HD w UPC

actchris

New member
chato.pl napisał:
W grudniu 2009 roku telewizja kablowa UPC Polska wprowadzi do swojej oferty VOD, czyli usługę wideo na życzenie. Z materiałów rozsyłanych do klientów wynika, że koszt filmów będzie wynosił 6 zł, a zamówionych materiałów nie trzeba ściągać na dysk ...
więcej => http://media2.pl/media/59099-vod-w-upc:-6-zl-za-film-bez-sciagania-na-dysk.html

ani słowa o HD :sad:

.

Coś tam ma być w tym HD :)

Oprócz filmów (m.in. premiery, megahity, dla dzieci, dla dorosłych), wśród propozycji znajdą się także wybrane programy telewizyjne oraz popularne seriale dostarczane przez nadawców kanałów telewizyjnych. W ofercie dostępne mają być także pozycje w jakości HD.
 

tadekb1

New member
Witam kolegów jestem w trakcie podjęcia decyzji odnośnie zmiany operatora z MM na UPC tylko chodzi mi, jakie kanały nadawane są w 5.1 w UPC w Lublinie.Proszę o odpowiedź .
 

mtbiker

New member
Witam,
Małe pytanie, bo nie chcę się potem zawieść...
Jestem przyzwyczajony do jakości, obsługi dekodera i ogólnie poziomu N-ki, bo taką telewizję miałem w poprzednim miejscu zamieszkania. Teraz jestem skazany na UPC i w środę mi to montują (zażądałem Cisco), a dokładnie MAX HD z C+. Jakie będą moje wrażenia? Mocno odczuję różnicę w jakości i obsłudze?
Odpowiedzcie proszę, chcę się odpowiednio nastawić, a jak na razie mam resztki nadziei, że będzie ok.
 

yacek _b

New member
mtbiker napisał:
Witam,
Małe pytanie, bo nie chcę się potem zawieść...
Jestem przyzwyczajony do jakości, obsługi dekodera i ogólnie poziomu N-ki, bo taką telewizję miałem w poprzednim miejscu zamieszkania. Teraz jestem skazany na UPC i w środę mi to montują (zażądałem Cisco), a dokładnie MAX HD z C+. Jakie będą moje wrażenia? Mocno odczuję różnicę w jakości i obsłudze?
Odpowiedzcie proszę, chcę się odpowiednio nastawić, a jak na razie mam resztki nadziei, że będzie ok.

Słuchaj , ktoś już pisał na forum ( tylko nie pamiętam czy w tym dziale czy dziale poświęconym plazmie panasa seria x ) że obraz na N-ce jest lepszy .
Ale jak ci montują to napisz jaka jest twoja ocena różnicy w jakości obrazu między UPC a N-ką . Mało jest takich informacji .
 

plesniak

New member
mtbiker napisał:
Witam,
Jestem przyzwyczajony do jakości, obsługi dekodera i ogólnie poziomu N-ki, bo taką telewizję miałem w poprzednim miejscu zamieszkania. Teraz jestem skazany na UPC i w środę mi to montują (zażądałem Cisco), a dokładnie MAX HD z C+.

A dlaczego Cisco. Nie znam osoby która chwaliłaby Cisco. We wszystkim jest gorszy od Philipsa. Co do jakości to są ludzie którzy twierdzą że Nka ma lepszy a są tacy co twierdzą że UPC ma lepszy ;)
 

chato.pl

New member
Mój MediaBox (z nagrywarką) od wczoraj zalicza zwiechę za zwiechą.
Zamówiłem wiec serwisanta (będzie dopiero w środę
icon4.gif
) i wg zapewnień konsultanta z BOK'u będzie to wymiana 1:1 - mam Philipsa, dostanę Philipsa.
Szkoda tylko, że stracę wszystkie nagrania, co to nie zdążyłem jeszcze obejrzeć ... :-(


.
 

michael_s

New member
plesniak napisał:
A dlaczego Cisco. Nie znam osoby która chwaliłaby Cisco. We wszystkim jest gorszy od Philipsa. Co do jakości to są ludzie którzy twierdzą że Nka ma lepszy a są tacy co twierdzą że UPC ma lepszy ;)

ja mam Cisco i nie miałem z tym dekoderem żadnych problemów.
 

NiEb0

New member
@plesniak: To już znasz. Ja jestem posiadaczem Cisco i bardzo go sobie chwalę. I że niby Philips jest pod każdym względem lepszy? Ja rozumiem że każda pliszka swój ogonek chwali i jeśli posiadasz Philipsa to uważasz go za naj naj, ale trzymajmy się faktów.

Na plus dla Cisco:
* na pewno pojemność dysku - 320 GB w Cisco vs. 250 GB w Philipsie.
* pasywne chłodzenie (brak wiatraczka), czyli jak wyłączyć w nocy wszystkie urządzenia poza dekoderem Cisco i wsłuchać się to na prawdę trudno go usłyszeć. Nigdy nie wsłuchiwałem się jednak po nocy w Philipsa więc nie jestem w stanie porównać o ile Cisco jest cichszy (ale jest na pewno bo wiatraczka brak)
* awaryjność - ludzie na forach piszą że Cisco mniej awaryjny, jednak ten argument akurat można pominąć gdyż Cisco dopiero niedawno wprowadzone więc pewnie wiele sztuk nie zdążyło się jeszcze zepsuć. Faktem jest jednak że mój Cisco ani razu się jeszcze nie zawiesił - wiele zależy pewnie od konkretnego egzemplarza ale podobno Philipsy przywiesić się lubią.

Na minus dla Cisco:
* na forach można wyczytać że ludzie skarżą się że z Cisco są problemy przy włączaniu TV i dekodera. Czasem trzeba się posiłkować wyjęciem kabla HDMI ze złącza aby obraz zaskoczył. Ja jednak nigdy nie zaobserwowałem nic takiego na swoim Cisco, więc zapewne zależne jest to od konkretnego modelu jaki się nam trafi.

Na plus dla Philipsa:
* na pewno możliwość nagrywania 3 programów jednocześnie, albo nagrywania 2 i równolegle oglądanie trzeciego. Tego na pewno brakuje w Cisco.

Sprawa designu - to oczywiście rzecz gustu - jak dla mnie Philips chyba jednak ładniejszy z zewnątrz od Cisco, ale z kolei Cisco o wiele mniejszy jeśli chodzi o wymiary.

Ja tam po podliczeniu wszystkich za i przeciw zdecydowałem się na Cisco i jak na razie nie żałuje swojego wyboru.
 
Ostatnia edycja:

leszek2401

New member
Czy można zastąpić oryginalny dekoder?

Witam,
Jestem tu nowy, więc proszę o wybaczenie, ale info na swój problem na forum nie znalazłem. Planuję w najbliższym czasie przejść z Astera na UPC cyfrowy (z HD) , a jednocześnie chcę kupić TV LCD. Słyszałem, że istnieje możliwość zamiany oryginalnego dekodera na coś innego, do czego wkłada się kartę abonencką, a całość wtyka w jakiś slot w TV. Zawsze to ogranicza ilość pudełek do odkurzania i luźnych kabli. Na jakimś forum czytałem o tym w odniesieniu do cyfrowego Polsatu. Czy to prawda, czy takie sobie bajanie? A jeśli prawda, to czy z UPC też to ma szanse przejść? Jak do nich zadzwoniłem, to mnie wyśmieli... Ale temu się nie dziwię. Jeśli tak można, to jakie warunki muszą zostać spełnione?
Pozdrawiam.
L.
 

tomek_fcb

New member
koder
leszek2401 napisał:
Witam,
Jestem tu nowy, więc proszę o wybaczenie, ale info na swój problem na forum nie znalazłem. Planuję w najbliższym czasie przejść z Astera na UPC cyfrowy (z HD) , a jednocześnie chcę kupić TV LCD. Słyszałem, że istnieje możliwość zamiany oryginalnego dekodera na coś innego, do czego wkłada się kartę abonencką, a całość wtyka w jakiś slot w TV. Zawsze to ogranicza ilość pudełek do odkurzania i luźnych kabli. Na jakimś forum czytałem o tym w odniesieniu do cyfrowego Polsatu. Czy to prawda, czy takie sobie bajanie? A jeśli prawda, to czy z UPC też to ma szanse przejść? Jak do nich zadzwoniłem, to mnie wyśmieli... Ale temu się nie dziwię. Jeśli tak można, to jakie warunki muszą zostać spełnione?
Pozdrawiam.
L.
Dekodery UPC są parowane z kartami więc nie ma możliwości aby użyć modułu CI w zastępstwie dekodera
 

kiodo

New member
Witam,
dzisiaj dostalem list reklamowy z upc, generalnie wszystko o usludze ^on demand^ ale jest tez wzmianka o zmianach w regulaminie swiadczenia uslug telekomunikacyjnych oraz umowie abonenckiej, moje pytanie czy w zwiazku ze zmiana w regulaminie moge ^bezkarnie^ zerwac umowe??
 

zsoi3

New member
Bez reklam
chat.pl - moze przelozycie dyski? poza tym - mozesz wyjac dysk i zrobic kopie pod linuxem poleceniem dd. potem przywrocic na nowy dysk.

NiEb0 - do Philipsa mozna wlozyc wiekszy dysk i bedzie dzialac. zreszta pewnie do Cisco tez.
 
Do góry