HD w UPC

brodacz

Active member
Bez reklam
yacek _b napisał:
brodacz jedziesz tu z nami jak z dzieciakami , daruj sobie juz chłopie bo zaczyna mnie to wk***** :x . Alba dajesz niusa pewnego , albo nie :eek:
A coś Ty taki narwany. Jest zagadka jest zabawa. W poniedziałek wszystko ma być jasne. A jeśli nie to wtedy napiszę. Bo wciąż mam nadzieję, że może ktoś odpowiedzialny u nich za finanse skieruje je w końcu na właściwą drogę. Gdy w kwietniu zeszłego roku ktoś z upc puścił w sieć info o tym, że będzie n-sport, to sprzedaż eNki w miastach upc tak drastycznie spadła, że ta postanowiła wycofać się z umowy. I tysiące ulotek z n-sportem w programingu poszło na przemiał. O zadowoleniu klientów nie wspomnę...
 

bien

New member
oczywscie ze sie osmieszaja jesli chodzi o TV ... świetne dekodery (mam juz trzeci) i nowe kanały :) jakieś gadane o VOD :) . Net Zostawiam bo najlepszy.

Rozumiem ze Ty widzisz rozwój telewizji cyfrowej w UPC :)
 

eradekS

New member
Witam.
Mysle ze chodzi tu o VOD ktory ma ruszyc na dniach. Byl u mnie technik UPC i teraz maja akcje "odblokowywanie kanalow zwrotnych w dekoderach". Mozna to sprawdzic w tescie polaczen. Mialem wlasnie trzecia wymiane dekodera , teraz dostalem Cisco (poprzednio byly Philipsy).
 

NiEb0

New member
zsoi3 napisał:
co ma byc jasne, bo u mnie 0 nic nie daje?
Jako że zadajesz te pytanie już na drugim forum to aż Ci odpowiem :)
Jeśli masz dekoder cyfrowy w telewizorze (praktycznie wszystkie nowe telewizory takowy mają) to podłączając kabel od UPC do TV możesz przeskanować pasmo wyszukując zarówno kanały analogowe jak i cyfrowe. Po takim wyszukaniu telewizor znajduje wszystko co UPC wpuszcza w kabel - cyfrowych kanałów łącznie z radiowymi i usługami interaktywnymi jest ponad 160. Są wśród nich też kanały testowe - jednak tych nijak nie da się podejrzeć przy pomocy mediaboxa UPC - dlatego wciskając 0 na pilocie mediaboxa nic nie wskórasz.

Czasem sobie przeszukam te cyfrowe pasmo UPC i wczoraj pojawił się w kablu nowy kanał - nazywa się "Test 0". Na początku leciała tam reklama VOD z Holandii - jakieś holenderskie paplanie o nagraniach z Cartoon Network i opłata 5,99 euro za film. Dziś zmienili tą holenderską papkę na polską reklame VOD w UPC. Nazywa się to "UPC Na Żądanie" i reklamują m. in. filmy: "Moje wielkie greckie wesele", "Monster", "Piła", "Dotyk przeznaczenia" i parę innych - ogólnie trochę starocie... Mam nadzieję że na wejściu usługi oferta będzie lepsza niż to co aktualnie na "Test 0" pokazują. Pozytywna informacja jest jedynie taka że faktycznie szykują się jakieś zmiany w usłudze telewizyjnej i miejmy nadzieję że UPC postawi na mocne uderzenie i wraz z VOD poprawi ofertę programową i może rzuci jakąś lepszą promocję na TV cyfrową. Wiem, wiem, niepoprawnym optymistą jestem...
 
Ostatnia edycja:

Robkas

New member

UPC Polska zapowiadaną od dawna usługę VOD planuje wprowadzić do oferty jeszcze w listopadzie 2009 roku, z naszych informacji
wynika, że może to nastąpić już w przyszłym tygodniu. Usługa początkowo dostępna będzie dla mieszkańców Warszawy, a w przyszłym roku zostanie rozszerzona o kolejne miasta, w których świadczona jest usługa cyfrowej
telewizji UPC.

Na razie na jednym z testowych kanałów telewizji cyfrowej emitowany jest blok reklamujący nową usługę, która będzie nosiła nazwę - "UPC na żądanie". Rekalmówka nie ujawnia cen wypożyczenia filmów
, ale pojawiją się niektóre tytuły z oferty, wśród nich m.in. "Dotyk przeznaczenia", "Piła" czy "Moje wielkie greckie wesele".

Jest także dobra informacja dla abonentów
czekających na nowe kanały. UPC Polska podtrzymuje wprowadzenie do końca 2009 roku kilku nowych pozycji, według nieoficjalnych infomacji pierwszych nowości można spodziewać się już w listopadzie.

Należy przyznać, że pod tym względem UPC odstaje od swoich konkurentów, którzy od kilku tygodni prężnie rozszerzają swoje oferty telewizyjne - wprowadzają nowe kanały HD (np. największy konkurent Vectra w swojej ofercie posiada już 12 kanałów HD) oraz nowe kanały SD (m.in. Eska TV, Discovery Historia
czy Discovery ID).

Się zobaczy....

 

actchris

New member
Nowe kanały to obiecywali mi już rok temu na jesieni ... :)

VOD .... po co mi to jak wypożyczalnię mam 100 m od domu a oferta 1000x większa i to zarówno na DVD jak i BD.

UPC szybszy internet też tylko dla nowych, stary klient musi dodatkowo zapłacić za to że pan/pani w kompie ustawi nową opcję. Oczywiście mam na myśli oferty w tej samej cenie gdzie nowe zastąpiły stare.

Dodam jeszcze dekodery cyfrowe HD:

Stary się wiesza a nowy nie ma opcji nagrywania dwóch kanałów i oglądania trzeciego w tym samym czasie. Zanim coś wprowadzą nowego to niech niech naprawią stare i upewnią się czy nowe ma opcję które miał stary.
 

juzeg76

Member
Polsat Sport HD jakość ????

jakas godzinke temu skonczyla sie PlusLiga (siatkówka ) obraz z kamery głównej na boisko żyleta ale kazde zblizenie to sama kasza a marynarki trenerow zamiast czarne to czarne z kasza ,to samo w powtorkach ich tło to sama kasza prawie snieg... Czy PSHD tak slabo nadaje swoje transmisje wlasne , bo do poludnia byla formula1 i obraz byl ok , a to co widzialem przerazilo mnie , juz sam nie wiem o co w tym chodzi ??? czy u mie cos nie tak czy taka uroda tego HD ??? ma ktos jakies spostrzezenia , rady ogladam na 37cali z odleglosci 2,5m
 

lukasz48

New member
ma pytanie do osbob ktore mja teraz dekoder Cisco a mialy wczesniej Philipsa hd

na Philipsie Hd na cnale+ obraz jak najabrdziej ok a tu na cisco "kwadraty" a przy szybszym ruchu w kadrze jakbym ogladaj slabej jakosci divix.
co dziwne na kanalach hd zyleta i zadnej pikselozy.
wyglada to tak jaby dekoder slabiej radzil sobie z sd w porownaniu do philipsa.
czy ktos ma podobne objawy...?
bo chyba znowu zadzwonie na kolejna reklamacje i zazadam z powrotem philipsa...
 

tomek_fcb

New member
lukasz48 napisał:
ma pytanie do osbob ktore mja teraz dekoder Cisco a mialy wczesniej Philipsa hd

na Philipsie Hd na cnale+ obraz jak najabrdziej ok a tu na cisco "kwadraty" a przy szybszym ruchu w kadrze jakbym ogladaj slabej jakosci divix.
co dziwne na kanalach hd zyleta i zadnej pikselozy.
wyglada to tak jaby dekoder slabiej radzil sobie z sd w porownaniu do philipsa.
czy ktos ma podobne objawy...?
bo chyba znowu zadzwonie na kolejna reklamacje i zazadam z powrotem philipsa...
Ja mam oba dekodery w multiroomie i wszystko jest ok z tym Cisco
 

juzeg76

Member
brodacz napisał:
Jeszcze nie, ale nie wiem, czy to przypadkiem nie ta ciekawsza informacja... Wszak dochodzą 2 świetne kanały HD za średniorocznie mniej niż 20 zł/miesiąc.
no jesli za 2 kanały HD chca kasowac około 20zł to rzeczywiscei musza byc świetne ... tylko czy sa takie ktore byly by tyle warte ???? jak nie dadza ES HD to dla mnie oznacza to święta z telewizją N , cierpliwosc ma tez swoje granice
 

vvilk

New member
Czekanie na nowe kanały w UPC to jak czekanie na sukcesy naszej reprezentacji w piłce nożnej...

Przestałem oglądać reprezentację i rozwiązałem umowę z UPC.
Wolę sobię obejrzeć Ligę Mistrzów w HD.

Pozdrawiam wszystkich, którzy jeszcze mają nadzieję i cierpliwość...
 

jdrzew

New member
W opiniach użytkowników nagrywarki HD Cisco nie znalazłem żadnej wzmianki o problemach utrzymania proporcji obrazu przy różnych standardach występujących w przekazywanych kanałach. Przypominam, że problem ten jest dużym mankamentem Philipsa. Temat ten drążyłem ponad rok temu (przeszedłem wtedy na "cyfrową" SD) i bardzo drażniło mnie, że mając fukcję auto w telewizorze cały czas muszę proporcje nastawiać ręcznie. Czy ten problem występuje w Cisco. Czy programy nadawane w 4:3 są przy automatycznych nastawach w telewizorze rozciagane, czy zachowują swoje proprce? Proszę użytkowników nowych dekoderów o podzielenie się swoimi obserwacjami.
Chodzi mi oczywiście o połączenie po HDMI.
I drugie pytanie. Po przyłączeniu do Philipsa kina domowego byłem zaskoczony niską jakością dźwieku w trybie Direct. Na tym wątku znalazłem sugestie, że Philips nie daje standardu 5.1 na wyjściu HDMI. Czy to możliwe? Czy w związku z tym, ktoś łączył go po HDMI i optykiem. Jakoś kłóci mi się to z pojęciem HDMI?
 
Do góry