HD w UPC

NiEb0

New member
@zsoi3: A Ty robiłeś już akcje pt. podmiana dysków na większe/wymiana dysków pomiędzy mediaboxami, czy tylko podpuszczasz do tego innych forumowiczów ;)
 

chato.pl

New member
Raczej nie dam rady, tzn. nie będę ryzykował:

463773.jpeg




.
 

zsoi3

New member
Bez reklam
NiEb0 napisał:
@zsoi3: A Ty robiłeś już akcje pt. podmiana dysków na większe/wymiana dysków pomiędzy mediaboxami, czy tylko podpuszczasz do tego innych forumowiczów ;)

polecam uwazną i ze zrozumieniem lekturę odpowiednich wątków na forach na ten temat. google Ci pomoże. ;)
 

NiEb0

New member
@zsoi3: Wiesz różnych wątków o dyskach w mediaboxach to ja przeczytałem dość sporo i uwierz mi, czytam ze zrozumieniem. Wszystko to jednak teoria, miałem, a może nawet mam nadal obraz takiego dysku wyciągniętego z mediaboxa. Nie wiem czy zauważyłeś ale nie tego dotyczyło moje pytanie. Pytałem o praktykę a nie teorię. Wiem że są ludzie którzy zerwali tą zamieszczoną na zdjęciu naklejeczkę i wybebeszyli urządzenie... Moje pytanie jednak brzmiało czy Ty osobiście wyciągałeś kiedyś dysk ze swojego madiaboxa.
 

zsoi3

New member
Bez reklam
@NiEb0 - zrobiles nacisk w swoim pytaniu na "podpuszczasz"; i po co tak od razu ze zlą wolą?

nie - nie wyjmowalem dysku ze swojego mediaboxa; bo nigdy nie mialem takiej potrzeby. kolega wyzej ma potrzebe - wiec wskazalem mu mozliwe rozwiazenie, z ktorego moze lub nie skorzystac.

po to korzystam z forum by sie czego dowiedziec - zwlaszcza jak sa sensowne wypowiedzi. wiemy, ze pojedycznych nagran nie da sie skopiowac. zgodnie jednak z informacjami - takze na forum holenderskim UPC - dysk mozne skopiowac sektor po sektorze i ta sama droga go przywrocic. ta operacja robi polecenie "dd", ktore wielokrotnie z powodzeniem uzywalem przy innych okazjach.

@chato.pl - pozostaje Ci moze pogadac z monterem i moze on Cie jednak przelozy te dyski, ja kiedys mialem sensownego i fajnego montera - dalo sie dogadac w roznych kwestiach; tak wiec tacy sie tez zdarzaja
 

Marcinamsis

New member
zsoi3 napisał:
@NiEb0 pozostaje Ci moze pogadac z monterem i moze on Cie jednak przelozy te dyski, ja kiedys mialem sensownego i fajnego montera - dalo sie dogadac w roznych kwestiach; tak wiec tacy sie tez zdarzaja
Nom. Dwa zniszczone dekoderki HD = 2 x 1000zł w plecy dla montera :D
Nikt dla twojego "widzi misie" nie będzie ryzykował. Wiadomo że w razie wpadki zwalisz na montera, że to on gmerał w dtv :cool: Jeśli już takiego znajdziesz, to przyszykuj sporą kasę dla niego za fatygę ;-)
 

zsoi3

New member
Bez reklam
pogadac moze - prawda? nie twierdze, ze cos to da - ale moze czegos sie dowie, moze mu cos doradzi, moze po prostu bedzie sensowny gosc.
 

chato.pl

New member
Dziwna sprawa ... jak już zamówiłem technika, to mój MediaBox się uspokoił i od wczoraj działa normalnie.
Jak do jutra rana nie będzie świrował, to odwołam wizytę :cool:


.
 

NiEb0

New member
zsoi3 napisał:
@NiEb0 - zrobiles nacisk w swoim pytaniu na "podpuszczasz"; i po co tak od razu ze zlą wolą?

Nie no, pytanie specjalnie zakończyłem przymrużeniem oka żeby te "podpuszczasz" nie było odebrane negatywnie. Jeśli tak to odebrałeś to przepraszam.

Faktem jest że nie lubię jakiś narzuconych ograniczeń w swoim sprzęcie i trochę mnie wkurza brak możliwości dobrania się do nagrań na dysku mediaboxa. Fajnie by było gdyby oprogramowanie mediaboxów wzięła na tapetę jakaś grupa hakerska i odblokowała te urządzenie, bo pomysł wybebeszania mediaboxa po to aby wyjąć dysk który nie ma na sobie żadnego znanego systemu plików jakoś do mnie nie przemawia :) Ach, takie tylko marzenie ;)
 

tadekb1

New member
Thomson DCI62UPC

Dwiedziałem sie że wraz z kablówką w UPC będę miał dekoder Thomson dci62upc czy ktoś posiadający ten dekoder może opisać ten model,jak się sprawuje,jak dźwięk,obraz itp.
 
Do góry