto pierwszy ten lepszy. dopiero >100mieszkan w budynku lub duze osiedla mogą przyciągnąć dwóch operatorów.

"Poza tym cały czas masz dostęp do platform satelitarnych, kto Ci broni? N, Polsat, Cyfra itp." nie mam takiej możliwości.

"Do tego jak nie podpiszesz nowej umowy, nikt nie będzie Cię zmuszał do kupna nowego pakietu i nikt Ci niczego nie odbierze." - po terminie 'darmowy' telefon będzie kosztował 89złotych, jeśli nie podpiszę innej umowy, rachunek wzrośnie do 310zlotych? za mniej kanałow.

brodaczowi nawet nie odpowiadam, szkoda czasu.

Widać jednak, że mocno cię porypało skoro nie potrafisz przeczytać regulaminu promocji, w którym jest wyraźnie napisane, iż najtańsza z usług jest gratis NA ZAWSZE.
 

scis

New member
>"Cechą monopolu jest to, że jest tylko jedne dostawca." - moze w jakiejs strasznie uproszczonej definicji dla laika.

Uproszczonej? Jak jest więcej dostawców, jednak na tyle mało, że mogą wpływać na ceny, jest to wtedy oligopol, a nie monopol. Do tego Aby to był monopol musi istnieć bariera wejścia na rynek (w tym momencie osiedlowy). Jeśli jest to tylko kwestia opłacalności, to nie jest to monopol.


> inni operatorzy mogą wejść, ale byłaby to zła inwestycja. budynki takie jak mój nie przyciągają konkurencji, kto pierwszy ten lepszy. dopiero >100mieszkan w budynku lub duze osiedla mogą przyciągnąć dwóch operatorów.

A dowiadywałeś się, czy tak jest rzeczywiście? I nie chodzi o to co Ci powiedzieli przez telefon u operatora, tylko o to co im wyszło z analizy ekonomicznej, którą przeprowadzają PO zgłoszonej prośbie o podłączenie bloku (Najczęściej wystarczy wypełnić odpowiedni druk i uzyskać podpis z administracji - a o to najtrudniej).
W moim 4 piętrowym bloku w którym mieszkałem jeszcze pół roku temu, były razem 24 mieszkania (3 klatki po 8 mieszkań), w każdej klatce była osobna instalacja, a kablówki są do wyboru... 3 (UPC, Aster, a teraz instaluja jeszcze Vectre). Operatorzy każdy z bloków rozpatrują oddzielnie i czasami nawet dla małej ilości mieszkań opłaca się robić instalację.

>"Poza tym cały czas masz dostęp do platform satelitarnych, kto Ci broni? N, Polsat, Cyfra itp." nie mam takiej możliwości.

Dlaczego? (to już czysta ciekawość, bo na satelitarnych się nie bardzo znam)
 

sulecki

New member
Ja mam od wczoraj ten nowy dekoder HD PACE DCR7111 - pierwszego dnia wieczorem zaliczył 6 zwisów, a dziś rano w ciągu 15 minut kolejne 2 zawieszenia.
Pomaga jedynie wyłączenie zasilania przyciskiem z tyłu. Dzieje się to w czasie gdy w miarę szybko przełączam kanały guzikiem P+ i wtedy na losowo wybranym programie robi się czarny ekran z planszą info o programie, czasami wskoczy też dzwięk ale obrazu już nie ma i dekoder wisi.
Dzwoniłem do UPC i jutro mają mi go wymienić na nowy, ciekawe czy to coś pomoże, czy to cała seria ma jeszcze zbyt świeży i niestabilny soft.

No i nie działa mi Dolby Digital, amplituner podpięty przez Coaxial i jak wybieram w menu dźwięk dolby digital to ampli wydaje krótki pisk i nie przełącza się. Z komputerem i odtwarzaczem DVD nie ma takiego problemu.

Więc jak zwykle w UPC coś jest nie tak :) :)
 
Ostatnia edycja:

Logoth

New member
"Uproszczonej? Jak jest więcej dostawców, jednak na tyle mało, że mogą wpływać na ceny, jest to wtedy oligopol, a nie monopol. Do tego Aby to był monopol musi istnieć bariera wejścia na rynek (w tym momencie osiedlowy). Jeśli jest to tylko kwestia opłacalności, to nie jest to monopol. "

w praktyce monopol to kazda sytuacja nierownej sytuacji klient/odbiorca. oligopol to termin akademicki, nawet nie jest opisany w prawie (jesli sie nie myle). no i oczywiscie bariera wejscia na rynek jest finansowa. prawie wszystkie bariery polegaja na oplacalnosci.

"A dowiadywałeś się, czy tak jest rzeczywiście? I nie chodzi o to co Ci powiedzieli przez telefon u operatora, tylko o to co im wyszło z analizy ekonomicznej, którą przeprowadzają PO zgłoszonej prośbie o podłączenie bloku (Najczęściej wystarczy wypełnić odpowiedni druk i uzyskać podpis z administracji - a o to najtrudniej). " - rozmawialem z malymi kablowkami przy udostepnianiu im innych budynkow, nie planuja expansji w tej czesci miasta. vectry/astry tutaj nie ma, wiec ich nie spytam.
upc/ptk/ryntronik weszlo tu w 1992roku, i konkurencji w okolicy nie widac.

"Dlaczego? (to już czysta ciekawość, bo na satelitarnych się nie bardzo znam)" niestety nie ma gdzie/jak skierowac anteny poza polnocą. choć to moze kiedys byc jedyne sensowne wyjscie
 

slawk1961

New member
Mam Pakiet Max HD z nagrywarką Philips ( do stycznia 2011)
Po konsultacji z panią z BOK-u wziąłem sobie pakiet SHD bez promocji. (25 zł/m)
Mam gdzieś promocje ...przejście na inny pakiet, kary umowne....itp.
Gdy mi się skończy zachwyt pakietem SHD .....wypowiadam umowę na pakiet...w każdej chwili ( z miesięcznym tylko wypowiedzeniem)...i wracam do tego co miałem tzn. pakiet Max HD + C+.....bez żadnych konsekwencji...bez utraty History HD, National HD, Polsatsport HD.... po prostu wracam do swojej starej umowy.

Tak to brzmiało i mam to nagrane na komórce ( w razie czego) zapewnienie Pani z UPC.

Mam w d.... te parę zaoszczędzonych złotych .....
Przy wejściu N-ki ...rezygnuję .... i biorę pakiet SuperHD2 ( z N-ką).
 
Ostatnia edycja:

ErykKRK

New member
Mam juz dosc tych partackich dekoderow UPC, to jest zenada. Najlepszy to byl standardowy bez nagrywarki, z hd sie czasem wieszal ale ten philips co dostalem w piatek to komedia. Od poczatku zwisy, huczy, a dzis juz padl na dobre. Ekstra poprostu, a technik dopiero w piatek. Mialem sobie ogladnac meczyc na C+ a 3 dni przed wspanialym analogiem, UPC ..........
 

slawk1961

New member
Nie znam innych dekoderów UPC , ja od samego mojego początku z TV cyfrową w UPC wziąłem Pakiet Max HD + C+ z nagrywarką Philips. Ten początek był w grudniu 2008. Od tego czasu zwis dekodera miałem ...może ze dwa razy, ostatnio....wcale.

Może jestem farciarz, mam szczęście co do dekodera....
Nagrywam, odtwarzam na dysk non stop....przeciętna zajętość dysku 60-70 %.

Nie jestem pracownikiem UPC, jakby ktoś chciał się doczepić że chwalę.
Nie jestem zadowolony z oferty HD...żenada na te czasy.
 

NiEb0

New member
Dostałem maila od UPC z następującą informacją:

W związku ze zmianą ceny informujemy, iż przysługuje Państwu uprawnienie do wypowiedzenia Umowy Abonenckiej zawartej z UPC, w przypadku braku akceptacji powyższych zmian. Jeśli skorzystają Państwo z powyższego uprawnienia, UPC nie będzie przysługiwać żadne roszczenie odszkodowawcze, a także zwrot ulgi. Pisemne oświadczenie o wypowiedzeniu Umowy Abonenckiej powinno być złożone nie później, niż przed datą 1 czerwca 2010 roku.
Z ciekawości zajrzałem sobie do umowy którą podpisałem na paczkę 2 usług z 10% upustem:

W przypadku złożenia przez Abonenta oświadczenia o braku akceptacji podwyższenia cen (...) Umowa Abonencka ulega rozwiązaniu ostatniego dnia Okresu Rozliczeniowego poprzedzającego zmianę Cennika
Czyli bez dwóch zdań UPC zafundowało wszystkim posiadaczom pakietu Max z lojalkami określonymi jako upust procentowy od opłaty Cennikowej możliwość bezkarnego rozwiązania umowy. Bardzo fajnie, wypadało by podziękować :) Pozostaje tylko pytanie czy to się będzie opłacało. Zakładam że daje to możliwość podpisania kolejnej umowy w promocji "Dobry wybór" (dużo już było powiedziane o "cudach" jakie zdarzają się przy złożeniu wypowiedzenia - a w tym przypadku przy nie akceptacji zmiany Cennika). Po takiej zmianie:

Na plus:
* Opłata niższa koło 20PLN od tego co w ofercie z 10% zniżki
* Net podwyższony z 15 na 25 Mb/s

Na minus:
* Umowa na 24 miesiące
* 3 kanały HD w pakiecie Max mniej

Za zaoszczędzone 20PLN jednak można by zamówić Super HD wtedy opłata wychodzi mniej więcej na zero, kanałów HD w sumie sporo więcej (tylko jakich!), szybszy internet i niezmiennie 24 miesiące zobowiązania.

Jakoś nadal nie jestem przekonany, głównie odnośnie tej 24 miesięcznej umowy. No i Super HD nie jest na chwile obecną takie "Super"... Ale spokojnie można poczekać na rozwój sytuacji i zdecydować czy warto się pakować w taką zamianę promocji... Czas jest do 1 czerwca, może w tym czasie coś tam interesującego dorzucą do tego Super HD i będzie go po co brać. W ostateczności zawsze można się nie zgodzić na podwyżkę i uciec do konkurencji :)

PS. W mailu proponowali jeszcze specjalną promocję dla tych biedaków którym przyjdzie płacić więcej za Pakiet Max:
Promocje UPC

Jednak promocja kiepściutka, cenowo zbliżona do promocji z najtańszą usługą gratis za to zobowiązanie na 24 miesiące...
 
Ostatnia edycja:

pkomp

New member
logoth czyli microsoft ma monopol czy nie?bo jak dla mnie nie ma żadnego...tepsa tez nie ma monopolu....a czy kabłówki mają?nie zauwazyłem choc sytuacja gdzie dostepny jest tylko jeden operator to tez śmierdzi - ale czy to wina dostawców czy moe administracji?
monopol jest wtedy kiedy nie masz wyboru - i to jest jedyna słuszna definicja....a takowej sytuacji NIE MASZ


slawk1961 - to nie nowy dekoder tylko hałasliwe grzejące sie dziadostwo z naklejka philipsa....dla mnie syf w ładnym opakowaniu i nic więcej
 

pkomp

New member
aha zrób mu update softu(bo słabo mu idzie automatyczne aktualizowanie) - na poczatku tez miałem z tym kwiatki - estetował się, odpalał się po 10 minut itp... ale juz mu przeszło prócz hałasującego wiatraka...nawet dysk duzo rzadziej odpala
 

pieczka

New member
Ja wczoraj właśnie wysłałem wypowiedzenie i już wieczorem miałem telefon z UPC.
Oferta:
1. Max HD z nagrywarką i internet 25Mb za 135zł lub
2. Select HD z nagrywarką i internet 25Mb za 115zł
miła Pani nic nie wspominała o opłatach za instalacje a i ja sam zapomniałem zapytać ale jak nie mówiła to pewnie nie chciała mnie zszokować :)

Przed wycofaniem Polsatu Sport HD z Max'a może nawet bym sie dał skusić ale w chwili obecnej jak bym miał płacić 160 zł za Max'a plus paczka programów HD to niestety ale wole sobie wziąć Cyfrę pakiet Komfortowy i do tego C+ sport i film w HD + wynajem dekodera i wychodzi taniej niż TV w UPC a jak dla mnie osobiście programowo też lepiej.
 

ErykKRK

New member
Ja chce zrezygnowac z telefonu w UPC, mam promocje "Najlepsze 2010-3". Czy cena Maxa tez mi wzrosnie zeby mozna bylo rozwiazac umowe??




Dzwonilem do UPC, konsultantka powiedziala ze jesli dostalem tego maila i zamowilem zmiane z Max na Max HD przed 12 kwietnia to cena wzrosnie. To rozumiem ze jest to mozliwosc rozwiazania umowy z nimi??
 
Ostatnia edycja:

ErykKRK

New member
To sa naprawde jaja. dzwonilem 2 raz zeby sie upewnic. Babka mi mowi ze tak ze obejmie i nie ma mozliwosci od razu wziac jakis uslug od nich, musi minac minimum 3 miesiace. Ja przedstawilem swoje argumenty, Pani prosi o chwile poniewaz podobno sa to nowe regulaminy i okazuje sie ze jednak mnie promocja nie dotyczy poniewaz mam promocje 1+1=3 i cene na zawsze. No rece opadaja normalnie. Czyli w sumie dalej nic nie wiem.
 

ErykKRK

New member
Pani zadzwonila do mnie chwile temu i przeprosila ze mnie wprowadzil;a w blad, cena mi pojdzie w gore, moge zrezygnowac albo wejsc w nizszy pakiet uslug bez kary :))
 

Robkas

New member
Mam pakiet MAX+25mb+NON STOP i gdy zadzwonilem do upc z pytaniem o rozwiąznie umowy pan powiadział owszem moge rozwiązać ale tylko na tv bo internet i telefon zostają no chyba ze chce płacic kare za ich zerwanie.rozwiązanie umowy dotyczy tylko tv.hm.......:hmm:Jeśli chodzi o ponowne podłączenie pakietu TV to musze odczekać 1m lub 3m w zaleznosci od promocji.
 

ErykKRK

New member
Idioci jakich malo, mnie tez tak 1 raz powiedziala babka, potem ze jednak podwyzki nie bedzie, az w koncu sama zadzwonila ze jednak bvedzie i moge rozwiazac umowe i wziac inna promocje. I to jest logiczne, mamy umowy na cala paczke wiec zmiana cennika w ktorejkolwiek usludze to klosp dla nich i tyle, mamy prawo rozwiazac umowe.


Poza tym ciekawe jak pan konsultant by wytlumaczyl to ze robilem tylko upgrade z Max na Max HD a data podlaczenia wszystkich 3 uslug zmienila sie na date zmienienia tv, czyli to jest jedna umowa a nie 3. Zal mi ich ze kazdy mowi co innego.......
 
Ostatnia edycja:

szewol

New member
Bez reklam
Czy już wiadomo coś na temat wprowadzenia kanałów telewizji "n" (nSport i nFilm) do UPC?

PS. W tym tygodniu czeskie UPC wprowadziło do oferty Discovery HD i Animal Planet HD.
 
Do góry