HD w UPC

Maciek1981

New member
I tak jest. Jeszcze raz powtórzę. W regulaminie promocji "Super HD" NIE MA SŁOWA o tym, że biorąc ten pakiet jest automatycznie przedłużana żadna promocja na pozostałe usługi (czyli tv czy net).To oznacza, że aktywując ten pakiet nic się nie zmienia w ofercie na "podstawowe usługi".

Jedyny warunek - klient podpisuje umowę na 12 miesięcy i przez ten okres musi być abonentem telewizji cyfrowej. Ale między czasie może brać różne inne promocje na TV cyfrową.

Czyli tak naprawdę podpisując mowę na Super HD, w pewien sposób przedłużasz sobie umowę na podstawową telewizje cyfrową. Problem będą miały osoby, które planują po skończeniu umowy na podstawowe pakiety cyfrowe odejść z UPC. Przykładowo jeśli ktoś teraz podpisze roczną umowe na Super HD, a umowa na normalny pakiet np MAX mija mu np w listopadzie 2010 to ma problem bo pozostaje mu jeszcze 5 miesięcy opłat za Super HD. Wtedy pozostaje mu albo czekanie do końca umowy na Super HD (płaci i ogląda tak jak do tej pory, za wszystko czyli normalny pakiet i SHD) albo dogaduje się z UPC, że przy wypowiedzeniu umowy w listopadzie, z gory zaplaci za 5 miesięcy SHD, których oczywiście nie mając juz podstawowej telewizji cyfrowej nie obejrzy.
 

szewol

New member
Bez reklam
Czyli tak naprawdę podpisując mowę na Super HD, w pewien sposób przedłużasz sobie umowę na podstawową telewizje cyfrową. Problem będą miały osoby, które planują po skończeniu umowy na podstawowe pakiety cyfrowe odejść z UPC. Przykładowo jeśli ktoś teraz podpisze roczną umowe na Super HD, a umowa na normalny pakiet np MAX mija mu np w listopadzie 2010 to ma problem bo pozostaje mu jeszcze 5 miesięcy opłat za Super HD. Wtedy pozostaje mu albo czekanie do końca umowy na Super HD (płaci i ogląda tak jak do tej pory, za wszystko czyli normalny pakiet i SHD) albo dogaduje się z UPC, że przy wypowiedzeniu umowy w listopadzie, z gory zaplaci za 5 miesięcy SHD, których oczywiście nie mając juz podstawowej telewizji cyfrowej nie obejrzy.

Wtedy płaci karę z wcześniejsze zerwanie umowy na SUper HD w cenie 55 zł, 80 zł lub 105 zł (w zależności od otrzymane zniżki). Jednak kara jest pomniejszona o proporcjonlaną ich wartość za okres od dnia zawarcia umowy abonenckiej do dnia jej rozwiązania.
 

biopal123

New member
Ja obecnie mam pakiet MAX bez HD i nagrywarki oraz neta 15 mb/s ,po znizce - 15% place za to 140 zl. Zadzwonilem dzis zeby dowiedziec sie ile bym placil zmieniajac pakiet na MAX HD i pani zapronowala mi cene 153 zl ,a wiec z mniejszym rabatem - 10% .Do tego oplata za podlonczenie nowego dekodera HD bez nagrywarki -100(nadal dosc duza) ,net zwiekszyliby automatycznie do 25 mb/s.Powiedzialem ze sie zastanowie jeszcze, a na to pani ze ok i zadzwonia za pare dni.Umowa bylaby po nowemu ,a obecna mam do konca lipca..Jednak niezbyt mnie jeszcze satysfakcjonuje ta cena i jesli wezme nowy pakiet co conajmniej ze znika ktora mam obecnie a wiec - 15 %.
 
Ostatnia edycja:

jacecek

New member
Problemy z VOD

Od kilku dni mam problem - przy każdej próbie włączenia UPC NA ŻĄDANIE (czy to poprzez MENU -> UPC NA ŻĄDANIE czy bezpośrednio przez ON DEMAND) mój dekoder Philips HD z dyskiem się zawiesza i pomaga tylko odłączenie od zasilania. Przy pierwszym zawisie pomyślałem - przypadek - akurat nadszedł ten czas (niestety ten mój typek tak ma, że co jakiś czas musi ...). Przy następnym pomyślałem - może coś tam w UPC zmieniają i na razie nie ma dostępu. Ale minęło już ok. tygodnia i nic się nie zmieniło. Dziś próbowałem dodzwonić się do Ogólnopolskiego BOK, ale po 15 min. oczekiwania na konsultanta stwierdziłem, że szkoda czasu i dla tego zwracam się z prośbą o odpowiedź :
- czy u Was jest tak samo ?
- jeśli ktoś miał podobne problemy - jak zostały rozwiązane ?

Odbieram w zasięgu działania usługi VOD - okolice Warszawy.
 
Ostatnia edycja:

actchris

New member
U mnie działa bez problemu choć testując właśnie darmowy program dla dzieci napisał mi że usługa VOD chwilowo nie jest dostępna i należy wejść na kanał 8xx (nie pamiętam a leci teraz bajka więc nie przerywam :) i dałem test dekodera po tym działa już bez problemu.

Dekoder Philips HD
 

lepp

New member
Bez reklam
Ja poczekam spokojnie, jeśli coś ciekawego dojdzie to się zdecyduję. Z obecnie proponowanych chyba niczego bym i tak nie oglądał. Sundance chętnie, jeśli byłoby po polsku.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Od 01.06.2010 podwyżka ceny pakietu Max.

Myślę, że ta wiadomość ucieszy wszystkich wahających się nad zakupem SHD. Od dn. jw wszystkie STARE maxy idą o 5 zł do góry (oczywiście nie dotyczy paczek z gwarancją ceny). Czyli np Max HD z PVR na 105 zł. Można zatem przejść na nowy max za 100 + 20 SHD i wyjdzie tylko 15 zl drożej. Ale można oczywiście również zerwać umowę...:niewiem:
 

joshua

New member
Witajcie, jestem tu nowy. Trochę jestem rozczarowany. Mam już max z nagrywarką plus canal+, fiber 15 Mb, telefon non-stop. Przy przejściu na SuperHD zaproponowano mi zwiększenie netu do 25 Mb, za pakiet 3-mce 0zł, 6 m-cy 20 zł i 3m-ce 25 zł. Ale też zażądano 200 zł za wymianę dekodera. To niestety zbyt duże oczekiwania, więc grzecznie podziękowałem. Myślę, że w ten sposób nie zdobędą za wielu klientów.

Zaraz, a niby czemu masz płacić za wymianę dekodera? Przecież masz dekoder HD z nagrywarką...
Tak jak pisałem - ktoś w UPC na łeb upadł. Zrobili pakiet premium zawierający kanały które ewidentnie powinny spokojnie leżeć sobie w standardowym pakiecie - totalna porażka! Wymyślanie bzdur i obietnic o tym ile to jeszcze kanałów wejdzie do superHD - śmiech na sali... za chwilę pewnie będzie kolejny pakiet "ultraHD" płatny "jedyne 30zł" do któego przeniosą połowę kanałów z SuperHD i dodadzą jakieś zapchajdziury...
 

juzeg76

Member
Myślę, że ta wiadomość ucieszy wszystkich wahających się nad zakupem SHD. Od dn. jw wszystkie STARE maxy idą o 5 zł do góry (oczywiście nie dotyczy paczek z gwarancją ceny). Czyli np Max HD z PVR na 105 zł. Można zatem przejść na nowy max za 100 + 20 SHD i wyjdzie tylko 15 zl drożej. Ale można oczywiście również zerwać umowę...:niewiem:

jezeli jedziemy z cenami po cenniku to nowy max 100 + 25 SHD i wyjdzie 20 zl drozej , no chyba ze wiesz cos czego nie wiemy o cenie shd
 

tomek_fcb

New member
Myślę, że ta wiadomość ucieszy wszystkich wahających się nad zakupem SHD. Od dn. jw wszystkie STARE maxy idą o 5 zł do góry (oczywiście nie dotyczy paczek z gwarancją ceny). Czyli np Max HD z PVR na 105 zł. Można zatem przejść na nowy max za 100 + 20 SHD i wyjdzie tylko 15 zl drożej. Ale można oczywiście również zerwać umowę...:niewiem:
Rozumiem, że jeśli teraz płacę za max hd 100 to po czerwcowej podwyżce będę mógł bezkarnie zerwać umowę? Dodam że, mam pakiet Max HD PVR + Fiber Power 25 (na całość rabat 10% ) + Multiroom HD + C+.
 

juzeg76

Member
25 to cena cennikowa. Biorąc na rok czy 2 w promocji wychodzi ok 20 zł.


no tak ale biorac maxhd (stare)tzn przedluzajac juz zawarta umowe tez na 12 lub 24 miesiace mozna wyciagnac tez okolo 15% rabatu tak wiec albo mowimy o cenniku albo o promocjach , jesli ceny standardowe to nowy maxhd pvr 100 + shd25 = 125 a jesli promocje to stary maxhd z pvr np 85 + shd ok 20 i mamy 105 tak wiec 20 zl roznicy , zobaczymy co dodadza w najblizszej przyszlosci na razie czekam
 

Robkas

New member
Podwyżka cen Maxa:eek:k:.Ludzie kupujcie ten pakiet SHD bo juz UPC nie wie corobić zeby sie ratować.Widocznie małym zainteresowaniem tym pakietem,próbują odbić sobie w ten sposób ze podwyzszają dotychczasowym abonentom ceny.Nic nie biore osobiscie juz od nich czekam spokojnie az umowa sie skończy,napewno nie usidlą mnie na 12 miesciecy poprzez podpisanie nowego pakietu.Zwłaszcza po tym co teraz odwalili.
Pakiet Max 80zł
Pakiet Max z nagrywarką 95zł
Pakiet Max z nagrywarką HD 105zł
Zmiany od 1 czerwca dotkną jedynie abonentów korzystających z poprzednich pakietów Max(dostępnych do 11 kwietnia 2010r)
 
Ostatnia edycja:

benk07

New member
Ale tych, którzy są na umowie na czas nieokreślony.
Wszyscy, którzy są usidleni (na 12 czy 24 miesiące), mają gwarancje ceny do końca umowy.
 

Robkas

New member
Ale tych, którzy są na umowie na czas nieokreślony.
Wszyscy, którzy są usidleni (na 12 czy 24 miesiące), mają gwarancje ceny do końca umowy.
Aha czyli mam rozumieć ze jesli umowa kończy mi sie z dniem 1 pażdzirenika to juz przy kolejnym okresie rozliczeniowym kwota bedzie o te 5zł wyzsza a do tego czasu płace 100zł.
 

benk07

New member
Myślę, że tak. Ale nie wiem jaką dokładnie umowę podpisałeś.
Podwyżka może Cię dotknąć po przejściu w tryb umowy na czas nieokreślony.
Ja jestem nowym abonentem, który wziął promocję "Dobry wybór", przy której jak byk stało (i nadal stoi na stronie UPC), że cena pakietu jest "na zawsze". Czyli na cały czas trwania umowy.
Nie wiem, może w przeszłości jakieś numery robiła ta firma i podwyższała ceny abonamentów w trakcie trwania umów na czas określony? Ale raczej trudno byłoby mi sobie taką zagrywkę wyobrazić.
 
Do góry