HD w UPC

Angus

New member
Witam dzisiaj byl u mnie Technik i zmienil mi dekoder ze zwyklego na HD i tak szczerze to porazajacej roznicy nie widze tyle ze jest na caly ekran a nie jak poprzednio czarne paski u gory i dolu ktore mozna bylo wyeliminowac poprzez powiekszenie obrazu na telwizorze....
 

yacek _b

New member
mp_lasso napisał:
A kto Ci powiedział, że kanały SD będą wyglądać lepiej na dekoderze HD niż na dekoderze SD?


dekoder nie ma tu nic do znaczenia ,
niektóre kanały czy konkretnie filmy lepiej wyglądają jak obraz idzie przez scart ( RGB ) , pisałem to juz sporo wcześniej , ale każdy hdmi , hdmi ....
 

Angus

New member
Nie zrozumielismy sie do konca... CHodzilo mi o porownanie np. HBO z HBO HD czy widzicie az tak bardzo duza roznice??....Zauwazylem ze TVN HD ma slaba jakos TVS Silesia HD ladniej wyglada.
 

yacek _b

New member
Angus napisał:
Nie zrozumielismy sie do konca... CHodzilo mi o porownanie np. HBO z HBO HD czy widzicie az tak bardzo duza roznice??....Zauwazylem ze TVN HD ma slaba jakos TVS Silesia HD ladniej wyglada.

Moim zdaniem jest spora różnica w jakości obrazu miedzy HBO a HBO HD , ale zależy tez dużo od filmu. Chyba przed wczoraj leciał na film Odważna
z J.Foster i była duża ( moim zdaniem ) różnica w ostrości obrazu .

Co do TVN HD to zauważyłem programy " ich produkcji " są super jakości , ale czasem leci jakiś " młody " film i wydaje sie ze jest w HD a tu SD w bardzo dobrej jakości , koledzy juz o tym pisali na forum .
Co to śląskiej tv hd , faktycznie jakość nawet lepsza od tvn ( albo więcej programów w jakości HD nadają ) .
 
Ostatnia edycja:

Angus

New member
Wspominajac juz o tych kanalach HD to National Geagraphic HD pobija wszystko na łeb programy ktore sa tam nadawane maja naprawde boska jakosc jak zoabczylem jakas polane i ruszajaca sie na witrze trawe to prawie mi szczeka opadla naprawde super...Szkoda ze Eurosport HD nie ma w UPC . Jeszcze wspominajac Technika ktory u mnie byl oczywiscie jak zwykle Ci ludzie nic nie wiedza o nowych kanalach HD kiedy beda zero informacji jak go zapytalem o modul CI (gdyz mam B650) to nawet nie wiedzialem o czym mowie hehe smieszna sprawa :)
 

juzeg76

Member
bylem w Media Markt a tam na wszystkich TV Eurosport HD leciala akurat siatkowka obraz bajka w porownaniu dio tego co nam serwuje UPC .......szlag trafia czlowieka , ze w UPC jeszcze nie ma ES HD
 

kemot80

New member
Posiadam w tej chwili kablówkę z UPC analog, i mam zamiar kupić tv LCD Sony KDL-26S5550 wcześniej myślałem o LG ale chyba zdecyduje się na tego Sony, czy obraz nie będzie do bani przez to ze mam telewizję analogową a tv jest HD Ready?
 

yacek _b

New member
kemot80 napisał:
Posiadam w tej chwili kablówkę z UPC analog, i mam zamiar kupić tv LCD Sony KDL-26S5550 wcześniej myślałem o LG ale chyba zdecyduje się na tego Sony, czy obraz nie będzie do bani przez to ze mam telewizję analogową a tv jest HD Ready?

zamówić dekoder i przejść na cyfrową możesz w każdej chwili , tak więc po zakupie jak ci obraz nie bedzie odpowiadał , dzwonisz i masz .
od siebie dodam ze ja zawsze ludziom radze jak juz biorę lcd lub plazme o ile można zamówić dekoder bo obraz bedzie lepszy . Lepszy to znaczy czystszy , pozbawiony zakłóceń. w twoim przypadku jak zdecydowałeś sie na lcd to może być tak , że słabość sygnału jeszcze bardziej bedzie widoczna na lcd .
co do hd ready to sie nie przejmuj ja mam 37" i jest bardzo dobrze a ty będziesz miał 26" więc wcale głowy bym sobie nie zawracał full hd bo tego na tak małym ekranie nie zobaczysz .
 

PCet

New member
VoD w Warszawie

Dzisiaj dostałem od UPC na maila informację o tym, że od grudnia w Warszawie wchodzi VoD. (dodatkowo jeszcze jakieś promocje w stylu 3 za 2 itp).
Od stycznia zmianie ulec ma w związku z tym regulamin usług.

Cytuję:
UPC NA ŻĄDANIE to:
  • hity filmowe, najlepsze programy telewizyjne, filmy dla dzieci oraz klasyka kina, a także filmy dla dorosłych,
  • natychmiastowy dostęp – wystarczy nacisnąć przycisk na pilocie, bez konieczności dzwonienia i wysyłania SMS-ów,
  • wkrótce także nieemitowane seriale i dostęp do przegapionych programów.
Aby sprawdzić, czy usługa jest już dostępna, należy nacisnąć przycisk On Demand na pilocie.
 

actchris

New member
PCet napisał:
Dzisiaj dostałem od UPC na maila informację o tym, że od grudnia w Warszawie wchodzi VoD. (dodatkowo jeszcze jakieś promocje w stylu 3 za 2 itp).
Od stycznia zmianie ulec ma w związku z tym regulamin usług.

Cytuję:
UPC NA ŻĄDANIE to:
  • hity filmowe, najlepsze programy telewizyjne, filmy dla dzieci oraz klasyka kina, a także filmy dla dorosłych,
  • natychmiastowy dostęp – wystarczy nacisnąć przycisk na pilocie, bez konieczności dzwonienia i wysyłania SMS-ów,
  • wkrótce także nieemitowane seriale i dostęp do przegapionych programów.
Aby sprawdzić, czy usługa jest już dostępna, należy nacisnąć przycisk On Demand na pilocie.

Ciekawe za ile :):)
 

actchris

New member
biopal123 napisał:
w sieci VECTRA to maja dobrze,wkrotce dostana cala paczke filmboxow z filmbox hd,bedzie to juz 13 kanal hd w tej sieci.

Za to cena już nie powala do tego mają kiepski net jak dla mnie ... ja potrzebuję do pracy szybki upload a Vectra ma max 1mega ... przy najwyższym pakiecie .... dla mnie odpada ....
 

tomek_fcb

New member
Ostatnia edycja:
Do góry