HD w UPC

Robkas

New member
Taka cisza na forum jak by dodali nowe upragnione kanały i nikt nie ma na to czasu aby sie o nich wypowiedzieć heh.Prawda jest taka ze nic sie nie dzieje i nie ma o czym pisac -przykre ale prawdziwe. ostatni gasi światło
 

rander

Klub HDTV.com.pl
VIP
brodacz napisał:
(...) Dodatkowo maksymalne ustawienie zuma w każdym aparacie czy kamerze zmniejsza jasność obiektywu a tym samym wpływa na otwarcie przysłony (spada ostrość) i wydatniejsze szumy obrazu.
Niezupełnie ;)

Nie w każdym aparacie (a raczej obiektywie). Są obiektywy stało-świetlne. Prawie wszystkie profesjonalne są ze stałym światłem. Oczywiście, są L-ki, są b. dobre obietywy (np NIKON AF-S Nikkor 200-400mm f/4G IF-ED VR), są i taniutkie Sigmy w cenie poniżej 1000 zł ze stałym światłem.

Ostrość nie ma raczej korelacji z przysłoną. Od przysłony zależy głębia ostrości.

Istotna jest rozdzielczość obiektywu, która najczęściej jest najlepsza (w popularnych "kitach") w okolicy przysłony 8. Przy mniejszych otworach (powyżej 16) może następować interferencja, więc rozdzielczość maleje.

Ale to już OFF-TOPIC.

--
Pozdrawiam.

Adam.
 

kloncd

New member
Mam pytanko czy istnieje możliwość sterowania jednym pilotem (od dekodera CISCO z UPC) chodzi o ustawienia dźwięku. Aktualnie kanały przełączam pilotem od tunera a dźwięk muszę ustawiać z pilota sony sony 40w5500 (udało mi się raz tylko nie wiem jak to zrobiłem - pilotem od tunera mogłem sterować głosem.
 

tomek_fcb

New member
kloncd napisał:
Mam pytanko czy istnieje możliwość sterowania jednym pilotem (od dekodera CISCO z UPC) chodzi o ustawienia dźwięku. Aktualnie kanały przełączam pilotem od tunera a dźwięk muszę ustawiać z pilota sony sony 40w5500 (udało mi się raz tylko nie wiem jak to zrobiłem - pilotem od tunera mogłem sterować głosem.
W książeczce od UPC odnośnie TV Cyfrowej masz na którejś z ostatnich stron podane kody do urządzeń takich jak TV, DVD, itd. Musisz wklepać je w odpowiedniej konfiguracji tak jak podane jest to w instrukcji i wtedy wszystko będzie śmigało aż miło :)
 

rander

Klub HDTV.com.pl
VIP
kloncd napisał:
Mam pytanko czy istnieje możliwość sterowania jednym pilotem (od dekodera CISCO z UPC) chodzi o ustawienia dźwięku. Aktualnie kanały przełączam pilotem od tunera a dźwięk muszę ustawiać z pilota sony sony 40w5500 (udało mi się raz tylko nie wiem jak to zrobiłem - pilotem od tunera mogłem sterować głosem.
Ja mam Mediabox Philips. Zauważyłem, że niektóre telewizory (aktualnie Samsung SyncMaster T240HD) wyłącza obraz w momencie przełączenia pilota w tryb TV.
Ominięcie problemu: w momencie przełączania pilota na TV zasłaniam diodę nadawczą w pilocie.
Drugi problem: przejście na tryb sterowania Mediaboxem - klawiszem UPC. Jeśli jesteśmy w trakcie oglądania czegoś z HDD, następuje przejście w tryb tunera telewizyjnego. Ominięcie problemu: zasłonięcie nadajnika w momencie przełączania trybów pracy pilota.

Pilot może sterować tylko dwoma urządzeniami.

Możesz dokładniej opisać, w czym masz problem?

--
Pozdrawiam.

Adam.
 

actchris

New member
StysieK napisał:
czy te Cisco są OK ??? jakoś nikt nie pisze o nich złego słowa.

philipsa mam juz dosyć, jestem skłonny odejść z UPC już...

Zależ co kto chce ... jak dla mnie to Cisco jest do dupy ...

Dla czego ?? bo nie potrafi nagrywać dwóch kanałów na raz i w tym czasie oglądać trzeci .... jeśli to nie przeszkada to jest lepszy od Philipka.


Druga sprawa to taka że jak mam ustawione kody do TV (Sharp) to przełączanie kanałów działa ale jak dla mnie źle działa ustawienie dźwięku bo pilot zmienia poziom w dekoderze a nie w TV jak było w starym philipku bez HD, teraz muszę się bawić w osobne ustawianie audio dla dekodera i inne dla DVD , WDTV jak dla mnie to jest porażka :(
 

brodacz

Active member
Bez reklam
StysieK napisał:
czy te Cisco są OK ??? jakoś nikt nie pisze o nich złego słowa.

philipsa mam juz dosyć, jestem skłonny odejść z UPC już...
Zadzwoń na infolinię i powiedz, że z powodu źle działającego dekodera chcesz zrezygnować z usług, a zaproponują Ci wymianę na Cisco.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Sensacja w UPC !!!

Wreszcie dobre wieści (prawdziwe) dla abonentów upc. Od wielu miesięcy klienci oczekiwali zmian na lepsze więc 2 m-ce temu obniżono ceny usługi telefonicznej. Do szefostwa dobiegły jednak sygnały, że to nie poprawiło sytuacji. Zatem przed
przed miesiącem przyspieszono internet. Minął miesiąc i wciąż to nie to... I nagle bomba !!! Od przyszłego miesiąca (i tu szybki quiz)
a) przybędą kanały HD
b) stanieją telefony
c) przyspieszy internet
Za poprawną odpowiedź nagradzam każdego atrakcyjnym upominkiem. Dlaczego ? Bo nie zgadniecie...
 

kloncd

New member
I zrobiłem kodem obsługę TV i jakaś dziwna LIPA(mam SONY 40w5500) i jak skonfigurowałem pilota od UPC do sterowania TV to mam taki objaw.

Jak nacisnę na pilocie przycisk UPC to pilot steruje dekoderem (obraz jest wyświetlany) jak nacisnę TV pilotem od dekoder steruje telewizorem (ale obraz wtedy nie jest wyświetlany jest czarne tło brak obrazu , obraz wraca jak nacisnę poraz kolejny przycisk UPC) czy tak ma być??
 

pjurek02

New member
brodacz napisał:
Wreszcie dobre wieści (prawdziwe) dla abonentów upc. Od wielu miesięcy klienci oczekiwali zmian na lepsze więc 2 m-ce temu obniżono ceny usługi telefonicznej. Do szefostwa dobiegły jednak sygnały, że to nie poprawiło sytuacji. Zatem przed
przed miesiącem przyspieszono internet. Minął miesiąc i wciąż to nie to... I nagle bomba !!! Od przyszłego miesiąca (i tu szybki quiz)
a) przybędą kanały HD
b) stanieją telefony
c) przyspieszy internet
Za poprawną odpowiedź nagradzam każdego atrakcyjnym upominkiem. Dlaczego ? Bo nie zgadniecie...


czyżby VOD??
 

actchris

New member
brodacz napisał:
przed miesiącem przyspieszono internet. Minął miesiąc i wciąż to nie to... I nagle bomba !!! Od przyszłego miesiąca (i tu szybki quiz)

b) stanieją telefony

Za poprawną odpowiedź nagradzam każdego atrakcyjnym upominkiem. Dlaczego ? Bo nie zgadniecie...

:) bo na kanały HD nie ma co liczyć a neta bardziej już raczej w PL się nie da.
 

biopal123

New member
brodacz napisał:
Wreszcie dobre wieści (prawdziwe) dla abonentów upc. Od wielu miesięcy klienci oczekiwali zmian na lepsze więc 2 m-ce temu obniżono ceny usługi telefonicznej. Do szefostwa dobiegły jednak sygnały, że to nie poprawiło sytuacji. Zatem przed
przed miesiącem przyspieszono internet. Minął miesiąc i wciąż to nie to... I nagle bomba !!! Od przyszłego miesiąca (i tu szybki quiz)
a) przybędą kanały HD
b) stanieją telefony
c) przyspieszy internet
Za poprawną odpowiedź nagradzam każdego atrakcyjnym upominkiem. Dlaczego ? Bo nie zgadniecie...
lub wybiore opcje super optymistyczna i wybiore a,b oraz c :)
 

de.camillo

New member
witam
We wtorek rozmawiałem z kimś z UPC (nie była to osoba z infolinii) i na temat nowych kanałów HD nie miała informacji, natomiast powiedziała, że coś ma być w SD. Zobaczymy jutro, też mają do mnie dzwonić i namawiać mnie do pozostania ich klientem, więc znowu będę wyciągał informacje o nowościach.
Jak tylko będzie o czym ... to napiszę.

pozdro
 
Do góry